• Punkt kontroli autokarów w czasie ferii zimowych

  Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów. W Częstochowie miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking na Rynku Wieluńskim.

 • Wygodny sposób, który pozwala zaoszczędzić

  Rezerwowanie różnego rodzaju usług, często pozwala zaoszczędzić. Jest tak na przykład w przypadku biletów na pociąg, bus lub samolot. Wykorzystując system rezerwacji i bookując bilety online (z wyprzedzeniem) często można trafić na interesujące zniżki i promocje. Podobnie wygląda to w przypadku rezerwowania miejsc w hotelach i apartamentach, w których zamierzamy nocować podczas wyjazdów prywatnych i służbowych. Rezerwowanie online różnych usług z wyprzedzeniem, pozwala na większy wybór, np. pokojów lub miejsc, w których będziemy siedzieć na spektaklu. Różnego rodzaju eventy również często mają ofertę rezerwacji online, co pozwala na wykupienie dodatkowych opcji oraz pewność, że będziemy uczestniczyć w wydarzeniu, w sposób, jakiego oczekiwaliśmy.

  Odciąż swoją pamięć

  Rezerwacje online dają duży komfort psychiczny. Rezerwując bilety do kina, na pociąg, do teatru lub stolik w restauracji, zyskujemy pewność, że wszystko będzie się odbywać z naszym planem. Dodatkowo, dokonując rezerwacji online, często mamy możliwość wybrania opcji przypominania o nadchodzącym wydarzeniu. Działa to np. podczas rezerwowania wizyt u niektórych specjalistów, takich jak stomatolodzy czy mechanicy. Rezerwowanie biletów, daje możliwość wcześniejszego odebrania zamówionych biletów, dzięki czemu unikniemy stania w kolejkach.

  Jak wygląda rezerwowanie rzeczy online?

  Wszystko zależy od tego, jaką usługę lub produkt chcemy zarezerwować. Najczęściej odbywa się to w mniej więcej taki sposób:

  • wybieramy usługę, która nas interesuje, np. konkretny pokój w hotelu, z możliwością wykupienia dwóch miejsc parkingowych
  • następnie wybieramy termin, w którym będziemy korzystać z pokoju
  • przechodzimy do wypełnienia formularza - podajemy swoje dane osobowe i kontaktowe, najczęściej wymagane są imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, mail oraz numer telefonu
  • potem w zależności od wymagań konkretnej firmy - dokonujemy przedpłaty, wpłacamy całą kwotę lub decydujemy się na płatność po przyjeździe
  • sprawdzamy wszystkie do tej pory wpisane informacje i dokonujemy ewentualnych poprawek
  • potwierdzamy rezerwację online

  I już, to wszystko. Rezerwowanie online jest szybkim i prostym procesem, który pozwala zaoszczędzić sobie stresu, związanego z dopinaniem wszystkiego na ostatni guzik. Dzięki wcześniejszemu załatwieniu wszystkich niezbędnych spraw, będziemy dużo spokojniejsi. A poprzez rezerwacje online, można bardzo często trafić na ciekawe oferty w interesującej cenie. Rezerwacje, dzięki przypomnieniom wysyłanym na maila lub sms-em, pozwalają również na lepszą organizację swojego czasu.

  [zdjęcie aktualności]
  7 stycznia 2019
  Kobiety między 50 a 69 rokiem życia będą mogły przebadać się 15 i 16 stycznia w mammobusie przy ul. Focha 7/15. Badania będą wykonywane przez personel LUX MED w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
  [zdjęcie aktualności]
  7 stycznia 2019
  Wyraźne ochłodzenie sprawiło, że miejskie służby podejmują kolejne działania wspierające osoby potrzebujące, szczególnie osoby bezdomne. W najbliższą noc – wzorem lat poprzednich – będzie rozwożona m.in. ciepła zupa.
  [zdjęcie aktualności]
  7 stycznia 2019
  Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 22. edycji międzynarodowego konkursu CYBERFOTO. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca.
  [zdjęcie aktualności]
  7 stycznia 2019
  Częstochowska Straż Miejska od 2012 roku pomaga kierowcom, którzy mają problem z uruchomieniem akumulatorów w swoich autach. Strażnicy miejscy dysponują urządzeniem rozruchowym, które szczególnie przydaje się w mroźne dni.
 • Areszt za przestępstwa na tle seksualnym

