×

Ostrzeżenie

Wystąpił błąd podczas wczytywania modułu Error writing file '/tmp/MYbn6I4R' (Errcode: 28 "No space left on device").
[zdjęcie aktualności]
6 lutego 2019
Miejski Zarząd Dróg i Transportu, ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Malczewskiego w dzielnicy Stradom. Oferty można składać do 19 lutego.
[zdjęcie aktualności]
6 lutego 2019
A te rozpoczynają się już w najbliższy weekend. Choć dużych mrozów na razie nie ma, Straż Miejska przestrzega zwłaszcza dzieci i młodzież przed ryzykownymi zachowaniami nad zamarzniętą wodą. Przypomina też o zadbaniu o bezpieczeństwo naszych mieszkań podczas wyjazdów.
[zdjęcie aktualności]
6 lutego 2019
Janusz Grzywacz, lider legendarnego ,,Laboratorium”, oraz Bernard Maseli, wibrafonista zaliczany do ścisłej światowej czołówki jazzmanów grających na tym instrumencie, wystąpią w duecie w piątek 8 lutego, o godz. 19.00.
[zdjęcie aktualności]
6 lutego 2019
Darmowa aplikacja wdrożona przez ZGM TBS i Urząd Miasta będzie obchodzić swoje trzecie urodziny na wiosnę. Według danych z 5 lutego korzysta z niej obecnie 15 576 osób. Wśród informacji, które na bieżąco spływają do naszych telefonów, są także te o stanie miejskiego powietrza – ...
 • Wiozła dzieci na "podwójnym gazie"

  Nietrzeźwa kierująca podróżowała z dwojgiem swoich dzieci, mając blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. W Konopiskach spowodowała kolizję. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za wykoczenie w ruchu drogowym.

 • Ferie w naszym mieście

  Gdy na dworze śnieg i mróz, dzieci i młodzież niecierpliwie wyczekują kiedy zabrzmi ostatni dzwonek, zwiastujący rozpoczęcie ferii zimowych. Tegoroczna zima zachęca do korzystania z jej uroków. Aby ten dwutygodniowy wypoczynek dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i samych radosnych wspomnień, musi być przede wszystkim bezpieczny.

 • Na podstawie art.13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018r., poz. 450 z póź.zm.) Zarząd Powiatu ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego  Powiatu  Częstochowskiego  - „Wypoczynek dzieci i młodzieży - lato 2019”.
  Zarząd Powiatu Częstochowskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu i na stanowisko dyrektora Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koniecpol.

  Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie zimowym oraz zwiększoną liczbę interwencji związanych ze zdarzeniami na akwenach w tym czasie Komenda Miejska PSP w Częstochowie aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję „Bezpieczne ferie 2019”. W styczniu br. na zbiornikach wodnych w miejscowości Olsztyn oraz Koniecpol zorganizowano ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego i lodowego połączone z pogadanką na tematy bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. Poza możliwością zaobserwowania pokazowej akcji ratunkowej ukierunkowanej na udzielenie pomocy osobie, pod którą załamał się lód. Strażacy apelowali o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo podczas pobytu na zamarzniętych akwenach.

  https://www.youtube.com/watch?v=vWHyQqZ4OTk&feature=em-share_video_user

  Każdego roku do Warszawy przyjeżdżają tysiące osób, które potrzebują krótkookresowego zakwaterowania – dla jednych rozwiązaniem jest mieszkanie na tydzień, dla innych opcję stanowi wynajem mieszkania na miesiąc. Jednym i drugim pomóc może oferta Apartamentów Magnolie, w których z łatwością wynajmiesz mieszkanie na tydzień lub klika tygodni.

  Apartamenty Magnolie to mieszkania usytułowane w warszawskim Ursusie. Ursus to jedna z dzielnic stolicy położona w jej lewobrzeżnej części. Charakteryzuje się doskonałym skomunikowaniem z Centrum oraz pozostałym dzielnicami miasta, dzięki czemu wynajem mieszkania na miesiąc umożliwia Ci swobodne korzystanie z wszystkich możliwości i atrakcji, jakie ma do zaoferowania Warszawa. Łatwy dojazd – również dla osób niezmotoryzowanych – do dowolnego miejsca w mieście i okolicy sprawia, że mieszkanie na tydzień czy miesiąc w Ursusie to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Podczas gdy mieszkania na wynajem krótkookresowy zlokalizowane w ścisłym Centrum miasta osiągają horrendalne ceny, apartamenty oraz pokoje na wynajem w Ursusie należą do relatywnie tanich from zakwaterowania w mieście Warszawa.

  Mieszkanie na tydzień w mieście Warszawa – dla kogo ta oferta?

