Policjanci z częstochowskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego będą prowadzić kontrole w ramach akcji „Smog”. Główną ideą działań jest sprawdzenie jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Dzisiaj na terenie całego kraju, w tym również w Częstochowie od godziny 6.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „SMOG”. Stróże prawa będą reagować na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które okażą się niesprawne technicznie – w ocenie funkcjonariuszy będą emitowały nadmierną ilość spalin.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.