[zdjęcie aktualności]
2 sierpnia 2019
W najbliższy weekend w Częstochowie odbędzie się kilka imprez dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kibiców sportowych. W programie m.in. mecze piłki nożnej, turnieje miniżużla, czy wspólne bieganie.
[zdjęcie aktualności]
2 sierpnia 2019
W niedzielę 4 sierpnia rozpocznie się VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - Sola Musica. Zainauguruje go występ Jana Baciaka i Trio Volante. Wstęp wolny.
[zdjęcie aktualności]
2 sierpnia 2019
Prezydent Częstochowy apeluje do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie konkretnych działań prowadzących do rozwiązania wyjątkowo ciężkiej sytuacji ISD Huty Częstochowa, także o rozważenie upaństwowienia zakładu, który zatrudnia 1200 pracowników. Ze swojej strony deklaruje pomoc i ...

Czym kierować się wybierając przedszkole w Warszawie?

Wybierając odpowiednie przedszkole w Warszawie, powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi kwestiami, ponieważ prawidłowa decyzja ma ogromny wpływ na dalszy rozwój dziecka i to, jakie będzie jego codzienne samopoczucie. Dzięki odpowiedniej opiece, maluch będzie mógł prawidłowo funkcjonować i zostać przygotowany do dalszych etapów edukacji – na przykładzie Baby English Academy z Wilanowa podpowiemy Ci, na co szczególnie powinieneś zwrócić uwagę jako rodzic!

Wybieramy właściwe przedszkole – na przykładzie Baby English Academy

Chcąc wybrać odpowiednie przedszkole niepubliczne w Warszawie, zapoznaj się z ofertą, jaka znajduje się na stronie internetowej, sprawdź na co zwracają uwagę opiekunowie i jakie warunki panują w danym miejscu. Porozmawiaj z właścicielem i kadrą opiekunów, sprawdź opinie, a następnie porównaj oferty – w ten sposób znajdziesz najlepsze miejsce do rozwoju swojego dziecka. Oto najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę – na przykładzie Baby English Academy!

Rodzaj prowadzonych zajęć

Plan zajęć jest niezwykle istotny – to na jego podstawie wywnioskujesz, czy niepubliczne przedszkole zadba o prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Sprawdź, czy w ich skład wchodzą zarówno zajęcia dydaktyczne, jak też językowe czy logopedyczne. Bardzo istotną kwestią jest to, by przedszkola prywatne oferowały rozrywkę, odpoczynek i spacery – oczywiście pod okiem opiekunów. Wszak zabawa również jest ważna dla rozwoju Twojego dziecka!

Kadra przedszkola

Jedna pani opiekunka to za mało, by zadbać o rozwój Twojego dziecka. Prawdziwe przedszkole przyszłości, jak Baby English Academy, współpracuje również ze specjalistami, takimi jak psycholog, logopeda czy terapeuta integracji sensorycznej. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło pracować ze specjalistą w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z rozwojem.

Wyżywienie i infrastruktura

Najlepsze przedszkola niepubliczne w Warszawie posiadają własne, doskonale wyposażone place zabaw i oferują stałe, wysokiej jakości wyżywienie. Co więcej – każda placówka dbają o rozwój Twojego dziecka powinna zapewnić mu odpowiednie warunki, a więc prawidłowo wyposażone sale oraz dbać o bezpieczeństwo (BHP, ochrona przeciwpożarowa czy pozytywna ocena sanepidu mają tutaj ogromne znaczenie!).

Język angielski

To dzisiaj podstawa – przedszkole językowe będzie znakomitym rozwiązaniem dla Twojego dziecka, ponieważ wprowadzi do jego życia język angielski, który łatwiej przyswajać w bardzo młodym wieku. A to zaprocentuje w przyszłości i znacznie ułatwi starszemu już dziecku naukę języka obcego, co w dzisiejszych czasach ba duże znaczenie.

