Na terenie Częstochowy i powiatu nie doszło do naruszenia prawa czy zakłócenia ładu i porządku publicznego związanego z 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na bezpieczny przebieg imprezy wpływ miało zaangażowanie policjantów, a także odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie wolontariuszy.

Nad kwestującymi w podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwało łącznie 78 częstochowskich policjantów, zarówno umundurowanych, jak i w ubraniach cywilnych, z zespołu konnego oraz z pododdziału prewencji. Stróże prawa zwracali uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Spokojnie odbył się też bieg uliczny „Policzmy się z cukrzycą”, który zabezpieczali funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego.

Częstochowska Policja nie odnotowała żadnego incydentu związanego z przebiegiem WOŚP, wszyscy wolontariusze dotarli też bezpiecznie do sztabu z zebranymi datkami.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.