• Dzień Kobiet w Komendzie Miejskiej Policji

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie spotkało się z przedstawicielkami płci pięknej, by złożyć najserdeczniejsze życzenia. Padło wiele ciepłych słów z ust kadry kierowniczej. Każda z kobiet otrzymała kwiatka.

 • [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2019
  Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa – Dźbów odwiedzili prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Wręczyli mu akt nadania tytułu honorowego członka OSP Dźbów.
  [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2019
  - to hasło, które towarzyszy kampanii opracowanej przez Zespół Pełnomocniczki Prezydenta Miasta Częstochowy ds. Równych Szans. Ma wprowadzić kobiety do polszczyzny.
 • Policja szminką pisana

  Pomimo, że płeć piękna od lat utożsamiana jest ze szpilkami, zwiewnymi sukienkami oraz czerwoną szminką na ustach, coraz więcej kobiet decyduje się na pracę w policji. W częstochowskim garnizonie pracują 93 funkcjonariuszki oraz 99 kobiet w korpusie służby cywilnej. Dzisiaj, w Międzynarodowym Dniu Kobiet pytamy czy kobiety w ogóle się do tego zawodu nadają?

 • Szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju przedsiębiorstw i jest to fakt niezaprzeczalny, który jednak bagatelizuje bardzo wielu właścicieli firm. Uważają oni, że to samo, co podczas szkolenia przeprowadzanego przez specjalistę, mogą osiągnąć oni w codziennej pracy z zatrudnionymi – bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to oczywiście myślenie błędne, które hamuje rozwój firmy. Dowodem na to jest coaching sprzedaży, który pozwala zwiększyć jakość i skuteczność sprzedaży – w każdym przedsiębiorstwie.

  Coaching sprzedaży, czyli szansa na rozwój

  Wielu przedsiębiorców, którzy nie uważają, by coaching sprzedaży był rozwiązaniem dla nich, tracą szansę na rozwój – nie tylko swój własny, ale również pracowników i całego przedsiębiorstwa. Jak bowiem wiadomo, to właśnie kwalifikacje, wiedza oraz doświadczenie osób zatrudnionych w firmie, mają największy wpływ na osiągane przez nią wyniki oraz szanse rozwoju. A szkolenia ze sprzedaży pozwalają na zdecydowany rozwój tych kwalifikacji i zwiększenie efektywności działu handlowego.

  Coaching sprzedaży jest rozwiązaniem, dzięki któremu trener sprzedaży jest w stanie podzielić się z właścicielami firmy oraz jej pracownikami całą swoją wiedzą sprzedażową, a także praktycznymi umiejętnościami. Dopasowuje on przebieg i zakres szkolenia pod kątem indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, dzięki czemu skorzystać z niego może każdy właściciel firmy. Najważniejsze w szkoleniach sprzedaży jest to, że w trakcie ich trwania można pozyskać aktualną wiedzę – jest to istotne o tyle, że techniki sprzedażowe, narzędzia, a także świadomość klientów cały czas ewoluują. Trzeba więc być przygotowanym na każdą ewentualność, co jest możliwe tylko dzięki aktualizowaniu swojej wiedzy sprzedażowej.

  Szkolenia sprzedażowe – dla kogo?

  Wspomnieliśmy już o tym, że szkolenia sprzedażowe dostosowywane są pod kątem indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy, a także wiedzy i doświadczenia jego pracowników. Dzięki temu z ich potencjału, skorzystać może praktycznie każdy, kto poszukuje najlepszych rozwiązań, które pozwolą mu na osiąganie lepszych wyników sprzedażowych. Coaching sprzedaży polecany jest więc:

  • właścicielom firm i kierownikom działów handlowych, którzy chcą posiąść wiedzę, pozwalającą poznać techniki sprzedaży, sposoby podejścia do klienta czy lepiej oceniać pracę handlowców, zatrudnianych w firmach,
  • początkującym handlowcom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i chcą dowiedzieć się jak najwięcej o tym, w jaki sposób już na samym początku osiągać dobre wyniki, przełamywać bariery i cieszyć się pracą w dziale handlowym,
  • doświadczonym handlowcom, którzy posiadają już wiedzę oraz określone umiejętności, jednak wciąż dążą do rozwoju i chcą sprzedawać jeszcze skuteczniej.

  Jak więc widać, szkolenia sprzedaży są bardzo rozwojowe niemal dla każdego pracownika czy właściciela firmy i warto z nich skorzystać. Oczywiście coaching sprzedaży okaże się skuteczny tylko wtedy, gdy będzie prowadzony przez odpowiedniego specjalistę.

  Trener sprzedaży – jak znaleźć najlepszego specjalistę?

