[zdjęcie aktualności]
27 maja 2019
Jak poinformował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, w związku z organizacją krajowych ćwiczeń RENEGADE-SAREX 18/II, 28 maja (wtorek) może wystąpić w Częstochowie konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia ...
 • Bezpieczny przejazd kolejowy w Rędzinach

  Policjanci z Częstochowy na co dzień włączają się w szereg akcji profilaktycznych, mających wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Oprócz prelekcji w placówkach oświatowych częstochowska drogówka angażuje się również w działania na drodze. W ubiegłym tygodniu mundurowi wspólnie z pracownikami Polskich Kolei Państwowych dbali o bezpieczeństwo na przejeździe kolejowym w Rędzinach.

 • Policjanci z Częstochowy na festynie w Żłobku Miejskim

  Policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym w Żłobku Miejskim "Reksio" w Częstochowie. Policjantka z drogówki zaprezentowała sprzęt policyjny i rozdawała dzieciom kolorowanki, policjantka z zespołu konnego i przewodnik psa służbowego zaprezentowali umiejętności swoich czworonogów. Nie zabrakło też Sznupka, który rozbawiał uczestników festynu.

 • Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów z Częstochowy w Kisielinie

  Policjanci z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Częstochowie uczestniczyli w 3-dniowej pielgrzymce na Ukrainę. Wyjazd ten zorgaznizowany został przez Zarząd Wojewódzki NSZZP w Katowicach w związku z uroczystościami z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej oraz objęcia patronatem grobu post. PP Joachima Ciepielewskiego. Policjanci uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej na cmentarzu w Kisielinie.

 • Częstochowska konna na Mistrzostwach Świata U20

  W piątek na Stadionie Miejskim w Tychach, w związku z Mistrzostwami Świata do lat 20 w piłce nożnej, rozegrany został mecz Katar – Nigeria. Miejscowych policjantów wspierali inni mundurowi z garnizonu śląskiego. Łącznie mecz zabezpieczało około 170 stróżów prawa oraz kilkudziesięciu strażaków i strażnicy miejscy. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców nie tylko wokół stadionu, ale i w całym mieście.

 • W dniach 28 maja 2018 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 19 dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
  Reprezentacje 13 gmin powiatu częstochowskiego w sobotę 25 maja przyjechały do Olsztyna, by na kompleksie boisk „Orlik 2012” rywalizować w 15 konkurencjach IV Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego. 

  Potocznie zwane kurkami, po angielsku ball valve. Biorąc pod uwagę ich niezwykłą popularność (wyszukiwarka Google na hasło “zawór kulowy nierdzewny” oddaje około 371 000 wyników) ich budowa jest wyjątkowo nieskomplikowana. Jego główne elementy to korpus, gniazdo, kula oraz dźwignia i wałek zwrotny.

  Działanie zaworu nierdzewnego

  Jak łatwo się domyślić, jego działanie również jest banalnie proste, sugeruje to jego budowa. Kula, która wchodzi w skład zaworu jest w środku wydrążona. Gdy zawór jest otwarty, przez otwór może swobodnie przepływać płyn. Gdy zaś przekręcimy dźwignię o jedną czwartą obrotu (90 stopni), otwór zostaje zakryty przez litą część kuli i płyn zostaje zablokowany. Jednym słowem, zawory takie (lub potocznie kurki kulowe) służą do otwierania i zamykania przepływu czynnika. Dla uproszczenia używam terminu “płyn”, jednak zawory są stosowane również przy innych substancjach, nie tylko jako armatura nierdzewna.

  Wszystko o zaworach kulowych

  Gdzie można spotkać zawory nierdzewne?

  Jak już wspomniałem, zawory służą do odcinania przepływu materii, mają więc zastosowanie wszędzie tam gdzie konieczne jest całkowite odcięcie od instalacji. Są mniej zawodne od zaworów tłokowych i wyjątkowo proste w użyciu. Ich nieskomplikowana budowa oznacza także niską zawodność i bardzo wysoką odporność na zużywanie się.

  Zawory kulowe stosujemy np. w instalacjach wodnych. Do podłączenia wężyka hydraulicznego, przy podłączaniu wody do mieszkania. Dzięki nim możemy odłączyć dopływ wody do mieszkania gdy wyjeżdżamy na urlop.

