[zdjęcie aktualności]
29 marca 2019
30 i 31 marca na pływalni przy al. Niepodległości odbędzie się I edycja zawodów Grand Prix Polski w skokach do wody. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
[zdjęcie aktualności]
29 marca 2019
Folkowa grupa – laureatka m.in. prestiżowej BBC Radio 3 Awards for Word Music oraz kilku ,,Fryderyków” – będzie jedną z gwiazd tegorocznego Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka OFF-jazd. Impreza odbędzie się 14 i 15 czerwca w Parku Lisiniec.
[zdjęcie aktualności]
29 marca 2019
Międzynarodowe Biennale Fotografii Ulicznej „MOMENT” to nowy konkurs fotograficzny, który w tym roku zastąpi „Klimaty Częstochowy”. Pula nagród pierwszej edycji wydarzenia to ponad 13 tys. zł. Zapisy ruszają w maju.
[zdjęcie aktualności]
29 marca 2019
Już od 4 kwietnia można składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczennic i uczniów szczególnie uzdolnionych.
[zdjęcie aktualności]
29 marca 2019
1 kwietnia rozpoczyna się sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Już w weekend na 20 stacjach pojawi 185 zielonych rowerów. System wypożyczeń zostanie uruchomiony o północy z niedzieli na poniedziałek.
 • NURD częstochowskiej drogówki

  W dniu dzisiejszym na drogach w całym kraju prowadzone są działania NURD. Policjanci z ruchu drogowego w godzinach 6:00 - 22:00 będą czuwali nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w miejscach, które są szczególnie niebezpieczne, np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Nie tylko ruch pieszych, ale i rowerzystów w tym dniu zostanie objęty szczególnym nadzorem.

 • Rekordowe poparcie dla działań Policji

  Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

 • Nie bądźmy obojętni! Nielegalne składowiska odpadów niebezpiecznych zagrażają środowisku!

  Odpady niebezpieczne stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska. Powstają zarówno w przemyśle, rolnictwie, jak i w gospodarstwach domowych. Każdy kto jest świadkiem ich nielegalnego przewożenia czy składowania powinien zawiadomić policję telefonicznie pod numerem 997 oraz 112 lub wirtualnie nanosząc punkt na Krajowej Mapie Zagrożeń.

 • Policja poszukuje zaginionego Grzegorza Motłocha

  Policjanci z komisariatu w Olsztynie poszukują zaginionego Grzegorza Motłocha. Jak ustalono zaginiony ostatni raz był widziany w nocy z 24/25.03.2019r. w miejscu zamieszkania, tj. Ponik ul. Kosynierów 3. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z policją pod nr alarmowym 112.

 • W związku z rozpoczęciem realizacji „Programu profilaktycznego – szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV” w 2019 roku,  zapraszamy rodziców, opiekunów prawnych  dziewczynek urodzonych w 2008 roku na spotkanie informacyjne dotyczące programu oraz przekazania informacji na temat szczepień i zagrożeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego, który powoduje, m.in. za raka szyjki...
  [zdjęcie aktualności]
  28 marca 2019
  W piątek, 29 marca, w Hali Sportowej Częstochowa zmierzą się dwa zespoły-giganci siatkarskiej PlusLigi – ONICO Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Trwa sprzedaż biletów.
  [zdjęcie aktualności]
  28 marca 2019
  31 marca mija termin wniesienia opłaty za wieczyste użytkowanie. Aby uniknąć problemów z ewentualnymi odsetkami, także osoby które nie otrzymały zaświadczeń potwierdzających przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności w tym terminie powinny wnieść opłatę.
  [zdjęcie aktualności]
  28 marca 2019
  Wszyscy zainteresowani sztuką mogą rozpocząć weekend na otwartym „Artystycznym Piątku” z twórcami ze Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego. 29 marca o godz. 19.00 w galerii ZPAP w alei NMP 57 odbędą się przedświąteczne warsztaty plastyczne.
  [zdjęcie aktualności]
  28 marca 2019
  Tym razem w ramach miejskiego programu dofinansowania in vitro na świat przyszły dwie dziewczynki. Ich rodzicie spotkali się dziś z prezydentem i odebrali wózki ufundowane przez firmę Deltim.
  [zdjęcie aktualności]
  28 marca 2019
  1,6 mln zł kosztowało zagospodarowanie terenu przy przedłużeniu ul. Racławickiej. Inwestycja w ramach programu ,,Kierunek przyjazna Częstochowa” dopełnia zrealizowane tam dwa lata temu zadanie drogowe. Przy ul. Perepeczki powstał m.in. park linowy dla dzieci, tor przeszkód dla młodych ...
 • Rowerzysta ofiarą rozboju

  Pod koniec zeszłego tygodnia dyżurny komisariatu II w Częstochowie otrzymał informację o rozboju, który miał miejsce w dzielnicy Stradom w Częstochowie.Grupa młodych mężczyzn zaatakowała rowerzystę doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie ukradła mu rower. Dwóch sprawców usłyszało zarzut dokonania rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

 • [zdjęcie aktualności]
  27 marca 2019
  Trasy zmienią się z powodu remontu przejazdu przy ul. Bugajskiej – informuje MZDiT. Przewidywany termin powrotu linii na stałe trasy to 16 kwietnia.
  [zdjęcie aktualności]
  27 marca 2019
  W najbliższą sobotę, 30 marca o godzinie 20.30 zgaś światło i przyłącz się do akcji na rzecz naszej planety.
  [zdjęcie aktualności]
  27 marca 2019
  Częstochowska SP 38 jest pierwszą polską podstawówką, która wprowadziła tutoring młodzieżowy. Społeczność placówki wspólnie tworzy nowoczesną placówkę oświatową, gdzie wszyscy czują się bezpiecznie i komfortowo.
  [zdjęcie aktualności]
  27 marca 2019
  Dziś w Częstochowie rozpoczęła się dwudniowa konferencja dla przedsiębiorców "Polska Strefa Inwestycji - Możliwości wsparcia finansowego dla firm planujących inwestycje". Jej efektem jest m.in. podpisanie porozumienia pomiędzy Miastem i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w ...