Przedstawicie komisariatu w Koniecpolu po raz kolejny uczestniczyli w debacie społecznej pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" w Urzędzie Gminy Lelów. W spotkaniu uczestniczył samorząd gminy oraz mieszkańcy, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

27 lutego 2018 roku zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Koniecpolu podkom. Ryszard Czyż, kierownik Zespołu Dzielnicowych st. asp. Mariusz Miszczyk wraz z dzielnicowymi st. sierż. Eweliną Grabowską i asp. Robertem Ślęzak wzięli udział w debacie społecznej, która odbyła się w Urzędzie Gminy Lelów. Organizatorzy zaprosili mieszkańców jak również samorząd gminy Lelów. Podczas spotkania zaprezentowano najistotniejsze zagrożenia jakie zdiagnozowano dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, działania priorytetowe dzielnicowych, a także zwrócono uwagę na ich rolę w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej.

Spotkanie było również kolejną okazją do upowszechniania nowych narzędzi komunikacji ze społeczeństwem takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy ułatwiająca nawiązanie szybkiego kontaktu z dzielnicowym aplikacja Moja Komenda.

Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy zgłaszali policjantom swoje problemy, z którymi spotykają się na co dzień. Mundurowi żadnego pytania nie pozostawili bez odpowiedzi i chętnie służyli poradą.

  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Lelowie
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Lelowie
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Lelowie