Serdecznie zapraszamy do Częstochowy wszystkich, którzy chcą oddać krew. Już 15 marca 2018 r., przed głównym wejściem do Komendy Miejskiej Policji, zaparkuje Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Krew można będzie oddać 15 marca 2018 r. w godz. 8.00 – 14.00 przed głównym wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, ul. Popiełuszki 5. Dla pierwszych 20 osób członkowie Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie przygotowali pamiątkowe upominki.

Każdy, kto podzieli się krwią, nie tylko przyczyni się do uratowania czyjegoś życia, ale też odda cześć Żołnierzom Wyklętym. Zbiórka prowadzona będzie bowiem w związku z ogólnopolską akcją „SpoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Ma ona na celu złożenie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia - Żołnierzom Wyklętym, w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Choć mobilizuje w głównej mierze mundurowych, to stwarza również możliwość oddania krwi przez wszystkich tych, którzy chcą pomóc innym.

Aby zostać krwiodawcą, wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć więcej niż 50 kilogramów oraz mieć ze sobą dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze spożycie lekkiego posiłku (nie zaleca się oddawania krwi na czczo).

W związku z przebiegiem akcji Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie prowadzi też dobrowolną zbiórkę czekolad dla potrzebujących dzieci. Słodycze będą przyjmowane w dniach 1 – 23 marca 2018 r., od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 w pokoju nr 6 w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, ul. Popiełuszki 5.

Każda osoba chętna do zostania członkiem Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie (nie tylko funkcjonariusze) proszona jest o kontakt pod nr telefonu (34) 369 1336.