[zdjęcie aktualności]
18 września 2019
W najbliższą sobotę w Auli Uniwersytetu im. Jana Długosza odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej. Jak zwykle będzie okazją do dyskusji o różnych aspektach kobiecości i wyzwaniach, jakie stawia przed kobietami współczesność.
[zdjęcie aktualności]
18 września 2019
Samorządy współpracujące w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa Śląskiego podpisały list intencyjny dotyczący kontynuacji i rozszerzenia współpracy. Celem porozumienia ma być powołanie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego ...
[zdjęcie aktualności]
18 września 2019
Jura Krakowsko-Częstochowska zgłoszona przez Związek Gmin Jurajskich została kandydatem do tytułu Polskiej Marki Turystycznej w projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Jura znalazła się wśród 11 laureatów. W naborze w ramach I edycji projektu ...

Firma rozrasta się. Przybywa nowych pracowników i klientów. Kupuje się nowe maszyny, wprowadza nowe produkty i usługi. Z roku na rok jest coraz więcej umów, klientów, papierkowej pracy. Wszystko to z czasem zaczyna przerastać właściciela, który szuka odpowiedzialnego rozwiązania, które zapewni mu lepszą organizację pracy oraz jej efektywność. Do wyboru jest wiele: usługi archiwizacji dokumentów, niszczenia dokumentów, a także e kadry.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o archiwizowaniu dokumentów

Archiwizowanie dokumentów pozwala na wprowadzenie do firmę ładu i porządku. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, znajdź firmę, która się tym zajmie. Boisz się? Nie ma czego!

Usługa archiwizacji dokumentów jest bezpieczna

Wiele osób obawia się, że udostepnienie obcym osobom dokumentów firmowych niesie za sobą bardzo duże zagrożenie. Prawdą jest, że o firmowe dokumenty trzeba dbać z należytym szacunkiem, nie można udostępniać ich osobom trzecim, zwłaszcza jeżeli znajdują się tam dane wrażliwe. Jednak, są wyjątki. Firmy, które zajmują się archiwizacją dokumentów w Warszawie, zobowiązują się do zachowania tajemnicy. Nie należy się zatem martwić, że ważne informacje „wyciekną” z firmy.

Dokumenty archiwizowane nie powinny ulec uszkodzeniom

Kolejną rzeczą, o którą martwią się właściciele firm jest uszkodzenie dokumentów. Warto tutaj podkreślić, że do takich sytuacji raczej nie dochodzi, a jeśli już to są to sytuacje jednostkowe. Firmy oferujące archiwizację dokumentów, porządkowanie dokumentów, czy digitalizację dokumentów, starają się, aby warunki przechowywania ich były naprawdę dobre. Często są one znacznie lepsze niż w macierzystej firmie. Lokale takie mają również specjalne zabezpieczenia. Dokumenty są bardzo dobrze oznakowane, nie ma więc mowy o pomyłkach. W razie potrzeby dokumenty są bardzo szybko dostarczane.

Bardzo szeroki zakres usług

Firmy zajmujące się przechowywaniem i archiwizacją dokumentów, oferują bardzo szeroki zakres usług. Często porządkują dokumenty, oferują możliwość ich depozytu, niszczenie dokumentów, szkolenia, digitalizację, a także organizację archiwum w siedzibie firmy. Wszystkie te usługi dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta i specyfiki firmy.

Archiwizacja dotyczy różnych dokumentów

Firmy podejmują się archiwizacji i porządkowania najróżniejszych dokumentów. Nie są to wyłącznie faktury firmowe, ale również archiwum medyczne, inne ważne i wrażliwe dane, akta, zdjęcia, mapy, starodruki, książki i broszury. Często dokumenty takie są digitalizowane, a więc przenoszone na pamięć zewnętrzną, dzięki czemu bardzo szybko i prosto można je odszukać. Dzięki temu obieg dokumentów w firmie jest bardzo dobry. Digitalizacja zbiorów pozwala na polepszenie organizacji pracy.

