Częstochowscy policjanci zabezpieczali zorganizowaną przez Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty symboliczną inaugurację sezonu motocyklowego. W wydarzeniu uczestniczyło kilkanaście tysięcy miłośników tych jednośladów. Nad ich bezpieczeństwem oraz sprawnym przejazdem przez miasto czuwali częstochowscy mundurowi.

Wczoraj policjanci z Częstochowy zabezpieczali przyjazd motocyklistów na Jasną Górę. Miłośnicy właśnie tych pojazdów spotkali się Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Hallera, a stamtąd ruszyli w kierunku Jasnej Góry, gdzie odbyła się msza święta w intencji szczęśliwego sezonu. Po zakończonych uroczystościach, mundurowi kierowali ruchem na skrzyżowaniach, aby usprawnić wyjazd uczestników imprezy.

Na terenie Częstochowy i powiatu policjanci prowadzili wojewódzkie działania pod nazwą „Stop brawurze na motocyklach i quadach". Działania ukierunkowane były na kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie" oraz kierują pojazdami nie posiadając do tego uprawnień.

W akcji wzięło udział 98 policjantów, którzy przeprowadzili 177 kontroli drogowych motocyklistów i 2 kierujących quadami. Łącznie mundurowi nałożyli 31 mandatów karnych, zastosowali też 9 pouczeń oraz zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych za ujawnione nieprawidłowości. 13 kontrolowanych motocyklistów nie posiadało uprawnień do kierowania jednośladem.