[zdjęcie aktualności]
9 sierpnia 2019
Podczas ostatniej sesji, częstochowscy radni przyjęli stanowisko w sprawie udzielenia przez Rząd RP pomocy dla ISD Huty Częstochowa. Uważają, że w przypadku braku nowego inwestora, szansą dla zakładu jest jego renacjonalizacja i włączenie do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
 • Operacyjny z szóstki zatrzymał amatora darmowych perfum za prawie 5tys. zł

  Policjant z Komisariatu VI Policji w Częstochowie zatrzymał 30-latka, który regularnie okradał jedną z drogerii w Częstochowie. Jego łupem padały markowe perfumy i kosmetyki. Od kwietnia do sierpnia kilkukrotnie "odwiedził" jeden ze sklepów, kradnąc towar za prawie 5 tys. zł.

 • Podsumowanie działań NURD na częstochowskich drogach

  Prowadzone wczoraj w całym kraju działania NURD ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z częstochowskiej drogówki skontrolowali prawie 200 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 130 nieprawidłowych zachowań kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

 • Często poszukiwanie odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji jest bardzo problematyczne. Nierzadko bowiem zdarza się, że prezentowane oferty nie spełniają naszych oczekiwań, a nawet wzbudzają liczne podejrzenia. Jak się jednak okazuje, miejsca takie jak pokoje uniejów mogą zastąpić niekorzystne miejscówki w doskonałym stylu. Sprawdź, jak rezerwować noclegi na terenie Uniejowa i okolic. Dzięki przeczytaniu naszego artykułu dowiesz się wszystkich kwestii, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo problematyczne. Jednocześnie mamy nadzieję, że Twój pobyt w Uniejowie dzięki naszemu poradnikowi okaże się przyjemnym przeżyciem, które z przyjemnością powtórzysz w trakcie następnej okazji, jaka się przytrafi. Serdecznie zapraszamy do lektury i trzymamy kciuki, aby pokoje Uniejów okazały się odpowiednim miejscem do dobrego wypoczynku.

  Wczasy w Uniejowie - gdzie zarezerwować noclegi?

  Pokoje w Uniejowie nie muszą być nudną opcją, na jaką się zdecydujesz. Bez względu na to, czy decydujesz się na miejsce znane Ci od lat, czy też jesteś tu pierwszy raz, ważne aby Twój pobyt naprawdę spełnił Twoje potrzeby i oczekiwania. W jaki sposób tego dokonać? Przede wszystkim musisz liczyć się z tym, że warto wiedzieć, jak rezerwować noclegi. W dodatku, warto poznać miejsca na tyle, by zdawać sobie sprawę z tego, gdzie są noclegi w Uniejowie. Kiedy już wiem, jak dokonać rezerwacji noclegów w Uniejowie, najwyższa pora na znalezienie możliwie najbardziej odpowiadającej Ci oferty. Wczasy w Uniejowie mogą okazać się niezwykłą przygodą. Najważniejsze jest to, by wiedzieć w jaki sposób tego dokonać i o czym nie należy zapominać. Przede wszystkim pobyt w Uniejowie ma nam się kojarzyć z doskonałą atmosferą i cudownym czasem spędzonym w gronie najbliższych. Oprócz tego, urlop w Uniejowie to chwila dla Ciebie. Zrelaksuj się, zbierz myśli i dołącz do grona osób, które kochają to miejsce na ziemi.

  Urlop w Uniejowie - gdzie najlepiej spać w Uniejowie?

  Pokoje w Uniejowie to rozwiązanie na które coraz częściej decydują się osoby w różnym wieku. Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej spać w Uniejowie lub jak rezerwować noclegi to nie ma w tym nic trudnego. Obecnie, alternatyw jest tak wiele, że możesz zorganizować swój wypad marzeń na dogodnych warunkach bez obaw, że którykolwiek z elementów, jakie znalazły się na liście potrzeb i wymagań nie został spełniony. Zamiast tego, zadbaj o dobrą atmosferę i sprawdź, jaką pogodę przewidują meteorolodzy na czas Twojego pobytu. W Uniejowie bez względu na pogodę nie ma czasu na nudę i negatywne emocje.

  Poszukujesz takiego miejsca, zapraszamy do Uniejowa!

  Rozwiązania na wszystkie problematyczne kwestie związane z czasem wolnym w Uniejowie to pobyt w odpowiednim miejscu. Dzięki miejscom takim jak pokoje Uniejów masz pewność, że inwestycja we wakacje w Uniejowie to doskonałe rozwiązanie, które naprawdę się opłaca. Tylko jeśli wiesz, gdzie rezerwować noclegi możesz liczyć na doskonałą regenerację sił i ochoty do dalszego pokonywania przeciwności losu. Znalezienie rozwiązania w formie relaksu w Uniejowie to klucz do sukcesu. Wciąż nie jesteś przekonany co do zaprezentowanej oferty? A może w trakcie zapoznawania się z nią na Twojej drodze pojawiło się szereg pytań i wątpliwości? Jeśli tak, nie oznacza to, że musisz dokonywać rezerwacji noclegów w Uniejowie na zasadzie kupowania kota w worku. Zamiast tego, warto poprosić o radę ekspertów i odnaleźć dla siebie odpowiednie pokoje w Uniejowie i okolicy.