Zaangażowanie w pracę z dzieckiem i kontakt z rodzicem

Sprawdź, czy wybierane przez Ciebie niepubliczne przedszkole będzie w stanie zapewnić Ci stały kontakt oraz informowanie o rozwoju dziecka czy jego problemach. Poczytaj też opinie innych rodziców, sprawdź ranking przedszkoli i w ten sposób dowiedz się, czy dana placówka odpowiednio angażuje się w pracę z dziećmi. Bardzo istotną rolę odgrywać będzie tutaj bez wątpienia indywidualne podejście do malucha, które na tym etapie rozwoju jest niezwykle istotne.

Wybierz właściwie!

Przedszkola w Warszawie oferują różne plany zajęć, zajęcia dodatkowe oraz metody rozwoju Twojego dziecka. Dla Ciebie najistotniejsze powinno być wybranie idealnego miejsca dla swojego dziecka, dlatego też polecamy Ci kierować się powyższymi wskazówkami oraz ofertą, jaką posiada Baby English Academy. To przykład przedszkola, które zapewni prawidłowy rozwój, zorganizuje indywidualne zajęcia z dzieckiem i przede wszystkim – poinformuje Cię o tym, jak prezentuje się Twoje dziecko na tle innych. A to klucz do tego, by eliminować jego problemy oraz niwelować wszelkie różnice już we wczesnej fazie rozwoju.

Budując nasz wymarzony dom czasem zapominamy o przestrzeni wokół niego. Zagospodarowanie ogrodu zostawiamy sobie na inny czas, ponieważ koszty z tym związane często przekraczają nasze możliwości. Jeśli jednak decydujemy się na zajęcie się przydomowym ogródkiem, warto również pomyśleć o budowie tarasu, który mógłby służyć jako doskonałe miejsce na weekendowego grilla czy przyjęcie urodzinowe. Do tego potrzebne są niezwykle trwałe i wytrzymałe materiały, które idealnie wpiszą się w naszą koncepcję. Deski kompozytowe to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i sprawnie doprowadzić taras do stanu używalności.

Deski kompozytowe „na czasie”

Deski tarasowe wykonane z kompozytu cieszą się obecnie znacznie większą popularnością niż deski tradycyjne zrobione w całości z drewna. Skąd taki trend? Przede wszystkim deska kompozytowa jest wykonana przy użyciu mieszanki związków chemicznych, polimerów termoplastycznych, oraz drobnych elementów drzewnych w postaci mączki. To połączenie zapewnia produktom kompozytowym niezwykle wysoką jakość oraz długą żywotność.

Deski tarasowe kompozytowe to rozwiązanie dedykowane nie tylko dla osób posiadających swój własny dom, ale również dla przedsiębiorców, którzy zajmują się wyglądem i urządzeniem wspólnych przestrzeni publicznych jak molo, park czy tarasy widokowe. Użycie zwykłych drewnianych desek generuje niepotrzebne wydatki z powodu konieczności corocznych renowacji, dlatego władze polskich miast decydują się wymianę wyeksploatowanych desek na nowoczesne i bardziej oszczędne rozwiązanie.

Deska tarasowa – więcej zalet niż wad

Deski tarasowe WPC (z ang. Wood Plastic Composite) to szansa na taras, który po kilku a nawet kilkunastu latach użytkowania nie zmieni swojego wyglądu, a my będziemy cieszyć się estetyką i elegancją naszej przestrzeni przydomowej przez długi czas.

Najlepsze deski tarasowe

Oprócz walorów estetycznych deski WPC to przede wszystkim odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz te wynikające z warunków klimatycznych i atmosferycznych. Kompozytowe deski tarasowe do stuprocentowa ochrona przed wodą i wilgocią, co jest możliwe dzięki specjalnym technologiom odprowadzających nadmiar substancji. Dodatkowo powierzchnia desek jest zabezpieczona przez warstwę wodoodporną, dzięki czemu materiał w żadnym stopniu nie pochłania wody.

Deski kompozytowe (WPC) zostały zaprojektowane w ten sposób, aby ich użytkowanie i stąpanie po ich powierzchni było całkowicie bezpieczne i przystosowane do wieku ich użytkowników. Deski tarasowe producent poleca głównie do zagospodarowywania przestrzeni domów, gdzie często przebywają dzieci. Właściwości desek nie powodują większych otarć czy bolesnych ran w razie upadku. Zewnętrzna warstwa desek jest idealnie gładka i wyszlifowana, dzięki czemu nie musimy obawiać się drzazg lub wystających gwoździ, które często były przyczynami nieprzyjemnych ran.