  Kurek kulowy znajduje zastosowanie także przy instalacjach gazowych. Jeśli w swoim domu masz instalację gazową, na pewno zastosowano w niej taki zawór. Ich zastosowanie w nie kończy się na domowym użytku. Używa się ich także jako system do zabezpieczania instalacji gazowych w kotłowniach, a także budynkach użyteczności publicznej, a ponadto w zewnętrznych punktach pomiarowych. Zapobiegają zagrożeniu wybuchem gazu ziemnego i propanu butanu w pomieszczeniach.

  Zawory kulowe stosowane są również w instalacjach ciepłowniczych, na skalę przemysłową. Ich niezawodność i wytrzymałość jest tutaj niezmiernie istotna. Polega na nich wówczas wiele osób jednocześnie.

  Znajdują także zastosowanie w hydraulice siłowej, w bardzo wymagających dziedzinach przemysłu. Mogą być sterowane napędem pneumatycznym lub elektrycznym.

  Ciekawą funkcję mają zawory kulowe z odpowietrzeniem. W momencie odcięcia ciśnienia zasilającego odprowadzają powietrze z układu poprzez mały otwór. Nie pozwala to na pozostawienie maszyn pod ogromnym ciśnieniem po zakończeniu ich pracy.

  Wady zawór kulowych

  Mimo całej gamy zalet kurki kulowe mają także swoje wady. Według badań najczęstszą przyczyną awaryjności są niedokładnie wykonane gwinty łączące korpus. Kolejną przyczyną jest zwyczajnie zły montaż i niewłaściwe zastosowanie.

  Większość zaworów nie ma możliwości precyzyjnej regulacji przepływu, więc użycie ich w niektórych urządzeniach jest ograniczone.

  Mają także słabą charakterystykę dławienia. Odsłonięte gniazdo może być podatne na korozję w wyniku przepływów o dużej prędkości. Nie są więc zalecane do długotrwałych aplikacji dławiących.

  Kolejna wada wynika właśnie z niewłaściwego użycia. Jeśli zawór reguluje przepływ niewłaściwych płynów, może zostać zatarty lub zablokowany przez niektóre zawiesiny. Zawór taki przeważnie podlega wówczas wymianie.

  Summa summarum, biorąc pod uwagę wysoką niezawodność oraz cenę kurków kulowych ich pozycja lidera wydaje się niezachwiana i będą stosowane w najbliższej przyszłości.

  Wraz z nowym rodzaje ustaw dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, przewidziana jest kwota wolna od przymusu zakładania działalności gospodarczej, celem czerpania korzyści finansowych w związku ze świadczonymi usługami bądź oferowanymi produktami. Można także odwiedzić http://zabkig1.pl/ .

  Co prawda kwota ta nie może przekroczyć najniższej krajowej, jednak to świetna informacja dla osób, które planują otworzenie własnej działalności. Nie muszą one od razu zakładać firmy, aby przetestować rozpocząć prace. Z powodzeniem mogą wybadać rynek, budować bazę klientów, testować różnego rodzaju modele działania, aby uzyskać lepsze wyniki, już po wkroczeniu do świata osób działających na zasadzie samozatrudnienia albo po prostu do grona przedsiębiorców, którzy przyszłość związali z aktywnym rozwojem firmy, jej struktur oraz zakresu i obszaru działalności.

  Ciężko stwierdzić, czy prowadzenie działalności obecnie swego rodzaju moda, czy raczej działania wynikające z kształtu obecnego rynku pracy. Bez wątpienia powstaje jednak coraz więcej działalności. Wiele z nich zajmuje się standardowymi modelami biznesowymi. Trafiają się również takie, które pomysłowością, czy wykonaniem usługi bądź towaru, potrafią naprawdę zaskoczyć.

  Bez znaczenia, jakiego rodzaju działalność planuje prowadzić bądź jesteśmy w trakcie rozwoju, ważnych jest kilka elementów składających się na dobrze prosperujące przedsiębiorstwo.