E kadry – często usługa łączona z archiwizacją i porządkowaniem dokumentów

Wiele firm łączy usługi o podobnym charakterze. Dlatego, decydując się na e kadry, można dostać w pakiecie również możliwość porządkowania i archiwizacji firmowych dokumentów. Outsourcing kadr i płac zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim zewnętrzna firma zajmuje się kontaktem ze wszystkimi urzędami, również z urzędem skarbowym. Ponadto, zajmuje się obiegiem wszystkich dokumentów, ich przygotowaniem, opracowaniem audytów kontrolnych czy też rozliczeniami podatku. Outsourcing usług jest dziś bardzo modny – nie bez przyczyny. Zapewnia bardzo duże oszczędności!

Każda firma na pewnym etapie musi pomyśleć o usystematyzowaniu własnej dokumentacji. Warto przemyśleć bardzo dokładnie z usług jakiej firmy dobrze jest skorzystać. Ważna jest nie nie tylko cena, ale również profesjonalizm, miejsce przechowywania dokumentów oraz zabezpieczenia.

Pozycjonowanie stron WWW to proces złożony, w trakcie którego należy zadbać o bardzo wiele aspektów. Ze względu na ciągły rozwój algorytmów Google, niezbędne jest nie tylko coraz bardziej pieczołowite dbanie o linki, słowa kluczowe czy techniczne aspekty witryny, ale również treści – to one przyciągają użytkowników i są obecnie najlepszym sposobem na poprawianie pozycji w wynikach wyszukiwania. Jak dbać o treści i czym tak naprawdę jest „content”?

Dobre treści, czyli… jakie?

Chcąc zadbać o prawidłowe pozycjonowanie stron WWW, należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości treści – są one niezbędne zarówno jeżeli chodzi o postrzeganie witryny przez Google, jak również użytkowników. Dzięki eksperckim treściom, które są merytoryczne, będziesz w stanie odpowiedzieć na pytania użytkowników i tym samym spełnić ich oczekiwania – dzięki temu budujesz pozytywny wizerunek marki i sprawiasz, że potencjalny klient chętniej skorzysta z Twojej oferty. Co należy zrobić, aby treści były „dobre”?

 • Teksty na stronie muszą być merytoryczne, a więc zawierać wiedzę, a nie bezwartościowe, ogólnikowe stwierdzenia, które nie przydadzą się użytkownikowi. Dzięki merytoryczności tekstów, pokazujesz, że jesteś ekspertem w swojej branży i współpraca z Tobą będzie satysfakcjonująca dla internauty.
 • Treści, dzięki którym pozycjonowanie stron internetowych będzie skuteczne, powinny być odpowiednio sformatowane – nikt nie lubi czytać „ścian” tekstów, które nie są w żadnym stopniu urozmaicone. Dlatego też warto zadbać o nagłówki, akapity, pogrubienia, podkreślenia i inne elementy, dzięki którym tekst będzie atrakcyjny – również wizualnie i dobrze będzie się go czytało.
 • Teksty na stronie powinny być odpowiednio nasycone słowami kluczowymi i zawierać linki – oczywiście nie powinno być ich zbyt wiele, bo mogłoby to doprowadzić do kar algorytmicznych. Warto wybierać słowa kluczowe za pomocą specjalnych narzędzi i stosować synonimy oraz kolokacje, które zwiększają wartość contentu w oczach Google.
 • Treści powinny mieć odpowiednią długoś
 • – jeżeli pozycjonujesz sklep internetowy, opisy powinny mieć co najmniej 2-3 tysiące znaków, zaś teksty na stronie czy blogowe powinny być dłuższe – nawet o 10 tysięcy znaków! Obecnie Google bardzo lubi długie treści, dlatego warto zwiększyć ich objętość.

Content is king, czyli jak skutecznie pozycjonować strony WWW

Pamiętaj też, by teksty, jakie umieszczać będziesz na stronie czy blogu, były zróżnicowane – poruszaj różne tematy, opisuj swoje produkty i usługi, a tym samym dawaj użytkownikom witryny pełną wiedzę na temat tego, co robisz! Twoje starania z pewnością zostaną docenione przez Google – algorytmy, takie jak Panda czy RankBrain powodują, że treść ma dzisiaj ogromne znaczenie i umożliwia skuteczniejsze pozycjonowanie stron WWW. Pamiętaj też o tym, że wysokiej jakości content przyniesie Ci większe zainteresowanie internautów i sprawi, że będą oni chętniej wchodzić na Twoją stronę – a to również ma wpływ na pozycje strony w Google!

