Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 53-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją matką i usiłowanie rozboju. Jak ustalili śledczy mężczyzna mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu wszczął awanturę i zaatakował 82-latkę, żądając od niej pieniędzy. Na szczęście kobieta zdołała uciec do sąsiadów i pomoc przyszła na czas.

Oficer dyżurny z komisariatu III otrzymał zgłoszenie awantury domowej w częstochowskiej dzielnicy Tysiąclecie. Patrol, który przyjechał na miejsce, zastał roztrzęsioną starsza kobietę. Jak ustalili śledczy, pijany 53-latek wszczął awanturę, w trakcie której zaatakował swoją matkę, szarpał ją, bił i kopał, żądając pieniędzy. Na szczęście 82-latka zdołała uciec z mieszkania. Policjanci obezwładnili agresora, u którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Pogotowie udzieliło natomiast pomocy roztrzęsionej kobiecie. Zatrzymany, po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, trafił do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ. Usłyszał zarzuty znęcania się nad matką od blisko 4 lat i usiłowania rozboju. Jak ustalili śledczy, działał w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.