[zdjęcie aktualności]
1 października 2019
Firmy ubiegające się o zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis będą musiały zaoferować nowym kadrom przynajmniej trzykrotność minimalnego wynagrodzenia. Tak zdecydowali częstochowscy radni. Uchwała ma pomóc wykorzystać dobrą koniunkturę dla poprawy jakości ...
 • Zaginął 72-letni Taduesz Sobieraj z Częstochowy

  Częstochowscy policjanci poszukują 72-letniego mieszkańca Częstochowy. Tadeusz Sobieraj wyszedł z domu na spacer 29 września i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją.

 • [zdjęcie aktualności]
  30 września 2019
  Zamknięcie przejazdów kolejowych przy ul. Bugajskiej oraz w Słowiku i Korwinowie spowoduje zmiany tras linii nr 31, 57, 58, 59, 67 oraz 65 – informuje MZDiT. Zmiany dotyczą 2, 3 i 4 października.
  [zdjęcie aktualności]
  30 września 2019
  Główne uroczystości z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego oraz 80 rocznicy powstania Szarych Szeregów odbyły się w piątek 27 września na Placu Pamięci Narodowej.
  [zdjęcie aktualności]
  30 września 2019
  Medal Krzyż Niepodległości z Gwiazdą prezydent Krzysztof Matyjaszczyk otrzymał w uznaniu zasług i działalności społecznej na rzecz NSZZ policjantów w Częstochowie.
 • Policyjne działania „SMOG”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dziś działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego wpisały się w obchody 100.rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze udział wzięli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży oraz przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem na czele. Śląski garnizon policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński.

 • Policyjny pościg za poszukiwanym

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i stróże prawa byli zmuszeni użyć broni. Pomimo oddania strzałów, 27-latek kontynuował ucieczkę. Mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany po tym, jak po zjechaniu z drogi uderzył w skarpę, a następnie w drzewo.

 • [zdjęcie aktualności]
  27 września 2019
  Agencja Rozwoju Regionalnego przypomina o zbliżającym się Forum Rozwoju Firm "Bezpieczny przedsiębiorca", które odbędzie się 3 października w Parku Przemysłowo – Technologicznym w Częstochowie (ul. Wały Dwernickiego 117/121). Udział w nim jest bezpłatny – pozostało jeszcze 50 ...
  [zdjęcie aktualności]
  27 września 2019
  Spotkanie w ramach trwających konsultacji społecznych dotyczących projektu ,,Odnowa Promenady Niemena” odbędzie się 30 września o godz. 18.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  27 września 2019
  Na Politechnice Częstochowskiej odbył się I Ogólnopolski Zlot Łazików Marsjańskich. Młodzi inżynierowie z naszej uczelni stanowią ścisłą światową czołówkę ekip konstruujących tego rodzaju urządzenia.
  [zdjęcie aktualności]
  27 września 2019
  Częstochowa włącza się w kampanię Związku Miast Polskich zachęcającą mieszkańców do głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych 13 października. Dlatego sprawy związane ze złożeniem wniosku o dopisanie do spisu i rejestru wyborców oraz wydaniem zaświadczenia o prawie ...
  [zdjęcie aktualności]
  27 września 2019
  28 września odbędzie się 7. edycja imprezy łączącej zawody biegowe z typowymi dla survivalu elementami terenowymi. Startujący będą musieli m.in. pokonać w ramach podbiegów 1000 schodów.
 • Poszukujemy sprawczyni wyłudzenia pieniędzy

  Policjanci z komisariatu III w Częstochowie, wspólnie z prokuratorem, poszukują osoby podejrzanej o posługiwanie się sfałszowanymi receptami i wyłudzeniem pieniędzy na szkodę aptek w Częstochowie. Świadkowie zdarzenia lub osoby mogące rozpoznać kobietę widoczną na zdjęciu podejrzewaną o dokonanie tego czynu proszone są o kontakt z Komisariatem Policji III w Częstochowie tel. (34) 369 1522, prowadzący sprawę mł.asp. Rafał Kempa.

 • [zdjęcie aktualności]
  26 września 2019
  30 września upływa termin wniesienia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
  [zdjęcie aktualności]
  26 września 2019
  W związku z organizacją Święta Policji na placu Biegańskiego, w niedzielę 29 września zmieni się kursowanie kilku linii autobusowych kursujących w rejonie ścisłego centrum miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  26 września 2019
  Koncert Haliny Kunickiej oraz wypełniony piosenkami z lat 50. spektakl ,,Zaczarowany koń” to główne atrakcje tegorocznych ,,Senioraliów”, które odbędą się, jak poprzednio, w Hali Sportowej Częstochowa. Nie zabraknie propozycji rekreacyjnych czy oferty organizacji działających na ...
 • Na Ratunek Życiu - częstochowska policja w ramach projektu Edward

  Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania „Na ratunek życiu”, które organizowane są w ramach projektu Edward. Kierowcy przyłapani na wykroczeniach w ruchu drogowym mogli wybierać – zapłacić mandat, albo wziąć udział w eksperymencie. Musieli wcielić się w pracowników służb, które zwykle pracują na miejscu wypadku drogowego. Celem akcji było dotarcie do wyobraźni kierowców i ograniczenie liczby wypadków.

 • Podsumowanie wczorajszych działań

  W dniu wczorajszym na terenie Częstochowy przeprowadzono działania Bezpieczny Pieszy oraz Bezpieczne Skrzyżowania. Działania miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • INFORMACJA DLA MEDIÓW

  W dniach 27 września 2019 r. - 13 października 2019 r. podczas nieobecności asp.szt. Marty Kaczyńskej zastępują ją sierż.szt. Kamil Sowiński pod numerem telefonu: 508372416.