Nie tylko teksty!

Jak się okazuje, słowo „content” wcale nie oznacza (w kontekście SEO) wyłącznie tekstów na stronie internetowej. Można rozumieć je również jako różnego rodzaju zdjęcia, grafiki, filmy, dokumenty oraz wszelkie inne elementy, które zwiększają atrakcyjność strony i sprawiają, że będzie ona jeszcze lepiej widziana – zarówno przez Google, jak również użytkowników. Dlatego też chcąc osiągnąć wysokie pozycje strony w Google, zadbaj o swoją witrynę na wielu płaszczyznach i spraw, aby była ona jak najbardziej atrakcyjna!

[zdjęcie aktualności]
17 września 2019
Konkurs ,,Nasze urodziny – sprawni czy niepełnosprawni, wszyscy jesteśmy tacy sami” organizuje Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Prace konkursowe są przyjmowane do 10 października.
[zdjęcie aktualności]
17 września 2019
Prezentacją szkolnych talentów oraz meczem piłki ręcznej uczniowie V LO im. Adama Mickiewicza oficjalnie zainaugurowali działalność nowego przyszkolnego boiska. Wielofunkcyjny obiekt to niejedyne zadanie, zrealizowane ostatnio w szkole przy ulicy Krakowskiej.
[zdjęcie aktualności]
17 września 2019
Złożeniem kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza zainaugurowano dziś w Częstochowie 80 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Główne uroczystości odbędą się 22 września.
[zdjęcie aktualności]
17 września 2019
Częstochowa została wyróżniona tytułem „Lidera w Innowacjach” i otrzymała statuetkę za walkę z grypą wśród najmłodszych mieszkanek i mieszkańców miasta.
[zdjęcie aktualności]
17 września 2019
W najbliższy piątek w Hali Sportowej "Częstochowa" rozpocznie się 2. edycja Stolzle Volleyball Talents Cup. W trzydniowym turnieju udział weźmie 10. drużyn, w tym cztery zagraniczne.
 • Informacja z działań pn. "Telefony"

  Wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzone były policyjne działania pn. "Telefony". Do akcji włączyli się także częstochowscy policjanci, którzy w szczególności egzekwowali naruszenia dotyczące przestrzegania zasad korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 • Bezpieczna droga do szkoły w gminie Koniecpol

  W minionym tygodniu w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koniecpolu przeprowadzili prelekcje wśród najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Przyrowie i Lelowie. W czasie spotkania omówili przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 • [zdjęcie aktualności]
  16 września 2019
  To kilkudniowe święto literatury dziecięcej i młodzieżowej rozpocznie się 18 września. W programie m.in. warsztaty, spotkania i wykłady. Wstęp wolny.
  [zdjęcie aktualności]
  16 września 2019
  Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk został laureatem Nagrody Samorządowej im. Norberta Barlickiego w 2019 r. w kategorii Samorząd Miejski. Nagrody są przyznawane przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska i zostały wręczone 13 września w Krakowie.
  [zdjęcie aktualności]
  16 września 2019
  Zakończyła się kolejna edycja festiwalu Iron Oxide. Tym razem jego uczestnicy pracowali nad nowym obliczem pracowni krawieckiej w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta.
 • Weekend na drogach Częstochowy - Podsumowanie

  Od piątku do poniedziałku na częstochowskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których dwie osoba doznały obrażeń ciała. Policjanci wyjeżdżali do skutków 33 kolizji drogowych, zatrzymali też 8 nietrzeźwych kierujących.

