Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z częstochowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu namierzyli i zatrzymali 47-latka podejrzanego o oszustwo. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna, podając się za hydraulika okradł starsze małżeństwo. Jego łupem padł 1 tys. zł. Prokurator zadecydował o objęciu zatrzymanego policyjnym dozorem.

Pod koniec marca oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzymał zgłoszenie oszustwa, do którego doszło w jednym z bloków w centrum miasta. Jak ustalili śledczy, 83-letni mężczyzna i jego 87-letnia żona wpuścili do mieszkania rzekomego hydraulika, który twierdził, że jest pracownikiem spółdzielni i musi usunąć u nich usterkę instalacji wodno-kanalizacyjnej. Mężczyzna zaczął majsterkować przy zlewozmywaku, angażując do pomoc przy tym starszych ludzi. 48-latek bardzo szybko zrobił rozpoznanie, gdzie seniorzy trzymają gotówkę, wykorzystał ich łatwowierność i ukradł 1 tys. zł.

Nie cieszył się jednak zbyt długo wolnością. Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu prowadzili intensywne działania, które doprowadziły ich do podejrzanego. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut oszustwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.