Policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie mienia. Z ustaleń śledczych wynika, że 36-latek zdenerwował się, gdy jadący za nim kierowca na niego zatrąbił. Wtedy wyszedł z auta, kopnął w drzwi samochodu pokrzywdzonego i opluł go. Straty zostały wstępnie wycenione na 2 tys. zł. Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator.

Kiedy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o drogowym piracie, na miejsce natychmiast wysłał patrole będące w pobliżu. Policjanci ustalili, że kierujący BMW wjechał na skrzyżowanie Alei Najświętszej Maryi Panny i ulicy Kościuszki w Częstochowie i mimo, że mógł dalej kontynuować jazdę, zatrzymał się. Zaniepokojony kierowca, który jechał za nim zatrąbił, co najprawdopodobniej wywołało falę agresji u 36-letniego kierowcy BMW. Mężczyzna podszedł do auta pokrzywdzonego, a gdy ten uchylił szybę, opluł go i kopnął w drzwi samochodu, po czym odjechał. Kilkaset metrów dalej został zatrzymany przez policyjne patrole. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Szczegóły sprawy wyjaśniają teraz śledczy z komisariatu I. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator.

Przypominamy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalna skrzynka mailowa. Pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłany materiał pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców agresywnych zachowań, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.