Nowoczesne BMW 330i trafiło do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Auto posiada automatyczną 8-stopniową skrzynię biegów. Jest także wyposażone w sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ostatnim czasie to już trzeci nowy radiowóz częstochowskich stróżów prawa. Oznakowany Hyundai i20 zasilił tabor mundurowych z Koniecpola, a nieoznakowanym Suzuki SX4 jeżdżą już policjanci z Kłomnic.

Od kilku dni po częstochowskich drogach porusza się nowoczesny nieoznakowany radiowóz policjantów z wydziału ruchu drogowego. To BMW 330i, wyposażone w 2-litrowy silnik benzynowy, napęd na 4 koła i 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Jego wartość wynosi 193 tys. zł, a zakup został sfinansowany z budżetu Policji. W radiowozie znajduje się wideorejestrator, laptop oraz torba z przedmiotami niezbędnymi do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ostatnim czasie częstochowski tabor zasiliły jeszcze 2 radiowozy. Nieoznakowane suzuki trafiło do Kłomnic, natomiast oznakowany hyundai i20 do Koniecpola. W zakupie tych aut pomogli lokalni samorządowcy, w tym z gmin: Koniecpol, Lelów, Przyrów, Dąbrowa Zielona, Kłomnice, Mstów, Mykanów i Kruszyna. Pozostałe środki pochodziły z budżetu policji.