[zdjęcie aktualności]
18 lutego 2020
Od 19 lutego, od godz. 10.00, do odwołania przystanek Poczesna Borek zostanie przeniesiony na teren pętli manewrowej – informuje MZDiT.
[zdjęcie aktualności]
18 lutego 2020
17 lutego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk spotkał się z częstochowskimi parlamentarzystami. Rozmawiał z nimi o efektach działań miasta w 2019 r., rozwoju gospodarczym i barierach prawnych z nim związanych i sytuacji finansowej polskich samorządów. Prosił też o wsparcie projektów ...
 • Policyjne działania „SMOG”

  19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Policjanci z Częstochowy zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku

  W ubiegłym tygodniu policjanci z Częstochowy zatrzymali 3 mężczyzn, którzy na terenie miasta włamali się do domu jednorodzinnego, do altanki na terenie ogródków działkowych i do pomieszczenia socjalnego jednej z częstochowskich firm. Dzięki czujności obywateli, mundurowi schwytali sprawców na gorącym uczynku. Dwóch zatrzymanych to recydywiści. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

 • Wynajem biur w Częstochowie

  Każda firma potrzebuje siedziby, ale nie każdą stać na zakup własnej powierzchni biurowej. Coraz większą popularnością cieszy się więc wynajem biur w Częstochowie w profesjonalnych, nowoczesnych obiektach biurowych.

  1. Lokale do wynajęcia - gotowe i szybkie rozwiązanie
  2. Biura do wynajęcia w prestiżowej lokalizacji
  3. Wynajem lokali na miarę potrzeb firmy

  Przedsiębiorca, który ma możliwość zorganizowania przestrzeni do pracy we własnym domu, często z tej możliwości korzysta. Jednak kiedy przychodzi czas na zatrudnienie pracownika, a domowe biuro staje się zbyt małe, dobrym rozwiązaniem jest wynajem lokali w Częstochowie.

  Lokale do wynajęcia - gotowe i szybkie rozwiązanie

  Najczęściej podnoszonym argumentem przemawiającym za kupnem własnego lokalu jest oszczędność pieniędzy - trzeba za niego zapłacić, jednak budynek staje się własnością firmy. Wiąże się to jednak również często z kosztownym remontem. Tymczasem firmy oferujące lokale do wynajęcia w Częstochowie udostępniają nowoczesne, gotowe powierzchnie biurowe, w pełni dostosowane do pracy. Można więc w ciągu jednego dnia zorganizować nową przestrzeń biurową, bez konieczności oczekiwania na koniec remontu i ponoszenia jego kosztów.

  Biura do wynajęcia w prestiżowej lokalizacji

  Wiele firm swoją działalność opiera na prestiżu budowanej marki, dlatego ogromne znaczenie ma dla nich miejsce prowadzenia działalności. Biura do wynajęcia Częstochowa są więc dobrym rozwiązaniem, ponieważ znajdują się w dogodnej lokalizacji, z wygodnym dojazdem i parkingiem pod biurowcem. Prowadzenie biznesu z nowoczesnym biurowcu podnosi jego prestiż i daje klientowi sygnał o kondycji finansowej firmy.

  biura i lokale do wynajęcia Częstochowa

  Biura pod wynajem w Częstochowie mają różną powierzchnię i lokalizację, zatem każda firma znajdzie dla siebie odpowiedni lokal. Przedsiębiorstwa, które opierają swoją działalność o kontakt z klientem, postawią na biurowce do wynajęcia w centrum miasta, natomiast te, które działają w większości zdalnie i oprócz powierzchni biurowej potrzebują również magazynu lub pomieszczeń technicznych, wybiorą lokalizację na obrzeżach miasta.

  Wynajem lokali na miarę potrzeb firmy

  Wynajem lokali w Częstochowie pozwala dopasować przestrzeń biurową do aktualnych potrzeb firmy. Daje też wolność wyboru i możliwość szybkiej zmiany lokalizacji, jeśli dotychczas wynajmowana powierzchnia przestaje spełniać stawiane jej wymagania. Umowy najmu rzadko przekraczają 10 lat, a nawet wtedy posiadają zapis o wcześniejszym rozwiązaniu umowy najmu, z zachowaniem okresu wypowiedzenia. To ważne głównie dla małych firm, które charakteryzują się zmiennymi potrzebami lokalowymi.

  [zdjęcie aktualności]
  17 lutego 2020
  Od 18 lutego trasy tych linii zmienią się do odwołania w związku z robotami na odcinku od ul. Nadrzecznej do pl. Daszyńskiego w kierunku centrum – informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  17 lutego 2020
  W związku z przebudową Starego Rynku, od 18 lutego od godz. 6.00, ruch na ul. Mirowskiej będzie się odbywał w jednym kierunku z wjazdem od placu Daszyńskiego i wyjazdem w kierunku skrzyżowania z ul. Nadrzeczną. W przeciwnym kierunku pojedziemy objazdem.
  [zdjęcie aktualności]
  17 lutego 2020
  SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza do swojej siedziby rodziców i opiekunów wraz z dziećmi we wtorek, 18 lutego. Będzie można poznać ofertę edukacyjną szkoły m.in. poprzez warsztaty i zabawy ruchowo-sportowe.
  [zdjęcie aktualności]
  17 lutego 2020
  14 lutego 1942 roku powstała największa podziemna armia w czasach II wojny światowej. W piątek odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
 • Child Alert

  Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima, uprowadzonego przez obywatela Maroka.

 • [zdjęcie aktualności]
  14 lutego 2020
  14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Dziś o godz. 17.00 odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
  [zdjęcie aktualności]
  14 lutego 2020
  Od 19 do 24 lutego, w związku z remontem przejazdów kolejowych w miejscowościach Korwinów i Słowik, zmieni się trasa linii nr 65 – informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  14 lutego 2020
  To nazwa nowego projektu, który 14 lutego zainaugurowała młodzież częstochowskich szkół. Ten dzień to bowiem nie tylko święto zakochanych, ale i ważna data historyczna. I to przynajmniej z dwóch powodów.
  [zdjęcie aktualności]
  14 lutego 2020
  Nowy cykl, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę w Ośrodku Kultury Filmowej ,,Iluzja”, wpisuje się w jubileusz 800-lecia Częstochowy. 16 lutego o godz. 11.15 na ekranie kina przy al. NMP 64 zobaczymy nasze miasto z czasów dwudziestolecia międzywojennego.
  [zdjęcie aktualności]
  14 lutego 2020
  Na placu Biegańskiego stoi metalowe serce, przy którym można robić zdjęcia oraz wieszać np. kłódki zakochanych. To nie tylko okazja, by wyrazić swoje uczucia, ale też możliwość wsparcia szczytnego celu.
 • Podziękowania dla dzielnicowego za pełen profesjonalizm

  W Szkole Podstawowej w Dąbrowie Zielonej odbyło się Spotkanie Noworoczne władz miasta z przedstawicielami oświaty, radami rodziców, przedsiębiorcami oraz osobami angażującymi się na rzecz lokalnej społeczności. W trakcie spotkania Wójt Gminy - Maria Włodarczyk przekazała podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Koniecpolu asp. Krzysztofa Łuszczka "za zaangażowanie, znajomość specyfiki środowiska oraz pełen profesjonalizm pozwalający na efektywną współpracę z Gminą".

 • Zapłać za mandat od razu, każdy patrol ruchu drogowego na Śląsku ma terminal

  Dostałeś mandat, za który chcesz zapłacić od razu ? Przypominamy, że od lutego 2018 r. to żaden problem. Patrole ruchu drogowego w całym kraju, w tym także na terenie województwa śląskiego zostały wyposażone w terminale płatnicze, dzięki którym za mandat można będzie zapłacić kartą.

 • "Jeśli kochasz bez granic, nie miej przepisów za nic"

  Z okazji Walentynek policjantki z częstochowskiej drogówki przeprowadziły dzisiaj działania na drodze pod hasłem: "Jeśli kochasz bez granic, nie miej przepisów za nic". Wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Częstochowie rozdawały uczestnikom ruchu drogowego laurki, przypominając jak ważne jest zachowanie rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że istnieje wiele pokojowych form sprzeciwu w sytuacji niezadowolenia z działania Policji?

 • [zdjęcie aktualności]
  13 lutego 2020
  IV Liceum Ogólnokształcące wyróżniono w Śląskim Rankingu Liceów i Techników ,,Perspektywy 2020”. Jednym z celów zestawienia jest pomoc młodym ludziom w wyborze dobrej szkoły średniej.
  [zdjęcie aktualności]
  13 lutego 2020
  Podczas 5. edycji zajęć Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy około 200 uczennic i uczniów szkół podstawowych z naszego miasta i okolicy – pod okiem kadry Politechniki Częstochowskiej – uczyło się m.in. rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.