Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

St. sierż. Kamil Sowiński z Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie odebrał medal wraz z legitymacją zasłużonego honorowego dawcy krwi. Częstochowski stróż prawa został wyróżniony odznakę III stopnia, natomiast Michał Nowak - klubowicz, który na co dzień pełni służbę w Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowskich Górach w tym samym czasie uzyskał odznakę I stopnia.

Policyjni klubowicze honorowych dawców krwi PCK, działający przy częstochowskiej komendzie, odebrali kilka dni temu pierwsze odznaczenia przyznane przez Polski Czerwony Krzyż. St. sierż Kamil Sowiński oddał łącznie już 7 litrów krwi. Został wyróżniony odznakę III stopnia. Dzięki oddaniu ponad 18 litrów krwi, odznakę I stopnia zdobył natomiast Michał Nowak z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowskich Górach.

Częstochowscy stróże prawa, należący do klubu, oprócz dzielenia się z innymi życiodajnym płynem, bardzo chętnie biorą udział w sportowych zmaganiach. Startowali podczas Orlen Maratonu w Warszawie oraz biegach częstochowskich. Prowadzili też akcję polegającą na zbiórce ubrań oraz zabawek dla dzieci i młodzieży polonijnej mieszkającej na Białorusi.

Każda osoba chętna do zostania członkiem częstochowskiego klubu (nie tylko funkcjonariusze), może zapisać się oraz uzyskać niezbędne informacje wysyłając wiadomość na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.