  Działalność a start z nowej pozycji

  Przede wszystkim żyzny rynek, który ułatwia nawiązywanie kontaktów z klientami a także ich aktywne pozyskiwanie. Przed rozpoczęciem działalności, warto wybadać rynek, a także konkurencję rodzaj oraz jakość świadczonych usług a także ceny z tym związane. Chociaż można pomyśleć, że jest to swego rodzaju infiltracja, należy pamiętać, że od powodzenie naszej firmy uzależnione jest od zagęszczenia działalności o podobnym bądź identycznymi charakterze, a także popycie na tego rodzaju usługi.

  Startując z pozycji nowego, musimy mieć coś, co zaskoczy klienta, zachęci go do skorzystania z oferty, zainteresuje.

  Obecnie jednym z obszarów, gdzie toczone są boje o uwagę klientów, jest cyberprzestrzeń. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem działalności, warto zadbać o podłoże marketingowe, związane z profilami na popularnych mediach społecznościowych, a nawet stroną internetową, która w przyszłości ułatwi potencjalnym klientom dostęp do informacji na temat naszej firmy.

  Obok działań marketingowych, które również przechodzą rewolucję, ważne jest realne obliczenie przychodów przez najbliższe miesiące, a także posiadanie zapasu gotówki. Musimy rozważyć kilka scenariuszy. Możemy po prostu zrezygnować z pracy, a z odłożonego kapitału przeżyć kilka miesięcy, zanim interes naprawdę wystrzeli. Zanim zaczniemy zarabiać na tyle, by nasz przychód był satysfakcjonujący, musimy uzbroić się w trochę cierpliwości. Często dochód w pierwszych miesiącach pokrywa jedynie bieżące koszty, związane z prowadzeniem działalności. Nie jest to oczywiście zasada i nie oznacza to, że każdy przedsiębiorca na początku swojej kariery, skazany będzie na ogrom pracy i zupki chińskie. Wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania gruntu dla naszej działalności, wybadania potencjału, reklamy, a także samej jakości świadczonych usług, czy przedmiotów, które zamierzamy sprzedawać. Ważna jest także oryginalność, kreatywność, odpowiednie podejście do klientów.

  Musimy mieć na uwadze, że rozwój firmy to złożony proces, ale wszystko zależne jest od tego, jakie cele chcemy zrealizować. Nie każdy z jednoosobowej działalności, planuje rozrastać się do ogromnego przedsiębiorstwa. Wielu osobom zależy tylko na pewnym, stabilnym poziomie, dzięki któremu będą zarabiać określoną sumę pieniędzy.

  [zdjęcie aktualności]
  24 maja 2019
  W związku z przebudową ulicy Księżycowej w Skrajnicy, od 27 do 29 maja, w godz. 07.00-17.00, autobusy linii nr 57 i 67 od Odrzykonia będą kursować zmienioną trasą - informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  24 maja 2019
  ,,Rola zarządcy zasobu komunalnego w kształtowaniu koncepcji Smart City” – to tytuł trzydniowej konferencji naukowej, która rozpocznie się 27 maja o godz. 10.00 na Politechnice Częstochowskiej.
  [zdjęcie aktualności]
  24 maja 2019
  Ze względu na modernizację biurowca MPK, od godzin wieczornych 27 maja zmieni się organizacja pierwszych i ostatnich kursów nocnej linii nr 80. Zmiana będzie obowiązywać do odwołania – informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  24 maja 2019
  Pod hasłem ,,Bądź zdrowa mamo” 23 maja – mimo niepogody – przez centrum miasta przeszedł Marsz Różowej Wstążki. Na ,,Bieganie” i podczas konferencji w Ratuszu ,,Częstochowskie Amazonki" zachęcały do regularnych badań profilaktycznych.
  [zdjęcie aktualności]
  24 maja 2019
  Częstochowscy studenci przejęli władzę w mieście. Będą nim rządzić przez weekend, bawiąc się m.in. podczas koncertów obok komina znajdującego się Pomiędzy Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, a Wydziałem Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.
 • Tydzień bezpieczeństwa z policjantami

  Policjanci z Częstochowy podczas inauguracyjnego tygodnia "Bezpieczeństwa na Drodze w Częstochowie" realizuje szereg działań profilaktycznych oraz kontrolno-represyjnych. Od poniedziałku realizowane były m.in. akcje "Wybieram Trzeźwość", "Bezpieczne Skrzyżowania", "Bezpiecznie-chce się żyć", "Rowerem Bezpiecznie" i "Zadbaj o Swoje Bezpieczeństwo". Wszystko po to, by w Częstochowie było bezpiecznie.