 • W dzisiejszych czasach  stawiamy na rozwiązania, które są bezpieczne dla ludzi, zwierząt jak i środowiska.  Odpowiednio wykonane ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym zapewni komfort jego mieszkańcom na wiele lat.  Często podczas budowy pierwszego domu nie wiemy jakie ogrzewanie w domu sprawdzi się najlepiej, jak również jak powinna wyglądać odpowiednio wykonana instalacja gazowa w domu.  Prace remontowo-budowlane wiążą się z wielkim nakładem finansowym, dlatego koszty ogrzania domu gazem są niezwykle istotne. Podczas budowy domu niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego systemu grzewczego. Ogrzewanie gazem płynnym, ogrzewanie na gaz ze zbiornika takiego butla gazowa powinno być przede wszystkim bezpieczne dla wszystkich mieszkańców domu jednorodzinnego. Niskie koszty eksploatacji, jak i wykorzystywanie surowców ekologicznych dla środowiska to dodatkowe zalety. Profesjonalna firma doradzi jakie ogrzewanie do domu będzie najbardziej ekologiczne i będzie spełniało wszystkie potrzeby  domowników. 

  Ekologia,  ekonomiczność i bezpieczeństwo

  Aby ogrzewanie nie przyczyniało się do degradacji środowiska. Ogrzewanie na gaz jest idealnym rozwiązaniem. ponieważ ekologiczne ogrzewanie gazowe wiąże się z wydzielaniem mniejsze ilości toksycznych spalin, jak również  z mniejszym zużyciem paliwa. Jedną z firm, która zajmuje się dostarczaniem gazu do ogrzewania domu jest Eko gaz. Aby ogrzewanie było ekologiczne Eko-gaz zaleca wykorzystanie gazu propan-butan do ogrzewania domu gazem płynnym. W dzisiejszych czasach dzięki nowoczesnym technologiom, nie należy obawiać się kosztów ogrzewania domu gazem, ale przede wszystkim należy stawiać na bezpieczeństwo zarówno ludzi jak i środowiska. Cena gazu do ogrzewania jest uzależniona od doświadczenia i renomy firmy, jak również miejscowości na terenie której firma świadczy swoje usługi. Każdy zainstalowany gaz dla domu jednorodzinnego powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.  Gazowe ogrzewanie domu powinno być również przeprowadzone tylko przez specjalnie wyszkolonych pracowników. Ogrzewanie gazem z butli jest gwarancją niskich kosztów eksploatacji. Poza tym butla z gazem nie zajmuje dużo miejsca. Jest to szczególnie ważne w domu o niewielkim metrażu. Bez względu na to na jakie ocieplenie budynku jednorodzinnego zdecyduje się klient, firma Eko-gaz wykonuje swoje usługi z najwyższą starannością i dokładnością. 

  Koszt usług

  Jeżeli przed rozpoczęciem współpracy klient chce sprawdzić koszty związane z ogrzewaniem ziemnym, centralnym ogrzewaniem gazowym,  informacji powinien poszukać w internecie. Wpisując hasła: ogrzewanie gazowe cena, ogrzewanie gazowe koszty, ogrzewanie domu gazem koszty, centralne ogrzewanie na gaz koszty,  ogrzewanie domu gazem płynnym koszty. Niezwykle ważne jest odpowiednie ogrzewanie gazowe. Koszt wykonania tej usługi przez firmę Eko-gaz jest adekwatny do efektów. Bez względu na to, czy jest to ogrzewanie centralne gazowe, ogrzewanie gazem ziemnym w domu jednorodzinnym czy ogrzewanie gazowe w budynku przemysłowym.  Instalacja powinna być wykonana przez odpowiednio przeszkolonych pracowników, zachowując wszystkie najwyższe normy bezpieczeństwa. Jeżeli powierzymy pracę firmie z 20-letnim doświadczeniem takiej jak Ekogaz, to będziemy mieć gwarancję, że usługi zostały wykonane z najwyższą jakością i starannością.

  Ogrzewanie domu jednorodzinnego - ogrzewanie ekologiczne domu

  Częstochowa słynna jest na cały świat ze względu na klasztor zwany Jasną Górą, który stanowi cel pielgrzymek turystów z całego świata i dość często nazywana jest duchową stolicą Polski. Może to być też dogodne miejsce do zakupu mieszkania i osiedlenia się w tym mieście na stałe. Warto więc przyjrzeć się kilku aspektom funkcjonowania miasta i na koniec przejść do meritum, czyli kosztów związanych z cenami mieszkań w tym miejscu.

