Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z komisariatu V zatrzymali 26-latka podejrzanego o atak na swoją byłą dziewczynę. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna od kilku miesięcy uporczywie nękał pokrzywdzoną, a w ostatnich dniach uderzył i zabrał jej torebkę. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Kilka dni temu oficer dyżurny z komisariatu V otrzymał zgłoszenie pobicia. Jak ustalili śledczy, 26-latek nie mogąc najprawdopodobniej pogodzić się z rozstaniem z dziewczyną, zaatakował ją na chodniku, przewracając i kopiąc, a na koniec zabierając torebkę z telefonem i innymi rzeczami osobistymi. Mężczyzna uciekł, jednak nie cieszył się długo wolnością. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dokonania rozboju i stalkingu. W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili bowiem, że mężczyzna już od kilku miesięcy uporczywie nękał pokrzywdzoną, zastraszał, że zrobi sobie krzywdę i nadmiernie ją kontrolował. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, wspólnie z policjantami z komisariatu V, wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. 26-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Trwa wyjaśnianie szczegółów sprawy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.