Komisariat Policji w Koniecpolu zakończył tegoroczny cykl debat społecznych, które przebiegają pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Policjanci do dyskusji poświęconej najistotniejszym zagrożeniom zdiagnozowanym między innymi dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” i programowi „Dzielnicowy bliżej nas” zaprosili mieszkańców oraz samorząd gminy Dąbrowa Zielona.

We wczorajszej debacie w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Zielonej uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy z gminy Dąbrowa Zielona oraz policjanci: specjalista Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie st. asp. Marcin Machnik, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Koniecpolu nadkom. Ryszard Czyż, Kierownik Ogniwa Prewencji st. asp. Mariusz Miszczyk oraz dzielnicowy z rejonu Dąbrowa Zielona mł. asp. Krzysztof Łuszczek. Podczas spotkania zaprezentowano najistotniejsze zagrożenia, jakie zdiagnozowano dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”, omówiono działania priorytetowe dzielnicowych, a także zwrócono uwagę na ich rolę w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej.

Spotkanie było również kolejną okazją do przypomnienia i zachęcenia do korzystania z nowych narzędzi komunikacji ze społeczeństwem takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy ułatwiająca nawiązanie szybkiego kontaktu z dzielnicowym aplikacja „Moja Komenda”.

  • Debata w Dąbrowie Zielonej.
  • Debata w Dąbrowie Zielonej.
  • Debata w Dąbrowie Zielonej.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.