[zdjęcie aktualności]
3 stycznia 2020
Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Szlakiem Orlich Gniazd". Prace można nadsyłać do 21 lutego.
[zdjęcie aktualności]
3 stycznia 2020
Znamy już obszary, w jakich będą podejmowane działania ograniczające negatywne skutki zdrowotne, społeczne, a także te dotyczące życia rodzinnego, które wynikają ze spożywania alkoholu.

Specjalistyczna pomoc frankowiczom – co możesz zyskać?

Konsumenci, którzy zdecydowali się na kredyt we frankach mogą się czuć poszkodowani. Mimo zapewnień banków, kurs CHF powędrował ostro w górę, co oczywiście wpłynęło na dużo wyższe raty kredytów. Osoby poszkodowane mogą jednak liczyć na specjalistyczna pomoc frankowiczom, która umożliwia odzyskanie utraconych środków oraz umorzenie długu powstałego w skutek indeksacji. W jaki sposób frankowicze mogą dochodzić swoich praw?

Czy możliwa jest ugoda z bankiem?

Przez wiele lat frankowicze nie mogli liczyć na współpracę ze strony banku. Kredytodawcy twardo pozostawali przy swoim zdaniu i nie zamierzali wyciągnąć pomocnej ręki. Tym samym, ugoda praktycznie nie wchodziła w grę. Teraz, przychylne frankowicze wyroki nieco zmieniły sytuację. Sądy coraz częściej stają po stronie poszkodowanych kredytobiorców i umarzają kolejne kredyty we frankach. To oczywiście bardzo wyraźnie wpływa na zachowanie banków

Obecnie, ugoda z bankiem jest jak najbardziej możliwa. Wielu ekspertów zaznacza, że nie zawsze jest to jednak dobry pomysł. Warto bowiem zaznaczyć, że kredyt we frankach pozew może przynieść znacznie lepsze rezultaty. Tymczasem, ugoda może zakończyć się umorzeniem tylko określonej części środków do spłaty. W wielu sytuacjach będzie to niekorzystna opcja, biorąc pod uwagę, że wielu frankowiczów zanotowało już potężne straty.

W jaki sposób można uporać się z kredytem we frankach?

Podejmowanie samodzielnej walki z bankiem to nierozważne rozwiązanie, jeśli nie dysponujesz rozległą wiedzą na temat prawa oraz finansów. Potrzebne jest bowiem odpowiednie doświadczenie i dużą wiedza, aby wskazać wady prawne, które dadzą podstawę do sądzenia się z bankiem. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków możliwe jest znalezienie argumentów, które pozwolą skutecznie dochodzić praw poszkodowanych klientów.

W ostatnich latach obserwujemy znaczną zmianę nastawienia sądów. Coraz więcej spraw kończy kredyty frankowe wyrok, który jest wyjątkowo korzystny dla poszkodowanych. Wiele banków zostało już zmuszonych do zwrócenia nadpłaty oraz umorzenia kredytu frankowego. Warto także wspomnieć, że całkiem niedawno, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wiążący wyrok, który pozwoli jeszcze skuteczniej nieść pomoc frankowiczom. Wystarczy skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych radców prawnych, którzy od lat zajmują się tym zagadnieniem.

Dlaczego pomoc dla frankowiczów jest tak istotna?

Bardzo duża grupa ludzi negatywnie odnosi się do wsparcia kierowanego w stronę frankowiczów. Często pojawiają się argumenty, że frankowicze zdawali sobie sprawę z ryzyka. Tymczasem, właśnie ten aspekt sprawia, że kancelaria radców prawnych Warszawa jest w stanie skutecznie bronić braw poszkodowanych klientów. Liczne banki w samych superlatywach opisywały kredyty frankowe i twierdziły, że nie ma absolutnie żadnego ryzyka związanego z podjęciem takiego zobowiązania. Jest to oczywiste niewywiązanie się z obowiązków kredytodawcy.

Dzięki temu, skuteczna pomoc frankowiczom jest możliwa i pokazuje, że banki nie mogą się czuć bezkarnie, a dbanie wyłącznie o własne interesy z pominięciem bezpieczeństwa klienta jest sporym naruszeniem, który może prowadzić do konsekwencji. Biorąc pod uwagę ostatni wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, banki są narażone na miliardowe straty. Pojawiła się bowiem kolejna furtka umożliwiająca dążenie do umorzenia kredytu we frankach oraz odzyskania nadpłaty.

[zdjęcie aktualności]
2 stycznia 2020
Rada Miasta zdecydowała o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar w rejonie ulic: Przejazdowej, Lakowej i Drucianej oraz granicy administracyjnej miasta Częstochowy.
[zdjęcie aktualności]
2 stycznia 2020
Organizacje pozarządowe zainteresowane bezpłatnym pozyskaniem osób bezrobotnych do prac społecznie użytecznych mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 9 stycznia.
[zdjęcie aktualności]
2 stycznia 2020
Tłum częstochowianek i częstochowian bawił się w Noc Sylwestrową na placu Biegańskiego. Gwiazdą wieczoru był zespół Czarno-Czarni.
 • W Sylwestra i Nowy Rok w Częstochowie było bezpiecznie

  Sylwester i Nowy Rok upłynął spokojnie w naszym regionie. Kilkadziesiąt policyjnych interwencji to przede wszystkim interwencje domowe oraz porządkowe. Spokojnie było również na naszych drogach. W tym czasie nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

 • Nadal poszukujemy Aleksandry Pomorskiej z Blachowni

  Częstochowscy policjanci poszukują 16-letniej mieszkanki Blachowni. Aleksandra Pomorska ostatni raz widziana była 11 grudnia. Każdy, kto zna miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginioną, proszony jest o kontakt z policją.

