Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W ogólnopolską akcję „DZIEŃ ODBLASKÓW” włączą się oczywiście również częstochowscy policjanci. Od wczesnych godzin rannych mundurowi przeprowadzą działania profilaktyczne, mające na celu rozbudzenie chęci noszenia elementów odblaskowych - nie tylko w sytuacjach, w których określają to przepisy. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci, podczas wybranych kontroli drogowych, będą rozdawali odblaski.

Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się ograniczeniem widoczności, spowodowanym zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. To czas, w którym w sposób szczególny powinny być promowane zalety stosowania elementów odblaskowych. Celem planowanych działań jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Elementem towarzyszącym akcji, jest również ogólnopolski konkurs dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na projekt odblasku, który zostanie oficjalnie ogłoszony 6 grudnia 2017 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi do 31 sierpnia 2018 r.

Również dzisiaj odbędzie się akcja rozdawania odblasków pieszym na Placu Biegańskiego w Częstochowie.

Dzień 1 października 2018 r. ogłoszony zostanie „Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków 2018”.

Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonego filmu, w którym aktorzy grający policjantów w serialu „Ojciec Mateusz”, promują noszenie elementów odblaskowych.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 8.42 MB