Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali parę podejrzaną o oszustwo starszego mężczyzny. Z ustaleń śledczych wynika, że 33-latka i jej partner wykorzystali łatwowierność 79-latka, który nieświadomy konsekwencji, zawarł umowę na zakup 3 telefonów. Wartość strat to blisko 4 tys. zł. Do zatrzymania doszło dzięki anonimowym zgłoszeniom.

Tydzień temu na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zamieszczona została informacja i zdjęcia pary podejrzewanej o oszustwo, do którego doszło na początku grudnia minionego roku, w salonie jednej z sieci komórkowych przy al. 11 Listopada. Z ustaleń śledczych wynikało, że kobieta i mężczyzna zaczepili idącego chodnikiem 79-latka. Mieli nakłonić go do pójścia z nimi do pobliskiego salonu jednej z sieci komórkowych. Wykorzystując łatwowierność i wiek mężczyzny, wprowadzili go w błąd i doprowadzili do podpisania przez niego umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Podejrzewani o oszustwo zabrali 3 telefony o łącznej wartości przeszło 3,6 tys. zł i zniknęli bez śladu. Policjanci prosili o kontakt osoby, mogące rozpoznać parę i przyczynić się do ustalenia danych sprawców.

Na pomoc czujnych obywateli nie trzeba było długo czekać. Po kilku dniach wpłynęły pierwsze anonimowe zgłoszenia, dzięki którym kryminalni z częstochowskiej „szóstki” dotarli do 33-latki i jej o rok starszego partnera. Para została wczoraj zatrzymana w Częstochowie. Oboje usłyszeli zarzuty oszustwa. Dodatkowo okazało się, że kobieta odbywała już karę przeszło roku pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator. Śledczy ustalają wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia.