Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 34-latka, podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed radiowozem. Po sprawdzeniu w bazach danych, okazało się, że mężczyzna ma też cofnięte uprawnienia do prowadzenia samochodu. W Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ usłyszał już zarzuty, został też objęty policyjnym dozorem.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu I podali jadącemu ulicą św. Barbary w Częstochowie sygnał do zatrzymania się do kontroli. Jadący BMW nie tylko nie zatrzymał się, ale jeszcze na widok radiowozu przyspieszył, nie zważając na stojącego na jezdni policjanta, który w porę zdążył odskoczyć na drugą stronę jezdni. Stróże prawa udali się w pościg. Podejrzany o szaleńczy rajd ulicami Częstochowy 34-latek został zatrzymany i wtedy okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z policyjnej celi trafił do prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zmuszenia policjanta groźbą potrącenia do zaniechania dalszych czynności służbowych i nie stosowania się przy tym do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Wobec 34-latka zastosowany został też środek zapobiegawczy w postaci dozoru.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.