[zdjęcie aktualności]
23 lipca 2019
Częstochowa ma szczęście do długich związków małżeńskich. 23 lipca jubileusz Złotych Godów świętowało kolejnych 10 par. Dwa małżeństwa przeżyły razem więcej niż 50 lat.
[zdjęcie aktualności]
23 lipca 2019
Okręgowa Komisja Wyborcza zawiadamia o obsadzeniu mandatów na członków Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej w Okręgu Wyborczym nr 103 – Częstochowa.
[zdjęcie aktualności]
23 lipca 2019
Trwa kompleksowa przebudowa linii tramwajowej w Częstochowie. Prace od pewnego czasu koncentrują się na dwóch odcinkach – w alei Pokoju i na wysokości zajezdni MPK przy alei Niepodległości. Od końca czerwca na całej długości linii za tramwaje kursują autobusy. Koszt całościowej ...
 • Areszt za posiadanie prawie 4 kg marihuany

  Kryminalni z Częstochowy zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich. Mundurowi zatrzymali 28-letniego mieszkańca Częstochowy, który na terenie posesji uprawiał prawie 140 krzewów konopi. Podczas przeszukania mundurowi ujawnili także prawie 1 kg suszu roślinnego oraz ecstasy. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Policjanci z jedynki zatrzymali 3 osoby, które pobiły 28-latka i chciały go okraść

  Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 3 młodych mężczyzn w wieku 19-22 lat, którzy pod koniec czerwca usiłowali dokonać rozboju na mieszkańcu powiatu częstochowskiego. Dotkliwie pobili 28-latka w centrum miasta, by ukraść mu pieniądze. Celu nie osiągnęli, bo zostali spłoszeni przez przechodnia.

 • Zabezpiecz swoje mieszkanie i samochód przed wyjazdem na wakacje!

  Zanim wyjedziemy z domu na upragniony urlop zadbajmy o to, by po powrocie z wakacji nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy życzliwym sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

 • 24 lipca to ważna data dla każdego Policjanta

  Dokładnie 100 lat temu na mocy ustawy powstała Policja Państwowa. Był to okres szczególny, bo zaledwie 8 miesięcy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Powołana do życia nowa formacja miała za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa w odradzającej się Polsce. Od 1995 roku policjanci co roku uroczyście obchodzą swoje święto 24 lipca. Z tej okazji Komenant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik składa Policjantom życzenia.

 • [zdjęcie aktualności]
  22 lipca 2019
  Osoby chcące pozbyć się popiołu z palenisk mogą skorzystać z dodatkowego terminu jego odbioru w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
  [zdjęcie aktualności]
  22 lipca 2019
  Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 można już korzystać z nowego, wielofunkcyjnego boiska o sztucznej nawierzchni.
  [zdjęcie aktualności]
  22 lipca 2019
  ReTo, Kękę, Paluch, Sokół i PRO8L3M – m.in. oni wystąpią 27 lipca na scenie w pobliżu pętli tramwajowej na Północy. Dzień wcześniej w OPK ,,Gaude Mater” będzie można poznać tajniki warsztatu dj’a oraz nagrywania w domowych warunkach. A to nie wszystkie punkty programu.
  [zdjęcie aktualności]
  22 lipca 2019
  ,,Praktyczne aspekty wdrażania pracowniczych planów kapitałowych" to tytuł konferencji adresowanej do przedsiębiorców, która odbędzie się 24 lipca w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Początek o godz. 10.00
 • Częstochowski ruch drogowy zabezpieczał Triathlon

  Prawie 50 mundurowych czuwało wczoraj nad bezpieczeństwem uczestników "Częstochowa Triathlon 2019". Policjanci z ruchu drogowego wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Prewencji Policji z Częstochowy pilnowali bezpieczeństwa na wyznaczonej trasie przejazu, która obejmowała teren od Parku Lisieniec do miejscowości Brzyszów. Blisko 500 uczestników wzięło udział w sportowym wydarzeniu.

 • Policjanci z jedynki zatrzymali złodzieja rowerów

  Operacyjni z Komisariatu I Policji w Częstochowie ustalili sprawcę kradzieży 3 rowerów z terenu Parku Lisiniec. Policjantom udało się odzyskać dwa z nich. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły czwartek i usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Sprawca rozboju 2 miesiące spędzi w areszcie

  Policjanci z Komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który najpierw pobił 51-latka, a następnie ukradł jego kask ochronny i kamizelkę odblaskową. 31-letni sprawca popełnił przestępstwo rozboju w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

 • 100 litrów krwi na 100-lecie Policji Państwowej

  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie wspólnie z NSZZP Zarząd Terenowy Częstochowa zaprasza do udziału w akcji "100 litrów krwi na stulecie Policji Państwowej''. Akcja trwa od 20 lipca do 29 sierpnia 2019r. Każda osoba, która chce wesprzeć akcję może to zrobić oddając w tym okresie krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddział Terenowy Częstochowa lub w specjalnym krwiobusie stacjonującym w wybrane dni miesiąca na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Należy powołać się na hasło: ,,100 litrów krwi na stulecie Policji Państwowej''.

 • Częstochowscy policjanci z drogówki zatrzymali po służbie pijanego kierowcę

  Policjanci pracujący na co dzień w częstochowskim Wydziale Ruchu Drogowego wykazali się czujnością także w czasie wolnym. W miejscowości Kłobukowice zauważyli samochód, który poruszał się całą szerokością drogi. Jak się okazało, kierowca był pijany. Badanie na zawartrość alkoholu wykazało u niego prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

 • [zdjęcie aktualności]
  19 lipca 2019
  Oprócz przedsięwzięć drogowych, MZDiT realizuje obecnie inwestycje z myślą o pieszych, rowerzystach czy pasażerach miejskiej komunikacji. Wkrótce zobaczymy efekty remontu mostu dla pieszych na Starym Mieście, a w kilku dzielnicach pojawi się 18 nowych wiat przystankowych.
  [zdjęcie aktualności]
  19 lipca 2019
  20 lipca, na terenie w pobliżu ulic Monte Cassino i Słowackiego, odbędzie się akcja, której celem jest pobranie możliwie największej ilości krwi. Akcji będzie towarzyszył koncert – wystąpią m.in. K.A.S.A oraz Oddział Zamknięty.
  [zdjęcie aktualności]
  19 lipca 2019
  Po całkowitej transformacji linii produkcyjnej zlokalizowana w naszym mieście Seppeler Ocynkownia Śląsk jest najnowocześniejszą w kraju. Częstochowski zakład może się pochwalić znakomitym systemem zabezpieczania konstrukcji stalowych przed korozją.
  [zdjęcie aktualności]
  19 lipca 2019
  Dodatkowe oddziały w liceach i technikach, zwiększenie liczebności klas w tych liceach, w których jest to możliwe, zgoda na tworzenie klas dwuzawodowych w technikach i trzyzawodowych w szkołach branżowych – to decyzje władz miasta po wynikach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w ...
 • Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli blisko 4 kg marihuany

  Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 50-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna na swojej posesji hodował ponad 100 krzaków konopi indyjskich. Posiadał również ponad 1,6 kg marihuany oraz przyrządy służące do jej wytwarzania. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.