[zdjęcie aktualności]
4 kwietnia 2019
Wiodącymi wątkami kwietniowej konferencji pod hasłem ,,Bezpieczna Częstochowa” są bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz internetowa mowa nienawiści. 25 kwietnia, oprócz warsztatów i wykładów dla młodzieży, odbędzie się marsz przeciw hejtowi i koncert rapera B.R.O.
 • Zaproszenie na XI Marszobieg Prewencji Policji o puchar Komendanta

  Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy SPPP w Częstochowie zapraszają na „XI Marszobieg Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach”. Mistrzostwa odbędą się na terenach rekreacyjnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zapisy trwają do 7 maja 2019 roku. Zapraszamy do podjęcia sportowego wyzwania.

 • Policjanci z Olsztyna zatrzymali włamywacza

  Policjanci z Olsztyna pod koniec marca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem w Bystrzanowicach. Jak ustalono, mieszkaniec Gór Gorzkowskich włamał się do domu jednorodzinnego oraz do pomieszczenia piwnicznego, skąd zabrał piłę spalinową i zegar ścienny. W ukryciu skradzionych przedmiotów pomagał mu 56-latek również zamieszkujący w Górach Gorzkowskich.

 • Spotkanie kadry kierowniczej częstochowskiej policji z dyrekcją Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie

  W dniu dzisiejszym nadkom. Grażyna Dudek pełniąca obowiązki zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie wspólnie z podkom. Sebastianem Tyrasem, pełniącym obowiązki Naczelnika częstochowskiej drogówki spotkali się z Tadeuszem Tarankiem Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i jego zastępcą Małgorzatą Soją, żeby podziękować za dotychczasową udaną współpracę.

 • [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2019
  „Dotacje na szkolenia i doradztwo dla MŚP oraz dotacje i pożyczki na rozwój działalności gospodarczej w 2019” - to temat ,,Śniadania z Przedsiębiorcami, które odbędzie się 11 kwietnia w Parku Przemysłowo-Technologicznym.
  [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2019
  Jeśli na polskiej scenie ktoś jest prawdziwym uosobieniem ,,dezercji z mainstreamu”, to są to właśnie oni. Długowieczni punkowcy, którzy na żywo się nie oszczędzają, choć ich historia trwa już od początku lat 80., zagrają pierwszego dnia Frytki OFF-jazd, 14 czerwca, o godz. 19.30. ...
  [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2019
  Dyrektorzy częstochowskich szkół deklarują, że egzaminy gimnazjalne – mimo planowanego strajku – powinny się odbyć. Strajkujące placówki oświatowe mają z wyprzedzeniem przekazać informację o potrzebie zapewnienia opieki dzieciom przez rodziców. W szczególnych przypadkach taka ...
  [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2019
  Do ,,Kuriera” wdziera się tym razem trochę kultury, bo najpierw książka, potem film … Nasz samorządowy wideopublikator straciłby jednak swój charakter, gdyby zabrakło w nim akcentu chodnikowo-drogowo-parkingowego. Jest też pewna ogólna mądrość, która wynika z tego wydania, a brzmi ...
  [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2019
  Prezydent Częstochowy zaprasza rodziców 2-letnich dzieci do skorzystania z bezpłatnego programu badań przesiewowych pod kątem zaburzeń autyzmu. Zainteresowani mogą zgłaszać się telefonicznie do realizatora programu – Fundacji „PRIMO DIAGNOSIS”.
 • Wybieram trzeźwość, wybieram życie

  Częstochowska drogówka wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie oraz Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Częstochowie przeprowadziła działania "Wybieram trzeźwość, wybieram życie". Kontrolujący rozdawali uczestnikom ruchu drogowego zapachy samochodowe ufundowane przez Komisję. Kierowcy mogli też przymierzyć alkogogle.

 • 3 kwietnia w Warszawie rozpoczęło się XXV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Ze względu na 20-tą rocznicę powstania korporacji, ma ono jubileuszowy charakter.
  [zdjęcie aktualności]
  2 kwietnia 2019
  MZDiT informuje, że w związku z remontem i zamknięciem przejazdu kolejowego przy ul. Bugajskiej została uruchomiona specjalna linia oznaczona nr 60.
  [zdjęcie aktualności]
  2 kwietnia 2019
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w sobotę, 6 kwietnia, w związku z organizacją XI Biegu Częstochowskiego w godz. od ok. 13.00 do 19.00 dla autobusów komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone objazdy.
  [zdjęcie aktualności]
  2 kwietnia 2019
  Istniejący od 2012 roku duet, którego frontmanką jest obdarzona zmysłowym głosem Klaudia Szafrańska, usłyszymy w Parku Lisiniec drugiego dnia festiwalu. Frytka OFF-jazd odbędzie się w tym roku 14 i 15 czerwca.
  [zdjęcie aktualności]
  2 kwietnia 2019
  Za kalendarz „Sztuka wielkiego formatu” Częstochowa otrzymała II nagrodę w kategorii ,,kalendarz administracyjny” na V. Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy ZoomArt 2019.
  [zdjęcie aktualności]
  2 kwietnia 2019
  W imieniu władz samorządowych kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego – w asyście Straży Miejskiej – złożył zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak.
 • Zatrzymania za nielegalne przewożenie i składowanie niebezpiecznych odpadów

  Dzisiaj przed południem policjanci z częstochowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rozbili grupę przestępczą, która nielegalnie składowała odpady niebezpieczne w jednym z magazynów w dzielnicy Trzech Wieszczów. Zatrzymano 3 osoby podejrzane o ten przestępczy proceder. Grozi im do 10 lat więzienia.

 • W Częstochowie zainaugurowano kampanię "Narkotyki i dopalacze zabijają"

  W dniu dzisiejszym w auli częstochowskiej Komendy ruszyła kampania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło przewodnie promowanej akcji to: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

 • Uwaga! Utrudnienia na ul. Bugajskiej

  W dniach od wtorku 2 kwietnia do poniedziałku 15 kwietnia PKP przeprowadzi remont przejazdu kolejowego na ulicy Bugajskiej. Ruch kołowy w obu kierunkach będzie zamknięty. Wyznaczono objazdy.

 • Z ilu gmin składa się powiat? Jakie są kompetencje władz powiatu? Gdzie można zarejestrować samochód? Na te i inne pytania odpowiedzi poznali uczniowie ze szkoły w Czarnym Lesie.

  W dniu 02 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej w Częstochowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Spośród uczniów częstochowskich szkół wyłoniono osoby, które wystartują w turnieju wojewódzkim i będą miały szansę na krajowy finał.