[zdjęcie aktualności]
6 lutego 2020
Nasza Przychodnia Sp. z o.o. zaprasza na rehabilitację w przewlekłych chorobach kości i stawów oraz mięśni w ramach RPO Województwa Śląskiego. W projekcie mogą wziąć udział kobiety (50-59 lat) i mężczyźni (50-64) aktywni zawodowo lub deklarujący gotowość do podjęcia zatrudnienia.
[zdjęcie aktualności]
6 lutego 2020
Częstochowa prezentuje skorygowany herb, który na podstawie uchwały Komisji Heraldycznej uzyskał pozytywną opinię MSWiA. Tym ważnym, symbolicznym wydarzeniem miasto inauguruje obchody 800 lat istnienia Częstochowy. Korekta herbu musi być teraz przegłosowana przez Radę Miasta.
 • Policyjne działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. To kolejna akcja z myślą o bezpieczeństwie pieszych do której dołączają częstochowscy policjanci. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Częstochowskie Ogniwo Policji Konnej

  U jednych wzbudzają zachwyt, u innych respekt, a czasami strach. Konie – piękne zwierzęta z atrybutami szlachetności, swoje miejsce mają również w policyjnej służbie. Od 01 lutego szeregi częstochowskiej policji konnej zasiliły wierzchowce z Chorzowa. Połączenie dwóch zespołów konnych z pewnością przyczyni się do efektywnego wykorzystania potencjału policyjnych jeźdźców, którzy będą dbać o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców Częstochowy.

 • [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2020
  Requiem dla dawnych mistrzów polskiego jazzu? W dużej mierze tak, bo nowy pomysł braci Oleś – Bartłomieja i Marcina – to hołd dla największych postaci tej muzyki, ale i ich inspiracji. Bo jazz to sztafeta pokoleń – dawne inspirują kolejne. 28 lutego przekonamy się o tym podczas ...
  [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2020
  Miasto ogłosiło przetarg na remont dachu VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego. Oferty można składać do 25 lutego.
  [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2020
  W bydgoskiej firmie PESA trwa produkcja dziesięciu nowoczesnych składów tramwajowych, przeznaczonych dla Częstochowy. Pierwszy z nich powinien do nas dotrzeć jeszcze w marcu.
 • Bezpieczne przejście dla pieszych w Częstochowie

  Zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, czyli pieszym to jedno z priorytetowych zadań Policji. Od wielu lat stróże prawa prowadzą szeroko zakrojone działania profilaktyczne skierowane do tej właśnie grupy, jednak fakty są bezwzględne – na przejściach giną piesi. Chcemy, aby to się zmieniło.

 • Firma Awa jest sklepem mieszczącym się w Chorzowie. Jest to największy sprzymierzeniec firm zajmujących się obróbką metali metodą skrawania. Awa ma w swojej ofercie niemalże 250 tysięcy produktów najwyższej jakości marek takich jak Kojex, Widia, Iscar, Lamina czy też DHF. W skład 250 tysięcy produktów wchodzą rzeczy takie jak frez trzpieniowy , noże tokarskie, rozwiertaki, wiertła vhm czy inne narzędzia skrawające. Szukając profesjonalnej porady co do wyboru np. frezu trzpieniowego również warto zwrócić się do Awa. Sklep ten działa od roku 1992, dzięki temu 28 letniemu doświadczeniu, Awa doskonale poznała branże i zatrudnia doświadczonych ekspertów, którzy z pewnością chętnie doradzą klientom w wyborze frezu czy noża tokarskiego, tak by efekt obróbki był jak najlepszy jakościowo i tak by dany produkt dobrze współgrał z maszyną w której będzie zastosowany.

  Obróbka metodą skrawania

  Obróbka taka jest czymś często spotykanym w wielu firmach produkcyjnych. Przeróżne elementy wykonane np. ze stali potrzebują odpowiedniej obróbki. Szczególne znaczenie ma to w przypadku elementów małych, bowiem w ich przypadku obróbka często musi być niezwykle precyzyjna i wykonywana maszynowo. Dzięki odpowiednim frezom, nożom tokarskim czy rozwiertakom z Awa obróbka staje się bardziej precyzyjna, a produkt wychodzący z maszyny spełnia wszystkie normy jakościowe. 

