[zdjęcie aktualności]
2 września 2019
Po odwonieniu Kiedrzyna i Grabówki kolej na część dzielnicy Północ. Oprócz kanalizacji deszczowej inwestycja obejmie m.in.rozbudowę ul. św. Brata Alberta. Dziś podpisano umowę z wykonawcą.
 • Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend –Ostatni Weekend Wakacji”

  W miniony weekend policjanci na terenie całego kraju prowadzili wzmożone działania „Bezpieczny Weekend –Ostatni Weekend Wakacji”. W akcję zaangażowała się również częstochowska drogówka.

 • [zdjęcie aktualności]
  30 sierpnia 2019
  31 sierpnia o godz. 18.00 Ośrodek Kultury Filmowej ,,Iluzja” zaprasza na seans dwóch dokumentów o współczesnym nacjonalizmie, a potem na spotkanie z ich twórcą. Wstęp wolny.
  [zdjęcie aktualności]
  30 sierpnia 2019
  Od symbolicznego zapalenia zniczy na mogiłach Żołnierzy 7 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego na Cmentarzu Kule rozpoczną się w Częstochowie tegoroczne obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
 • Bezpieczny powrót z wakacji

  Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Jak co roku o tej porze należy liczyć się ze wzmożonym ruchem na drogach związanym z powrotami z wypoczynku. Dobra pogoda sprzyja korzystaniu nie tylko z samochodów ale też z motocykli, motorowerów i skuterów. Mając na względzie zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym, od dziś policjanci drogówki prowadzić będą wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend - Ostatni weekend wakacji”.

 • [zdjęcie aktualności]
  29 sierpnia 2019
  MZDiT informuje, że z powodu koniecznych prac budowlanych ul. Korfantego od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników w najbliższy weekend będzie nieprzejezdna w obu kierunkach. Przez dwa dni zmianie ulegną także trasy autobusów komunikacji miejskiej w tej części miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  29 sierpnia 2019
  Od piątku do niedzieli w Częstochowie obchodzone będą Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie, XXVIII Krajowa Wystawa Rolnicza oraz XX Dni Europejskiej Kultury Ludowej w Częstochowie. Wydarzenia spowodują konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.
  [zdjęcie aktualności]
  29 sierpnia 2019
  Niedziela, 1 września, będzie ostatnim dniem funkcjonowania kąpieliska w Strefie Wypoczynku ,,Adriatyk” oraz wypożyczalni sprzętu w Parku Lisiniec - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
  [zdjęcie aktualności]
  29 sierpnia 2019
  Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, 29 sierpnia częstochowscy radni przyjęli stanowisko w sprawie dokończenia budowy Autostradowej Obwodnicy Częstochowy.
  [zdjęcie aktualności]
  29 sierpnia 2019
  W najbliższy weekend odbędzie się XXVIII Krajowa Wystawy Rolnicza – Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie, XX Dni Europejskiej Kultury Ludowej. Będzie można m.in. skorzystać z oferty stoisk z rękodziełem, wziąć udział w wystawach, koncertach czy pokazach maszyn rolniczych.

  Słowa mają moc. Wie to każdy właściciel strony internetowej, który chce poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwań. Ogromną rolę w tym procesie odgrywa treść, która umieszczona jest zarówno w obrębie witryny, jak i poza nią. Tworzeniem takich treści, przygotowywanych pod pozycjonowanie, zajmują się SEO Copywriterzy oraz agencje SEO. Jak wygląda proces tworzenia takich treści, które mają poruszyć serca użytkowników i stalowe mózgi algorytmów?

  Teksty na stronie - ważny element optymalizacji

  Kiedy nasza firma zajmuje się pozycjonowanie stron internetowych w Gdańsku to na jej stronie powinny pojawiać się słowa kluczowe, które ułatwią algorytmom Google szybkie określenie, jaki jest zakres naszych usług. Na witrynie powinny pojawiać się takie frazy jak pozycjonowanie Gdańsk, SEO dla firm Gdańsk, czy też skuteczne pozycjonowanie stron w Gdańsku. Obecność takich słów daje wyszukiwarce jasny sygnał, co użytkownicy mogą na niej znaleźć.

  Poprawa treści w obrębie witryny jest ważnym elementem optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Taka optymalizacja powinna być poprzedzona rzetelnie przeprowadzonym audytem SEO, który wskaże elementy wymagające poprawy. Jak pokazują wyniki wielu badań - jest co poprawiać!

  Mimo, że logicznym wydaje się nadawanie tytułów, czy też umieszczanie treści podstronach to wielu właścicieli domen bagatelizuje ten temat lub całkowicie rezygnuje z tych treści. To duży błąd, ponieważ algorytmy Google w pierwszej kolejności przeszukują właśnie tytuły oraz opis stron - to one mają określić, o czym jest dana strona. Brak odpowiednich słów w tym miejscu powoduje, że algorytmy samodzielnie wybierają ze strony treści, na podstawie których przypisuje witrynie kategorie.