 • Komendant Główny PSP bryg. Andrzej Bartkowiak w dowód uznania za zaangażowanie i pełen profesjonalizm wyróżnił członków grup specjalistycznych Państwowej Straży Pożarnej, w tym dwóch strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego JRG II KM PSP w Częstochowie.

  Wyróżnionym strażakom nagrodę pieniężną wręczył Komendant Miejski PSP w Częstochowie st. bryg. Jarosław Piotrowski.

  [zdjęcie aktualności]
  31 grudnia 2019
  Do 12 stycznia trwa głosowanie na najlepszy film 2019 roku prezentowany w kinie OKF ILUZJA. Wybierać można spośród 191 tytułów.
  [zdjęcie aktualności]
  31 grudnia 2019
  1 stycznia wchodzą w życie nowe przepisy związane z obowiązkiem rejestracji pojazdów. Niewypełnienie go może oznaczać karę finansową.
  [zdjęcie aktualności]
  31 grudnia 2019
  60 częstochowianek wzięło udział w IV edycji bezpłatnego Kursu Samoobrony „Bezpieczna Kobieta”, zorganizowanego przez Częstochowską Akademię Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji "SPARTAN" Uechi-Ryu Karate-Do.
 • Piłeś! Nie ryzkuj! Sprawdź swoją trzeźwość!

  Przed nami przywitanie Nowego Roku, zróbmy wszystko, aby odbyło się ono w sposób bezpieczny. Bez względu na to, czy spędzimy noc sylwestrową na balu, plenerowej imprezie czy domowej prywatce pamiętajmy, aby – jeśli już się na to decydujemy – rozważnie i z umiarem korzystać z alkoholu. Jeśli nazajutrz planujemy podróż samochodem, zanim wsiądziemy za kierownicę, możemy sprawdzić swój stan trzeźwości w każdej jednostce Policji na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego.

 • Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w Nowym Roku

  Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Jak wynika z badań prawie 90 % Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie. Wpływ na to ma także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli. Wszystkim mieszkańcom Częstochowy i powiatu życzymy w nadchodzącym roku inspiracji do podejmowania nowych inicjatyw i wspólnych działań, które przyczynią się do poprawy naszego bezpieczeństwa.

 • W dniu 30 grudnia 2019 r. przeprowadzono Zawody o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie w pływaniu. W zawodach udział brały 4 drużyny wystawione przez poszczególne Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze.

  Klasyfikacja generalna konkurencji drużynowych przedstawia się następująco:

  • I miejsce - JRG nr 2 w Częstochowie,
  • II miejsce - JRG nr 1 w Częstochowie,
  • III miejsce - JRG nr 3 w Częstochowie,
  • IV miejsce - JRG nr 4 w Koniecpolu.

  Klasyfikacja generalna konkurencji indywidualnych przedstawia się następująco:

  • I miejsce - Mateusz Chowaniec,
  • II miejsce - Łukasz Mileszczuk,
  • III miejsce - Tomasz Załogowski.

  W dniach 17,18,19 grudnia 2019 r. odbyły się ćwiczenia doskonalące z zakresu zasad działań jednostek PSP i OSP na nowo wybudowanym odcinku autostrady A1 przy Częstochowie.

  [zdjęcie aktualności]
  30 grudnia 2019
  W związku z organizacją miejskiego Sylwestra na placu Biegańskiego, w rejonie centrum miasta mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. Niektóre ulice zostaną zamknięte dla samochodów. Komunikacja publiczna pozostanie bez zmian
  [zdjęcie aktualności]
  30 grudnia 2019
  Już po raz czwarty gwiazdy sportu i estrady rywalizowały podczas „Świątecznego grania z Kubą Błaszczykowskim”. W zorganizowanej przez Fundację „Ludzki Gest” imprezie uczestniczyło kilka tysięcy widzów.
 • Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie”

  Akcja „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie" rozpoczęła się we wtorek, a zakończyła dzisiaj o godzinie 6.00. W Częstochowie i powiecie doszło w tym okresie do 65 kolizji i 6 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych. Policjanci częstochowskiej drogówki wykonali prawie 3 tys. badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając 6 osób kierujących pod wpływem alkoholu.

 • Nie dajmy się okraść!

  W okresie jesienno - zimowym na terenie miasta Częstochowy i powiatu kryminalni odnotowali już prawie 60 włamań do obiektów mieszkalnych. Dom lub mieszkanie, w którym gromadzimy dorobek z wielu lat naszej pracy, stanowi niejednokrotnie łakomy kąsek dla złodziei. Dlatego warto wiedzieć jak ograniczyć ten przestępczy proceder i uchronić swój dobytek przed kradzieżą.