  Częstochowscy policjanci zatrzymali 29-latka, podejrzanego o przestępstwa na tle seksualnym. Jak ustalili śledczy, zatrzymany kilka dni temu zaczepiał w centrum miasta młode kobiety, a jednej z nich składał niemoralne propozycje. Mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą 17-latki do poddania się innej czynności seksualnej oraz złożenia propozycji kontaktu seksualnego 15-latce w zamian za obietnicę wręczenia jej pieniędzy. Decyzją sądu podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.

 • Ostrzeżenie przed QR kodami umieszczanymi na bankomatach

  Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, FinCERT.pl - Bankowe Centrum Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji ostrzegają użytkowników smartfonów przed skanowaniem kodów QR z naklejek, które w ostatnim czasie bezprawnie umieszczane są na bankomatach. Wczytanie takiego QR kodu może narazić właściciela telefonu na uruchomienie aplikacji wysyłającej SMS Premium bez wiedzy użytkownika.

 • Działania wojewódzkie "Bezpieczny pieszy"

  Częstochowscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa śląskiego. Jej celem było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili 46 przypadków naruszeń przepisów prawa - zarówno przez pieszych, jak i przez kierujących samochodami.

 • [zdjęcie aktualności]
  4 stycznia 2019
  ZUS informuje, że 1 stycznia 2019 zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej. Pracodawca może zdecydować m.in., czy chce skrócić z 50 do 10 lat okres przechowywania dokumentów pracowników.
  [zdjęcie aktualności]
  4 stycznia 2019
  Śląski Urząd Wojewódzki informuje o bezpłatnym numerze telefonu, pod którym można uzyskać informacje o możliwości pomocy bezdomnym.
  [zdjęcie aktualności]
  4 stycznia 2019
  Prace przy budowie węzłów przesiadkowych idą naprzód. Od przyszłego tygodnia obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu w obrębie placów budowy. Zmodyfikowane będą też trasy autobusów miejskich i podmiejskich MPK.
 • Częstochowscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

  Częstochowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Kryminalni odkryli uprawę na obrzeżach miasta. Łącznie zabezpieczyli 22 krzewy oraz blisko 400 gramów już ściętego suszu. Szacunkowa wartość otrzymanej z nielegalnej uprawy i zabezpieczonej marihuany, to blisko 30 tys. zł.

 • Przedszkolaki z Konopisk wiedzą jak być bezpiecznym na drodze

  Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadziły w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach pogadankę o bezpieczeństwie na drodze. Mł. asp. Sabina Chyra – Giereś i sierż. Małgorzata Makles uczyły maluchy podstawowych przepisów drogowych, o których musi pamiętać każdy pieszy, rowerzysta czy pasażer samochodu. Na koniec spotkania przedszkolaki mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze Sznupkiem.

 • Honorowi dawcy krwi wsparli Szlachetną Paczkę

  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK, działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie wsparł działania stowarzyszenia „Wiosna”, które jest organizatorem projektu Szlachetna Paczka. Klubowicze oraz osoby zaprzyjaźnione zorganizowały prezenty, które trafiły do wybranych rodzin z rejonu Lelowa, Przyrowa i Koniecpola.

 • Nowy radiowóz dla policjantów z Kłomnic

  Komisariat Policji w Kłomnicach wzbogacił się o nowy oznakowany radiowóz. Jego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu samorządowców z czterech gmin: Kłomnic, Mstowa, Mykanowa i Rędzin. Nowy hyundai I20 w głównej mierze będzie służył dzielnicowym.

 • Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 1 stycznia 2019 roku zmarł  w wieku 40 lat Paweł Janik, pełniący funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumentów.  

