Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Wczoraj częstochowscy mundurowi po raz kolejny przeprowadzili działania „Pasy". Podczas akcji policjanci z drogówki sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań skontrolowano 301 kierowców ujawniając łącznie 247 nieprawidłowości.

Wczoraj od 6.00 do 22.00 na terenie miasta i powiatu, policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili akcję „Pasy". Podczas działań stróże prawa skontrolowali 301 samochodów, w tym 7 ciężarowych, ujawniając łącznie 247 wykroczeń, w tym 199 przypadków niestosowania pasów przez kierujących oraz 3 przypadki niestosowania pasów przez pasażerów. Podczas kontroli policjanci uświadamiali także rodzicom jakie niebezpieczeństwa wynikają z faktu nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.