  Podstawą dotarcia w każde miejsce w mieście jest dostatecznie rozbudowana komunikacja miejska. System komunikacji tramwajowej jest jednym z najpóźniej uruchomionych w Polsce, bo w roku 1959 wyruszyły na trasę pierwsze tramwaje i na dzień dzisiejszy istnieją 3 linie, które kursują na 4 trasach. Natomiast linii autobusowych jest znacznie więcej i mają większy zasięg obejmujący całe miasto oraz jego obrzeża. 26 dziennych linii autobusowych kursuje regularnie w mieście oraz 8 w terenach podmiejskich, natomiast dziennie z usług komunikacji korzysta około 96 tysięcy osób, co oznacza, że ludzie chętnie przesiadają się ze swoich aut do autobusów.

  Na terenie miasta działają 3 szpitale publiczne, które gwarantują opiekę również w święta oraz nocą, poza godzinami pracy zwykłych ośrodków zdrowia. W kwestii edukacji na terenie Częstochowy działa 50 szkół podstawowych, ale na szczególą uwagę zasługuje to, że miasto posiada rozbudowaną sieć szkół wyższych, bo jest ich 8, w tym największą i najsławniejszą jest Politechnika Częstochowska.

  W takim mieście nie musimy się więc martwić o właściwą edukację naszych dzieci, ani o kwestie związane z dostępem do opieki zdrowotnej. Warto więc przyjrzeć się temu jak kształtują się ceny mieszkań na rynku pierwotnym. Patrząc na średnią cenę mieszkania w Częstochowie – prawie 600 tysięcy złotych według portalu rynekpierwotny.pl – można odnieść wrażenie, że jest to jeden z największych kosztów w porównaniu do innych miast, nawet w Krakowie nie ma tak wysokich cen jak w Częstochowie, nawet gdy chodzi tylko o mieszkania pod inwestycje. Może to wynikać z tego powodu, że liczba ofert (31 mieszkań na sprzedaż) jest bardzo mała, ale warto zauważyć, że są to w większości mieszkania o dużej powierzchni, więc one wpływają na wyższą cenę średnią. Nowe mieszkania w Częstochowie posiadają dość niską cenę za m2, nie przekraczającą 4 500 zł, takich ofert jest najwięcej, bo 26. Za niską cenę idzie też wyższy średni metraż wynoszący niewiele ponad 90 m2, co stanowi dość duży obszar nawet jak na dużą rodzinę. Można przebierać wśród ofert mieszkań do 250 000 zł, a największym wyborem charakteryzują się mieszkania w cenach od 450 000 zł do 650 000 zł, co ciekawe można znaleźć w ogłoszeniach też mieszkania przekraczające magiczną barierę miliona. Jeśli chodzi o ilość pokojów to nie jest już tutaj tak różowo, bo standardem są czteropokojowe mieszkania i w ofercie, bez względu na metraż, nie znajdziemy pięciopokojowych lub więcej. Natomiast bez względu na ilość pokoi trzeba przyznać, że w większości są to obszerne mieszkania, bo największą grupę ofert – 12 ogłoszeń – stanowią mieszkania, których obszar łączny jesty większy od 120 metrów kwadratowych. Oferują więc pokaźną ilość miejsca w porównaniu do niewielkopowierzchniowych ofert z innych miast.

  Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

  Rynek nieruchomości w Częstochowie

  [zdjęcie aktualności]
  13 września 2019
  W najbliższą sobotę ponownie zostanie zorganizowany odbiór odpadów problemowych/niebezpiecznych. Mobilny Punkt dotrze do wyznaczonych miejsc w poszczególnych dzielnicach Częstochowy.
  [zdjęcie aktualności]
  13 września 2019
  Uniwersytet Humanistyczno–Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymał ponad milion zł dofinansowania unijnego na kształcenie przyszłych pedagogów. Uczelnia prowadzi obecnie rekrutację na osiem kierunków nauczycielskich.