  Frezy CNC wysokiej jakości

  Frezy CNC to bardzo duża część oferty Awa. Znajdziemy tam ich przeróżne warianty, wszystkie jednak charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Znajdziemy tam frezy marek takich jak DHF, Widia czy Dormer. Frezy z Awa świetnie sprawdzą się w precyzyjnej obróbce materiałów takich jak metal, aluminium, a nawet tytan. W ofercie sklepu znajdziemy również wysokiej klasy frezy trzpieniowe, które świetnie sprawdzą się w obróbce materiałów takich jak chociażby stal, stal nierdzewna, stal hartowana czy też stopy lotnicze. W ofercie Awa znajdziemy frezy przeróżnych rozmiarów, dostosowane do wielu rodzajów obróbki. Sprawdzą się zarówno w produkcji jednostkowej jak i w produkcji wielkoseryjnej. 

  Noże tokarskie dostępne w Awa

  Nóż tokarski również jest ważnym elementem w obróbce materiału. Dopasowywany jest on pod kątem materiału do którego ma być on używany. Warto zatem przed zakupem skontaktować się z ekspertem Awa, który doradzi jaki nóż najlepiej zakupić by obróbka przebiegała jak najlepiej. Toczenie to element obróbki występujący w wielu zakładach produkcyjnych. W Awa znajdziecie noże tokarskie w różnych rozmiarach.

  Rozwiertaki 

  Rozwiertak to również często występujący w obróbce produkt. W Awa znajdziemy rozwiertaki takie jak rozwiertak stożkowy, zgrubny, kotlarski, nastawny czy wykańczaki. Awa oferuje rozwiertaki w różnych rozmiarach, wykonane z najlepszej jakości materiałów. Znajdziemy tam rozwiertaki od producentów takich jak Widia czy Dormer. Rozwiertaki z Awa spełniają również wszelkie normy bezpieczeństwa. 

  Awa - idealny sklep firm zajmujących się obróbką materiałów

  Wystrój kuchni może się bardzo różnić w zależności od osoby i tego jaki efekt chce osiągnąć. Jedni chcą, aby kuchnia była ciepłym miejscem, przypominającym to pomieszczenie w domu babci, gdzie zbierała się cała rodzina. Inni stawiają na nowoczesność i wybierają materiały takie jak blat kwarcowy, czy granitowy, żeby ten efekt osiągnąć. Jeszcze inni szukają rozwiązanie, które połączyłoby te dwa wcześniej wspomniane w jedną całość i byłoby optymalnym zestawieniem tradycji z nowoczesnością. Niezależnie od tego na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, z pomocą przychodzi nam mnóstwo materiałów, które pozwolą osiągnąć wymarzone rezultaty. Jednym z nich są płytki naścienne, te bardziej tradycyjne lub te bardziej nowoczesne, w zależności od celu na jakim nam zależy. Innym są blaty kuchenne, które również mogą dać bardzo dobre efekty i podkreślić ogólny wystrój pomieszczenia lub zdecydowanie na niego wpłynąć.

  Ostatnio bardzo zyskały na popularności blaty kwarcowe czarne oraz szare, a czasem także w innych odcieniach. Są to elementy, które pozwalają osiągnąć bardzo nowoczesny wygląd kuchni, niemalże jak w filmów, w których widzimy wille z nowocześnie urządzonymi pomieszczeniami. Blaty takie zapewniają powiew świeżości w każdej kuchni. Ponadto, sprawiają wrażenie czystości i sterylności, a to jest właśnie taki efekt, na jakim zależy bardzo dużej liczbie osób.