  Znajdź swoje miejsce na ziemi - odwiedź Uniejów i spędź w nim wyjątkowe wakacje!

  [zdjęcie aktualności]
  8 sierpnia 2019
  To m.in. spotkanie z Urszulą Dudziak w roli … autorki wspomnień czy Stanisławem Janickim, twórcą niezapomnianego telewizyjnego cyklu ,,W starym kinie”. Zobaczymy sztandarowe dzieło teatru absurdu, czyli ,,Łysą śpiewaczkę” Ionesco, i nie zabraknie muzyki, choćby tej w wykonaniu ...
  [zdjęcie aktualności]
  8 sierpnia 2019
  Szczyt roju meteorów na letnim, nocnym niebie to okazja, aby nieco lepiej poznać naturę tego widowiskowego zjawiska. 13 sierpnia o godz. 18.00 Marek Nowak – kurator wystawy ,,Ku gwiazdom” – zaprosi do Ratusza na wykład, a potem oprowadzi wszystkich zainteresowanych po całej ...
 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Dzisiaj drogówka w całym kraju prowadzi wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • FAKT: Wśród skrzyżowań najbardziej niebezpieczne są te z drogą podporządkowaną

  Skrzyżowania, jakie spotykamy na drogach różnią się pod względem konstrukcji i sposobu organizacji ruchu. Wśród trzech podstawowych rodzajów wyróżniamy skrzyżowania o ruchu okrężnym, równorzędne oraz z drogą podporządkowaną. Przy czym te ostatnie są najmniej bezpiecznymi, jakie mogą spotkać użytkownicy dróg.

 • [zdjęcie aktualności]
  7 sierpnia 2019
  Jeszcze do 29 sierpnia można zgłaszać kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Częstochowie.
  [zdjęcie aktualności]
  7 sierpnia 2019
  Czy urodziłaś się w latach 1950-1969? Zbadaj się i zyskaj spokój oraz zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku. LUX MED po raz kolejny zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne.
  [zdjęcie aktualności]
  7 sierpnia 2019
  Plac ma powstać w rejonie ulic Szymanowskiego i P.O.W. Na firmy zainteresowane wzięciem udziału w przetargu na jego wykonanie miasto czeka do 21 sierpnia.
 • "Po kontroli drogowej wróciła do mnie radość, poczucie bezpieczeństwa i wiara w ludzi"

  Do Komisariatu Policji w Olsztynie wpłynął list od kierowcy, który został poddany badaniu na zawartość alkoholu podczas działań własnych "Alkohol". Nadawca z Częstochowy wyraża w nim swoje uznanie dla policjantów z Olsztyna za "rzetelną i życzliwą kontrolę drogową".

 • Esperal to jedna z metod walki z chorobą alkoholową. Jedni uważają, że jest to skuteczny sposób na próbę wyeliminowania alkoholu ze swojego życia, inni z kolei uważają, że jest to metoda niebezpieczna. Jak to jest zatem z esperalem i ile kosztuje jego wszycie? Przedstawiamy fakty!

  Esperal Warszawa – za i przeciw

  Wszycie esperal jest metodą kontrowersyjną. Ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Dlaczego? Przeciwnicy uważają, że jest to metoda niebezpieczna, które może doprowadzić nawet do śmierci, jeżeli uzależniony pomimo wiedzy o konsekwencjach i tak sięgnie po alkohol. Uważają też, że esperal tworzy przymus do nie picia, a nie jest wynikiem świadomej i dobrowolnej walki chorego z nałogiem. Osoby broniące esperal twierdza z kolei, że dzięki strachowi przed niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami, chory unika kontaktu z alkoholem, co pozwala mu odizolować się od tego, co jest przyczyną jego uzależnienia. Bez względu na opinie warto wiedzieć, że coś takiego jak Esperal istnieje i wiele osób z niego korzysta. Esperal Warszawa to oferta, na którą decyduje się wiele osób chorych, które z pełną świadomością chcą wyjść z nałogu.

