Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z żywieckiej komendy wspólnie z policyjnymi związkowcami z Żywca i Częstochowy rozpoczęli wspólną akcję profilaktyczną skierowaną do seniorów. W ramach akcji wydrukowano ponad 2 tys. plakatów oraz 4 tys. ulotek, które pojawią się w każdym ważnym punkcie w mieście. Pomysłodawcą plakatów z poradami dla seniorów jest dzielnicowy z Częstochowy mł. asp. Daniel Zych.

Policjanci z żywieckiej komendy, zarząd terenowy NSZZ Policjantów z Żywca oraz Częstochowy postanowili rozpocząć wspólne działania profilaktyczne skierowane do seniorów. Wciąż bowiem zdarzają się przypadki, kiedy starsze osoby tracą w wyniku oszustwa wszystkie oszczędności swojego życia. Wczoraj mieszkańcy Częstochowy przekazali w ten sposób oszustom 26 tys. zł.

W ramach wspólnej akcji żywieckich i częstochowskich policjantów wykorzystano plakaty informacyjne oraz ulotki, których pomysłodawcą jest mł. asp. Daniel Zych.

Przedstawiają one sposób działania przestępców dokonujących oszustw „na wnuczka” i „ na policjanta”. Plakaty zawierają także informacje co robić w sytuacji, gdy mamy do czynienia z oszustami.

Pojawią się one w każdym ważnym punkcie w Żywcu, tak aby seniorzy mieli do nich łatwy dostęp i mogli skorzystać z zawartych w nich porad. Są już w gablotach, w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej „Gronie” w Żywcu oraz Żywieckim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, które to włączyły się w działania. Plakaty i ulotki trafią również do dzielnicowych, którzy w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” będą je wręczać seniorom na organizowanych spotkaniach.

W Częstochowie rozdano już 20 tys. ulotek, rozwieszono też 5 tys. plakatów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.