• Szybka reakcja dzielnicowego i złodziej zatrzymany

  Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Poczesnej potrzebował zaledwie godzinę, aby ustalić okoliczności zdarzenia i zatrzymać 65 -latka, który chwilę wcześniej dokonał włamania do pomieszczenia gospodarczego a następnie skradł kosiarkę spalinową oraz klucze nasadowe. Śledczy postawili już mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem.

 • Najważniejszy był czas. Pomógł policyjny pilotaż

  W sobotę, w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego, policjanci z częstochowskiej drogówki eskortowali samochód z 14-miesięcznym dzieckiem, potrzebującym pilnej pomocy lekarskiej. Każda minuta miała znaczenie. Mundurowi ruszyli na pomoc.

 • [zdjęcie aktualności]
  23 sierpnia 2019
  Po wakacyjnej przerwie wracają bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci, organizowane w ramach akcji Profilaktyka poprzez sport. Będą się odbywały do końca roku.
  [zdjęcie aktualności]
  23 sierpnia 2019
  Sierpniowa sesja Rady Miasta została zaplanowana na 29 sierpnia (środa) od godz. 12. Zachęcamy do zapoznania się programem i projektami uchwał.
  [zdjęcie aktualności]
  23 sierpnia 2019
  Spotkanie w ramach akcji ,,Aleje – tu się dzieje!” było zaplanowane na dzisiaj, ale z powodu choroby artystki odbędzie się za tydzień, w piątek, 6 września.
 • Przygotowania do drugiego szczytu pielgrzymkowego

  Częstochowscy policjanci przygotowują się do drugiego szczytu pielgrzymkowego. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo i zapewnią pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas planowanych uroczystości.

 • Seniorze!Bądź czujny!

  Pomimo licznie prowadzonych akcji profilaktycznych, zagrożenie wyłudzeniami pieniędzy od osób starszych jest wciąż aktualne. Bardzo często seniorzy, głównie zamieszkujący samotnie, padają ofiarą oszustów podszywających się pod członków ich rodzin, policjantów, pracowników przedsiębiorstw czy sprzedawców usług. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

 • Poszukujemy sprawców rozboju

  Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie, wspólnie z prokuratorem, poszukują sprawców rozboju, do którego doszło 30 kwietnia br. w Częstochowie przy ulicy Barlickiego. Śledczy publikują wizerunek mężczyzny oraz portret pamięciowy kobiety, podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Osoby, które rozpoznają sprawców, prosimy o zgłaszanie się na Policję.

 • [zdjęcie aktualności]
  22 sierpnia 2019
  W kolejnych częstochowskich dzielnicach porządkowany jest system gospodarki wód opadowych i roztopowych. Właśnie zakończyła się budowa odwodnienia Kiedrzyna, wcześniej inwestycja na Grabówce, a wkrótce rozpoczną się też prace obejmujące część dzielnicy Północ. Miasto zdobyło na ...

  Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” w 2019 roku.

  1. Słowo wstępne KG PSP - pobierz plik pdf.
  2. Tryb i zasady - pobierz plik pdf.
  3. Wniosek - pobierz plik pdf.
  4. Przykładowy wniosek - pobierz plik pdf.
  [zdjęcie aktualności]
  20 sierpnia 2019
  19 sierpnia w Częstochowie odbyło się Zgromadzenie Ogólne Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Spotkanie było także okazją do skonsultowania 21 ogólnopolskich samorządowych tez, zawierających postulaty naprawy państwa.
  [zdjęcie aktualności]
  21 sierpnia 2019
  W programie wydarzenia, które zaplanowano na 28 sierpnia w Parku im. Stanisława Staszica, znajdzie się m.in. spotkanie z Maciejem Kurem – scenarzystą kontynuacji kultowych komiksów ,,Kajko i Kokosz”.
  [zdjęcie aktualności]
  21 sierpnia 2019
  Gwiazdami sobotniego koncertu przy pętli tramwajowej na Północy będą Kombii i Monika Lewczuk. Dzień później w Filharmonii Częstochowskiej Hania Stach przypomni przeboje Whitney Houston, a na Lisińcu odbędzie się ,,Festiwal Kolorów”. A to tylko część atrakcji.
  [zdjęcie aktualności]
  21 sierpnia 2019
  Rozpoczęła się przebudowa chodnika przy ul. 11 Listopada. Remont realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego.
  [zdjęcie aktualności]
  20 sierpnia 2019
  W dniach 23-26 sierpnia w Częstochowie odbędzie się ,,Odpust Matki Bożej Jasnogórskiej" oraz kolejny szczyt pielgrzymkowy. Tak, jak w przypadku każdego większego zgromadzenia pątników w Częstochowie, miasto przygotowało plan zabezpieczenia medycznego i komunalnego, dodatkowe miejsca ...
  [zdjęcie aktualności]
  20 sierpnia 2019
  25 sierpnia zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 110, którą będzie można dostać się na organizowany w Parku Lisiniec Festiwal Kolorów. Ponadto linie nr 11 i 31 będą obsługiwane wyłącznie przez autobusy przegubowe - informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  20 sierpnia 2019
  Po przebudowie linii tramwajowej w ciągu alei Pokoju, po niezbędnym usunięciu 7 drzew, nasadzonych zostanie ponad 20 nowych drzewek. Docelowo będzie ich więc więcej niż przed remontem.