[zdjęcie aktualności]
12 września 2019
Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Olga Drenda, Zyta Rudzka – m.in. z nimi spotkamy się podczas Festiwalu Dekonstrukcji Słowa ,,Czytaj!”. Przyjedzie także Michał Nogaś – dobrze znany tym, którzy lubią i książki i radio. Jako że ,,Czytaj!” to także wydarzenia okołoliterackie, ...
[zdjęcie aktualności]
12 września 2019
Groźna bakteria Paenibacillus larvae zaatakowała pszczoły w regionie, także w granicach Częstochowy. Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie gminy Kłobuck, Miedźno, Mykanów, Wręczyca Wielka oraz miasta Częstochowa.
[zdjęcie aktualności]
12 września 2019
W Częstochowie odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę likwidacji getta. Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie tablicy poświęconej Żydom, pracującym niewolniczo w czasie II wojny światowej w niemieckiej fabryce amunicji przy ulicy Krakowskiej.
 • Ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

 • "Lewe" papierosy przejęte przez policję gospodarczą

  Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli wczoraj 750 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przy ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości przeszło 12 tys. złotych. Za posiadanie nielegalnych wyrobów grozi wysoka grzywna.

 • [zdjęcie aktualności]
  11 września 2019
  W miniony weekend w Parku Lisiniec odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej ,,Nowy plecak na nowy rok szkolny". Podczas finału połączonego z piknikiem rodzinnym, 350 dzieci otrzymało plecaki z pełnym wyposażeniem.
  [zdjęcie aktualności]
  11 września 2019
  Częstochowski kierowca wyścigowy Bartłomiej Mirecki zdobył tytuł wicemistrza Europy Środkowej FIA Central Europe Zone w wyścigach samochodowych w Brnie. Do zwycięstwa zabrakło mu jednego punktu.
  [zdjęcie aktualności]
  11 września 2019
  Można już składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za działalność w organizacjach pozarządowych w roku 2019. Kandydatów można zgłaszać do 16 września
  [zdjęcie aktualności]
  11 września 2019
  Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie ponad 4 mln zł. Przyspieszy i ułatwi realizację dwóch istotnych inwestycji w ramach programu ,,Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Roboty na ul. Łódzkiej już trwają.
  [zdjęcie aktualności]
  11 września 2019
  Nowe, przyjazne dla nich wytyczne do projektowania przestrzeni publicznej są już prawem lokalnym. Wykonawcy nowych miejskich inwestycji będą zobowiązani przestrzegać norm, które zapobiegną tworzeniu barier architektonicznych. Tego rodzaju ujednolicone standardy w polskich miastach są ...
 • Lekcje o cyberprzemocy

  Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców dowiedzieli się wczoraj uczniowie starszych klas podstawowych ze szkoły lingwistycznej w Częstochowie.

 • Posiadanie produktu, który jest naprawdę bardzo wysokiej jakości to bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim powoduje, że właściwie każdy ma szanse na to, by z niej skorzystać. Ludzie czasami nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele możliwości jest jeszcze przed nimi. Dlatego można zastanowić się nad tym, jak i również sprawić, że w niedługim czasie można będzie wejść w posiadanie wysokiej jakości blachy.

  Poszukiwanie produktu dla siebie

  Jakość ponad wszystkim

  Bardzo duże znaczenie ma jakość samych produktów na jakie się decydujemy. Koniecznie należy już dziś zobaczyć, że jednak tych możliwości w zasięgu rąk jest na tyle wiele, że dla każdego coś się będzie mogło znaleźć. Z pewnością blachy aluminiowe anodowane to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie dla właściwie każdego. Dlatego nawet osoby, które na samym początku podchodziły do tego typu możliwości z dystansem, będą w stanie zmienić swoje zdanie. Dla bardzo wielu osób ogromnym zaskoczeniem wydaje się fakt, że jednak pojawiają się różnego rodzaju nowości na rynku. Wiadomo, że nie wszystkie będą godne uwagi, ale mimo to wiele osób jest na nie zdecydowanych. Czasami wystarczy dać sobie znacznie więcej czasu, by można było podjąć właściwą decyzję. Dla wielu osób zaskoczeniem wydaje się to, jak duży wybór różnego rodzaju materiałów znajduje się na rynku. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że blachy z aluminium sprawdzają się właściwie zawsze i wszędzie.