  Cena esperal

  Esperal Warszawa cena – ta fraza jest często wyszukiwana. Czy powinno nas to dziwić? Oczywiście nie! Każdemu zależy na tym, aby leczenie było nie tylko efektywne, ale również relatywnie tanie. I tak jest w przypadku esperal. Wszycie kosztuje średnio ok. 700 zł. Oznacza to, że znajdą się kliniki, gdzie wszycie esperal będzie kosztowało 400 zł, ale też takie, gdzie koszty będą dochodziły do 2 tysięcy. Licząc koszty należy pamiętać, że jest to cena poniesiona za kilka, a nawet kilkanaście miesięcy!

  Wszycie esperalu

  Esperal to kapsułka, którą wszywa się pod skórę pacjenta. Może zrobić to wyłącznie chirurg. Szwy są rozpuszczalne i po kilku tygodniach od zabiegu miejsce ro jest prawie niewidoczne. Kapsułka nie jest wyczuwalna, nie jest też widoczna. Wszycie tej substancji oczywiście mogłoby być bolesne, gdyby nie znieczulenie miejscowe – takie w zupełności wystarcza. Pacjent może po tym zabiegu normalnie funkcjonować, może wykonywać też wszystkie prace, również fizyczne – musi jedynie uważać na szwy i ranę oraz regularnie zmieniać opatrunki.

  Esperal – czy wszycie jest drogie?

  Po wszyciu esperalu należy bezwzględnie unikać wszystkich produktów alkoholowych. Wypicie alkoholu grozi bardzo trudnymi powikłaniami dla pacjenta oraz dużym bólem i dolegliwościami: nasilone bóle głowy, wymioty, nawet drgawki. Uczulenia mogą wystąpić w sytuacji zetknięcia się organizmu, nawet skóry z niewielką ilością alkoholu. Dlatego należy unikać nawet wód toaletowych, wód kolońskich i perfum na bazie alkoholu, a także przekąsek i czekoladek, w których może być zawarty alkohol. Dolegliwości przechodzą po kilku godzinach. Szacuje się, że od 4 do 10 godzin alkohol jest usuwany z organizmu. Blokowanie enzymów, które trawią alkohol daje tak mocne dolegliwości, że osoby z problemem alkoholowym boją się alkoholu.

  Esperal – wybrać, czy nie wybrać?

  Esperal jest jedną z dróg, które można wybrać podczas walki z alkoholizmem. Każdy sam powinien zadać sobie pytanie, czy ta droga jest dla niego. Aby podjąć się walki z alkoholizmem przez wszywkę, trzeba nie lada odwagi i jasno postawionych przed sobą celów do osiągnięcia. Bez odpowiedniej motywacji, żadna metoda nie będzie skuteczna. Esperal można łączyć z innymi metodami. Wtedy chory posiada również wsparcie ze strony osób doświadczonych lub osób zmagających się z podobnym problemem. Pewne jest jedno: należy walczyć z chorobą alkoholową, która jest w stanie odebrać choremu absolutnie wszystko!

  [zdjęcie aktualności]
  6 sierpnia 2019
  Chłopiec przyszedł na świat dzięki miejskiemu programowi dofinansowania zabiegów in vitro. Wózek ufundowany przez częstochowską firmę Deltim odebrał tata.
  [zdjęcie aktualności]
  6 sierpnia 2019
  W ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” rozpoczyna się przebudowa mostu nad Wartą w ul. Zawodziańskiej wraz z remontem układu drogowego i sieci podziemnych w obrębie obiektu.
  [zdjęcie aktualności]
  6 sierpnia 2019
  Ponad 125 mln zł zabraknie w budżecie Częstochowy przez negatywne działania większości parlamentarnej i polityki rządu PiS. Samorząd będzie zmuszony do drastycznego ograniczenia realizacji zadań i inwestycji. W podobnej sytuacji będzie większość gmin.
 • Częstochowska policja włączyła się w akcję "Pomóż Się Przytulić"

  Policjanci z częstochowskiego garnizonu przyłączyli się do zbierania pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Akcja prowadzona będzie wspólnie z Zarządem Terenowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie i w każdym z podległych komisariatów. Zbiórka maskotek potrwa do 2 września 2019 roku.

 • Bezpieczne Wakacje najmłodszych mieszkańców Tysiąclecia

  W tym tygodniu profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odwiedził dzieci w Klubie Sółdzielczym "Nasza Praca", by porozmawiać o bezpieczeństwie. Asp. szt. Marcin Machnik przypomniał uczestnikom spotkania o prawidłowym zachowaniu w rejonie kąpielisk wodnych oraz podczas zabaw poza domem.

 • 01 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczystość ślubowania 5 strażaków, którzy rozpoczną służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Ślubowanie przyjął Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Paweł Froch.

  Każdy funkcjonariusz w Polsce ma obowiązek złożenia ślubowania przed przystąpieniem do służby w formacji mundurowej, odnosi się to również do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

  Ślubowanie to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym. Jest ono postrzegane, jako coś podniosłego, stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.

  Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:


  „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym
  w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet
  z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.