Częstochowscy stróże prawa włączyli się w weekendowe 24-godzinne działania „Alkohol i Narkotyki”. W akcji wzięło udział 54 policjantów, którzy skontrolowali 3040 kierujących. Niestety 25 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji, trwającej od 6.00 w sobotę do 6.00 w niedzielę, policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy kierują pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

W częstochowskich działaniach wzięło udział 54 policjantów, którzy skontrolowali 3040 kierujących. Niestety 25 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, w tym:

- 5 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu

- 7 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości

- 3 kierujących pojazdami innymi niż mechaniczne w stanie po użyciu alkoholu

- 10 kierujących pojazdami innymi niż mechaniczne w stanie nietrzeźwości

Od piątku do poniedziałku na częstochowskich drogach doszło do 52 kolizji, z czego najwięcej w piątek (36 kolizji). Mundurowi odnotowali też 2 wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło w piątek około 19.00 na ulicy Mirowskiej w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca fiatem punto potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 70-letnią kobietę. Piesza zmarła w szpitalu. Policjanci, wspólnie z prokuratorem ustalają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do drugiego w tym samym dniu wypadku doszło również około 19.00 w Romanowie. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący audi A3 najechał na tył poprzedzającej go toyoty rav4. Poszkodowana została pasażerka audi, którą pogotowie przetransportowało do szpitala. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.