  Tak naprawdę ich właściwa jakość w połączeniu z naprawdę atrakcyjną ceną sprawia, że nawet osoby, które początkowo miały do swojej dyspozycji coś zupełnie innego zmieniają swoje zdanie. Dlatego już dziś warto jest uważniej podejść do pewnych sytuacji, jak i również do tego, jak wiele możliwości jest w zasięgu rąk. Od czasu do czasu przybywa różnych opcji, co oznacza, że dla bardzo wielu osób ma to kluczowe znaczenie. Wiadomo, że każdy chciałby osiągnąć tutaj sukces, co oznacza, że cena blachy aluminiowej bywają przeróżne. Oczywiście na rynku pojawiają się wciąż coraz bardziej nowoczesne produkty, dzięki temu dla każdego znajdzie się coś właściwego. Prawdą jest, że jeśli chodzi o to, jak wykonana jest blacha aluminiowa powlekana, to można zagwarantować jej naprawdę bardzo wysoką jakość. To właśnie na jakości bardzo wiele zależy, dlatego nie ma tutaj większego znaczenia, w jaki sposób ktoś początkowo do tego podchodził. Już dziś można będzie zmienić swoje zdanie. Przecież wiadomo, że blacha anodowana to rozwiązanie atrakcyjne dla każdego i pod każdym względem. Ludzie nie mają nawet większej świadomości co do tego, że blachy aluminiowe anodowane to naprawdę bardzo dobra decyzja. Dlatego warto jest się na nią zdecydować. Dla właściwie każdego będzie się to mogło okazać strzałem w dziesiątkę. Można więc już dziś uważniej na to wszystko popatrzeć, by wiedzieć, w jaki sposób podejść i jak się za to zabrać. Z pewnością wysoka jakość blachy sprawi, że można będzie mieć pewność, że będzie ona służyła dłuższy czas.

  Mini Cooper - cena?

  Zastanawiasz się ile kosztuje mini cooper? Szukasz dealer mini ale od jakiegoś czasu nie możesz znaleźć dla siebie właściwego rozwiązania? Nasza propozycja to właśnie mini dealer. Szukasz takiego rozwiązania to sprawdzili sobie doskonale jeśli tak to doskonale się składa jakiś czas temu sobie pożegnaliśmy tego rodzaju rozwiązań serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym lektorem na łamach której dowiesz się wszystkich niezbędnych elementów i doświadczysz możliwość poznania ciekawych rozwiązań jakiś czas temu sami borykać mi się tego rodzaju Trojniak jednak został rozwiązany jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat warto skorzystać z możliwości rozwiązania tego problemu przy naszej pomocy jeśli do końca dnia jeśli sprawę z tego co zrobić aby znaleźć dla siebie właściwe rozwiązanie doskonale się składa jestem przekonany co do tego że znalezione przez nas informacji wiadomości okażą się niezbędne na drodze do znalezienia odpowiedniego rozwiązania poszukiwanie ciekawego samochody często bardzo trudny i skomplikowany wybór niemniej jednak nie musisz obawiać się że znaleźnego mnie do ciebie kwestią długotrwałą będziesz musiał poświęcić na to dużo twojego cennego czasu i zaangażowania.

  Mini Cooper - dlaczego warto?

  Jakiś czas temu sami zastanawialiśmy się nad zmianą samochodu. Jesteśmy przekonani co do tego że znajdziemy dla ciebie odpowiednie rozwiązanie nie możemy oby się również bez tego aby sprawdzić jakie mamy dla ciebie rozwiązanie szukasz ciekawego rozwiązanie które sprawdzi się i znajdziesz dla siebie samochód marzeń jeśli tak to doskonale się składa serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą lekturą na łamach której dowiesz niezbędnych informacji związanych właśnie z samochodami na samochody to wyspecjalizowane produkty które mogą znowu oferować ci znacznie więcej niż mogłoby ci się wydawać jest to do czego czasu nie może znaleźć dla siebie ciekawego rozwiązania jesteś niedoskonała jutro zapytał czy nie jeśli nie wiesz co zrobić aby dowiedzieć się więcej na wyprowadź sprawdź naszą stronę internetową i dowiedz się więcej informacji związanych z kobiet w rozwiązaniami jesteśmy przekonani co do tego że znalezione przez nas informacji wiadomości okażą się niezbędne na drodze do znalezienia właściwego rozwiązania.

