[zdjęcie aktualności]
14 marca 2019
Częstochowa bierze udział w programie ,,Bankowcy dla Edukacji”, służącym upowszechnianiu praktycznej wiedzy z zakresu ekonomii i finansów. Tym razem garść porad na temat bezpiecznego używania kart płatniczych.
[zdjęcie aktualności]
14 marca 2019
Jej celem będzie dostosowanie budynku Bursy Miejskiej do przepisów przeciwpożarowych. Miasto rozpisało odpowiedni przetarg i do 4 kwietnia czeka na oferty wykonawców.
[zdjęcie aktualności]
14 marca 2019
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że od 20 marca, w związku z remontem torowiska, linie tramwajowe nr 1 i 2 kursujące w dzielnicach Raków i Dąbie Kucelin zostaną skrócone do zajezdni MPK przy alei Niepodległości.
 • Uwaga kierowcy! W piątek możliwe utrudnienia na DK-1 w Częstochowie

  W dniu 15 marca 2019 roku możliwe są utrudnienia na trasie DK-1 na wysokości miejscowości Lubojenka. Na odcinku budowanej autostrady A1 w godzinach w godzinach 12:00 - 17:00 podwykonawcy zapowiedzieli protest. Poruszające się po jezdni maszyny budowlane mają w tym miejscu spowalniać ruch pojazdów.

 • Śmiertelny wypadek w Kościelcu

  W dniu dzisiejszym na terenie powiatu częstochowskiego doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Około godziny 4.40 w miejscowości Kościelec w wyniku zderzenia z pojazdem ciężarowym śmierć poniosła 52-letnia kobieta, kierująca rowerem.

 • [zdjęcie aktualności]
  13 marca 2019
  Ruszają wiosenne prace związane z utrzymaniem częstochowskich dróg. Roboty będą prowadzone we wszystkich częściach miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  13 marca 2019
  15 marca, o godz. 18.00, Miejska Galeria Sztuki otwiera wystawy malarstwa Jakuba Jakubowskiego oraz Małgorzaty Bryndzy. Z kolei dzień wcześniej, o tej samej godzinie, wernisaż 44. pleneru ,,Jurajska jesień”.
  [zdjęcie aktualności]
  13 marca 2019
  Trwa trzecia edycja targów szkolnych „Zawodowiec”. Impreza, jak zawsze służy promocji promocji szkolnictwa technicznego i zawodowego.
  [zdjęcie aktualności]
  13 marca 2019
  - to temat konferencji naukowej, która już 2 kwietnia odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy. Konferencja jest bezpłatna ale liczba miejsc ograniczona.
  [zdjęcie aktualności]
  13 marca 2019
  Zespół Szkół Specjalnych nr 45 zaprasza w środę, 20 marca przyszłych uczniów wraz z rodzicami na dzień otwarty. Doświadczeni specjaliści już od godz. 9.00 chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Będzie też można obserwować różnorodne zajęcia edukacyjno-terapeutyczne.
 • O cyberprzemocy z uczniami

  Policjanci z prewencji przeprowadzili prelekcję na temat cyberprzestępczości w Olsztynie. Mundurowi poruszyli również kwestię zwalczania szantażu i wymuszeń seksualnych on-line popełnianych na dzieciach w ramach kampanii "Powiedz NIE". Uczestnikami spotkania byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

 • Prostest podwykonawców na DK-1 w Częstochowie - możliwe utrudnienia

  W dniu 15 marca 2019 roku podwykonawcy, którzy wykonują prace na odcinku budowanej autostrady A1 zapowiedzieli protest. Utrudnienia przewidziane są w godzinach 12:00 - 17:00 na drodze krajowej nr 1. Protestujący będą spowalniali ruch poruszając się maszynami budowlanymi po drodze.

 • Debata społeczna w dzielnicy Wrzosowiak

  W dniu 8 marca 2019 roku odbyła się debata społeczna z mieszkańcami dzielnicy Wrzosowiak. Policjanci z komisariatu II w Częstochowie wspólnie z mundurowymi z wydziału prewencji oraz strażą miejską przeprowadzili debatę społeczną w Szkole Podstawowej nr 36 w Częstochowie. Omawiali plany priorytetowe dzielnicowych.

 • Nowy punkt konsultacyjny dla mieszkańców dzielnicy Dźbów

  Dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Częstochowie sierż. szt. Norbert Błachowicz wyszedł naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności i od dzisiaj będzie przyjmował mieszkańców Dźbowa w nowym punkcie konsultacyjnym. W ramach akcji "Dzielnicowy Bliżej Nas" interesanci będą mogli skorzystać z porad policjanta w każdą środę w godzinach 10:00 - 12:00. Serdecznie zapraszamy.

 • 13 marca w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Starosta Częstochowski Krzysztof Smela otrzymał z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka promesy na kwotę 4 400 000 zł przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

  Serwis sprzątający w Warszawie i usługi wchodzą w jego skład

  Prowadzenie przedsiębiorstwa to ciągła, niemalże codzienna walka o mniejsze koszty oraz wyższą skuteczność. Jeżeli i dla Ciebie jest to codzienność, polecamy korzystanie z usług outsourcingu, który pozwala z jednej strony na oszczędzanie, a z drugiej zoptymalizowanie firmowych działań. Szczególnie polecany jest tutaj serwis sprzątający w Warszawie, który zapewni Ci czystość i funkcjonalność firmowych biur. Na co możesz liczyć, stawiając na profesjonalne sprzątanie biur w Warszawie?

