Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z wydziału ruchu drogowego kolejny już raz przeprowadzili działania kontrolne, których celem było przede wszystkim dyscyplinowanie kierowców popełniających wykroczenia względem pieszych. Stróże prawa kontrolowali też czy piesi i rowerzyści poruszają się prawidłowo po drodze oraz czy używają elementów odblaskowych po zmroku.

Zima to trudny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę zatrzymania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania oraz na naszą sprawność psychofizyczną.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości jest przyczyną największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Również nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych czy nieustąpienie im pierwszeństwa  niestety nie jest rzadkością.

Podczas działań kontrolnych „Bezpieczny pieszy” mundurowi ujawnili 78 naruszeń prawa, z czego aż 60 dopuścili się kierowcy. 35 kierujących przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych. 2 kierujących straciło też prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.