  Jak wybrać dobry pojazd dla siebie?

  Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie niemniej jednak dłuższego czasu nie możesz wybrać i dowiedzieć się więcej na temat tego szczególe lata Vica to doskonale się składa serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą lekturą no na której dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji w tym temacie jeszcze dziś możesz wtedy się za czym ciekawego rozwiązanie które wprawdzie się wielu wariantach i rozwiązań jakiś czas temu co mi borykaliśmy się z problemem który związane z wyborem samochodu dla naszego syna bo zdawał prawko. sprawdzian bardzo ciekawy prezent nie wiedzieliśmy jednak chcą wybrać na co się zdecydować od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad zmianą naszego pojazdu jednak jak to się okazywało zawsze znalazło się coś ważniejszego do zrobienia i ostatecznie nie mogliśmy zdecydować na żaden z wariantów jakie mogły być nam zaproponować jakiś czas temu sami podjęliśmy decyzję o tym że znajdziemy samochód w Warszawie mu to doskonale wybór i nie można Ale samochód właśnie w tym miejscu jesteśmy przekonani że również i tobie udać się to uda się ta sztuka nie mam najmniejszej wątpliwości co do tego za znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest tylko kwestią czasu i zaangażowania serdecznie zapraszam.

  Dlaczego warto zdecydować się na dealer mini?

  Zapoznaj się z naszą lekturą o której dowiesz się niezbędnych informacji związanych ze znalezieniem odpowiedniego samochodu znalezienie odpowiedniego samochodu urwał to ty tak trochę czasu dlatego też bardzo Ważne jest twoje zaangażowanie i wiedzę jak startów jakimi się posiłkujesz i serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi rozwiązaniami na razie jadłyśmy najbardziej właściwego rozwiązania jesteśmy przekonani co do tego że znajdziesz na siebie ciekawy samochód który stoi twoje potrzeby i wymagania nie możemy zapomnieć również o ekspertach którzy mogą pomóc już worze tego ciekawego rozwiązania i znaleźć sposób na to aby rozwikłać wszystkie twoje problemy związane ze znalezieniem odpowiedniego samochodu jaki do tej pory doświadczasz.

  Moda na modułowe domy trafiła do polski kilka lat temu i ma się świetnie. Budowane z kilkunastu prefabrykatów domy są szybkie i tanie w postawieniu, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Cechują się również energooszczędnością, którą nie mogą pochwalić się murowane budynki. Nic więc dziwnego, że w rodzimym miastach powstaje coraz więcej obiektów tego rodzaju. Sprawdzamy, skąd wzięła się ich popularność oraz jakie zalety ma takie rozwiązanie.

  Zmiana branżowej specjalizacji - coraz większe domy modułowe

  Rosnące zainteresowanie tematem domów modułowych możemy zaobserwować śledząc liczbę zapytań typu: domy modułowe cena, ile kosztuje dom modułowy, czy też dom modułowy projekt. Pojawia się ich coraz więcej w wyszukiwarce Google, co daje jasny sygnał, że Polacy żywo interesują się tym tematem. Rosnący popyt dostrzegli również producenci, którzy chętnie oferują domy wykonane w tej technologii.

  Dawniej metoda ta była powszechnie stosowane przez producentów kontenerów mieszkalnych, czy też producentów pawilonów do wznoszenia małych altan, domów letniskowych, czy biur pracowniczych. Te segmenty rynku ciągle dostarczają takim firmom wielu klientów, ale przedsiębiorstwa budowlane coraz chętniej spoglądają w kierunku rynku budynków mieszkalnych. Szybkie i tanie w budowie domy modułowe mogą tam znaleźć swoje miejsce.

  To właśnie niska cena, a także krótki czas realizacji projektu najbardziej przyciągają klientów. Nowy dom, który jest w pełni umeblowany i wyposażony we wszystkie media może powstać już w kilka dni. Cały proces, czyli czas wytworzenia elementów w fabryce i połączenia ich na placu budowy, nie zajmuje więcej niż 2 miesiące. To znacznie krócej, niż w przypadku klasycznych domów murowanych.