  Optymalizacja sekcji title oraz meta description ma fundamentalne znaczenie dla widoczności strony. Umieszczenie tam odpowiednich fraz (np. pozycjonowanie Gdańsk, piekarnia Kraków, czy też fotograf Warszawa) spowoduje natychmiastową poprawę pozycji witryny w wynikach wyszukiwań. Zyski z tego są natychmiastowe - większa liczba wejść organicznych.

  SEO Copywriting - treści skrojone pod pozycjonowanie

  Teksty zamieszczane na stronie to nie jedyne treści, które mają ogromny wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwań. Planując strategię SEO należy uwzględnić w niej również tworzenie nowych artykułów, które znajdą swoje miejsce na firmowym blogu lub zewnętrznym portalu. Tutaj również ważnym elementem jest odpowiedni SEO copywriting.

  Na jakie elementy zwrócić uwagę?

  • struktura nagłówków,
  • nagromadzenie słów kluczowych - formie nieodmienionej i odmienionej,
  • stosowanie fraz z długiego ogona wyszukiwań,
  • wytłuszczanie kluczowych fraz i słów,
  • stosowanie wypunktowań,
  • podział tekstu na mniejsze części,
  • słowo lub fraza kluczowa w tytule.

  Wszystkie te rzeczy sprawią, że roboty Google polubią nasze teksty, za co czeka nagroda - wyższy ranking, a przede wszystkim wyższa pozycja w wynikach wyszukiwań.

  SEO Copywriting - pisanie dla ludzi i robotów

  Pisanie dla użytkowników - merytoryka i styl

  Całą kwintesencją pracy copywritera jest zaspokojenie potrzeb zarówno robotów, jak i użytkowników. Używanie w każdym zdaniu frazy ‘pozycjonowanie Gdańsk’ będzie atrakcyjne dla algorytmów, ale odrzucające dla prawdziwych czytelników. Ci drudzy oczekują przede wszystkim merytorycznej wiedzy i ciekawego stylu pisania. Tylko jeśli otrzymają taką treść będą chętni się nią podzielić z innymi, dzięki czemu zyskamy całą serię wartościowych linków - na czym powinno zależeć nam najbardziej!

   

  [zdjęcie aktualności]
  28 sierpnia 2019
  Jak co roku, w związku z Ogólnopolskimi Uroczystościami Dożynkowymi na Jasnej Górze, 31 sierpnia i 1 września dotrze do Częstochowy pielgrzymka rolników. Miasto, jak zawsze, przygotowało plan zabezpieczenia medycznego i komunalnego, dodatkowe miejsca parkingowe oraz drogi ewakuacji.
  [zdjęcie aktualności]
  28 sierpnia 2019
  We wrześniu, tak jak w latach ubiegłych, będzie można się starać o wsparcie na nadchodzący rok szkolny w postaci stypendium szkolnego. Wnioski dla uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych będzie można składać w szkołach tylko od 1 do 15 września.
  [zdjęcie aktualności]
  28 sierpnia 2019
  Liczba samochodów przejeżdżających częstochowskim odcinkiem DW 908 wzrosła o 100% po otwarciu odcinka A1 między Pyrzowicami a węzłem Częstochowa-Południe. Na szczęście - dzięki negocjacjom władz miasta z GDDKiA z tego zjazdu mogą korzystać tylko pojazdy do 12 ton. Podobne badania ...
  [zdjęcie aktualności]
  28 sierpnia 2019
  Aż 65 mieszkań znajduje się w najnowszym budynku komunalnym, który powstał u zbiegu ulic Sobieskiego, Pułaskiego i Focha. 4-kondygnacyjny blok kosztował 8,2 mln zł. W środę jego pierwsi lokatorzy odebrali klucze z rąk prezydenta Częstochowy.
 • Dziś policyjne działania „SMOG”

  W całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Areszt za rozboje i kradzieże

  Policjanci z komisariatu I zatrzymali 18-latka podejrzanego o szereg przestępstw, m.in. rozboje i kradzieże. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu przez prokuratora kilku zarzutów. Sąd zadecydował natomiast o umieszczeniu podejrzanego na 3 miesiące w areszcie.

 • Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

  Częstochowscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj w Częstochowie na ul. Rocha. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem audi przejeżdżając przez jezdnię nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Pomimo podjętej na miejscu reanimacji, 41-letni kierowca jednośladu zmarł.

 • [zdjęcie aktualności]
  27 sierpnia 2019
  Częstochowski PUP ma środki dla pracodawców na utworzenie stanowiska pracy. W ramach refundacji kosztów można otrzymać na ten cel 18 tys. złotych.
  [zdjęcie aktualności]
  27 sierpnia 2019
  Po wakacjach wracają bezpłatne zajęcia rekreacyjne dla częstochowskich seniorów.