Zalanie mieszkania – jak należy postąpić w takiej sytuacji?

Nagłe zalanie domu lub mieszkania to ogromny problem dla domowników, którzy muszą znaleźć lokum zastępcze oraz zatrudnić firmę, która przywróci mieszkanie do stanu używalności. W tym celu przeprowadza się profesjonalne osuszanie po zalaniu Wrocław, które pozwala domownikom wrócić do bezpiecznego i dokładnie oczyszczonego lokum. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się procesowi eliminacji szkód. Jakie prace są wykonywane przy osuszaniu, ile to trwa?

Co doprowadziło do zalania mieszkania?

To pierwsze pytanie, na które muszą odpowiedzieć fachowcy. Czasami przyczyna jest znana od samego początku, np. zalanie przez sąsiada, a także poważna usterka sieci wodno-kanalizacyjnej. Czasami jednak trzeba poszukać dodatkowych przyczyn, które mogły doprowadzić do zaistniałej sytuacji. Jest to bardzo istotne, ponieważ eliminując te czynniki chronimy się przed wystąpieniem podobnego zdarzenia w przyszłości.

Osuszanie mieszkania krok po kroku

Początkowo usuwa się nadmiar wody, aby można było podjąć dalsze działania. Następnie, konieczne jest wyeliminowanie wszystkich czynników zagrożenia, które wykazało wstępne rozpoznanie sytuacji. Dopiero, gdy zabezpieczyliśmy mieszkanie lub dom przed ponownym wystąpieniem problemu, możliwe jest przejście do kolejnego kroku. Teraz, doświadczona ekipa wykorzystuje specjalistyczne osuszacze, które pozwalają pozbyć się wilgoci z trudnodostępnych miejsc. Jest to długotrwały proces, który wymaga szczególnej skrupulatności.

Jeśli mieszkanie od dłuższego czasu było narażone na wilgoć, konieczne jest także odgrzybianie oraz ozonowanie. Wystarczy nawet kilka dni, aby doszło do rozwinięcia grzybów oraz pleśni, które następnie będą się rozwijać latami, szkodząc zdrowiu domowników. Dlatego też, przy zalaniach zawsze zaleca się zwieńczenie osuszania profesjonalnym odgrzybianiem.

Zalanie mieszkania a odszkodowanie

Jeśli byliśmy ubezpieczeni na taką okoliczność, wystarczy zwrócić się do naszej firmy ubezpieczeniowej z kompletem dokumentów dostarczonych przez firmę, która wykonała osuszanie mieszkania po zalaniu. Obszerna dokumentacja usprawnia proces i pozwala na szybkie otrzymanie należnych pieniędzy. O odszkodowanie możemy się ubiegać także w sytuacji, gdy zalanie nastąpiło za sprawą sąsiada lub spółdzielni mieszkaniowej, która nie zadbała o to, aby w porę wyremontować instalację. Ekspertyza fachowców pozwala na wykazanie podobnych błędów.

Ile trwa pełny proces osuszania domu lub mieszkania?

Po zalaniu zwykle będziemy zmuszeni opuścić nasz dom i znaleźć lokum zastępcze przynajmniej na kilka dni. Osuszanie domu po zalaniu Wrocław to długotrwały proces, który wymaga wyeliminowania wszystkich przyczyn problemu, a także podjęcia działań, które uchronią nasz przed ponownym zalaniem. W przypadku wyjątkowo problematycznych sytuacji, pełny proces może trwać nawet do miesiąca. Na szczęście, zwykle wszystkie prace można wykonać w przeciągu dwóch tygodni.

Fitness przez wielu jest interpretowany tylko i wyłącznie jako aerobik, stereotypowo mówiąc że to forma aktywności tylko dla damskiej części społeczeństwa. Jednak jest to bardzo błędne myślenie, fitness od kilkudziesięciu lat podbija serca wielu ludzi na całym świecie, bo przecież kto nie zna Jane Fonda’y. 

Jeśli jednak taka forma aktywności fizycznej jest dla nas atrakcyjna i chcemy zacząć ćwiczyć fitness to jak się do tego zabrać?

