Częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi nałożyli 13 mandatów na pieszych i 87 na kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Przypominamy - każdy uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać o rozwadze!

Działania prowadzone były w godzinach 14.00-22.00. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 100 wykroczeń, które popełnili kierujący samochodami oraz 20 popełnionych przez pieszych. Łącznie mundurowi nałożyli 100 mandatów karnych, 19 razy pouczali sprawców wykroczeń, sporządzili tez 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu i przekraczania prędkości w rejonach przejść dla pieszych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.