[zdjęcie aktualności]
31 maja 2019
Kierowany do uczennic i uczniów 13 szkół ponadpodstawowych projekt miał na celu wesprzeć ich w planowaniu przyszłej ścieżki zawodowej. Uroczyste zakończenie 1. edycji odbyło się 31 maja.
 • Domowa hodowla konopi zlikwidowana przez policjantów z "jedynki"

  Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali w środę mężczyznę, który w jednym z mieszkań w centrum miasta uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli sadzonki oraz susz roślinny, z których można było przygotować ponad 160 działek dilerskich marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 5 tys. zł.

 • Włamywacz zatrzymany dzięki czujności obywatela

  Operacyjni z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 44-latka, który włamał się do jednego z mieszkań w centrum Częstochowy. Przestępca, aby dostać się do środka wybił szybę w oknie. Podczas przeszukiwania pomieszczeń w celu znalezienia łupu, został spłoszony przez niespodziewaną wizytę właściciela lokalu. O włamaniu powiadomił świadek. Policjanci zatrzymali złodzieja po krótkim pościgu, nieopodal miejsca popełnienia przestępstwa.

 • Kredyty z Unii, pomocne na starcie

  Początki, jeżeli chodzi o własną działalność, zawsze bywają trudne. Obecna na rynku konkurencja, oraz stale zmieniające się oczekiwania, wymagają od przedsiębiorstw ciągłego rozwoju i doskonalenia. Są to warunki konieczne, które rzutują na powodzenie firmy i uzyskiwane przez nią dochody. Rozwój jest bardzo ważny, ponieważ to dzięki niemu, dana firma może proponować odbiorcom nowe rozwiązania, które sprostają ich wymaganiom i pozwolą na poszerzanie rynków zbytu. Jednakże, najpierw konieczne jest zaistnienie na rynku i wybicie się na tle innych. Kredyt na start, to propozycja, która wiele ułatwia. Jest to wsparcie unijne, dzięki któremu wiele osób rozwinęło swój własny biznes i zaczyna spełniać swoje marzenia.

  Dlaczego kredyt z Unii?

  Odpowiedz na to pytanie jest bardzo prosta. Kredyt unijny ma dużo lepsze warunki i prostsze do zrealizowania wymagania. Na samym początku przygody z biznesem, ciężko jest uzyskać tradycyjny kredyt bankowy. Przeszkodą może być brak historii kredytowej, zbyt małe zabezpieczenie, a także krótka obecność firmy na rynku. Co więcej, tego typu instrument finansowy, jest dużo bardziej obciążający, niż kredyt na start dla firm. Najbardziej doceniane, jeżeli chodzi o wsparcie z Unii, jest jego oprocentowanie, które wynosi do 2,87%, co dla osób zaciągających duże pożyczki jest niezwykle istotne. Dostępne kwoty, również są atrakcyjne i mogą sięgać nawet 5 mln złotych. Ponadto, doskonałą opcją jest możliwy okres karencji, który jest rożny, w zależności od wybranego rodzaju wsparcia. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza dla dopiero raczkujących biznesów, które potrzebują czasu na osiąganie pierwszych zysków.

  Jasny cel kredytowania

  Decydując się na finansowanie unijne, każdy przedsiębiorca może skorzystać z różnorodnych jego form. Wszystko zależy od preferencji wnioskodawcy, jego założeń, a także możliwości i oczekiwań. Jest to bardzo ważne, aby produkt był odpowiednio dobrany i zoptymalizowany. Taka pożyczka unijna, może być tylko wsparciem, a nie przeszkodą w dalszym rozwoju. Pierwszy rodzaj kredytu to kredyt na strat dla nowych firm. Jest to propozycja, która pozwala na rozwój, na zakup maszyn, zmianę produkcji lub inwestycję w nieruchomość. Pozwala finansować innowacje i systemy technologiczne. Karencja może wynosić do 24 miesięcy, a okres spłaty do 15 lat. Kolejnym produktem jest kredyt obrotowy, który ma inny cel, niż poprzedni. Jego zaciągniecie ma za zadanie przywrócenie płynności finansowej, czyli pokrycie bieżących zobowiązań. Jest on potrzebny, jeżeli w firmie zaczynają pojawiać się problemy z codziennymi opłatami, takimi jak rachunki, czy wynagrodzenia. Jego spłatę, można odsunąć w czasie o 6 miesięcy, a jego oprocentowanie wynosi od 0,87 do 2,87%. Można również połączyć te dwa kredyty i uzyskać pomoc, zarówno na bieżące opłaty, jak i na innowacje, oraz nowe inwestycje. Oprocentowanie jest takie jak w poprzednim, a karencja może sięgać aż 36 miesięcy. Okres kredytowania może wynosić 10 lat.