 • Uwaga! Utrudnienia na ul. Bugajskiej

  W nocy z soboty 25.maja na niedzielę 26.maja PKP przeprowadzi remont przejazdu kolejowego na ulicy Bugajskiej z wyłączeniem przejazdu z ruchu kołowego. Ulica Bugajska w tym miejscu będzie zamknięta dla ruchu kołowego i stanie się drogą bez przejazdu po obu stronach przejazdu PKP.

 • Koszty związane z oklejeniem samochodu mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, gdy chcemy pokryć karoserię foliami w pełni. Jeśli także chcesz zdecydować się na taką ofertę, ale jednocześnie nie chcesz przepłacać, sprawdź nasz poradnik!

  Na oklejanie samochodów decyduje się obecnie wielu klientów. Najczęściej są to przedsiębiorstwa, które chcą wykorzystać pojazdy firmowe jako mobilną reklamę. Taka usługa jest także wybierana przez kierowców, którzy chcą zmienić kolor karoserii pojazdu – bez potrzeby prowadzenia prac lakierniczych.

  Jeśli zamierzamy wybrać oklejanie samochodów cena jest w tym przypadku zależna od szeregu różnych czynników. Najczęściej musimy liczyć się z kosztem od około 300 do nawet ponad 6000 złotych w zależności od pojazdu oraz powierzchni do oklejenia.

  Usługi w tym zakresie oferuje aktualnie wiele firm, w tym także firma Okleimy Ci Brykę, która świadczy swoje usługi w Warszawie. Więcej informacji o jej usłudze można znaleźć na stronie internetowej.

  Zatem, od czego dokładnie zależy, ile zapłacimy za oklejanie auta? W jaki sposób można zredukować te koszty? Zapraszamy do sprawdzenia!

  Oklejanie samochodów cena – od czego zależy?

  Wiele osób, które chcą zdecydować się na taką usługę, zadaje sobie pytanie – ile kosztuje oklejanie samochodów? Cena w tym przypadku jest wypadkową wielu czynników, dlatego też powinniśmy wziąć je pod uwagę wtedy, gdy chcemy wybrać niedrogą ofertę.

  Koszty oklejania samochodów zależne są głównie od:

  • powierzchni samochodu do oklejenia
  • rodzaju pojazdu – jego typ, marka, model
  • wybranego rodzaju folii
  • cennika firmy wykonującej usługę

  Wobec tego za oklejanie aut Warszawa możemy zapłacić więcej niż w warsztatach działających w mniejszych miejscowościach. Trudno jednak z góry wskazać, że usługa będzie kosztować nas najmniej.

  Oklejanie samochodów cena – jak nie przepłacić za usługę?

  Czym zatem powinniśmy się kierować, gdy zależy nam na tym, aby oklejanie samochodów Warszawa czy w innym mieście było naprawdę niedrogie?

  Oklejanie samochodów cena – częściowe oklejenie auta zamiast całościowego

  Głównym czynnikiem, od którego zależy cena oklejania samochodów, jest powierzchnia, którą pokryć ma folia. Im będzie ona większa, tym także więcej będziemy musieli zapłacić za usługę.

  Jeśli chcemy zapłacić za oklejanie pojazdu mniej, w takim przypadku warto pomyśleć o tym, aby folia na samochód znalazła się tylko na określonych jego nawierzchniach. Zamiast oklejenia całościowego możemy wybrać to częściowe, na przykład tylko od tylnych drzwi pojazdu albo jedynie na bagażniku.

  Zmniejszenie powierzchni pozwoli nam na zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy złotych w porównaniu z oklejeniem pojazdu całościowo!

  Oklejanie samochodów cena – warto uzyskać kilka wycen

  Aby dowiedzieć się, gdzie oklejanie samochodów folią będzie najtańsze, powinniśmy także zasięgnąć informacji w różnych firmach zajmujących się świadczeniem tego rodzaju usług. Dzięki temu możemy potem wybrać taką, gdzie za prace zapłacimy najmniej.

