[zdjęcie aktualności]
12 lutego 2020
Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk uczestniczy w pierwszej - w nowej 5-letniej kadencji - sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli. Jest polskim delegatem z ramienia Związku Miast Polskich, w którego zarządzie zasiada.
[zdjęcie aktualności]
12 lutego 2020
W programie kilkudniowej wizyty ujęto m.in. zwiedzanie Muzeum Żydów Częstochowian, czy spacer po terenach dawnego getta. Jednym z punktów było też odsłonięcie tablicy upamiętniającej mieszkańców kamienicy przy al. Kościuszki 14. Budynek to jedno ze świadectw wieloetnicznej ...
[zdjęcie aktualności]
12 lutego 2020
Częstochowa od kilku lat uczestniczy w projekcie związanym z badaniami benchmarkingowymi, w którym miasta i gminy porównują realizowane procesy i praktyki działania. Celem jest poszukiwanie najlepszych w administracji samorządowej rozwiązań w zakresie organizacji, zarządzania i obsługi ...
 • Rower skradziony w wyniku włamania odzyskany. Sprawca z zarzutami.

  Operacyjni z Częstochowy zatrzymali w ubiegłą sobotę mężczyznę, który na początku lutego br. włamał się do pomieszczenia piwnicznego w jednym z bloków na Północy i dokonał kradzieży roweru. 43-letni mieszkaniec Częstochowy oprócz skradzionego roweru posiadał również przy sobie narkotyki. Okazało się również, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary aresztu.

 • Areszt za przestępstwo na tle seksualnym

  Na trzy miesiące do aresztu trafił 27-letni mężczyzna podejrzany o przestępstwo o charakterze seksualnym i rozbój dokonany na mieszkance Częstochowy. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. Podejrzany to obywatel Gruzji, który wynajmował mieszkanie na terenie powiatu lublinieckiego. W jego samochodzie policjanci znaleźli przedmioty skradzione kobiecie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 • Wynajem samochodów stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Wiele osób nie tylko potrzebuje samochodu, ale chce pokazać, że może sobie pozwolić na znaną markę sportową jaką jest bmw w nowszych jego modelach jak tutaj: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-bmw/. Szczególnie wśród młodych osób da się dostrzec ten trend.

  Czy więc wynajem bmw jest dobrym pomysłem? Wśród tylu dostępnych na rynku marek i samochodów, bmw faktycznie jest jedną z bardziej znanych i sprawdzonych, która cieszy się dobrą renomą wśród wielu osób. Samochody tej marki uchodzą za komfortowe i wygodne, a wśród młodego pokolenia jest czymś czym można się popisać i poszaleć na drogach. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku. Ostatnimi czasy jednak nie tylko młodzi stawiają na bmw, ale cieszy się on zainteresowaniem również wśród osób w średnim wieku, które stawiają na bardziej nowoczesne modele, nieraz z luksusowym wyposażeniem. Tak sprawa wygląda jeśli chodzi o użytkowanie tych samochodów. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę wynajem długoterminowy bmw, opinie są z reguły równie dobre. Wiele osób, ufając samej marce, decyduje się zaufać także ofercie jej wynajmu. I się nie zawodzi.

