Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Dzielnicowy z komisariatu I w Częstochowie mł. asp. Daniel Zych podjął kolejną inicjatywę przeciwdziałania oszustwom metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Tym razem dzięki jego zaangażowaniu do 10 tys. mieszkańców trafiła specjalna edycja książeczek mieszkaniowych. Na ich okładkach umieszczone zostały praktyczne porady dla seniorów, jak nie stać się ofiarą oszustwa.

Dzięki współpracy Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowe „Nasza Praca” i Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie do 10 tys. mieszkańców trafiła wyjątkowa edycja książeczek mieszkaniowych. Na ich okładkach znalazły się praktyczne porady dla seniorów, co robić, aby nie paść ofiarą oszusta. Dzięki temu starsze osoby będą mogły częściej przypominać sobie o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z osobami podszywającymi się przez telefon za członków ich rodzin czy funkcjonariuszy policji.

Pomysłodawcą akcji jest mł. asp. Daniel Zych, który w ostatnim czasie nawiązał też kontakt z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ” w Częstochowie, w zasobach której rozwieszonych zostało 500 plakatów, a do skrzynek pocztowych mieszkańców trafiło 5 tys. ulotek z poradami dla seniorów.