  Zmianie uległa nie tylko kwestia budowania coraz większej ilości domów modułowych, ale również ich rozmiar. Dawniej chętnie stawiano na niewielkie domki, których wielkość nie przekraczała 35 m². Obecnie, powstaje wiele projektów, które zakładają budowę domu modułowego, którego powierzchnia przekracza 100 m². Ta zmiana pozwoliła na stałe wejść producentom tego typu rozwiązań na rynek mieszkań budowlanych.

  Zalety domów modułowych

  Czas realizacji - to podstawowa zaleta domów oferowanych przez firmę modulowydom.pl. Gro inwestorów nie ma czasu, ani środków, by czekać z ukończeniem inwestycji kilkanaście miesięcy. Wielokrotnie taka budowa domu przeciąga się do nawet dwóch lat, co może oznaczać koniec funkcjonowania niejednego przedsiębiorstwa budowlanego.

  Ten problem nie występuje w przypadku domów modułowych - tutaj od wyboru projektu i ustalenia szczegółów realizacji do momentu ukończenia budowy mija nie więcej niż 3 miesiące. W przypadku mniejszych obiektów, jak domki letniskowe, budowa zamykana jest najczęściej w kilka dni.

  Dom modułowy - szybki sposób na własne cztery ściany

  Cena domu modułowego to kolejny argument przemawiający za tym rozwiązaniem. Według analiz prowadzonych przez producentów kontenerów mieszkalnych, koszt budowy 100 metrowego domu modułowego jest o blisko 30% niższy, niż w przypadku murowanego budynku o takich samych rozmiarach.

  Warto również pamiętać, że domy modułowe można budować o dowolnej porze roku. Nie ma przeciwskazań, by postawić taki dom w miesiącach zimowych, czy też jesiennych. Duża dowolność obejmuje również teren, na jakim zlokalizowany może zostać dom. Takie budynki bez przeszkód można umieszczać na piaszczystym lub podmokłym podłożu, a także na skałach i skarpach, gdzie budowanie budynków murowanych jest niemożliwe.

  Planując urlop, myślimy przede wszystkim o tym, gdzie w ogóle się wybrać, a następnie co ze sobą zabrać. Rozmyślamy o miejscach, które warto zobaczyć. Pod uwagę bierzemy restauracje, w których będziemy mogli smacznie zjeść i… nocleg. No właśnie, gdzie zatrzymać się podczas pobytu nad morzem?

  Oferta noclegowa nad morzem jest szeroka

  Czy to w Łebie, Ustce czy nawet w mniejszych miejscowościach jak Władysławowo, oferta noclegowa jest bardzo szeroka. Co więcej, stale pojawiają się w niej nowe propozycje. Jest to bardzo dobra wiadomość dla turystów, którzy wybierając się do jednej z nadmorskich miejscowości, szukają właśnie komfortowego noclegu. W ofercie tychże miasteczek znaleźć można hotel butikowy, hostel, prywatną kwaterę, kemping, domek, pensjonat, agroturystykę itd. Jest w czym wybierać. Obiekty te różnią się standardem, liczbą pokoi, wyposażeniem, wielkością, rodzajem pomieszczeń (sam pokój, pokój z aneksem kuchennym, apartament, całe mieszkanie, cały dom). Różnić się mogą także atrakcjami. W niektórych obiektach znajduje się basen, kręgielnia, bilard, a nawet spa. Goście mają dostęp do kuchni lub nawet restauracji. Na życzenie mogą liczyć na śniadanie do pokoju. Na zewnątrz znajduje się plac zabaw dla dzieci, parking, a także miejsce do wypoczynku. Zależnie od tego, czy jest to hotel na Kaszubach, prywatna kwatera czy może np. kemping, różne są atrakcje przygotowane dla gości. Wybierając obiekt noclegowy warto pomyśleć nie tylko o samym pokoju i nocy, którą będzie się w nim spędzać, ale również o wieczorach, porankach i ewentualnie o dniu w marną pogodę. Niektórzy rezygnują z wielu udogodnień i atrakcji, chcą w ten sposób zaoszczędzić, a później żałują, bo nie wiedzą co ze sobą zrobić, nudzą się po prostu lub też korzystają z tych samych rozrywek, tylko że poza miejscem zamieszkania, wydając na to znacznie większe pieniądze. Z uwagi na to, że oferty nad morzem są bardzo różne, warto wziąć pod uwagę przynajmniej kilka i porównać je ze sobą.