  Zanim przejdziemy do omówienia wad i zalet lacobel oraz innych paneli szklanych chcielibyśmy Ci pokazać, jak panele szklane wyglądają w praktyce. Dlatego pod tym linkiem http://www.twojeszklo.pl/szklo-dekoracyjne.html przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na szkło dekoracyjne do kuchni w kuchni i nie tylko. A teraz pora na wady i zalety lacobel, których ocenę pozostawiamy wyłącznie Tobie. Życzymy przyjemnej lektury.

  Szkło dekoracyjne do kuchni – zalety

  Długa lista zalet, jakimi charakteryzują się panele szklane do kuchni obejmuje m.in.:

  • aspekt wizualny - panel szklany do kuchni może występować w szerokiej gamie graficznej, od paneli barwionych na jeden kolor, przez panele z nadrukowanym deseniem, aż po szkło hartowane do kuchni z nadrukowanym na nim obrazem; walor wizualny jest dodatkowo wzmacniany poprzez sposób montażu opierający się o montaż bez fugi; w przypadku mniejszych przestrzeni istnieje możliwość wykończenia całej przestrzeni pojedynczym panelem szklanym, co nadaje wnętrzu dodatkowej elegancji i klasy;
  • utrzymanie w czystości - szkło dekoracyjne do kuchni zachowuje wszystkie cechy wyrobów szklanych, w związku z czym jest niezwykle proste do utrzymania w czystości; szklane powierzchnie można czyścić przy użyciu detergentów oraz wody, w miejscach wymagających szczególnej higieny panele szklane można dezynfekować; warto przy tym wspomnieć, iż wszelkie elementy dekoracyjne nadrukowywane są na panele po ich wewnętrznej stronie, co sprawia, że nadruk jest odporny na mycie, szorowanie oraz odziaływanie detergentów;
  • dodatkowy walor higieniczny - szkło dekoracyjne do kuchni podobnie jak inne odmiany szkła tworzą środowisko nie sprzyjające rozwojowi drobnoustrojów, bakterii i grzybów, dlatego materiały wykończeniowe, takie jak panele szklane do kuchni doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności oraz w miejscach szczególnie często użytkowanych, w których niezbędne jest zachowanie higieny na wysokim poziomie, przykładami takich miejsc są toalety w obiektach komercyjnych i komercyjno-handlowych, a także kuchnie i toalety w zakładach pracy;
  • łatwy i estetyczny montaż - panele ścienne do kuchni, przynajmniej w teorii są stosunkowo proste w montażu, ich montaż nie wymaga wykonywania nawiertów, a od prawidłowo przygotowanej ściany panel może zostać przytwierdzony przy użyciu odpowiedniego kleju montażowego; w praktyce okazuje, że montaż to jedna z wad szkła dekoracyjnego;

  Szkło dekoracyjne do kuchni – wady

  W aspekcie użytkowym trudno doszukiwać się wad, których nie ma. Okazuje się jednak, iż panele ścienne do kuchni nie są aż tak przyjezdne w montażu, jak to się początkowo wydaje. Główny problem stanowi odpowiednie przygotowanie podłoża. Panele szklane można kleić wyłącznie na równe podłoże. Dlatego przed ich montażem ścianę należy odpowiednio przygotować. W samodzielnym montażu problemy może nastręczyć także docinanie panelu do potrzeb oraz wycinanie otworów na ewentualne gniazdka lub włączniki. Zabiegi te wymagają odpowiedniego sprzętu oraz pewnej ręki, w przeciwnym razie ryzykujemy uszkodzenie szkła jeszcze przed jego montażem.

  Oczywiście szkło hartowane do kuchni nie nastręcza zbyt wielu problemów montażowych specjalistom, jednak konieczność skorzystania z ich pomocy to dodatkowy koszt, którego niektórzy z nas woleliby uniknąć montując i tak kosztowne panele szklane na ścianie.

  Warto również pamiętać o konieczności wyboru odpowiedniego panelu d jego zastosowań. Lacobel w tradycyjnej odmianie nie sprawdzi się w miejscach narażonych na oddziaływanie temperatury. Bezpieczniejszy będzie panel szklany do kuchni ze szkła hartowanego.

