[zdjęcie aktualności]
11 czerwca 2019
W związku z panującą wysoką temperaturą, na placu Biegańskiego stanęła kurtyna wodna z chłodzącą „mgiełką”. Wkrótce w Częstochowie pojawią się kolejne zraszacze.
 • Policjantki czytały dzieciom

  W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie czytały uczniom z najmłodszych klas szkół podstawowych bajki i wiersze. Była to też znakomita okazja do przeprowadzenia pogadanek z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach w związku z rozpoczynającymi się wakacjami. Organizowana cyklicznie akcja ma na celu rozbudzenie ciekawości czytelniczej dziecka i zachęcenie do korzystania z tradycyjnych - papierowych wersji książek.

 • Zespół Konny z Częstochowy zabezpieczał Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

  Policyjni jeźdźcy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zabezpieczali Mistrzostwa Świata FIFA U-20 rozgrywane w Tychach. Mundurowi na koniach czuwali nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców oraz mieszkańców miasta. Nie odnotowali żadnych incydentów związanych z zabezpieczeniem Mistrzostw.

 • [zdjęcie aktualności]
  10 czerwca 2019
  Do historii przeszła 15. edycja Hot Jazz Spring z występami m.in. Scotta Hamiltona, Wojciecha Karolaka, Waldemara Malickiego, Neila Wilde’a i The Sazerac Swingers. Statuetka Honorowego Swingującego Kruka powędrowała w ręce współtwórcy festiwalu Tadeusza Ehrhardta-Orgielewskiego.
  [zdjęcie aktualności]
  10 czerwca 2019
  W tym roku aż 82 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w V LO im. Adama Mickiewicza.
  [zdjęcie aktualności]
  10 czerwca 2019
  9 czerwca na Miejscu Straceń w Olsztynie odbyły się uroczystości upamiętniające zamordowanych tam w czasie II wojny światowej mieszkańców Częstochowy i okolic, a także jeńców wojennych. Odbywają się one w Olsztynie rokrocznie w rocznicę rozpoczęcia akcji eksterminacyjnej w czerwcu ...
  [zdjęcie aktualności]
  10 czerwca 2019
  Pierwszy seryjnie produkowany samolot elektryczny wzbił się w niebo nad Częstochową. Jego prezentacja to kolejny etap zorganizowanego przez Fortum przelotu, który służy zebraniu przez spółkę potrzebnych doświadczeń i wiedzy na temat ładowania akumulatorów pracujących w takich ...
  [zdjęcie aktualności]
  10 czerwca 2019
  Pod takim hasłem w ukraińskim Charkowie zorganizowano konferencję, na której Częstochowa miała okazję przedstawić swoje działania w sferze współpracy zagranicznej. Działania te już 21 lat temu przyniosły miastu Nagrodę Europy. Częstochowa była wówczas pierwszym miastem Europy ...
 • Przejażdżki czołgiem na festynie policyjnym

  Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie był organizatorem pikniku rodzinnego w Klubie Rekreacyjno-Sportowym TKKF „Pegaz”. Na licznie przybyłych uczestników czekało wiele niespodzianek. Dzieci mogły z bliska podziwiać sprzęt wojskowy i policyjny, nie brakowało również chętnych na przejażdżki konne i przejażdżki bryczką.

 • Przedszkolaki jeździły na rowerach w Lasku Aniołowskim

  Policjanci z Częstochowy wzięli udział w XVII Wyścigu Rowerowym, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 43. Sprawdzali wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym oraz umiejętności praktyczne kierowania rowerem przez przedszkolaków.

 • [zdjęcie aktualności]
  7 czerwca 2019
  Zakończyła się XI edycja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego przy Politechnice Częstochowskiej. Jego uczestnicy – uczniowie szkół średnich – ponownie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.
  [zdjęcie aktualności]
  7 czerwca 2019
  Przystanek autobusowy ,,Estakada” w kierunku Śródmieścia od 10 czerwca na kilkanaście dni zostanie zawieszony – informuje MZDiT. Zmienią się też trasy niektórych linii autobusowych. Powodem jest przebudowa torowiska tramwajowego.
  [zdjęcie aktualności]
  7 czerwca 2019
  Pojazd wyjeżdża w trasę dwa razy dziennie w związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami i brakiem opadów – informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  7 czerwca 2019
  Kalendarzowe lato jeszcze przed nami, za to na termometrze mamy już temperatury około 30-stki. Dlatego – wzorem ubiegłych lat – przed częstochowskim Urzędem Miasta pojawiły się miski z wodą dla czworonogów. Będą wystawiane tam do końca lata.
  [zdjęcie aktualności]
  7 czerwca 2019
  Pokaz sprzętu wojskowego, konkurs musztry, czy wojskowa grochówka to niektóre z atrakcji, jakie czekały na wszystkich chętnych, którzy w piątek pojawili się na placu Biegańskiego, gdzie odbywał się II Piknik Służb Mundurowych.
 • II Piknik Służb Mundurowych "Razem w Szyku"

  Pokazy musztry wojskowej oraz sprzętu policyjnego, wojskowego i strażackiego, a także ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy – w tym wszystkim mogli wziąć udział uczestnicy dzisiejszego II Pikniku Mundurowego „Razem w szyku”.

 • Na urlop można dostać się własnym autem, ale często wygodniejszym rozwiązaniem są linie lotnicze albo koleje. Wtedy nie musimy jednak rezygnować z podróży samochodem na miejscu – bez wysokich opłat za taxi. Wystarczy wynajem samochodu!

  Gdy interesuje nas wynajem samochodów Warszawa to jedno z wielu miast, w którym możemy skorzystać z takiej oferty. Auto wypożyczymy także w popularnych miejscowościach turystycznych położonych w kraju i za granicą.

  Wypożyczalnie samochodów popularne wśród turystów

  Na wynajem auta podczas urlopu decyduje się obecnie coraz więcej osób – to atrakcyjna propozycja, biorąc pod uwagę komfort i niezależność, jaką daje dysponowanie pojazdem. Nie musimy dostosowywać się do lokalnych rozkładów jazdy i możemy dostać się do celu zawsze szybko i wygodnie.

  Wypożyczalnie samochodów bardzo często obsługują turystów – zarówno tych, którzy wyjeżdżają na krótkie urlopy, jak również tych wybierających się na dłuższe wojaże. Szeroka gama samochodów do wyboru pozwala na dobranie najlepszego modelu w zależności od indywidualnych potrzeb – na podróże samemu oraz z bliskimi.

  Ile zapłacimy za wynajem auta?

  Wbrew pozorom, za wynajem samochodów Warszawa i inne miasta wcale nie będą chciały od nas wysokiej opłaty. Możemy wypożyczyć pojazd w cenie nawet poniżej 100 złotych dziennie!

  Do opłaty za wynajem należy doliczyć kaucję, która wynosi od około 500 do 5000 złotych w zależności od wybranego pojazdu. Kaucja zwracana jest po oddaniu samochodu. Możemy wykupić też dodatkowe ubezpieczenia.

  Wynajem samochodu na urlop – ciesz się komfortem podróżowania!

  [zdjęcie aktualności]
  5 czerwca 2019
  7 czerwca rozpocznie się trzecia edycja święta częstochowskiej młodzieży, czyli festiwal Summer Chill, otwierając tym samym tegoroczny cykl imprez w Parku Wypoczynkowym Lisiniec. Muzyczną gwiazdą będzie Novator. Wstęp wolny.