  Wystrój kuchni – blat kwarcowy i jego zalety

  Poza tym, nie wymagają one zbyt dużej pracy nad nimi. Jeśli chodzi o sprzątanie, wystarczy przetrzeć taki blat kwarcowy ściereczką i od razu wygląda jak nowy. Tego typu płyty sprawdzą się również w kuchniach osób, które chcą połączyć nowoczesność z tradycją, gdyż można je uzupełnić dodatkowymi, bardziej klasycznymi dodatkami. Blat kwarcowy do kuchni jest więc optymalnym i uniwersalnym rozwiązaniem i można go zastosować w różnych kuchniach i osiągnąć zupełnie różne efekty, Pozwala na to również różnorodność wzorów i kolorów. Przy tego typu płytach stosuje się bowiem zazwyczaj konglomerat, czyli zlepek kamieni o różnych barwach i wielkościach. Pozwala on na stworzenie takiej faktury i odcienia, jaki będzie idealny do naszego wnętrza. Choć wiele osób wybiera blat kwarcowy szary lub czarny, gdyż jest on najbardziej elegancki i klasyczny, to istnieje dużo większa gama możliwości. Możemy wybrać taki kolor, który przyjdzie nam na myśl, dzięki czemu nasza kuchnia będzie naprawdę niepowtarzalna i będzie stwarzała wyjątkową atmosferę.

  Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni – dzięki dostępnym aktualnie materiałom, między innymi omówionym blacie kwarcowym, możemy stworzyć wnętrze jakie sobie wymarzymy, dostosowane do naszych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Przy projektowaniu kuchni warto więc zastanowić się nad dostępnymi materiałami i wybrać ten, który będzie najlepiej trafiał w nasze potrzeby, tworząc kuchnię naszych marzeń. Bo, nie ukrywajmy, kuchnia jest przecież jednym z pomieszczeń, w których spędzamy mimo wszystko sporo czasu – gotując, czy też spożywając posiłki z rodziną, chcemy więc czuć się tam dobrze i przyjemnie.

  Zamierzasz założyć firmę? Jeśli tak właśnie jest to gratulujemy dobrej decyzji. Z przyjemnością pomożemy Ci, aby doprowadzić do regeneracji turbosprężarek. Dlaczego warto zastosować czyszczenie dpf? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać najważniejsze informacje na ten temat, co znacznie ułatwi proces poszukiwania niezbędnych do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstw informacji. Czyszczenie dpf warszawa okazuje się być jedną z najlepszych propozycji na rynku dla każdego, kto jest zainteresowany wymianą turbosprężarek. Warto zwrócić uwagę na fakt proces ten odbywa się w jednym z autoryzowanych serwisów. W ten nieskomplikowany sposób możesz liczyć na zdobycie wieloletniej gwarancji. Dpf czyszczenie to alternatywa dla firm, które zamierzają wybrać najlepsze i najsprawniej funkcjonujące podzespoły.

  Kiedy zadbać o serwisowanie turbosprężarek?

  Najczęściej wybierane rozwiązania takie jak na przykład regeneracja dpf znajduje swoje zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Wybierz jedno z najbardziej docenianych rozwiązań na rynku, jakim jest czyszczenie dpf warszawa. W ten sposób znacznie ułatwisz sobie świadczenie usług na odpowiednim poziomie i zwiększyć swoją codzienną produktywność w pracy. Dzięki różnorodnej ofercie, mamy możliwość na to, aby skorzystać z pomocy regeneracji dpf w Warszawie. W trakcie regeneracji turbosprężarek możesz liczyć między innymi na: bezpłatny odbiór i dostawę w ciągu 24 godzin, gwarancja bez limitu kilometrów aż do dwudziestu czterech miesięcy, oryginalne części zamienne, a także certyfikaty, które potwierdzają sprawność produktu. W przypadku pojawienia się pytań lub wątpliwości, zawsze warto zwrócić się o pomoc do ekspertów. Z przyjemnością profesjonaliści z firmy, pomogą w wycenie i przygotowaniu odpowiedniego planu działania w zależności od tego, jakie jest Twoje aktualne zapotrzebowanie.

  Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości turbosprężarki?

