Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W częstochowskim zespole konnym odbył się egzamin na I stopień jeździecki. Przystąpił do niego st. sierż. Rafał Kozieł na koniu Bonzo. Specjalnie powołana komisja, złożona z przedstawicieli komendy wojewódzkiej oraz miejskiej, sprawdzała wiedzę i umiejętności policjanta. Pozytywna ocena oznacza teraz jego gotowość do służby w terenie.

Na terenie ośrodka jeździeckiego „Pegaz” w Częstochowie, gdzie mieści się siedziba zespołu konnego, odbył się egzamin na I stopień jeździecki. St. sierż. Rafał Kozieł dołączył do częstochowskiego zespołu konnego 1 stycznia tego roku. Policjant i jego wierzchowiec Bonzo przez ostatnie miesiące przeszli intensywne szkolenie. Wczoraj, przed komisją egzaminacyjną, zaprezentowali zdobyte umiejętności.

Wśród egzaminujących znalazł się pełniący obowiązki naczelnika częstochowskiego wydziału prewencji nadkom. Artur Włodarski, przedstawiciel wydziału prewencji w komendzie wojewódzkiej policji w Katowicach st. asp. Adam Chmel, dowódca częstochowskiego zespołu konnego sierż. szt. Grzegorz Wypchlak oraz lekarz weterynarii – Katarzyna Kulpińska.

Zdający miał za zadanie pokazać elementy ujeżdżenia, skoczyć przez specjalnie do tego przygotowane przeszkody np. płonącą stacjonatę oraz zdać test wiedzy. Od czworonożnego stróża prawa egzamin ten wymagał dużej odwagi. Zarówno jeździec jak i koń sprawdzian przeszli pozytywnie, co oznacza, że mogą wyruszyć w teren oraz zabezpieczać imprezy masowe o małym stopniu ryzyka.

  • Egzamin na I stopień jeździecki w częstochowskim zespole konnym
  • Egzamin na I stopień jeździecki w częstochowskim zespole konnym
  • Egzamin na I stopień jeździecki w częstochowskim zespole konnym

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.