• Świeć przykładem – Noś odblaski!

  Od kilku tygodni w piątek, prezentujemy czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Policję i zakwalifikowały się do finału konkursu.

 • Uwaga! Piesi!

  Pisi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, co w praktyce oznacza, że nie chroni ich karoseria samochodu, czy poduszki powietrzne i w zderzeniu z pojazdem często odnoszą poważne obrażenia. Mundurowi z drogówki na co dzień bacznie się przyglądają kierującym łamiącym przepisy w rejonach przejść dla pieszych i w miejscach ruchu niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń dorogowych po to, by każdy bezpiecznie dotarł do celu.

 • Podziękowania za wspólną służbę

  W związku z zakończeniem służby w Państwowej Straży Pożarnej i przejściem na emeryturę, Kadra Kierownicza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, strażacy oraz pracownicy cywilni podziękowali za lata rzetelnej służby Panu mł. kpt. Zenonowi Kidawie – starszemu ratownikowi specjaliście z JRG nr II oraz st. ogn. Karolowi Zjawionemu - dowódcy zastępu z JRG nr III, składając wyrazy szacunku i uznania za wzorową postawę, wysokie poczucie obowiązku i zaangażowanie w służbie oraz życząc, aby zachowali na zawsze te najpiękniejsze chwile, jakie przeżyli w swoim życiu zawodowym na różnych stanowiskach służbowych.

  [zdjęcie aktualności]
  30 stycznia 2020
  Dostępny jest harmonogram odbioru odpadów komunalnych obowiązujący w lutym 2020 roku. Dotyczy zarówno zabudowy jednorodzinnej, wielolokalowej, firm, instytucji, ogródków działkowych i cmentarzy.
  [zdjęcie aktualności]
  30 stycznia 2020
  Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta informuje, że do końca lutego przy okazji odbioru odpadów biodegradowalnych będzie można pozbyć się także bożonarodzeniowych choinek.
  [zdjęcie aktualności]
  30 stycznia 2020
  Prace łącznie 50 twórców zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego pokaże Miejska Galeria Sztuki. Wernisaż dziś o godz. 18.00. Ekspozycja organizowana jest w 75. rocznicę pierwszej powojennej wystawy ZPAP w naszym mieście.
  [zdjęcie aktualności]
  30 stycznia 2020
  Suitę ,,Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego i II Symfonię Aleksandra Borodina usłyszymy w sali koncertowej przy ul. Wilsona 16 w najbliższy piątek o godz. 19.00. Bilety jeszcze są.
  [zdjęcie aktualności]
  30 stycznia 2020
  Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie wymiany centralnego ogrzewania w Miejskim Przedszkolu nr 5 i nr 6. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, inwestycje mają być gotowe do końca sierpnia.
 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że istnieje różnica pomiędzy użyciem, a wykorzystaniem broni palnej przez policjanta?

 • Klikasz w link i … możesz stracić pieniądze

  Oszuści używają przeróżnych sposobów, aby ściągnąć przyszłe ofiary na fałszywe strony. Użytkownicy mogą być do nich kierowani poprzez linki, które dostają w SMS-ach, lub e-mailach czy komunikatorach internetowych lub poprzez fałszywe sklepy internetowe. Jeżeli w porę nie zorientujemy się, że to podstęp możemy stracić nasze oszczędności.

 • [zdjęcie aktualności]
  29 stycznia 2020
  „Podstawy komunikacji w biznesie” i ,,Dotacje unijne dla firm w 2020 roku” to tematy kolejnego „Śniadania z przedsiębiorcami”, które odbędzie się 6 lutego w Parku Przemysłowo-Technologicznym.
  [zdjęcie aktualności]
  29 stycznia 2020
  W 2019 roku częstochowska Straż Miejska przeprowadziła 2582 kontrole domowych kotłowni, podczas których ujawniono 408 nieprawidłowości. W tym roku przeprowadzono już 383 kontrole.
  [zdjęcie aktualności]
  29 stycznia 2020
  Płyta Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum „Romuald Twardowski. Sacrum. Profanum" ma szansę na tegorocznego Fryderyka. Została nominowana w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna.
  [zdjęcie aktualności]
  29 stycznia 2020
  Weszła w życie uchwała Rady Miasta związana z podniesieniem dodatku funkcyjnego dla nauczycieli za wychowawstwo do 300 zł. To umożliwi wypłatę wyższych dodatków dla nauczycieli opiekujących się oddziałem przedszkolnym, z wyrównaniem od września 2019 r. Wychowawcy w szkołach już ...
 • Zaginęła 17-letnia Wiktoria TALASKA

  Częstochowscy policjanci poszukują 17-letniej mieszkanki Częstochowy. Wiktoria TALASKA ostatni raz widziana była w miejscu zamieszkania w Częstochowie przy ul. Staszica w dniu 28 stycznia 2020 roku. Każdy, kto zna miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginioną, proszony jest o kontakt z policją.

 • Podsumowanie działań SMOG częstochowskiej drogówki

  60 policjantów z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zaangażowanych było wczoraj w działania pod nazwą „Smog”. Akcja miała na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Mundurowi skontrolowali 226 samochodów, zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które okazały się niesprawne technicznie.

 • [zdjęcie aktualności]
  28 stycznia 2020
  Weszły w życie przepisy, wprowadzające możliwość otrzymania pomocy finansowej nowym grupom osób uprawnionych, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej oraz w związku z zaistnieniem zdarzeń losowych.
  [zdjęcie aktualności]
  28 stycznia 2020
  31 stycznia, o godz. 10.00 w IV LO im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się Koncert Kolęd ,,Najstarsze częstochowskie licea seniorom edukacji".
  [zdjęcie aktualności]
  28 stycznia 2020
  30 osób z niepełnosprawnością, głównie intelektualną, będzie uczestniczyć w warsztatach terapii zajęciowej, prowadzonych przez Fundację Oczami Brata. Do ich dyspozycji przygotowano 6 specjalnych pracowni.
 • Prawie 1 kg narkotyków nie trafi na częstochowski rynek

  Kryminalni z Częstochowy w ubiegły weekend zabezpieczyli ponad 400 porcji amfetaminy, prawie 300 porcji marihuany i ponad 100 tzw. działek dilerskich marihuany. Operacyjni zatrzymali łącznie 6 mieszkańców Częstochowy. Jeden z nich usłyszał zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz przygotowania do ich wprowadzenia na rynek. Najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

 • Działania „SMOG”

  Dziś, 28 stycznia br., w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. "SMOG". Funkcjonariusze zwracają uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.