Na początku trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, zakupić niezbędne akcesoria np. w hurtownia new balance i ostatecznie zakupić karnet. 

Fitness - nowa moda czy ciekawa forma spędzania czasu?

Jak znaleźć odpowiednie miejsce? Czym się kierować podczas wyboru?

Bardzo ważną kwestią jest to, jak daleko mamy najbliższy klub fitness. Może się tak zdarzyć że w naszej okolicy nie będzie żadnego. Jeśli jednak mamy wybór, to najlepiej kierować się opiniami. Warto popytać znajomych, poczytać w internecie opinie czy pójść na zajęcia próbne by samemu się przekonać. Kolejną kwestią jest wybór instruktora, czyli osoby, która będzie prowadzić nasze zajęcia. Tu również warto posiłkować się opiniami innych, choć można zwyczajnie porozmawiać z danym instruktorem i samemu ocenić, czy chcemy aby to właśnie taka osoba prowadziła nasze zajęcia. Ważny aspekt to również cena, bo nie chcemy przepłacać. Istota jest również ilość osób w grupie, im mniej tym lepiej.

Jeśli wybierzemy już konkretny klub to warto zaopatrzyć się w karnet, który jest bardziej ekonomiczną opcją od kupowania biletu wstępu za każdym razem. Karnet to dla nas również zobowiązanie aby pojawić się na zajęciach, jeśli mamy problem z systematycznością.

Mamy już karnet, wiemy kiedy powinniśmy się pojawić na zajęciach więc nadszedł czas na zrobienie zakupów związanych z odzieżą i obuwiem, odpowiednim do uprawiania fitenssu.

Zatem co jest nam potrzebne? Zdecydowanie ubranie, które nie krępuje ruchów, daje nam komfort wykonywania ćwiczeń (zwrócmy uwagę czy materiał nie prześwituje), współgra
z naszym organizmem - przepuszcza powietrze, daje skórze oddychać. Jest wzmocnione
w miejscach, które są bardziej narażone na urazy mechaniczne. Kolejny ważny aspekt to odpowiednie obuwie. Potrzebna nam również będzie ( choć nie jest niezbędna) torba do transportu naszych rzeczy, ręcznik, bidon z wodą itp. 

Gdzie najlepiej zrobić zakupy by nie przepłacić, mieć komfort zakupów i duży wybór?

Najlepszym miejscem na zrobienie zakupów związanych wypadem do klubu fitness i nie tylko będzie hurtownia sportowa. Hurtownie sportowe mają bardzo urozmaicony asortyment, między innymi takich marek jak nike, adidas czy reebok. Hurtownie odzieży sportowej znajdziemy również online, gdzie obowiązuje hurt natychmiastowy, co pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Z bardziej znanych hurtowni sportowych warto rozejrzeć się w takich jak hurtownia nike, hurtownia 4F czy hurtownia znanej, światowej marki new balance.

Jesteśmy przekonani że znajdziecie tam coś dla siebie w atrakcyjnej cenie i fenomenalnej jakości. 

 • Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

 • Każdy właściciel nowo powstałej firmy w pierwszej kolejności musi znaleźć dobre biuro rachunkowe. Dobre biuro księgowe, jak https://taxservice.net.pl w Warszawie Mokotów to podstawa, szczególnie na początku prowadzenia biznesu, chociaż nie tylko. Jeżeli nasz biznes się rozwija to chcąc nie chcąc rozliczenia robią się bardziej skomplikowane, wówczas wsparcie specjalisty od podatków jest niezbędne. Dobrze, ale jakie biuro rachunkowe z Warszawy Mokotów wybrać? 

  Na co zwrócić uwagę wybierając biuro księgowe?

  Jest co najmniej kilka kwestii, które należy brać pod uwagę szukając dobrego biura rachunkowego. Po pierwsze konieczne jest sprawdzenie informacji na temat legalności działania firmy oraz jej kompetencji. Pamiętajmy, że dobrej jakości biuro księgowe będzie cieszyło się nienagannymi opiniami wśród klientów oraz renomą. Oczywiście nie jest konieczne wybierani najdroższych usług, bo prawda jest taka, że nie zawsze będą najlepsze. Nie mniej jednak, warto zorientować się, jakie usługi księgowe Warszawa Mokotów będą najlepszym rozwiązaniem. 

  Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

  Ważną kwestią będzie wykształcenie właścicieli oraz pracowników biura rachunkowego. Aby firma mogła sumienne wykonywać swoje obowiązki potrzebuje wysokiej klasy specjalistów o wykształceniu rachunkowo-podatkowym. Tytuł magistra będzie świadczył o ukończonej specjalizacji. Tylko studia magisterskie są w stanie w pełni przygotować do zawodu księgowego, co więcej taka osoba musi stale zgłębiać wiedzę i dobrze orientować się w zmieniających się przepisach prawa. 

  Czy certyfikat jest ważny? 

  Jeszcze kilka lat temu, aby móc prowadzić księgi rachunkowe trzeba było mieć specjalny certyfikat, aktualnie można prowadzić takie działania bez takiego dokumentów, tak więc nie warto sugerować się wyłącznie takimi rzeczami. Obecnie osoba bez certyfikatu może mieć większą wiedzę i doświadczenie, niż osoba, która go posiada, dlatego nie powinien być to główny wyznacznik tego, z kim podejmiemy współpracę.

  Kwalifikacje i jakość obsługi klienta

  Niektóre osoby zajmujące się księgowością robią to z dużym zaangażowaniem, inne w zawodzie księgowego znalazły się z przypadku i taka praca nie będzie ich pasją. Już na pierwszym spotkaniu z księgowym czy księgową można bardzo łatwo wyczuć, kto lubi swoją pracę. Wybieramy osoby, które są skrupulatne i lubią to co robią, dzięki temu zyskamy pewność, że będą wykonywać swoje obowiązki, jak należy. Kolejna ważna rzecz to porządek w dokumentacji, obecnie większość z nich przechowuje się w wersji elektronicznej, tak więc warto upewnić się czy są bezpieczne i czy poufne dane firmy nie wpadną w niepowołane ręce. Obsługa księgowa z Warszawy Mokotów to dobra opcja, bo dzięki temu zyskujemy więcej czasu i możemy zaoszczędzić jednocześnie pieniądze. Firma będzie w stanie obsłużyć nas zawsze i to bez większych problemów, co więcej zazwyczaj będziemy mogli liczyć również na fachowe doradztwo dedykowanych konsultantów podatkowych.

  [zdjęcie aktualności]
  10 stycznia 2020
  OKF Iluzja zaprasza wszystkie dzieci już od 11 stycznia, codziennie przez całe ferie, na specjalnie dla nich przygotowane seanse. Będzie można zobaczyć "Czarownicę 2", "Basię 3", "Szybkich i śnieżnych", "Młodego Renifera Alexa", "Maronę psią opowieść" oraz "Krainę lodu 2".
  [zdjęcie aktualności]
  10 stycznia 2020
  Urząd Miasta Częstochowy kolejny rok może posługiwać się certyfikatem ISO nadanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. To efekt zakończonego pozytywnie auditu, z którego raport dotarł do UM pod koniec roku.
  [zdjęcie aktualności]
  10 stycznia 2020
  Częstochowscy strażnicy miejscy – wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” – zapraszają zorganizowane grupy przedszkolaków i młodzieży szkolnej na wycieczki po swojej siedzibie. Będzie można m.in. spotkać się z Primą, służbowym psem.
  [zdjęcie aktualności]
  10 stycznia 2020
  Winda w budynku Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 jest nieczynna do odwołania.
 • Szukamy świadków wypadku drogowego w dniu 4.01.2020 roku w Częstochowie przy ulicy Krakowskiej

  Funkcjonariusze kryminalni szukają świadków w sprawie sobotniego wypadku, do którego doszło przy ul. Krakowskiej w rejonie zjazdu do Galerii Jurajskiej. Śmierć na miejscu poniósł 73-letni mężczyzna.

 • Naprawdę duża część społeczeństwa ma problem z tłustą skórą. Największym kłopotem jest nadmierna ilość sebum, która powoduje, że na twarzy powstają niedoskonałości. Do tego mamy jeszcze rozszerzone pory. Jak pielęgnować tłustą skórę? Sprawdź nasze rady!