  Pożyczka unijna - gdzie szukać?

  Tego typu finansowanie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców, za pośrednictwem rożnego rodzaju banków, oraz funduszy pożyczkowych. Nie są to produkty typowo bankowe, ale są przez nie oferowane. Kredyt na start firmy, jest najczęściej wybieranym, spośród wsparcia unijnego. Kwoty są zazwyczaj zależne od dostępnych w danym regionie środków, jednakże, może on sięgać nawet 2 milionów złotych. Każdy właściciel musi sam zadecydować, które formy kredytowania są dla niego najkorzystniejsze. Każda z nich ma swoje zalety, jednakże dopasowanie do potrzeb, jest najważniejszym kryterium doboru.

  [zdjęcie aktualności]
  30 maja 2019
  W Filharmonii Częstochowskiej odbył się finał konkursów „Rzetelny Lokator” i „Wspólny dom, wspólna sprawa”. Uczestnicy gali mieli okazję wysłuchać m.in. koncertu Haliny Mlynkovej.
  [zdjęcie aktualności]
  30 maja 2019
  Konkurs o takiej nazwie – związany z edukacją o HIV/AIDS i profilaktyką – kierowany jest do organizacji pozarządowych, organów samorządów lokalnych i publicznych placówek ochrony zdrowia. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 czerwca.
 • Skuteczna Policja – bezpieczni Polacy

  Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 98 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. Podkreślić należy, że nigdy w historii tego badania , tj. od marca 1987 roku, odsetek wskazań na poczucie bezpieczeństwa w okolicy miejsca zamieszkania nie był tak wysoki. Niewątpliwie to również zasługa m. in. coraz skuteczniejszych działań podejmowanych przez Policję.

 • [zdjęcie aktualności]
  29 maja 2019
  „Sztuka wygrywa z rakiem – terapie wspierające leczenie chorób nowotworowych” – to tytuł konferencji, która odbędzie się w sali sesyjnej 31 maja. Wezmą w niej udział m.in. goście z Lourdes i Pforzheim. Uzupełnieniem obrad będzie spektakl ,,Długa podróż” w MDK-u. Wstęp wolny.
  [zdjęcie aktualności]
  29 maja 2019
  Czerwiec to początek sezonu pieszych pielgrzymek do Częstochowy. W tym miesiącu do miasta przybędzie 20 zgłoszonych grup, w których przyjdzie lub przybiegnie ok. 2,2 tysiąca osób. W większości będą to pielgrzymki parafialne ze Śląska. Największą 400-osobową grupę ma jednak ...
  [zdjęcie aktualności]
  29 maja 2019
  W najbliższą (oraz następną) sobotę ponownie zostanie zorganizowany odbiór odpadów problemowych/niebezpiecznych. Mobilny Punkt dotrze do wyznaczonych miejsc we wszystkich dzielnicach Częstochowy.
  [zdjęcie aktualności]
  29 maja 2019
  Zmarły 20 lat temu artysta był jedną z największych osobowości polskiej sztuki XX w. Do MGS trafią jego dzieła wykonane na papierze. Galeria wystawi też twórczość Artura Majki i Piotra Strelnika, a więc współczesnych twórców działających – podobnie jak Lebenstein – na ...
  [zdjęcie aktualności]
  29 maja 2019
  Konferencją dla młodzieży zainaugurowano drugą edycję akcji „Bezpieczna Częstochowa” - tym razem skupioną wokół mowy nienawiści w internecie. Był też antyhejtowy marsz oraz koncerty raperów: B.R.O. i Miksera.
  [zdjęcie aktualności]
  28 maja 2019
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z silnymi opadami deszczu, wiatrem i gradem.
  [zdjęcie aktualności]
  28 maja 2019
  Warsztaty, spotkania ze specjalistami, czy występy artystyczne czekały na uczestników Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który obchodzony był 28 maja w budynku przy ulicy Niepodległości 20/22.
  [zdjęcie aktualności]
  28 maja 2019
  Miasto ogłosiło przetarg na budowę grill parku na Promenadzie im. Czesława Niemena. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego i powinna być gotowa do końca września.
  [zdjęcie aktualności]
  28 maja 2019
  31 maja upływa termin wniesienia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
 • Cyberprzestrzeń- współczesne zagrożenia

  W auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się koferencja przedstawicieli policji, psychologa, rodziców, opiekunów i pracowników oświaty. Podczas spotkania omówione zostało bezpieczeństwo w sieci w związku z projektem profilaktycznym "Cyberporzestrzeń - Współczesne Zagrożenia". Gości powitał Naczelnik Wydziału Prewencji w Częstochowie nadkom. Artur Włodarski.