  Szczególnie młode osoby, których budżet zazwyczaj nie pozwala na zakup nowego bmw, decydują się na jego wynajem, chociażby na rok, aby przez ten czas poczuć się bardziej komfortowo i pokazać otoczeniu, że taki samochód leży w zasięgu ich możliwości. I nie ukrywajmy, na wielu osobach z ich środowiska rzeczywiście robi to wrażenie. Jednak jak wspomnieliśmy wyżej, nie tylko młode osoby są zainteresowane tą marką, a co za tym idzie wynajem długoterminowy bmw znajduje coraz więcej zwolenników także wśród nieco starszego pokolenia, głównie osób w średnim wieku. Poszukując konkretnych ofert dotyczących wypożyczenia samochodu na pewien czas, skupiają się na wynajmie długoterminowym bmw 530i lub wynajmie długoterminowym bmw 330i. Modele te cieszą się szczególną popularnością i nic dziwnego, gdyż ten pierwszy jest modelem z bogatym wyposażeniem i skórzaną tapicerką, co na pewno wpływa znacząco na jakość i komfort jego użytkowania. Ten drugi z kolei jest modelem bardziej ekonomicznym, który można wynająć za niecałe 450 zł miesięcznie, co daje nieco ponad 5 tysięcy rocznie, co nie jest dużą kwotą w porównaniu z udogodnieniem jakie nam daje. Ponadto, jeśli chodzi o taką formę użytkowania jest ona szczególnie przydatna dla osób, które nie chcą płacić dużo w jednym momencie, gdyż mogą się one zdecydować na wynajem bmw bez kaucji, dostępny zarówno u producenta, jak i u większości dealerów zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Wiele osób poza codziennym użytkowaniem samochodu, decydują się na wynajem bmw do ślubu. Na tę wyjątkową okazję również nada się samochód, który wynajmujemy na dłużej. Może on posłużyć nam w tym wyjątkowym dniu jako środek transportu, ale również jako odpowiednie tło do zdjęć.

  Zapewne nie będziemy żałować tego wyboru, gdyż to auto będzie się na pewno dobrze prezentować ze swoim eleganckim, a jednocześnie nowoczesnym wyglądem. W dzień ślubu możemy je przyozdobić w taki sposób, aby oddawało atmosferę tej wyjątkowej chwili. Widzimy więc, że wynajem długoterminowy bmw zapewnia nam nie tylko komfort codziennej jazdy, ale daje dużo większe możliwości. Możemy go używać niemal w każdej chwili naszego życia i to niezależnie od naszego wieku. Dla tych młodszych będzie dobrym samochodem do codziennego użytku, a przy okazji pochwalenia się przed znajomymi, a dla tych starszych będzie samochodem zarówno do pracy, jak i wykorzystywanym w chwilach wolnych. Niezależnie od tego kiedy, jaki gdzie z niego korzystamy, na pewno odwdzięczy nam się komfortową jazdą.

  Czy wynajem bmw jest dobrym pomysłem?

  [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2020
  30. rocznica odbudowy samorządu lokalnego, nowy powiat członkowski i potrzeba systemowych uregulowań w zakresie udzielania świadczeń medycznych, to najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.
  [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2020
  W pierwszym tegorocznym wydaniu videoprzewodnika po miejskich aktualnościach wyciągamy z lamusa sanki, potem pytamy, co na drogach zmieniła obwodnica, a na finał dowiadujemy się, za co i któremu częstochowianinowi dali… misę borowiny. Złotą.
  [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2020
  Podczas standardowych kontroli zbiorą dodatkowe informacje na temat liczby i rodzaju urządzeń grzewczych. Pozwoli to na usprawnienie działań służących ograniczeniu niskiej emisji. Kontrole odbędą się w ramach porozumienia Województwa Śląskiego z organizacjami kominiarzy.
  [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2020
  Ekovita Sp. z o.o zaprasza na bezpłatną rehabilitację leczniczą w przewlekłych chorobach kości i stawów oraz mięśni. Kolejny projekt ułatwia m.in. dostęp do diagnostyki i profilaktyki. Oba są finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • 11 lutego Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112

  Początki definiowania problematyki jednolitego numeru alarmowego sięgają 29 lipca 1991 r., kiedy Rada Europy wydaje stosowną uchwałę. Szczegółowe regulacje zawarte zostają w dyrektywie Parlamentu Europejskiego 2002/22/WE z 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników. Polskim aktem normatywnym jest Ustawa z dnia 22 listopada 2013 r. o systemie powiadamiania ratunkowego (Dz.U. 2013 poz. 1635 z późn. zm.). Wypracowanie funkcjonowania Systemu Powiadamiania Ratunkowego (SPR) na terenie całego kraju w ujednoliconym kształcie w sferze formalno-prawnej, organizacyjnej, jak i technicznej pozwoliło na zestandaryzowany sposób obsługi zgłoszeń alarmowych kierowanych na numer 112.

