[zdjęcie aktualności]
10 października 2019
Seniorki i seniorzy mają już symboliczne klucze do bram Częstochowy. Czwartek to dzień ,,rekreacyjny”, piątek ,,koncertowy”. Jutro organizatorzy zapraszają na widowisko przygotowane przez Teatr im. Adama Mickiewicza i występ Haliny Kunickiej.
[zdjęcie aktualności]
10 października 2019
Prezentujemy komunikat z kolejnego posiedzenia Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, które odbyło się w Bielsku-Białej. Komunikat został przygotowany przez Biuro ŚZGiP.
[zdjęcie aktualności]
10 października 2019
Gra „Na tropie uprzedzeń” znalazła się w finale konkursu The Innovation in Politics Institute w kategorii „prawa człowieka” i ma nominację do nagrody. Gra została stworzona przez zespół skupiony wokół pełnomocniczki prezydenta Częstochowy ds. równych szans.
 • Profilaktycy na Częstochowskim święcie seniorów

  W dniu dzisiejszym na hali sportowej w Częstochowie przy ul. Żużlowej rozpoczęły się obchody święta częstochowskich seniorów. Wśród stoisk organizacji działających na ich rzecz, znalazło się również stanowisko profilaktyki Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

 • [zdjęcie aktualności]
  9 października 2019
  Sesja została zwołana na piątek - 11 października - na godz. 16.00.
  [zdjęcie aktualności]
  9 października 2019
  Zasadzeniem kilkunastu klonów przy ul. Kanał Kohna, niedaleko Galerii Jurajskiej przedstawiciele częstochowskiego samorządu zainicjowali jesienną akcję „Posadźmy drzewo”. Na działkach miejskich wyznaczono miejsca, w których instytucje, firmy i osoby prywatne mogą sadzić drzewa, po ...
  [zdjęcie aktualności]
  9 października 2019
  Matylda Krawczyńska od 2018 roku jest w polskiej narodowej kadrze golfowej. W rozegranych w sierpniu na Słowacji międzynarodowych zawodach osiągnęła wynik najlepszy wśród Polek. Z 13-letnią sportsmenką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
  [zdjęcie aktualności]
  9 października 2019
  Materiał zebrany w naszym mieście przez młodych ludzi z Uniwersytetu w Cincinatti złoży się na multimedialny projekt poświęcony miejscom związanym z historią Żydów w okresie Holocaustu.
  [zdjęcie aktualności]
  9 października 2019
  Boisko typu „Orlik” powstało przy Szkole Podstawowej nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi. Wybudowano je w ramach budżetu obywatelskiego, wraz z zapleczem za blisko 1,2 mln zł.
 • Zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem

  Prawidłowe zasady zachowania się wobec psów oraz innych zwierząt to podstaw wiedza aby uniknąć tragicznych wypadków. Przewodnik psa służbowego z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie, asp.sztab. Wojciech Bożek wraz z psem ,, ABI” przekazali tą wiedzę przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola nr 8.

 • [zdjęcie aktualności]
  8 października 2019
  Wybory do Sejmu RP i Senatu RP zostaną przeprowadzone już w najbliższą niedzielę 13 października 2019 r. w godzinach od 7 do 21. W Częstochowie będziemy głosować w 135 obwodowych komisjach wyborczych.
  [zdjęcie aktualności]
  8 października 2019
  Za nami VI edycja budżetu obywatelskiego. Częstochowianki i częstochowianie zadecydowali, że w przyszłym roku zostanie zrealizowanych 127 projektów: 9 ogólnomiejskich i 118 dzielnicowych.
 • ZAGINĄŁ HENRYK  BRZOZOWSKI

  Częstochowscy policjanci poszukują 65-letniego mieszkańca Koziegłów. Henryk Brzozowski od dnia 7 października nie powrócił do domu i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją.

 • [zdjęcie aktualności]
  7 października 2019
  Przedstawiciele przedsiębiorstw wodociągowych i komunalnych, biur projektowych, producentów urządzeń, urzędów administracji publicznej oraz władz samorządowych byli uczestnikami konferencji „Innowacyjne rozwiązania w oczyszczaniu ścieków i zagospodarowaniu osadów”.
  [zdjęcie aktualności]
  7 października 2019
  10 i 11 października dojazd na imprezę zapewni linia autobusowa nr 90 na trasie plac Biegańskiego – Hala Sportowa Częstochowa – informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  7 października 2019
  Nową jakość zyskała ul. Korfantego w dzielnicy Zawodzie-Dąbie. Jedna z większych miejskich inwestycji drogowych kosztowała 22,5 mln zł.
  [zdjęcie aktualności]
  4 października 2019
  Są wyniki najnowszego badania satysfakcji z usług Urzędu Miasta Częstochowy. Raczej wysoko i bardzo wysoko oceniło je 91,5 proc. osób, które wypełniły kwestionariusz ankiety.
  [zdjęcie aktualności]
  4 października 2019
  Organy administracji rządowej nie zdały egzaminu, dlatego to mieszkańcy miast i gmin, w tym Częstochowy mają - z własnych środków – posprzątać „porzucone” na ich terenie nielegalne odpady. Taka sytuacja dotyczy m.in. beczek zalegających prywatny magazyn przy ul. Filomatów. To ...
 • Podsumowanie działań NURD na częstochowskich drogach

  Prowadzone 2 października 2019 roku w całym kraju działania NURD ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z częstochowskiej drogówki skontrolowali 168 pojazdów.

 • Platforma e-learningowa „Firefighter Plus” to efekt międzynarodowego projektu zrealizowanego przez straże pożarne z Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Polski, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszenie na Rzecz Różnorodności Wielokulturowej z Rumunii i Stowarzyszenie „WIOSNA” z Polski.
  W wyniku tej działalności Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu - na stronie www.firefighterplus.eu - uruchomiła bezpłatną i ogólnodostępną platformę e-learningową z obszaru prewencji i integracji społecznej. Platforma jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką strażaków PSP i OSP w Polsce, nauczycieli i uczniów klas mundurowych, a także dla osób zajmujących się działalnością społeczną.
  Platforma składa się z trzech części:
  Zainspiruj się: zawiera filmy z akcji prewencji i integracji społecznej, zrealizowane przez strażaków z różnych krajów Unii Europejskiej;

  Kurs e-learningowy: obejmujący wprowadzenie i 3 części;

  Przybornik: zawiera 8 przydatnych narzędzi edukacyjnych do szybkiego zaplanowania, przeprowadzenia i ewaluacji działań w obszarze prewencji społecznej.

  Gorąco zachęcamy osoby zainteresowane do zapoznania się z przedmiotową tematyką.