  Turbosprężarki w Warszawie

  Biorąc pod uwagę szereg obecnie prezentowanych udogodnień istnieje szereg propozycji, które przemawiają za skorzystaniem z tego rozwiązania i podejmować decyzję o skutecznych sposobach na czyszczenie turbin. Firma zajmuje się regeneracją turbosprężarek zarówno firm, jak i osób prywatnych. Każdy aspekt usługi pozwala na realizowanie jej w najwyższej jakości. Warto dodać, że regeneracja turbin warszawa to kompleksowa usługa. Jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz firmę, ale Twoja sprężarka uległa uszkodzeniu? Gwarantujemy odbiór uszkodzonego elementu w dowolnym miejscu. Poznaj metody na poradzenie sobie z tym problemem. Serwis turbosprężarek w warszawie to miejsce, które odpowiada na potrzeby i wymagania zainteresowanych. Cały proces regeneracyjny odbywa się na sprzęcie najwyższej jakości. Nawet jeśli, Twoja turbosprężarka została uszkodzona poprzez niewłaściwego funkcjonowanie pojazdu, możesz temu zaradzić. Już dziś możesz mieć pewność, że poradzimy sobie z naprawą Twojej sprężarki. Skorzystaj z jednej z najlepszych okazji na rynku.

  [zdjęcie aktualności]
  4 lutego 2020
  W Ośrodku Kultury Filmowej ,,Iluzja” cyfrowy projektor jest już po naprawie – od środy, 5 lutego, kino wraca do swojego regularnego repertuaru.
  [zdjęcie aktualności]
  4 lutego 2020
  Do 2 marca można składać wnioski w konkursie „FIO Śląskie Lokalnie 2020”, finansowanym z Narodowego Instytutu Wolności i ubiegać się o mikrogranty, nawet do 5 tysięcy złotych.
  [zdjęcie aktualności]
  4 lutego 2020
  Miasto przystąpiło do rządowego programu mającego na celu wsparcie w codziennym funkcjonowaniu pełnoletnich osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Odpowiednią uchwałę podjęła Rada Miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  4 lutego 2020
  Nie jedno, a dwoje dzieci przyszło niedawno na świat w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. We wtorek 4 lutego rodzice bliźniąt odebrali wózki ufundowane przez częstochowską firmę Deltim.
 • Warszaty dla Seniora

  Jak ustrzec się przed oszustami, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym i wielu innych tematach związanych z bezpieczeństwem rozmawiali z częstochowskimi policjantami seniorzy z Częstochowy i powiatu. Spotkanie odbyło się w Centrum Handlowym Auchan. Wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

 • Zaproszenie dla przedstawicieli mediów

  Zapraszamy bardzo serdecznie przedstawicieli mediów na briefing prasowy, podczas którego zaprezentowane zostaną policyjne wierzchowce, które od 01 lutego wchodzą w skład utworzonego Ogniwa Policji Konnej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 06 lutego 2020 roku o godz. 12.00 w Klubie Jeździeckim "Lambada" przy ul. Ludowej 53 w Częstochowie.

 • [zdjęcie aktualności]
  3 lutego 2020
  Przedszkolaki z Klubu Kubusia Puchatka V wraz z opiekunkami odwiedziły Urząd Miasta. Chciały dowiedzieć się jakie obowiązki wiążą się… z zawodem prezydenta oraz jakie zasady zachowania obowiązują w Urzędzie Miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  3 lutego 2020
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie przyjmuje zapisy na kurs pływania. Zajęcia będą się odbywać na Pływalni Krytej przy Al. Niepodległości 20/22. Najbliższe już w tę sobotę.
  [zdjęcie aktualności]
  3 lutego 2020
  Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XXIII Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2020 Zgłoszenia są przyjmowane do 17 marca.
  [zdjęcie aktualności]
  3 lutego 2020
  Przyjęcie większej liczby dzieci i poprawa warunków nauczania będą możliwe dzięki przeniesieniu placówki z obecnej siedziby przy ul. Konwaliowej na ul. Przestrzenną. Niezbędną do całej procedury uchwałę na ostatniej sesji podjęła Rada Miasta.