  Gdy zamierzamy wybrać oklejanie auta Warszawa ma wiele warsztatów zajmujących się świadczeniem tego rodzaju usług. Wśród nich znajdują się również te, które specjalizują się w całościowym oklejaniu pojazdów w celu zmiany koloru.

  O wycenę możemy poprosić także przez internet, przesyłając do firmy informacje związane z naszym typem pojazdu oraz z powierzchnią przeznaczoną do oklejenia.

  Zdrowe kosmetyki to kosmetyki, w których składzie występuje znaczna przewaga naturalnych i ekologicznych produktów. Naturalne kosmetyki stały się bardzo popularne – nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Wiele osób stosujących kosmetyki rozumie, że mają one ogromny wpływ na nasz wygląd, samopoczucie i na zdrowie. A jak rozpoznać, że kosmetyki naprawdę są naturalne? O tym w poniższym artykule.

  Czym jest kosmetyk naturalny?

  Kosmetyki naturalne, a więc zdrowe kosmetyki to takie, w których znacznie ograniczone jest stosowanie substancji, które w jakikolwiek sposób mogą szkodzić zdrowiu. Najlepiej, aby sztuczne substancje zostały zupełnie wyeliminowane z kosmetyków naturalnych, jednak nie zawsze jest to możliwe. Przykładem są np. substancje konserwujące, bez których, w niektórych kosmetykach, mógłby pojawiać się grzyb lub pleśń. Jednak, przyjmuje się, że naprawdę dobre kosmetyki eko to takie, w których ponad 90% to substancje naturalne. Ale to nie jedyny warunek, który musi spełnić kosmetyk, aby został uznany za naturalny i zdrowy. Otóż, kosmetyk naturalny nie powinien być testowany na zwierzętach. Niektóre, najlepsze firmy, produkujące kosmetyki ekologiczne, zapewniają również, że nawet żadne z wykorzystywanych przez nich substancji i składników, nie były testowane na zwierzakach. Wybierając takie produkty, a więc pozbawione niebezpiecznych substancji i nie testowane na zwierzętach, można mieć pewność, że nie zaszkodziły żadnym istotom żyjącym na Ziemi, a dodatkowo mogą nam pomóc!

  Uwaga! Ekologiczne kosmetyki powinny zawierać surowce roślinne pochodzące z ekologicznych upraw. Często są to uprawy certyfikowane.

  Zdrowe kosmetyki i ich skład

  Zanim napiszemy, co powinno się znajdować w kosmetyku naturalnym, a czego absolutnie nie powinno w nim być, warto zaznaczyć, że na dobrych kosmetykach naturalnych zawsze znajdują się czytelne etykiety ze składem. Na wielu kosmetykach konwencjonalnych, nie ma informacji po polsku o składzie. W zdrowych polskich kosmetykach tej informacji nigdy nie brakuje!

  Zdrowe kosmetyki – jak je rozpoznać?

  Tym składnikom mówimy stanowcze NIE!

  Zdrowe kosmetyki nie zawierają syntetycznych składników, które negatywnie wpływają na organizm. Przede wszystkim, w zdrowych i ekologicznych kosmetykach nie powinno być parabenów, triclosenów, SLS, SLES, silikonów, pochodnych oczyszczonej ropy naftowej, a także dioksanu i glikoli. Substancje te alergizują, powodują wysypki, przesuszenie skóry, mają negatywny wpływ na naturalna barierę lipidową i często tylko pozornie odżywiają skórę poprzez wrażenie miękkości. Oleje silikonowe i parafina, a także chemiczne filtry UV, syntetyczne zapachy i syntetyczne barwniki również nie są mile widziane w eko kosmetykach. Bez względu na to, czy szukamy zdrowego szamponu do włosów, ekologicznego żelu pod prysznic, czy eko kosmetyków dla dzieci, należy sprawdzać na etykietach, czy w składzie nie znajdują się substancje szkodliwe.

  Na te składniki się zgadzamy!

