Częstochowscy stróże prawa włączyli się w weekendowe 24-godzinne działania „Alkohol i Narkotyki”. W akcji wzięło udział 54 policjantów, którzy skontrolowali 3040 kierujących. Niestety 25 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji, trwającej od 6.00 w sobotę do 6.00 w niedzielę, policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy kierują pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

W częstochowskich działaniach wzięło udział 54 policjantów, którzy skontrolowali 3040 kierujących. Niestety 25 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, w tym:

- 5 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu

- 7 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości

- 3 kierujących pojazdami innymi niż mechaniczne w stanie po użyciu alkoholu

- 10 kierujących pojazdami innymi niż mechaniczne w stanie nietrzeźwości

Od piątku do poniedziałku na częstochowskich drogach doszło do 52 kolizji, z czego najwięcej w piątek (36 kolizji). Mundurowi odnotowali też 2 wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło w piątek około 19.00 na ulicy Mirowskiej w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca fiatem punto potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 70-letnią kobietę. Piesza zmarła w szpitalu. Policjanci, wspólnie z prokuratorem ustalają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do drugiego w tym samym dniu wypadku doszło również około 19.00 w Romanowie. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący audi A3 najechał na tył poprzedzającej go toyoty rav4. Poszkodowana została pasażerka audi, którą pogotowie przetransportowało do szpitala. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.