Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z częstochowskiej „dwójki” zatrzymali 42-latka, którzy przewoził samochodem papierosy pochodzące z nielegalnego źródła. Śledczy zabezpieczyli 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 27 tys. zł. Za posiadanie nielegalnych wyrobów grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu II w Częstochowie wpadli na trop 42-latka, który miał posiadać w samochodzie spore ilości papierosów bez akcyzy. Kiedy chcieli go zatrzymać do kontroli, mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Jak się okazało nie bez powodu. W jego aucie mundurowi odnaleźli 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 42-latek został zatrzymany, a kontrabanda zabezpieczona. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 27 tys. zł. Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzut związany z posiadaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara 3 lat więzienia.

  • Kontrabanda przewożona w bagażniku
  • Kontrabanda przewożona w bagażniku
  • Kontrabanda przewożona w bagażniku
Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.