Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się ,,Noworoczne Spotkanie Gorących Serc" zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej. Celem wydarzenia było pozyskanie środków na programy pomocowe Stowarzyszenia - stypendia dla niepełnosprawnych sportowców i opiekę nad dziećmi ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Komenda Miejska Policji w Częstochowie przekazała specjalną paczkę, którą można było wylicytować.

„Spotkanie Gorących Serc łączy ludzi dobrej woli, którzy mają serce i wiedzą jak z niego korzystać. Tego dnia jesteśmy razem, aby wspierać dzieci i niepełnosprawnych sportowców. Przez całe spotkanie byliśmy świadkami tego, jak dużo dobra można czynić poprzez śpiew, muzykę i sport i dzieląc się tym co posiadamy " – mówi ks. Tomasz Kośny z Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP.

W programie wieczoru znalazł się m.in. występ zespołu dziecięco-młodzieżowego „Akwarela” z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie oraz zespołu wokalnego z Przyrowa. Odbył się także koncert dziecięco-młodzieżowej kapeli góralskiej „Równica” z Ustronia. Nie zabrakło pokazu gimnastyki artystycznej grup z Przyrowa i UKS Gwiazda Olesna. Ważnym punktem programu było licytowanie przedmiotów, wśród których znalazła się między innymi koszulka piłkarza Polskiej Reprezentacji Narodowej w piłce nożnej Kuby Błaszczykowskiego z autografem sportowca oraz koszulka z podpisem, którą przekazał nam najpopularniejszy sportowy youtuber w Polsce, promujący zdrowy styl życia Krzysztof Golonka.

Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik, wspólnie z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie, który na co dzień współpracuje z Katolickim Stowarzyszeniem Sportowym, przekazali specjalną paczkę, którą można było wylicytować oraz wygrać w losowaniu.

Pełna relacja tutaj.

  • „Noworoczne Spotkanie Gorących Serc”
  • „Noworoczne Spotkanie Gorących Serc”
  • „Noworoczne Spotkanie Gorących Serc”