Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzi działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych właśnie w rejonie skrzyżowań. Mundurowi pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta.

Celem wczorajszych (13.02.2018 r.) działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów. Od godziny 6.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji, która trwała do godziny 14.00, mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość zachowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Do działań skierowanych zostało 8 policjantów, którzy nałożyli na kierujących łącznie 48 mandatów. Do najczęstszych przewinień należało niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.