Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W Komisariacie Policji VI w Częstochowie odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu uczestniczyli mundurowi oraz przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych - Delegatury Częstochowa. Podczas debaty policjanci omówili założenia programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, który przewiduje jeszcze lepszy i bardziej bezpośredni kontakt dzielnicowego z mieszkańcami.

W poniedziałek odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizował dzielnicowy mł. asp. Rafał Prysak wspólnie z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych - Delegatury Częstochowa. W debacie uczestniczył też st. asp. Marcin Machnik z wydziału prewencji komendy miejskiej w Częstochowie.

Dyskusja z uczestnikami spotkania w głównej mierze dotyczyła konkretnych przypadków, które niepokoją mieszkańców. Stróże prawa zapewniali, że do każdego zgłoszenia podchodzą indywidualnie, tak aby jak najlepiej i najszybciej pomóc w rozwiązaniu każdego problemu.

Podczas debaty zaprezentowane zostały też innowacyjne narzędzia, takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiającej kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie spotkania poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.