  Szkło dekoracyjne kuchenne

  Materiał ścierny to materiał wykorzystujący właściwości ziarna ściernego, który służy do obróbki powierzchni. Materiały takie, jak materiały ścierne pod adresem http://www.azur.com.pl stosuje się do obróbki powierzchni różnych typów. Nadają się m.in. do obróbki: szkła, ceramiki, skóry, kompozytów, metalu, powierzchni lakierowanych oraz drewna. W zależności od przeznaczenia materiałów jako ziarno ścierne wykorzystywane są różne materiały, takie jak: korund, węglik krzemu, azotek boru, a nawet diament. Materiały ścierne produkuje się przede wszystkim w postaci arkuszy, taśm, krążków, gąbek ściernych oraz włókniny. Przykładem najpopularniejszego materiału ściernego jest papier ścierny. Niektóre narzędzia do drewna również wykorzystują materiały ścierne, na ogół stanowią one elementy wymienne, które umożliwiają obróbkę drewna.

  materiały ścierne z górnej półki

  Jeden z największych w Polsce producentów, a zarazem jeden z najlepiej zaopatrzonych sklepów z materiałami ściernymi to Ażur. Ażur to sklep z materiałami, który działa na rynku nieprzerwanie od wielu lat oferując swoim klientom bogaty wybór materiałów najwyższej jakości oraz przystępnych cenach.

  W dzisiejszym artykule zachęcamy klientów – zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców wykorzystujących materiały ścierne w swojej codziennej pracy – do zapoznania się z bogatą historią oraz jeszcze bogatszą ofertą produktową, jaką ma Państwu do zaoferowania sklep z materiałami Ażur. Warto przy tym pamiętać, iż przedsiębiorstwo Ażur obok wyrobów gotowych oferuje także usługi branżowe, w ramach których z powierzonego przez zleceniodawcę materiału wykonuje materiały ścierne w formie oraz wykonaniu wskazanym przez zleceniodawcę. To sprawia, że nawet tak popularny materiał jak papier ścierny może zostać wykonany zgodnie z indywidualnymi wytycznymi zamawiającego.

  Ażur – więcej niż papier ścierny i narzędzia do drewna

  Sklep z materiałami Ażur działa na rynku nieprzerwanie od 1994 roku, w tym czasie przedsiębiorstwo zdobył bogate doświadczenie w zakresie rozwiązań technologicznych i surowcowych, które w dniu dzisiejszym przekłada się na wszechstronność zastosowań oferowanych materiałów ściernych oraz ich wysoką jakość. Jakość materiałów ściernych to bardzo ważna cecha, od ich wydajności oraz gramatury zależy jakość wykończenia obrabianej powierzchni – papier ścierny musi być wystarczająco ostry, żeby dobrze polerować powierzchnię, a jednocześnie ziarna ścierne muszą mieć określoną gramaturę, aby polerowana powierzchnia nie została niepotrzebnie poraniona.

  Swoim klientom sklep z materiałami Ażur oferuje materiały ścierne przeznaczone do obróbki różnych powierzchni. W asortymencie znajdziemy oczywiście papier ścierny oraz narzędzia do drewna, a także narzędzia do obróbki gipsu, metalu, stali stopowej, tworzyw sztucznych oraz lakierów, szpachli i farb. Bogata oferta sklepu obejmuje papiery ścierne o różnej gramaturze, płótna ścierne oraz włókniny różnych rodzajów. Pojęcie materiałów ściernych jest bardzo szerokie, zwłaszcza jeśli mowa o produktach marki Ażur. Jako jeden z największych polskich producentów materiałów ściernych firma oferuje m.in.: ściernice (nasadzane, trzpieniowe, walcowe, garnkowe i talerzykowe), tarcze (do cięcia i lamelkowe), krążki ścierne, arkusze, rolki, gąbki ścierne i klocki ścierne.

  Wszystkie produkty powstają na bazie wieloletniego doświadczenia w branży. Dostarczamy wyłącznie specjalistyczne produkty do zastosowań profesjonalnych. Niezmiennie wysoka jakość naszych wyrobów sprawia, iż od lat cieszymy się zaufaniem klientów.

