Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z Częstochowy zabezpieczają odnaleziony w Blachowni niewybuch. Znalezisko leży na ścieżce między zbiornikami wodnymi oddalonej od zabudowań. Wkrótce zostanie zabrane przez saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Wczoraj na znalezisko przypadkowo natrafiła jedna z mieszkanek Blachowni. Na miejsce od razu pojechali policjanci, w tym członek grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z częstochowskiej komendy. Na ścieżce między zbiornikami wodnymi ujawniony został przedmiot przypominający pociski. Znajduje się on w znacznej odległości od zabudowań. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego z Gliwic zabezpieczają niewybuch.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Załączniki do strony

  • 137.61 KB
    Policjanci zabezpieczają odnaleziony niewybuch

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.