  Warto zrozumieć, że szkolenia ze sprzedaży to nie tylko wiedza teoretyczna, która – nawet jeżeli jest aktualna i wartościowa dla każdego pracownika – nie pozwoli na reagowanie w różnych, często bardzo trudnych sytuacjach związanych ze sprzedażą. Dlatego też dobry trener sprzedaży to osoba, która nie tylko przekazuje wiedzę książkową, ale również tą praktyczną, którą zdobyła na przestrzeni lat pracy z klientem. Taki coach na swoim szkoleniu zorganizuje specjalne scenki sprzedażowe, w trakcie których handlowiec będzie mógł zapoznać się z różnymi sytuacjami i reakcjami klienta, a przy tym w praktyce zastosować techniki sprzedaży – pozwoli mu to zdobyć pożyteczną wiedzę i wykorzystać ją w przyszłości.

  Oczywiście warto również poczytać opinie na temat trenera – są one najbardziej wiarygodnym sposobem na zweryfikowanie jego umiejętności oraz doświadczenia. Te znaleźć można przede wszystkim w Internecie – np. Google.

  Kiedy w firmie warto postawić na coaching sprzedaży?

  [zdjęcie aktualności]
  7 marca 2019
  Ruszyła kolejna edycja programu „Pogodna jesień – starzej się zdrowiej”. Jego główny cel to aktywizacja fizyczna częstochowskich seniorów.
  [zdjęcie aktualności]
  7 marca 2019
  Koncert ,,Tango Show jak za dawnych lat" w Filharmonii Częstochowskiej, wystawa ,,8 kobiet" w Konduktorowni, spotkanie z Elżbietą Stępień - autorką książki ,,Ta kobieta" w Bibliotece Publicznej - to tylko niektóre propozycje, przygotowane z okazji święta kobiet.
  [zdjęcie aktualności]
  7 marca 2019
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w związku z kolejnym etapem budowy węzłów przesiadkowych wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na zawężonych odcinkach jezdni oraz miejscowe utrudnienia w ruchu pieszych.
  [zdjęcie aktualności]
  7 marca 2019
  Życzenia z okazji 8 marca dla wszystkich Kobiet od władz Miasta Częstochowy...
  [zdjęcie aktualności]
  7 marca 2019
  Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców naszego miasta do skorzystania z oferty Dzielnicowych Ośrodków Społeczności Lokalnych w ramach których realizowane są m.in. działania o charakterze animacyjnym, środowiskowym i edukacyjnym.
 • Policjanci z prewencji policzyli bezdomnych

  Po niespełna miesiącu od ogólnopolskiej akcji liczenia bezdomnych, znamy wyniki badań. W Częstochowie przebywa 351 osób bezdomnych. To mniej niż w ubiegłym roku.

 • Kolejna edycja konkursu "Policjant który mi pomógł"

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 • Child Alert

  Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji. Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.

 • Średnia ocen co najmniej 4,75, oceny celujące z minimum 3 przedmiotów i brak nieusprawiedliwionych nieobecności na zajęciach dydaktycznych. Takie wymogi musieli spełnić uczniowie, którzy ubiegali się o Stypendium Starosty Częstochowskiego.

  26 lutego 2019 roku, w siedzibie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego.
  W naradzie wzięła udział kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz komendanci miejscy i powiatowi Państwowej Straży Pożarnej.

  Podczas prezentacji sprzętu miało również miejsce uroczyste wręczenie aktu włączenia jednostki OSP Nakło w gminie Lelów (w powiecie częstochowskim) do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Druhom z Jednostki OSP Nakło serdecznie gratulujemy oraz życzymy wytrwałości w tej ciężkiej ale jakże ważnej służbie.

  Od marca 2019 roku rozpoczęła się Kampania Społeczna STOP POŻAROM TRAW. To już kolejna edycja tej kampanii Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W roku bieżącym na terenie naszego powiatu jedna osoba poniosła już śmierć. APELUJEMY o rozwagę i absolutnie nie wypalanie traw. WYPALANIE traw jest śmiertelnie niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i mienia.

  Film zrealizowany przez szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu.

  [zdjęcie aktualności]
  6 marca 2019
  Dzięki uchwalonemu przez Radę Miasta programowi poprawy infrastruktury rodzinnych ogrodów działkowych w Częstochowie będzie można ubiegać się o kolejne dotacje na zadania inwestycyjne ROD.
 • Policyjny sztandar na mszy za żołnierzy wyklętych

  1 marca 2019 roku w kościele św. Jakuba Ap. w Częstochowie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych Żołnierzy Wyklętych. We Mszy wzięli udział przedstawiciele służ mundurowych z Częstochowy oraz komandosi z Jednostki Wojskowej w Lublińcu. Eucharystii przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo.

 • [zdjęcie aktualności]
  6 marca 2019
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetargi na przebudowę chodników przy odcinkach ul. Sikorskiego i Poznańskiej. Oba zadania zostały wybrane do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego przez społeczności dzielnicy Częstochówka-Parkitka oraz Lisiniec.