  Osoby fizyczne oraz mali przedsiębiorcy często rezygnują z profesjonalnych usług drukarskich w zakresie druku wielkoformatowego przekonani, iż druk wielkoformatowy – podobnie z resztą jak zamówienie wydruku wizytówek czy ulotek – jest opłacalny dopiero przy dużym zamówieniu opiewającym na kilkaset sztuk, jeśli nie tysięcy wydrukowanych egzemplarzy. Tymczasem, coraz więcej drukarni internetowych oraz stacjonarnych drukarni cyfrowych oferuje druk B1 w rozsądnej cenie już od jednego wydruku. Jak to możliwe?

  Druk b1 dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych

  W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytania o druk b1 oraz inne usługi drukarskie. Szczególną uwagę zwrócimy na dostępny pod adresem http://www.pigroup.pl/druk-wielkoformatowy/druk/ druk b1, który jest tak przystępny cenowo, że z powodzeniem z jego zalet mogą skorzystać zarówno mikro i mali przedsiębiorcy, jak również osoby fizyczne. Format b1 okazuje się bowiem doskonały nie tylko na plakaty do druku, ale również jako format do wydruku projektów niezbędnych do dołączenia do pozwolenia na budowę. Pozwolenie na budowę wymaga załączenia projektów planowanej inwestycji, a te najlepiej wydrukować cyfrowo na dużym formacie.

  Druk offsetowy i cyfrowy – podobieństwa i różnice

  Drukarnia z dobrze wyposażonym parkiem maszynowym często może nam zaoferować druk b1 cyfrowy lub offsetowy – czym będzie się on różnił? Przede wszystkim ceną. Druk offsetowy ze względu na swoją specyfikę doskonale sprawdza się podczas realizacji zleceń wysokonakładowych. Pozwala na osiągnięcie doskonałej jakości wydruku w relatywnie krótkim czasie i za stosunkowo niską cenę per drukowana jednostka. W offsecie możemy wydrukować praktycznie wszystko – od wizytówek, po nadruki na koszulki. Oczywiście zależnie do wykonywanego wydruku oraz specyfiki materiału, na jakim wydruk ten jest wykonywany zmieniać się będą rodzaje stosowanych farb. Druk b1 cyfrowy – jak sama nazwa wskazuje – jest wykonywany przy użyciu drukarki cyfrowej. Oznacza to, iż przed wydrukiem nie trzeba przygotowywać żadnej formy lub kosztownej matrycy drukarskiej, dzięki czemu nawet przy zleceniu pojedynczego wydruku nie musimy się liczyć z wysokimi kosztami wydruku. Niestety w przypadku zlecenia wysokonakładowego druk cyfrowy – niezależnie od tego czy interesuje nas format b1, a1, a2 czy a0 – okazuje się być bardzo kosztowny. Kosztowny jest bowiem toner wykorzystywany przez cyfrowe urządzenie drukujące.

  Wróćmy do druku offsetowego. Druk offsetowy to technologia wydruku, która zdaniem wielu miłośników nowoczesnych technologii już dawno miała odejść do lamusa. Tymczasem, jest nieustannie wykorzystywana w drukarniach i nic nie wskazuje na to, żeby na rynku miała się w krótce pojawić bardziej efektywny sposób realizacji druku wysokonakładowego. Ale jak to działa? Załóżmy, że mamy plakaty do wydruku. W przypadku druku cyfrowego wystarczy kliknąć klawisz „drukuj”. W offsecie nie ma tak prosto. Najpierw wykonuje się specjalną matrycę drukarską, za pośrednictwem której farba drukarska jest transferowana na drukowaną powierzchnię. I to właśnie konieczność przygotowania tej matrycy, która odpowiada projektowi wydruku decyduje o tym, że druk b1 czy a0 i każdy inny staje się opłacalny dopiero po zamówieniu co najmniej kilkuset egzemplarzy. W praktyce proces wydruku jest nieco bardziej złożony, ale nie będziemy go w tym miejscu omawiać. To, co powinniśmy zapamiętać jako klienci indywidualni oraz mali przedsiębiorcy to to, że możemy sobie pozwolić na profesjonalny wydruk wielkoformatowy dowolnego plakatu czy nawet czegoś takiego, jak planner na ścianę czy biurko.