  Urlop nad morzem – nocleg w hotelu

  Jak dobrze wybrać nocleg i nie dać się oszukać?

  Niektórzy, zamiast od razu zdecydować się na hotel nad morzem, zwracają uwagę na prywatne kwatery, kempingi i inne opcje noclegu. W ich rozważaniach nierzadko trafiają się obiekty, które w rzeczywistości nie istnieją. Wśród nich nie brakuje oszustów, którzy liczą na szybki i łatwy zarobek. Czasem na odległość prezentują turystom zupełnie inne warunki niż te, które zapewniają im w rzeczywistości. Wysyłają nieaktualne zdjęcia pomieszczeń czy budynku, informują o atrakcjach, których faktycznie nie ma. Aby nie dać się oszukać i nie wpaść w pułapkę, trzeba dokładnie sprawdzić miejsce, w którym rezerwuje się nocleg. Na przykład w pełni legalnie działający hotel nad polskim morzem nie może sobie pozwolić na oszukiwanie turystów. Jednak jeżeli chodzi o prywatnych gospodarzy, z tym bywa już bardzo różnie. Obiecują, że ich dom zlokalizowany jest blisko plaży, a tymczasem okazuje się, że to nieprawda. Wybierając nocleg, trzeba w związku z tym sprawdzić, czy budynek ten faktycznie istnieje, skontaktować się telefonicznie z wynajmującym, a także zapoznać się z opiniami o danym obiekcie. Nie zawsze warto wierzyć na samo słowo wynajmującego.

  Pobyt w hotelu to gwarancja wygody i bezpieczeństwa

  Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się hotele nad morzem i to w sumie nie bez powodu. Oferują wysoki standard za rozsądne pieniądze, a przede wszystkim gwarantują wygodę i bezpieczeństwo. To w hotelach można korzystać ze spa z widokiem na morze, jeść w restauracji znajdującej się w tym samym obiekcie, a także korzystać z wielu innych udogodnień i rozrywek. Teraz hotele nad morzem bałtyckim oferują znacznie więcej niż jeszcze do niedawna. Dlatego zyskały popularność, która nieustająco wzrasta. Dużo wygodniej i bezpieczniej jest zatrzymać się w hotelu niż w jakiejś prywatnej kwaterze czy w kempingu. Pobyt ten pozwala zaznać odrobiny luksusu, tym bardziej, jeżeli wybrany obiekt, to właśnie luksusowy hotel nad morzem. Nocleg w nim wcale nie musi dużo kosztować, a jego oferta może być naprawdę atrakcyjna.

  Łazienka jest pomieszczeniem, które znajduje się w każdym domu czy mieszkaniu. Wybór jej odpowiedniego wyposażenia nie należy do najprostszych, a także wiąże się z dość dużymi kosztami. Często również zastanawiamy się, czy zdecydować się na wannę z hydromasażem, czy może lepiej zainwestować w wysokiej jakości kabinę prysznicową? Obie opcje posiadają swoje plusy i minusy, jednak to prysznic jest bardziej powszechną formą kąpieli. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, ceny w dużej mierze zależą od ich wymiarów oraz zastosowania. Na kabinę narożną wydamy zdecydowanie mniej niż na designerską kabinę wolnostojącą.

  Kabiny prysznicowe na wymiar

  Zalety kabiny prysznicowej

  Jakie cechy posiada kabina prysznicowa, że większość z nas wybiera właśnie ją? Prysznic jest zdecydowanie szybszym i sprawniejszym sposobem na umycie naszego ciała. Jeśli się sprężymy, prysznic może trwać jedynie kilka minut, natomiast kąpiel w wannie to kwestia kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minut.

  Przy kąpieli małych dzieci najbardziej polecane jest użycie wanny, jednak kabina z wysokim brodzikiem również zda egzamin, dzięki czemu nie musimy przerabiać całej łazienki pod instalację wanny.

