Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Częstochowska policja otrzymała 20 terminali płatniczych, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, nie tracąc czasu. Trzeba jedynie pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Policjanci ruchu drogowego w całym województwie śląskim już otrzymali lub w najbliższych dniach otrzymają łącznie 254 takie urządzenia, które będą sukcesywnie wprowadzane do użycia w poszczególnych komendach.

W Częstochowie w terminale wyposażonych zostało 20 radiowozów z wydziału ruchu drogowego. Dzięki nowym urządzeniom kierowca, który został ukarany mandatem, będzie mógł od razu opłacić grzywnę, używając swojej karty płatniczej. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku tej formy płatności osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę. Teraz terminal przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu.

W dniu 5 lutego br. w Częstochowie odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów, podczas którego Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie nadkom. Grażyna Dudek omówiła sposób działania terminali wykorzystywanych przez polską policję. Ukarany mandatem, dzięki wykorzystaniu karty płatniczej lub aplikacji w telefonie (blik lub system płatności zbliżeniowej dostępny na telefony komórkowe) w łatwy i szybki sposób na miejscu bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat uiści grzywnę natychmiast po jej nałożeniu przez policjanta.

Na tę chwilę sposób dokonywania płatności nie dopuszcza opłacania mandatów otrzymanych wcześniej, ani tych które osoby ukarane zdecydowały się opłacić w sposób inny niż na miejscu dzięki użyciu terminala.

  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
  • Mandat zapłacisz kartą
Ładowanie odtwarzacza...