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że atak na policjanta jest przestępstwem?

 • „Dzień Bezpiecznego Internetu - Działajmy razem!”

  DBI - czyli Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, obecnie w akcję włączyły są państwa z całego świata. W 2020 roku DBI obchodzony jest pod hasłem "Działajmy Razem". Głównym celem policjantów z Częstochowy w ramach DBI jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej wśród dzieci, młodzieży oraz rodziców i pedagogów.

 • KOMUNIKAT!


  W związku z pojawiającymi się cyklicznie informacjami,

  o próbach wyłudzenia od przedsiębiorców i instytucji, przez osoby

  podające się za funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, środków

  pieniężnych pod pretekstem zbiórek na różne cele,

  a także próbach sprzedaży przez przedsiębiorców handlujących sprzętem

  ppoż., takim jak czujniki dymu lub tlenku węgla,

  z powołaniem się na wpływy w Państwowej Straży Pożarnej,

  informujemy,


  iż jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej

  nie prowadzą publicznych zbiórek pieniędzy na swoje cele statutowe,

  ani nie proszą o dokonywanie przelewów pieniężnych

  na te cele. Ponadto Państwowa Straż Pożarna nie współpracuje

  z podmiotami zajmującymi się sprzedażą sprzętu ppoż.,

  nie autoryzuje tego typu sprzedaży oraz nie daje żadnych rekomendacji,

  co do oferowanego przez te podmioty sprzętu.


  Wszelkie próby powoływania się na autorytet Państwowej Straży Pożarnej,

  w celu zwiększenia swoich zysków lub pozyskania środków pieniężnych,

  są nielegalne.


  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, w celu ich weryfikacji,

  należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą terytorialnie komendą

  Państwowej Straży Pożarnej lub powiadomić Policję.

  [zdjęcie aktualności]
  10 lutego 2020
  W Częstochowie zasady budżetu obywatelskiego tworzymy wspólnie. Dlatego przed nami ewaluacja zakończonej, VI edycji. Otwarte dla wszystkich zainteresowanych wysłuchanie publiczne zaplanowano na wtorek, 18 lutego, na godz. 17.00.
  [zdjęcie aktualności]
  10 lutego 2020
  Rozstrzygnięto plebiscyt na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego w 2019 roku. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Częstochowy.
  [zdjęcie aktualności]
  7 lutego 2020
  Do 21 lutego można zgłaszać kandydatki i kandydatów do nagrody im. dr. Władysława Biegańskiego za działalność w dziedzinie ochrony zdrowia oraz szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.
  [zdjęcie aktualności]
  7 lutego 2020
  Jego fundatorami są wszyscy ci, którzy wsparli częstochowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami 1 proc. podatku. Właśnie z tych funduszy kupiono bowiem nowy samochód dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej. TOZ, na zlecenie Miasta, prowadzi je od 1991 roku.
  [zdjęcie aktualności]
  7 lutego 2020
  Każdy bezpłatnie może sprawdzić czy jest zakażony wirusem HCV, wywołującym wirusowe zapalenie wątroby typu C. Nie potrzeba skierowań ani wcześniejszych zapisów.
 • Działania NURD-Podsumowanie

  Prowadzone 06 lutego 2020 roku w całym kraju działania NURD ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z częstochowskiej drogówki skontrolowali ponad 200 pojazdów i zastosowali prawie 180 środków karnych przewidzianych w kodeksie wykroczeń

 • Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami

  Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Klikając w podany w wiadomości link i robimy przelew — jak się wydaje na niewielką sumę. W rzeczywistości z naszego konta znikają znacznie większe kwoty. Policjanci z Częstochowy już odnotowali pierwsze takie zgłoszenia.