Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Wczoraj w auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Tym razem gościliśmy uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół im. J.Kochanowskiego w Częstochowie. Spotkanie miało na celu przede wszystkim uświadomić młodzież, że brawura na drodze i lekkomyślność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Młodzież z klas policyjnych po raz kolejny odwiedziła częstochowską komendę. Spotkanie w ramach kampanii "Z młodym kierowca po drodzę" poprowadziła st.sierż. Beata Witos z wydziału ruchu drogowego, która przedstawiła dane o wypadkach i ich przyczynach, ale także uświadamiała przyszłych kierowców jak właściwie zachować się na drodze, aby uniknąć niebezpiecznych wypadków.

Kolejnym ważnym elementem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy, przygotowany przez ratownika medycznego – Marka Bigosa. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, choć bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Ratownik medyczny tłumaczył, co robić, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Młodzi ludzie poznali procedury w sytuacjach zagrożenia życia.