  Tłusta skóra – zabiegi pielęgnacyjne

  Właściciele tłustej skóry muszą przede wszystkim dokładnie ją oczyszczać, zarówno z zanieczyszczeń, jak i z nadmiernej ilości sebum. Pamiętaj, że systematyczna pielęgnacja to klucz do matowej oraz pięknej buzi! Każdego poranka, a także wieczora dbaj o naskórek przy użyciu specjalnych kosmetyków do skóry tłustej.

  W codziennej pielęgnacji pomogą kosmetyki, takie jak tonik, płyn micelarny, albo mleczko. Usuną one makijaż oraz przywrócą naturalne pH. Dodatkowo zmatują skórę, mało tego sprawią, że będzie gotowa do dalszych zabiegów kosmetycznych. Resztki zanieczyszczeń znikną, dzięki umyciu buzi żelem bądź produktem z drobinkami peelingującymi. Antybakteryjna formuła jest idealna do tłustej cery. Maski natomiast pomogą pozbyć się niedoskonałości oraz śladów po nich, tak samo jak peelingi usuwające obumarły naskórek. Te dodatkowe preparaty stosuj 2-3 razy w tygodniu. Nie zapominaj o kremach, ponieważ one są niezwykle ważne! Rano stawiaj na matujące produkty z dodatkiem filtra UV, albo o konsystencji lekkiego fluidu, czyli będą to kremy BB. Wieczorem nakładaj inny typ bardziej nawilżający, ale również niwelujący niedoskonałości. Tylko tak ograniczysz pracę gruczołów łojotokowych, zmniejszysz pory, a także zapobiegniesz świeceniu się twarzy.

  ZIAJA – linie do skóry tłustej

  Marka ZIAJA ma szeroki asortyment, dużą jego część stanowią preparaty przeznaczone do skóry tłustej. Mogą je również stosować osoby z cerą mieszaną, albo normalną. W ofercie jest kilka linii, przede wszystkim ZIAJA PRO skierowana do osób dojrzałych. Natomiast specjalnie do młodej skóry powstała ZIAJA Jeju, która jest dobra także dla wegan. W walce z niedoskonałościami pomoże też linia ZIAJA liście manuka i ZIAJA ogórek bądź specjalistyczna kuracja ZIAJA MED. W każdej z nich jest mnóstwo kosmetyków, od toników i kremów, po maski oraz pasty oczyszczające. Kupisz te środki w zestawach, a także pojedynczo. Dowolnie je ze sobą łącz, tudzież zdecyduj się tylko na jedną serię.

  Kosmetyki do cery tłustej marki ZIAJA – jak działają?

  Kosmetyki do cery tłustej marki ZIAJA przede wszystkim powodują, że normalizujemy pracę gruczołów łojotokowych. Ponadto łagodzimy niedoskonałości, odblokowujemy pory i zmniejszamy widoczność wągrów. Jednocześnie oczyszczamy twarz oraz ją nawilżamy. Poprzez to buzia odzyskuje blask, zwyczajnie wygląda na świeżą.

  Linie kosmetyków marki ZIAJA do cery tłustej zawierają kwasy, na przykład migdałowy, mlekowy, czy też glikolowy. W składzie są również naturalne ekstrakty pozyskiwane z roślin, na przykład mamy dodatek aloesu, alg, ogórka, liści manuka, są też witaminy, między innymi E. Pojawiają się jeszcze glinki, alantoina, prowitamina B5, aktywne micele, a nawet gliceryna.

  Jak pielęgnować tłustą skórę?

