Długi świąteczny weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało 322 policjantów. Od piątku do wtorku doszło do 75 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne, a jedna poniosła śmierć. Policjanci zatrzymali też 4 kierujących, którzy wybrali się w trasę pod wpływem alkoholu.

Podczas długiego bożonarodzeniowego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się w trasę czuwali policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z ogniw patrolowo-interwencyjnych. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Stróże prawa sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Akcja „Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie” rozpoczęła się w piątek, a zakończyła wczoraj późnym wieczorem. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało 322 policjantów. Stróże prawa odnotowali 4 wypadki, w których 3 osoby zostały ranne, a jedna poniosła śmierć oraz 75 kolizji.

W piątek policjanci odnotowali 28 kolizji i 2 wypadki: w Mstowie doszło do potrącenia pieszej, w Częstochowie przy ulicy Warszawskiej zderzyły się 4 pojazdy, jedna osoba została ranna. W sobotę mundurowi wyjechali do 16 kolizji, taka sama ilość zdarzeń zaistniała w niedzielę, natomiast najspokojniejszy był pierwszy dzień świąt, w którym doszło jedynie do 6 kolizji. Wczoraj stróże prawa otrzymali zgłoszenia 9 kolizji i 2 wypadków: w Częstochowie przy ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia pieszego, który mimo reanimacji zmarł, natomiast w Olsztynie zderzyły się 2 samochody, jedna osoba została ranna.