  Kabina prysznicowa świetnie sprawdza się, jeśli chodzi o osoby w podeszłym wieku lub mające problem z poruszaniem się. W domach zamieszkiwanych przed osoby poruszające się na wózku inwalidzkim czy o kulach, najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa bez brodzika. Krawędź brodzika stanowi czasem barierę nie do przejścia, szczególnie jeśli chodzi o osoby, które muszą radzić sobie samodzielnie.

  Ponadto nowoczesne kabiny prysznicowe są wykonane z najwyższej jakości szkła hartowanego, który świetnie radzi sobie z wilgocią, wysoką temperaturą czy mocnymi uderzeniami. Szkło nie pęka, nie kruszy się i nie zarysowuje.

  Kabina prysznicowa to mniej sprzątania. Kąpiel w wannie często kończy się zaciekami czy plamami z wody i środków myjących. Po kąpieli w kabinie prysznicowej nie musimy zawracać sobie głowy usuwaniem niebezpiecznych, mokrych plam. Dodatkowo mycie szklanej powierzchni kabiny jest niesamowicie proste i nie wymaga męczącego szorowania. Wystarczy mokra szmatka i odrobinę specjalnego środka do czyszczenia kabin prysznicowych.

  Szklane kabiny prysznicowe – rodzaje

  Jeśli chodzi o umieszczenie kabiny w łazience, możemy wyróżnić ich kilka najpopularniejszych rodzajów. Wszelkie rankingi popularności wygrywa oczywiście kabina prysznicowa narożna. Świetnie sprawdza się w przypadku łazienek o małym metrażu, gdzie zależy nam na maksymalnym zaoszczędzeniu przestrzeni, aby swobodnie się poruszać. Kabina narożna dobrze komponuje się również z większymi łazienkami, gdzie dodatkowo znajduje się osobna wanna.

  Drugim najpopularniejszym typem kabiny prysznicowej jest kabina wnękowa. Do jej stworzenia wystarczy wnęka i szklane drzwi prysznicowe. Jest to sposób na nowoczesne wnętrze przy jednoczesnym obniżeniu kosztów instalacji.

  Nie gorzej sprzedają się kabiny prysznicowe przyścienne, których nietypowe jak na polskie standardy położenie stanowi ciekawą odmianę dla tradycyjnych, plastikowych czy aluminiowych pryszniców. Ten rodzaj kabiny przylega tylko do jednej ściany łazienki, dzięki czemu uzyskujemy efekt odrębnej przestrzeni.

  Kabiny prysznicowe – Warszawa i okolice

  Zakup odpowiedniej kabiny prysznicowej może zająć nam sporo czasu, ponieważ jest to inwestycja dość kosztowna. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kabiny na wymiar, dzięki czemu w pełni możemy wykorzystać potencjał naszej łazienki.

  [zdjęcie aktualności]
  10 września 2019
  14 i 15 września odbędzie się XXXVII Pielgrzymka Ludzi Pracy. Tak jak w przypadku każdego większego zgromadzenia pątników, miasto przygotowało plan zabezpieczenia medycznego i komunalnego, dodatkowe miejsca parkingowe i drogi ewakuacji.
  [zdjęcie aktualności]
  10 września 2019
  Znowu pobiegną wszystkie pokolenia – nie tylko w sztafecie familijnej. A pamiątkowy medal dostanie każdy. Na Promenadę Niemena w niedzielę, 15 września, zaprasza stowarzyszenie ,,Zabiegani”. Elektroniczne zapisy potrwają do 11 września, ale swój udział będzie też można zgłosić w ...
  [zdjęcie aktualności]
  10 września 2019
  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Częstochowie zainauguruje w Częstochowie 15 września Rodzinny Bieg Zabieganych, a zakończy 22 września Dzień Bez Samochodu.
  [zdjęcie aktualności]
  10 września 2019
  Państwo Krystyna i Mieczysław Hrehorowowie świętowali 70. rocznicę ślubu. Wyjątkowego jubileuszu, podczas spotkania w Urzędzie Miasta, gratulowali im przedstawiciele władz miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  10 września 2019
  Forum odbędzie się 3 października w Parku Przemysłowo-Technologicznym. Tematem będą m.in. aktualne, dotyczące firm zmiany w prawie i podatkach. Udział jest bezpłatny, ale – z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc – warto zarejestrować się online już dziś.