Wczoraj na częstochowskich drogach w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi swoją uwagę w szczególności skierowali na pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego. Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Policjanci nałożyli 177 mandatów.

W działaniach brało udział łącznie 50 częstochowskich policjantów. W trakcie akcji stróże prawa nałożyli 140 mandatów na kierujących pojazdami silnikowymi oraz 37 za wykroczenia popełnione przez pieszych. Podczas działań policjanci sporządzili też 1 wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczyli 24 osoby. Do najczęstszych wykroczeń należało przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.