  Składniki naturalne są jak najbardziej pożądane w zdrowych kosmetykach. Jeżeli w ich składzie znajdują się oleje roślinne, a więc np. oliwa z oliwek, olejki z lawendy, olejek argonowy czy olej z pestek winogron, możemy być spokojni. Innymi pożądanymi składnikami są wyciągi z roślin i ekstrakty z roślin, do których zalicza się np. ekstrakt z miłorzębu japońskiego, ze skórki granatu, czy z komórek macierzystych jabłka. W dobrych i zdrowych kosmetykach mogą znaleźć się także oleje eteryczne z najróżniejszych roślin, drzew, owoców, np. z drzewa sandałowego, z mandarynki, lawendy i wielu, wielu innych.

  Jest całe mnóstwo naturalnych składników, które świetnie sprawdzają się w kosmetologii sprawiając, że nasze ciało prezentuje się pięknie, a organizm nie jest zatruwany. Warto sięgać po najlepsze kosmetyki, wybierając produkty polskich producentów!

  Uchwyty do szkła – stwórz balustradę szklaną samodzielnie

  Wykonanie efektownej balustrady wcale nie musi być zadaniem dla profesjonalisty. Aktualnie w sklepach znajdziemy szereg elementów prefabrykowanych do balustrad – także tych szklanych!

  Szklane balustrady przyciągają uwagę swoim nowoczesnym wyglądem. Wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego zapewniają maksymalną ochronę, a przy tym prezentują się naprawdę świetnie.

  Aby zamontować szkło hartowane jako balustrada, potrzebne są specjalne uchwyty do szkła, które możemy obecnie kupić w wielu sklepach. Dostarcza je między innymi firma MG Stal, która jest czołowym dystrybutorem elementów prefabrykowanych do balustrad systemowych.

  Co warto wiedzieć o wykonaniu balustrady szklanej we własnym zakresie? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym poradnikiem!

  Balustrada ze szkła – mocne uchwyty do szkła to podstawa

  Jeśli interesuje nas balustrada szklana, tego rodzaju konstrukcja powinna być wykonana z naciskiem na stabilność i trwałość. Właśnie dlatego ważne jest dobranie nie tylko odpowiedniego szkła hartowanego, ale równie ważne są właściwe uchwyty.

  Do szkła hartowanego dobiera się uchwyty, które przytrzymują jego taflę w jednym miejscu i zabezpieczają przed przesuwaniem się – projektowane są w taki sposób, aby nie trzeba było dodatkowo wiercić żadnych otworów, co mogłoby spowodować uszkodzenie szkła.

  Do balustrad stosuje się szkło poddane hartowaniu, czyli specjalnemu procesowi służącemu do nadania mu większej odporności. Szkło po procesie hartowania w wysokiej temperaturze jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy rozbiciu rozsypuje się na małe, nieostre kawałki. Dzięki temu balustrada ze szkła nie stanowi zagrożenia dla jej użytkowników.

  Uchwyty do szkła – szeroka gama elementów do wyboru

  Jeśli chcemy wykonać balustradę szklaną samodzielnie, w sprzedaży znajdziemy różne uchwyty do szyb. Wato zatem zapoznać się z dostępnymi wariantami, aby dobrać te, które sprawdzą się wówczas najlepiej.

  Rodzaje uchwytów do szyb:

  • mocowania szkło – ściana
  • mocowania szkło – naciąg
  • mocowania naciąg – ściana
  • kompletne daszki szklane

  Elementy te wykonuje się najczęściej ze stali nierdzewnej – uchwyt do szkła z stali nierdzewnej charakteryzują się wysoką odpornością na korodowanie, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo korzystania z balustrad szklanych.

  Jeśli nie wiemy, na jakie mocowanie szkła się zdecydować, warto skorzystać z pomocy pracowników sklepu prowadzącego sprzedaż takich elementów – mogą doradzić nam, który uchwyt do szkła sprawdzi się wtedy najlepiej.

  Uchwyty do szkła – kup także przez internet!

  Dzisiaj po uchwyty do szkła hartowanego nie trzeba jechać do odległych sklepów – zamówienie można złożyć także całkowicie przez internet!

  W sieci znajdziemy wiele sklepów, które oferują uchwyty do szkła balustrady w różnych wariantach do wyboru, a także w bardzo atrakcyjnych cenach i z szybką dostawą pod wyznaczony adres.

  W sklepach oferujących uchwyty do szkła można także dokupić szereg innych komponentów przeznaczonych do wykonania balustrady systemowej ze stali nierdzewnej. Życzymy udanych zakupów!