  [zdjęcie aktualności]
  9 stycznia 2020
  Na stronie geoportalu mieszkańców dostępna jest nowa ortofotomapa opracowana na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w październiku 2019 roku. Jest znacznie dokładniejsza, niż poprzednie wersje.
  [zdjęcie aktualności]
  9 stycznia 2020
  Z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – w części obejmującej rejon alei NMP oraz ulic Wilsona i Warszawskiej – można zapoznać się do 7 lutego. Ponowne wyłożenie do wglądu projektu jest konsekwencją uwzględnionych w nim uwag.
  [zdjęcie aktualności]
  9 stycznia 2020
  Na świat przyszło kolejne dziecko urodzone w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. W czwartek jego rodzice odebrali wózek ufundowany przez częstochowską firmę Deltim.
  [zdjęcie aktualności]
  9 stycznia 2020
  Wolontariusze WOŚP będą czekać w Ikarusie i tramwaju Konstal 102Na, którymi będzie można podróżować po Częstochowie 12 stycznia, w ramach 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Wykład o cyberprzemocy dla częstochowskich uczniów

  Funkcjonariusze wydziału prewencji mając na uwadze powszechność zjawiska cyberprzemocy, rozmawiali z uczniami na temat negatywnych skutków hejtu.

 • "BEZPIECZNE FERIE 2020" W CZĘSTOCHOWIE

  W naszym województwie niebawem rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 26 stycznia. Jak co roku w działania „ Bezpieczne Ferie 2020” zaangażowani będą dodatkowi funkcjonariusze prewencji oraz częstochowskiej drogówki, którzy zadbają o bezpieczny wypoczynek naszych mieszkańców oraz osób odwiedzających nasze województwo. Jednocześnie apelujemy, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw.

 • Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

  Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach. W kategorii indywidualnej („Osobiste męstwo”) – osobie, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej (może to być osoba pełniąca służbę lub zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze); w kategorii instytucjonalnej – przedstawicielowi instytucji, która znacząco wpłynęła swoimi działaniami na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie. Laureatami mogą zostać osoby będące funkcjonariuszami lub pracownikami instytucji, które realizują bezpośrednio, bądź współuczestniczą w realizacji szeroko pojętych zadań ratowniczych (np. w wojsku, policji, straży pożarnej, służbie zdrowia, WOPR, TOPR, GOPR).

  Kandydatów zgłaszać mogą zarówno osoby, jak i instytucje, w formie pisemnego wniosku wraz z uzasadnieniem. Kapituła złożona z 13 członków przyzna statuetkę, będącą miniaturą projektu „Pomnika Sanitariusza”, upamiętniającego medyków poległych w walkach o odzyskanie niepodległości oraz dyplomy honorowe. Nagroda objęta jest patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów.

  Szczegółowych informacji udziela Biuro Dyrektora WIM, tel. 261-817-721, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Regulamin konkursu

  www.wim.mil.pl/images/Jrybak/20171105Sanitariusz/Sanitariusz_zarzdzenie_nagroda_Animus_Fortis29032017.pdf

  Wniosek o nagrodę indywidualną

  https://wim.mil.pl/images/Jrybak/20191206Animus/Wniosek_-_kategoria_indywidualna.pdf

  Wniosek o nagrodę instytucjonalną

  https://wim.mil.pl/images/Jrybak/20191206Animus/Wniosek_-_kategoria_instytucjonalna.pdf

  Opracowanie: Wydział Prezydialny, Gabinet Komendanta Głównego

  [zdjęcie aktualności]
  8 stycznia 2020
  ,,Tanga świata” zabrzmią w Filharmonii Częstochowskiej 12 stycznia o godz. 18.00. Wrażeniom muzycznym towarzyszyć będą wizualne, bo obok naszych filharmoników, wirtuoza skrzypiec Roby’ego Lakatosa oraz muzyków z SawarS Tango Quintet wystąpi mistrzowska para taneczna.
  [zdjęcie aktualności]
  8 stycznia 2020
  „Jak wyjść z biznesem na nowe rynki zagraniczne” to temat pierwszego w nowym roku spotkania z cyklu Śniadanie z przedsiębiorcami, organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A., które odbędzie się 9 stycznia.
  [zdjęcie aktualności]
  8 stycznia 2020
  W poniedziałek 13 stycznia, w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone dofinansowaniu na innowacje w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.
  [zdjęcie aktualności]
  8 stycznia 2020
  W czasie ferii - od 11 do 26 stycznia - dzieci i młodzież z całej Polski będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi bezpłatnie, także do Częstochowy. Wystarczy ważna legitymacja szkolna. W tym roku będzie można pociągiem dotrzeć też do Czech.