Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Częstochowscy policjanci odwiedzili dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Policjantka z wydziału ruchu drogowego z dzielnicowym opowiadali o zasadach bezpieczeństwa i codziennej służbie. Mundurowi rozdawali też dzieciom odblaski. Spotkania odbyły się w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018”.

Częstochowscy stróże prawa w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2018" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo...na stoku" odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz" w Nakle, Szkoły Podstawowej Nr 47. Spotaknia z dziećmi odbyły się również w Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" przy ul. Mireckiego oraz Środowiskowym Hufcu Pracy w Częstochowie ul. Tkacka 5a.  W trakcie pogadanek policjanci uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypominali o konieczności noszenia odblasków i jazdy samochodem w foteliku z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Uczyli też najmłodszych przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku, w domu i w kontaktach z obcymi. Na zakończenie każdego spotkania milusińscy otrzymali od stróżów prawa odblaski.

W spotkaniach uczestniczyli: st.sierż. Beata Witos z Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie oraz dzielnicowy mł.asp. Kamil Dzioba z Komisariatu Policji VI w Częstochowie.