Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Częstochowscy mundurowi z Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie, wspierający ogólnopolską akcję "SpoKREWnieni służbą", zebrali blisko 9 litrów życiodajnego płynu. Po honorowej zbiórce, trafił on do banku krwi. W przedsięwzięcie włączyli się mieszkańcy Częstochowy oraz policjanci i pracownicy z komendy miejskiej.

Organizując honorową zbiórkę krwi, stróże prawa nie tylko oddali cenny płyn ratujący życie, ale także złożyli hołd Żołnierzom Wyklętym. Patronat nad akcją "SpoKREWnieni służbą" objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Chociaż działania te mobilizują w głównej mierze mundurowych, to stwarzają również możliwość oddania krwi przez wszystkich tych, którzy chcą pomóc innym.

Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkował przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Podczas akcji mundurowi ofiarowali swoją krew potrzebującym. W ciągu 6 godzin zebrano łącznie blisko 9 litrów życiodajnego płynu.

Dziękujemy mediom za nagłośnienie częstochowskiej akcji!

Aby zostać krwiodawcą, wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć więcej niż 50 kilogramów oraz mieć ze sobą dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku (nie zaleca się oddawania krwi na czczo).

W związku z przebiegiem akcji Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie prowadzi też dobrowolną zbiórkę czekolad dla potrzebujących dzieci. Słodycze są przyjmowane w dniach od 1 do 23 marca 2018 r., od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 w pokoju nr 6 w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5.

Każda osoba, nie tylko policjanci, chętna do zostania członkiem Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie, proszona jest o kontakt pod nr telefonu (34) 369 1336 z prezesem klubu st. sierż. Kamilem Sowińskim.

  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
  • Zbiórka krwi w Częstochowie.
Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.