W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, częstochowscy dzielnicowi włączyli się w działania mające na celu zmniejszenie ilości wypadków z udziałem pieszych. W tym celu biorą udział w specjalnych akcjach, w trakcie których pilnują porządku w swoich rejonach służbowych, edukują, zwracają uwagę i wyciągają konsekwencje wobec sprawców wykroczeń.

Od początku roku na częstochowskich drogach zaistniały 3 tragiczne wypadki, w których zginęli piesi. W celu poprawienia bezpieczeństwa właśnie tej grupy użytkowników dróg, dzielnicowi z wszystkich sześciu komisariatów w Częstochowie wzięli udział w specjalnych działaniach. W miniony piątek od 15.00 do 17.00, czyli w godzinach największego natężenia ruchu, mundurowi pilnowali porządku na głównych skrzyżowaniach miasta, w swoich rejonach służbowych.

Dzielnicowi reagowali na wszelkie przejawy naruszenia prawa, edukując przy tym sprawców wykroczeń, jakie konsekwencje może nieść niewłaściwe zachowanie użytkowników dróg w obrębie przejść dla pieszych.

Podczas dwugodzinnych działań 54 dzielnicowych ujawniło blisko 90 wykroczeń. Zdecydowanie najwięcej przewinień, bo aż 30, stanowiło niestosowanie się przez pieszych do sygnalizacji świetlnej. Niewiele mniej, bo 25, to z kolei przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Kolejne działania już dzisiaj po południu.

  • Dzielnicowi z Częstochowy dbają o bezpieczeństwo pieszych
  • Dzielnicowi z Częstochowy dbają o bezpieczeństwo pieszych
  • Dzielnicowi z Częstochowy dbają o bezpieczeństwo pieszych
Ładowanie odtwarzacza...