[zdjęcie aktualności]
2 stycznia 2019
Od 7 stycznia – w związku z pracami przy Dworcu Stradom – zmienią się trasy linii 16 i 27. Początkowy i końcowy przystanek linii 23 zostanie natomiast przeniesiony o ok. 100 m – informuje MZDiT.
 • Zdążyć z pomocą - kontrole pustostanów i apel policjantów

  Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Aktualnie policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne mogą szukać schronienia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

 • [zdjęcie aktualności]
  31 grudnia 2018
  Już po raz trzeci gwiazdy świata sportu i kultury zagrały w Hali Sportowej Częstochowa podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego, zorganizowanego przez fundację „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego. Wydarzenie obejrzało kilka tysięcy widzów.
  [zdjęcie aktualności]
  31 grudnia 2018
  Imię najsłynniejszej polskiej lekkoatletki – decyzją radnych – będzie nosić placówka przy ul. Broniewskiego.
 • Poszukiwany ukrył się w kuchennej szafce

  23-letniego mężczyznę schowanego w kuchennej szafce, znaleźli policjanci z Komisariatu VI Policji w Częstochowie, którzy przyjechali w związku ze zgłoszeniem włamania do mieszkania. Jak się okazało mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli przy nim także nieznaczne ilości suszu roślinnego, którą okazała się marihuana.

 • [zdjęcie aktualności]
  28 grudnia 2018
  Taką nazwę – decyzją radnych – będzie nosić rondo przy ulicy Drogowców. Mieczysława Biegańska była działaczką społeczną i oświatową, a także bojowniczką o prawa kobiet.
 • Dziś policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne.

 • Fajerwerki - zachowaj ostrożność!

  Przed nami Sylwester i Nowy Rok. Warto zadbać aby sylwestrowa zabawa nie wiązała się z niebezpiecznymi zachowaniami, na które możemy być narażeni przy nieostrożnym używaniu fajerwerków. Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku.

 • W dniu 28 grudnia 2018 r. przeprowadzono Zawody o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie w pływaniu. W zawodach udział brało 5 drużyn wystawionych przez poszczególne Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze tj. JRG1,JRG2, JRG3, JRG w Koniecpolu oraz pracowników 8 godzinnych Komendy Miejskiej PSP.

  Klasyfikacja generalna konkurencji drużynowych przedstawia się następująco:

  • I miejsce - JRG nr 1 w Częstochowie,
  • II miejsce - JRG nr 2 w Częstochowie,
  • III miejsce - JRG nr 4 w Koniecpolu,
  • IV miejsce - Komenda Miejska PSP w Częstochowie,
  • V miejsce JRG nr 3 w Częstochowie.

  Klasyfikacja generalna konkurencji indywidualnych przedstawia się następująco:

  • I miejsce - Łukasz Mileszczuk,
  • II miejsce - Piotr Trzepizur,
  • III miejsce - Tomasz Załogowski.

  28 grudnia 2018 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie odbyło się spotkanie z prezesami bądź naczelnikami jednostek OSP włączonych do KSRG. Celem spotkania było przekazanie kart rabatowych na paliwo dla członków jednostek OSP KSRG biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
  Karty rabatowe dla członków OSP pozyskał komendant główny PSP poprzez podpisanie stosownej umowy z PKN Orlen. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków OSP z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA. Podczas spotkania komendant miejski st. bryg. Jarosław Piotrowski omówił szczegółowe zasady korzystania z programu. Przy tej okazji na ręce prezesów złożono życzenia noworoczne oraz podziękowano za pracę w mijającym roku wszystkim druhom Ochotniczych Straży Pożarnych.

  [zdjęcie aktualności]
  27 grudnia 2018
  Uczniowie I LO im. Juliusza Słowackiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą Ludmile Marjańskiej. 26 grudnia przypada rocznica urodzin poetki.
  [zdjęcie aktualności]
  27 grudnia 2018
  Pracownicze Plany Kapitałowe będą tematem kolejnego spotkania z cyklu ,,Śniadanie z przedsiębiorcami", które odbędzie się 3 stycznia w Parku Przemysłowo-Technologicznym.
  [zdjęcie aktualności]
  27 grudnia 2018
  Z początkiem nowego roku zostanie przywrócona stała trasa linii w kierunku Częstochowy – informuje MZDiT.
 • Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie”

  Długi świąteczny weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało ponad 680 policjantów. Od piątku do środy doszło do 104 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 16 kierujących, którzy wybrali się w trasę pod wpływem alkoholu.

 • Ugodził nożem sąsiada, groził, znęcał się nad matką - trafił do aresztu

  Policjanci z komisariatu III zatrzymali 44-latka, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Dramat trwał od listopada 2017 roku. Mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał matkę, był agresywny, a nawet groził jej. Jak ustalili śledczy sprawca ugodził nożem sąsiada a swojemu kuzynowi groził pozbawieniem życia. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

 • WIZYTA ZASTĘPCY KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP w JRG nr 1 PSP w CZĘSTOCHOWIE

  W dniu 24 grudnia 2018 roku zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Arkadiusz Biskup, któremu towarzyszył zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Wilk złożyli wizytę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W trakcie spotkania był obecny komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st. bryg. Jarosław Piotrowski, zastępca dowódcy JRG 1 PSP w Częstochowie st. kpt. Krzysztof Dzwonnik oraz strażacy zmiany służbowej.

  Zastępca Komendanta Głównego PSP przedstawił sprawy bieżące oraz zamierzenia na 2019r. Podczas wizyty złożono także podziękowania strażakom, którzy brali udział w zabezpieczeniu szczytu klimatycznego COP 24. Następnie komendanci złożyli strażakom życzenia świąteczne i noworoczne.

  [zdjęcie aktualności]
  24 grudnia 2018
  Za nami dwunasta edycja Targów Bożonarodzeniowych ,,Gwiazdkowa Aleja". W jej trakcie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą witrynę świąteczną.
  [zdjęcie aktualności]
  24 grudnia 2018
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu zaprasza do udziału w konsultacjach na temat wykorzystania zeroemisyjnej komunikacji miejskiej.
  [zdjęcie aktualności]
  24 grudnia 2018
  23 grudnia w auli parafialnej Katedry Świętej Rodziny odbyło się spotkanie wigilijne dla ubogich i bezdomnych. Dzień później do świątecznej wieczerzy zasiedli podopieczni Fundacji Chrześcijańskiej ,,Adullam".
 • Rozpoznajesz mężczyznę z nagrania? Skontaktuj się z policją

  Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji III w Częstochowie poszukują sprawcy kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło 28 maja 2018 roku na zapleczu gabinetu stomatologicznego w Częstochowie. Kryminalni ustalili, że gotówkę z portfela pozostawionego w pomieszczeniu socjalnym, mógł zabrać mężczyzna, który nie był pacjentem, widoczny na nagraniu z kamer.

 • Częstochowscy policjanci odzyskali dwa skradzione w Czechach busy

  Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo i niezatrzymanie się do kontroli. Jak ustalili śledczy, 24-latek i 25-latek jechali skradzionymi na terenie Czech busami. Wartość samochodów została wyceniona na przeszło 160 tys. zł. Obaj mężczyźni podjęli ucieczkę, ignorując sygnały nakazujące im zatrzymanie. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.