  Warszawa ma dużo do zaoferowania turystom, studentom, przedsiębiorcom oraz osobom poszukującym pracy. Przyjeżdżając do miasta w różnych celach i na różny czasookres potrzebujemy zakwaterowania na doby, tygodnie, a czasami i miesiące. Takie właśnie zakwaterowanie – w naprawdę przystępnych cenach – oferują Apartamenty Magnolie. Turystom, w szczególności zagranicznym, umożliwiają poznanie miasta od tzw. kuchni – bo zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych to zbyt mało, żeby „skosztować” miasto i poczuć je na własnej skórze. Studentom mieszkanie na miesiąc w mieście Warszawa, którego najem możemy swobodnie przedłużyć to przede wszystkim możliwość skorzystania z komfortowego zakwaterowania w cichej i spokojnej dzielnicy przy jednoczesnej sporej oszczędności – nawet przy założeniu konieczności ponoszenia codziennych kosztów dojazdu na uczelnię okazuje się, że apartamenty w warszawskim Ursusie są bardziej opłacalne niż studenckie kwatery w ścisłym centrum miasta.

  Przedsiębiorcą mieszkanie na tydzień daje bardzo duże możliwości prowadzenia biznesów w Warszawie. Mając do dyspozycji komfortowe mieszkanie służbowe w dogodnej lokalizacji i za niewielkie pieniądze przedsiębiorcy mogą w dowolnym momencie przyjechać do miasta nawet na klika dni, żeby wziąć udział w różnych spotkaniach biznesowych, konferencjach branżowych, czy szkoleniach. Mieszkanie służbowe na tydzień lub miesiąc to także bardzo wygodnie rozwiązanie w zakresie kwaterunku dla pracowników oddelegowywanych do pracy w Stolicy, pracowników uczestniczących w kursach doszkalających oraz pracowników świadczących pracę w ramach outsourcingu.

  Ostatnią ze wskazanych grup, do których adresowana jest oferta wynajmu mieszkań na doby są osoby przyjeżdżające do Warszawy w poszukiwaniu pracy. To oni w szczególności cenią sobie elastyczność okresu najmu, który w miarę potrzeb można przedłużyć oraz niskie ceny wynajmu, jakie zaoferować mogą tylko mieszkania zlokalizowane w pewnym oddaleniu od centrum.

  Mieszkania i apartamenty na doby to także interesująca opcja dla osób zmieniających miejsce zamieszkania, które ze względu na podpisane umowy już muszą opuścić swoje dotychczasowe mieszkanie, ale z różnych względów jeszcze nie mogą wprowadzić się do mieszkania docelowego. Mieszkanie na tydzień jest więc doskonałą opcją podczas remontu, wykańczania wnętrz oraz innych działań, które skutecznie utrudniają lub uniemożliwiają komfortowe korzystanie z własnego M.

   mieszkanie na tydzień w stolicy - sprawdzamy możliwości zakwaterowania krótkookresowego

  Planning a business trip is always a challenge. There are numerous things you have to remember about and an airport transfer is definitely one of them. Of course, there is an airport car rental offering passengers cars on-site, but you will have to pay a little fortune to rent one of them. Better is to use Warsaw airport transfer service available on https://www.vantravel.pl/our-offer/airport-transfer-krakow-auschwitz/. Why?

  Today’s article we dedicated to planning transportation during a business trip to Poland. We will try to provide you with the answers for the most frequently asked questions and therefore help you to decide on the best way of commuting while doing business in Warsaw or Krakow. We will also advice you on different possibilities regarding going sightseeing – being in Krakow and not visit the Auschwitz Concentration Camp or salt mine in Wieliczka? If you are planning your first business trip to Poland and don’t know what to expect in terms of commuting to different places around the city, don’t miss the article. It will change a lot!

  Warsaw Airport Transfer

  Poland is one of the countries where airports are not very well connected with city centres. That makes it difficult to get from the airport to the centre fast and effortless. Usually getting form the airport is very time-consuming and tiring or overwhelmingly expensive (renting a car on-site can cost a little fortune). Fortunately, there is another solution – a comfortable and classy travel with VANTRAVEL. We are a professional carrier offering airport transfers in Warsaw and Krakow (two main cities in Poland). But our offer doesn’t end at airport transfers, we offer much more – our drivers can take you to every location situated in the city or in its area.

  Your Business Trip Can’t Be Better - Warsaw Airport transfer and more

  Krakow Airport Transfer

  Krakow plays an important role in Polish economy. It’s one of the most frequently visited Polish city. People from all around the world come here to do business, go sightseeing or appreciate art. For all of them who chose to arrive to Krakow by plane VANTRVEL has a unique offer on Krakow airport transfer. You can choose either a passenger car or van, which will pick you up from the airport at given time. If you book the service in advance, we will make sure the car will be waiting for you. Each car is driven by a professional driver with great experience in transport of passengers.