  Serwis sprzątający w Warszawie, czyli szeroki zakres usług

  Decydując się na serwis sprzątający w Warszawie, dostępny np. tutaj: http://www.blysk.net/sprzatanie-biur,80, każdy przedsiębiorca pragnie korzystać z usług wysokiej jakości, które będą w stu procentach dopasowane do jego potrzeb. Nie ma bowiem sensu wybierać takich pakietów usług, w których znajdują się działania, jakich nie potrzebujemy. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków, te najbardziej profesjonalne firmy w Warszawie dbają o to, aby świadczone usługi były dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy – nie musisz więc obawiać się tego, że zapłacisz za coś, co w gruncie rzeczy nie jest potrzebne Twojej firmie.

  A serwis sprzątający w Warszawie to gwarancja niezwykle szerokiego zakresu usług, o których realizację dbają odpowiednio wykwalifikowani i posiadający najlepszy sprzęt oraz preparaty specjaliści.

  Na co możesz liczyć?

  • Kompleksowe sprzątanie stanowisk pracy, w tym wycieranie kurzu i usuwanie zabrudzeń.
  • Mycie okien i przeszkleń znajdujących się w firmowych pomieszczeniach.
  • Odkurzanie i mycie podłóg, w tym również maszynowe pranie dywanów czy wykładzin.
  • Sprzątanie kuchni, łazienek oraz korytarzy.
  • Sprzątanie archiwów i księgozbiorów.
  • Sprzątanie po remontach, jakie miały miejsce na terenie firmy.

  To oczywiście tylko część usług, jakie może zaoferować Ci firma sprzątająca – jest ich naprawdę wiele, co daje możliwość usatysfakcjonowania przedsiębiorców działających w różnych branżach i dysponujących bardzo zróżnicowanymi powierzchniami pracowniczymi.

  Serwis sprzątający to pełna elastyczność usług

  Mówiąc o usłudze, jaką jest sprzątnie biura w Warszawie, nie sposób pominąć również kwestii tego, że zewnętrzna firma dostosowuje się w stu procentach do Ciebie i Twoich potrzeb. Oznacza to więc nie tylko zakres usług, który jest potrzebny, aby zapewnić czystość Twoim firmowym pomieszczeniom, ale również czas i częstotliwość świadczenia tych usług. Możesz więc skorzystać ze sprzątania biur raz albo 10 razy w miesiącu – w zależności od potrzeb, a także wybrać terminy i godziny, w jakich będzie odbywał się serwis sprzątający. Dzięki temu nie musisz uzależniać swojej pracy od wizyt specjalistów, a także nie dezorganizujesz pracy osób zatrudnionych w firmie, co ma ogromny wpływ na osiąganą efektywność.

  I najważniejsze – oszczędność oraz najwyższa jakość świadczonych usług!

  Szeroki zakres usług oraz elastyczność w zakresie ich realizacji to oczywiście nie wszystko. Sprzątanie biur w Warszawie daje Ci bowiem jeszcze dwie inne, niezwykle istotne z punktu widzenia prowadzonego biznesu korzyści. Mowa tutaj przede wszystkim o oszczędności, którą uzyskasz korzystając z pracowników zewnętrznych, zamiast zatrudniania osoby na pełen etat, jak również najwyższej jakości świadczonych usług. Możesz mieć pewność tego, że wybierając odpowiedni serwis sprzątający w Warszawie, zyskasz usługi najwyższej jakości, a co za tym idzie – czystość i estetykę firmowych pomieszczeń. A to będzie miało bardzo duży wpływ na efektywność oraz samopoczucie Twoich pracowników.

  Jeżeli więc chcesz skupić się na swojej podstawowej działalności i pragniesz optymalnej czystości biur, sprzątanie biur w Warszawie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak o tym, by poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiednich specjalistów, którzy zapewnią Ci najwyższą jakość usług. Znalezienie najlepszej firmy jest możliwe dzięki dokładnej analizie oferty, znajdującej się na jej stronie internetowej, a także zapoznaniu się z opiniami jej wcześniejszych klientów, dostępnymi np. w Google.

  [zdjęcie aktualności]
  12 marca 2019
  Podczas XLV sesji Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów m.in. wybrano przewodniczącego oraz Zarząd VIII kadencji stowarzyszenia. Przyjęło też stanowiska dotyczące m.in. niskiej emisji, wzrostu cen energii elektrycznej i naruszania stabilności finansowej samorządów.
  [zdjęcie aktualności]
  12 marca 2019
  Zasoby Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej dotyczące naszego miasta – temu tematowi będzie poświęcone spotkanie, które odbędzie się 13 marca o godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.
  [zdjęcie aktualności]
  12 marca 2019
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Malczewskiego w dzielnicy Stradom. Inwestycja ma być gotowa do końca lipca.
  [zdjęcie aktualności]
  12 marca 2019
  Wyrównanie szans – temu ma służyć podjęta na ostatniej sesji uchwała radnych o zwiększeniu środków na utrzymanie dzieci w trzech placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego w Częstochowie. Taką możliwość daje ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
 • Fałszywa policjantka zatrzymana

  Policjanci z częstochowskiego Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali mieszkankę Świętochłowic, która brała udział w oszustwie pod legendą. Wspólnie z innymi osobami wyłudziła od mieszkanki Częstochowy ponad 20 tys. zł. Tym razem oszuści podawali się za policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji.