×

Ostrzeżenie

Wystąpił błąd podczas wczytywania modułu Error writing file '/tmp/MYDYE1VH' (Errcode: 28 "No space left on device").
[zdjęcie aktualności]
12 lutego 2019
Rozpoczęła się rekrutacja do Szkoły Inicjatyw Strażniczych - informuje Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 marca.
[zdjęcie aktualności]
12 lutego 2019
Akcja ,,One Billion Rising/Nazywam się Miliard” także w tym roku trafi do nas. 18 lutego na placu Biegańskiego kobiety zatańczą w symbolicznym geście przeciwko przemocy. Organizatorem częstochowskiej odsłony globalnej akcji jest stowarzyszenie ,,Pasja do życia”.
[zdjęcie aktualności]
12 lutego 2019
Kilka bajkowych propozycji dla najmłodszych zaplanował Teatr im. Adama Mickiewicza w ramach akcji ,,Ferie w mieście”. W repertuarze jeszcze m.in. ,,Trzy świnki” czy ,,Roszpunka”.
 • Areszt dla recydywisty za kradzieże rozbójnicze

  Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali podejrzanego, który w dwóch sklepach na terenie Częstochowy dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna tego samego dnia w dwóch różnych sklepach skradł alkohol, słodycze i karmę dla zwierząt, a następnie, chcąc utrzymać się w ich posiadaniu, groził sprzedawcom użyciem przemocy. Zatrzymany to recydywista. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 • Okradał sklepy nie tylko w Częstochowie

  Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 30-latka, który od pewnego czasu dokonywał kradzieży sklepowych na terenie miasta Częstochowy. Mężczyzna najczęściej okradał sklepy samoobsługowe. Przestępczą działalność praktykował również na terenie ościennych powiatów.

 • Na torach bezpiecznie z częstochowską drogówką

  Policjanci ruchu drogowego z Częstochowy kilka dni temu prowadzili działania przy strzeżonych oraz niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Zwracali uwagę czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej i nie wjeżdżają na torowisko, gdy zapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie. Apelowali do pieszych, by nie przechodzili przez torowisko w miejscach niedozwolonych. Rozdawali odblaski.

 • We właściwym miejscu, o właściwym czasie

  Niespełna godzinę po napadzie, policjanci z częstochowskiego wydziału konwojowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. 23-latek sterroryzował mieszkańców domu jednorodzinnego i odjechał z miejsca ich samochodem. Jako że nie znał miasta, zmusił właściciela domu, aby pomógł sprawnie wyjechać z osiedla, po czym pozostawił go na drodze. Mundurowi wciąż poszukują drugiego ze sprawców napadu.

 • [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2019
  Straż Miejska zaprasza przedszkolaki oraz uczennice i uczniów częstochowskich szkół do zwiedzania swojej siedziby w okresie zimowych ferii.
  [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2019
  Na krótkie tournée po tym iberyjskim kraju Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej wybrała się między 1 a 4 lutego. Otwierające festiwal ,,Temporada Darcos” występy spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem.
  [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2019
  W V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza powstała Izba Tradycji Czynu Niepodległościowego. Można w niej znaleźć pamiątki z II Wojny Światowej – głównie z bitwy pod Mokrą.
  [zdjęcie aktualności]
  11 lutego 2019
  Blisko 1300 osób wzięło udział w miejskim programie walki z wirusowym zapaleniem wątroby typu A, jaki realizowany był w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na żółtaczkę pokarmową w Częstochowie. W pierwszej kolejności szczepione były osoby z grup ryzyka, kierowane przez ...
 • Sprawca napadu na sklep zatrzymany w pościgu

  Na 3 miesiące trafi do aresztu 48-letni mężczyzna, podejrzany o rozbój w Blachowni. Grożąc ekspedientce sklepu nożem, sprawca skradł pieniądze i papierosy. Krótko po zdarzeniu został on zatrzymany w pościgu przez policjantów z komisariatu w Blachowni.

 • Bezpieczny pieszy z częstochowską drogówką

  W piątek w całym kraju prowadzone były działania NURD. Policjanci z ruchu drogowego nadzorowali miejsca szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów. Zwracali uwagę na zachowania kierowców w obrębie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Wszystko po to, by Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego mogli bezpiecznie korzystać z dróg.

 • [zdjęcie aktualności]
  8 lutego 2019
  W tym roku Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie zrealizuje bądź rozpocznie szereg inwestycji związanych z poprawą stanu infrastruktury drogowej m.in. w ramach programu budowy i przebudowy dróg lokalnych. Program „Lepsza Komunikacja” obejmuje także kluczowe zadania z unijnym ...
  [zdjęcie aktualności]
  8 lutego 2019
  14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Stała się największą podziemną armią w czasach II wojny światowej. W czwartek w Częstochowie upamiętniono te wydarzenia.
  [zdjęcie aktualności]
  8 lutego 2019
  Jest już dostępna detektywistyczna gra, która wzbudziła ostatnio tak duże zainteresowanie, także medialne. Gracze odkryją m.in. jakie wyobrażenia wpływają na sposób patrzenia na innych ludzi, porozmawiają o tym, czym jest stereotyp. Wystarczy kliknąć i pobrać bezpłatnie grę.
  [zdjęcie aktualności]
  8 lutego 2019
  Rozstrzygnięto plebiscyt na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego w 2018 roku.
 • DojedźMY bezpiecznie do celu sprawnym autokarem

  Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o zgłaszanie konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem. Zgłoszona wcześniej informacja pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. Z prośbą o przeprowadzenie kontroli autokaru można się również zwracać do ITD.

 • O "Bezpiecznych Feriach" w Koniecpolu

  Pod koniec stycznia br. policjanci z Częstochowy wraz z przedstawicielami straży pożarnej rozmawiali z pedagogami w Koniecpolu. Tematem debaty było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych 2019. Spotkanie zainicjował Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga.

 • W drodze na ferie z częstochowską policją

  Okres przed rozpoczęciem ferii zimowych to bardzo pracowity czas dla policjantów z częstochowskiej drogówki nie tylko na drogach. W tym tygodniu funkcjonariusze zajmujący się na co dzień profilaktyką odbyli szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą, by przypomnieć o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

 • Zarządu Powiatu  Częstochowskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań  publicznych w zakresie upowszechnianie kultury fizycznej w 2019 roku.