  Airport transfer and more…

  Being in Krakow and not visit certain places is a huge faux pas. Where should you go? Our drivers will take you wherever you want, but if you have no idea about the sites you simply MUST visit in the area, they will recommend you a few. High on the list is Auschwitz. So many people ask for transfer from Krakow to Auschwitz that this route is in our regular offer. We can take you there in a classy Mercedes (a passenger car) or comfortable van. Not only will our driver take you there, he will also collect you and drive back to Krakow, so that you don’t have to worry about the comeback.

  Don`t feel like visiting the Auschwitz Concentration Camp? Our drivers will take you to Wielicza. Wieliczka lies within the Krakow metropolitan area and is considered as an official Polish Historic Monument. Its rich offer attracts tourists from all over the world. With VANTRVEL you will reach Wieliczka in a comfortable car, that will wait for you and then drive you back to the hotel or apartment.

  [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2019
  MZDiT informuje, że 7 lutego na swoją stałą trasę wraca linia autobusowa nr 65.
  [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2019
  Na pl. Biegańskiego i w centrum miasta były z nami w pełnej krasie od 8 grudnia. Choinkę już usunięto. Nadzorowany przez MZDiT demontaż świetlnych ozdób potrwa kilka dni.
  [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2019
  MDDP Akademia Biznesu zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach projektu „Szkoła Trenerów Procesu Wspomagania”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
  [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2019
  Zakończyła się kolejna edycja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Uczestniczyli w niej uczniowie podstawówek, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i odkryć talenty naukowe.
  [zdjęcie aktualności]
  5 lutego 2019
  Wystawa przypominająca malarskie dokonania Mariana i Borysa Michalików ma być wspomnieniem ich obecności w świecie sztuki w Częstochowie i poza nią oraz okazją do porównań. Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż 7 lutego o godz. 18.00.
 • Seniorze! Bądź czujny!

  Pomimo zakończonej z końcem stycznia br. akcji "Seniorze, nie daj się oszukać", zagrożenie wyłudzeniami pieniędzy od osób starszych jest wciąż aktualne. Bardzo często seniorzy, głównie zamieszkujący samotnie, padają ofiarą oszustów podszywających się pod członków ich rodzin, policjantów, pracowników przedsiębiorstw czy sprzedawców usług. Policjanci z tutejszej Komendy, realizujący zadania z zakresu profilaktyki, spotkali się z seniorami by porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

 • Poszukiwana 16 listami gończymi zatrzymana w Częstochowie

  Częstochowscy policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób natrafili na trop poszukiwanej od połowy 2017 roku 23-latki. Kobietę zatrzymali w jednym z mieszkań w Częstochowie. Była poszukiwana 16 listami gończymi i 59 nakazami doprowadzenia za szereg przestępstw internetowych. Kryminalni zatrzymali również partnera kobiety, który uczestniczył w przestępczym procederze. Teraz obojgu grozi 8 lat więzienia.

 • Jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie wykazała się niezwykłą rozwagą i dojrzałością.

  23 stycznia 2019 roku w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Częstochowie dziewczynka jako pierwsza, wyczuła zapach dymu, po czym niezwłocznie zawiadomiła służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Po zaalarmowaniu służb czekała na przybycie jednostek straży pożarnej, by otworzyć drzwi do budynku, a następnie wskazać miejsce, gdzie był wyczuwalny podejrzany zapach.

  Strażacy przystąpili do działań, przy pomocy specjalistycznego sprzętu otwarli jedno z mieszkań. Okazało się, że zapach spalenizny pochodził od pozostawionej na kuchence gazowej potrawie.

  Szybka reakcja Zosi, zgłoszenie zdarzenia, a następnie pokierowanie strażaków do właściwego miejsca, pozwoliło na sprawne przeprowadzenie działań ratowniczych. Dzięki właściwej reakcji małej bohaterki uniknięto pożaru.

  1 lutego 2019 roku podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej nr 42, w obecności koleżanek i kolegów ze szkoły oraz nauczycieli, Komendant Miejski PSP w Częstochowie z tej okazji osobiście podziękował 11 letniej Zosi za jej bohaterską postawę oraz wręczył dyplom i upominki.

  W trakcie spotkania z dziećmi i gronem pedagogicznym, przeprowadzono prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa oraz zgłaszania zagrożeń na numery alarmowe.

  Postawa 11 letniej Zosi zasługuje na wyróżnienie i pochwałę

  [zdjęcie aktualności]
  4 lutego 2019
  „Rugby jako sport rozwojowy” – pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska konferencja naukowo-szkoleniowa zorganizowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkołę Podstawową nr 22 i Rugby Club Częstochowa.
 • Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy"

  W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych na drogach miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego, policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi ujawnili 55 przypadków naruszeń przepisów prawa - zarówno przez pieszych, jak i przez kierujących samochodami. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa śląskiego.