Montaż desek kompozytowych na tarasie

Instalacja desek wykonanych z użyciem kompozytu jest sprawą nieskomplikowaną, a do jej przeprowadzenia wystarczy kilka podstawowych narzędzi jak wiertarko-wkrętarka, pilarka ręczną, miarka, wkręty oraz kilka innych rzeczy. Deski kompozytowe możemy również zamontować za pomocą klipsów montażowych, które znajdziemy w każdym sklepie budowlanym. Klipsy pozwalają na dowolne ustawienie desek w zależności od tego jaka odległość między deskami jest dla nas zadowalająca.

Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności warto poszukać zaufanej ekipy budowlanej, która zbuduje taras w szybki i sprawny sposób. Oczywiście wynajmując fachowców musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, jednak warto dopłacić kilkaset złotych i mieć piękny, funkcjonalny taras.

Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia

Tańczą trzmiele, pszczółki, biedroneczki, a oprócz nich – tańczą też dzieciaczki! Na niesamowity, pełen przyjaznych robaczków, muzyki i tańców weekend dla najmłodszych zaprasza Rabkoland – już 3 i 4 sierpnia.

Jak pracują pszczółki? Czy owca iRena umie tańczyć tango? Skąd bierze się miodek? Czy trudno jest zrobić własną, prawdziwą, ekologiczną zabawkę, kiedy ma się kilka lat? Czy krokodyl Oskar lubi podjadać z ula? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w najlepszym parku rozrywki dla dzieci podczas tej niezwykłej imprezy!

Dolina Trzmiela – czyli jedna z 5 niezwykłych stref tematycznych Rabkolandu – roztańczy się dzięki koncertom zespołu Beti & Bobass Dla Dzieci, który zagra znane wszystkim piosenki Majki Jeżowskiej i inne hity dla najmłodszych. Roztańczone maluchy z pewnością pokochają też Trzmielowe Disco z nagrodami, które odbędzie się kilka razy w ciągu obu dni imprezy.

Weekend na imprezie Pana Trzmiela zapowiada się zielono! Na najmłodszych czekają ciekawe, kreatywne warsztaty, które doskonale połączą frajdę z ekologii. Dzieci przekonają się, jak łatwo mogą stworzyć własną eko-zabawkę!

Przez całą imprezę będzie nam towarzyszyło stoisko z ulem, w którym można zobaczyć pracę prawdziwych pszczół. Dzieci usłyszą pasjonujące opowieści o pszczółkach, ich pracy i środowisku, w którym żyją te kochane, bzyczące owady. Będzie także możliwość zakupienia ekologicznych miodów prosto ze swojskiej pasieki.

Nie zabraknie też stałych artystów Rabkolandu – iluzjonista Łukasz Podymski popisze się magicznymi sztuczkami, a Teatr Bajdurka zaprasza na premierę 2019: spektakl „Krucabomba i kwiatek cioci Maryni!”. Mali aktorzy teatrzyku i najmłodsi asystenci magika na świecie zostaną

Zabawa Dolina Trzmiela Tańczy trwa 3 i 4 sierpnia (sobota i niedziela) od 10:00 do 18:00, a wszystkie dodatkowe atrakcje są wliczone w cenę biletu do parku rozrywki (39 zł za cały dzień zabawy).

Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony weekend dla maluchów w Rabkolandzie

Rabkoland

Zdjęcie z Rabkolandu

Widoki w Rabkolandzie

Jezioro w Rabkolandzie

[zdjęcie aktualności]
1 sierpnia 2019
W najbliższą sobotę na placu Biegańskiego, na wszystkich miłośników gier planszowych czekać będzie specjalna wypożyczalnia i plenerowe rozgrywki. To pierwsze tego typu wydarzenie, realizowane w ramach akcji „Aleje, tu się dzieje”.
[zdjęcie aktualności]
1 sierpnia 2019
Zakończyła się przerwa w funkcjonowaniu pływalni przy al. Niepodległości. Była spowodowana corocznym przeglądem i wymianą wody.
 • Częstochowska drogówka włączyła się w organizację Speedrowerowych Mistrzostw Świata

  Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik oraz policjanci z ruchu drogowego uczestniczyli we wtorek w uroczystym otwarciu Mistrzostw Świata w Speedrowerze. Zawody odbywały się w Bargłach na terenie gminy Poczesna. Oprócz reprezentacji z Polski, w wydarzeniu uczestniczyli także zawodnicy z 5 innych krajów.

 • MIT: Najczęściej do wypadków dochodzi wczesnym rankiem i wieczorem ?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej wczesnym rankiem i wieczorem. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit.

 • Podsumowanie działań NURD na częstochowskich drogach

  Działania NURD, realizowane przez częstochowską drogówkę ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa pieszch i rowerzystów. Ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie chroniona na drogach, ponieważ zazwyczaj w zderzeniu z pojazdem to właśnie niechroniony uczestnik ruchu drogowego najczęściej odnosi poważne obrażenia. Wczoraj na terenie miasta Częstochowy policjanci ujawnili ponad 80 wykroczeń popełnionych względem pieszych i rowerzystów przez kierujących pojazdami.

 • Puchar Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego za zajęcie I miejsca w Tour de Pologne amatorów 2019 w kategorii mistrz polski straży pożarnej – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zaprasza wszystkich strażaków do wzięcia udziału w wyścigu kolarskim 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się 9 sierpnia 2019 w Bukowinie Tatrzańskiej. Kliknij tutaj po więcej informacji

  Pobierz plakat

  [zdjęcie aktualności]
  31 lipca 2019
  Już za kilka dni rozpocznie się największy w Częstochowie szczyt pielgrzymkowy, związany z obchodami Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak co roku, miasto przygotowało plan zabezpieczenia medycznego i komunalnego, dodatkowe miejsca parkingowe i drogi ewakuacji. Plan ...
  [zdjęcie aktualności]
  31 lipca 2019
  Od czwartku, 1 sierpnia ze względu na zmianę lokalizacji miejsca postoju autobusów i pętli manewrowej, przystanek końcowy WYCZERPY-OSIEDLE dla linii nr 17, 20, 25 i 82 zostaje przeniesiony na dawną pętlę manewrową obok bramy DPS - informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  31 lipca 2019
  Z najnowszego Częstochowskiego Kuriera Samorządowego dowiemy się m.in. dlaczego warto będzie korzystać z centrów przesiadkowych, gdzie rosną japońskie drzewa Kikushidare-zakura i dokąd w wakacje wybrać się pociągiem, by poodkrywać uroki nieodległej Jury.
 • Policyjny pies Sara odszedł na emeryturę

  Po 6 latach służby na emeryturę odszedł policyjny pies Sara. Od 2013 roku wiernie służyła swojemu przewodnikowi asp. Tomaszowi Powązce w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Niestety z uwagi na stan zdrowia Sara nie mogła już pełnić służby. Teraz zaopiekuje się nią jej dotychczasowy opiekun, u którego zamieszkała.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  31 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Kierowca, który w czerwcu jechał tirem pod prąd na DK-1 aresztowany

  Kryminalni z Częstochowy ponownie zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ciechanowa, który w czerwcu br. kierując zespołem pojazdów wjechał pod prąd na trasę DK-1 w Częstochowie. Poruszając się w kierunku Katowic pasem prezeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku spowodował serię kolizji, zmuszając innych uczestników ruchu do gwałtownego wymijania ciężarówki. Z uwagi na potwierdzone wyniki badań wskazujące, że znajdował się pod wpływem amfetaminy, młody kierowca trafił wczoraj do aresztu.

 • Policjanci z Olsztyna bez trudu mogą się już poruszać po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nowym radiowozem

  Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik uroczyście przekazał wczoraj kluczyki do nowego radiowozu policjantom z Olsztyna. Towarzyszył mu wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski. W uroczystości uczestniczyli policjanci, kapelan policyjny ksiądz Lucjan Nowakowski, pracownicy cywilni Komendy Miejskiej w Częstochowie oraz przedstawiciele samorządu lokalnego. Nowy radiowóz terenowy ISUZU został zakupiony z budżetu policji.