[zdjęcie aktualności]
9 marca 2018
[zdjęcie aktualności]
9 marca 2018
Państwo Marianna i Romuald Skrzelińscy świętowali 61 rocznicę pożycia małżeńskiego. Z tej okazji urządzili przyjęcie dla całej rodziny.
[zdjęcie aktualności]
9 marca 2018
9 marca podpisano Partnerstwo lokalne na rzecz osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością na terenie Gminy Miasta Częstochowy.
[zdjęcie aktualności]
9 marca 2018
Główny Instytut Górnictwa pomoże Częstochowie w walce z lepsze powietrze. W piątek odbyła się prezentacja Eko Patrolu GIG wyposażonego w samochód elektryczny, dron oraz mobilne laboratorium pomiarowe. Patrol odbył pilotażowe kursy w wybrane rejony miasta. Eko Patrol to kolejna ...
 • Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Koniecpolu st.sierż. Ewelina Grabowska wraz z st. sierż. Beatą Witos z Wydziału Ruchu Drogowego spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Podlesiu, aby opowiedzieć im o swojej pracy i wpoić podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" - "Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego".

 • W dniu wczorajszym częstochowscy stróże prawa włączyli się w 24-godzinne, krajowe działania "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział 59 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali ponad 3400 kierujących.

 • [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2018
  9 marca, o godz. 9.00 rozpocznie się rekrutacja dla nowych kandydatów do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/19, zakończy się 23 marca.
  [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2018
  19 marca - dzień imienin Józefa Piłsudskiego – może się stać dniem uczniowskiej zabawy pod nazwą: „Wąsy Marszałka”. Z taką inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.
  [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2018
  Zespół Szkół Specjalnych nr 45 zaprasza w środę, 14 marca przyszłych uczniów wraz z rodzicami na dzień otwarty. Doświadczeni specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Będzie też można obserwować różnorodne zajęcia edukacyjno-terapeutyczne.
  [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2018
  Koncern ZF oficjalnie otworzył swój nowy biurowiec przy ulicy Racławickiej. Będzie w nim działać centrala Globalnych Zakupów w regionie i Globalne Centrum Usługowe IT.
  [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2018
  Muzeum Częstochowskie zaprasza grupy szkolne na zajęcia edukacyjne o pisankach. Warsztaty rozpoczynają się 13 marca.
  [zdjęcie aktualności]
  8 marca 2018
 • Częstochowski policjant i jednocześnie klubowicz honorowych dawców krwi uczestniczył w minioną niedzielę w biegu pamięci ku czci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym". St. sierż. Kamil Sowiński wziął udział w imprezie zorganizowanej w Myszkowie. Na starcie otrzymał pamiątkową koszulkę, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal ufundowany przez IPN.

 • Częstochowscy policjanci zabezpieczyli odzież sygnowaną znakami towarowymi znanych marek. Wstępne ustalenia wskazują, że to podróbki. Wartość oryginalnych produktów sięga blisko 70 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara grzywny oraz nawet 2 lata więzienia.

 • Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego z okazji Dnia Kobiet.

 • Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego sierż. Małgorzata Makles przeprowadziła prelekcję dla dzieci w Zespole Szkół Specjalnych w Częstochowa przy ulicy Czecha. Uczyła maluchy w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego warto nosić odblaski. Nie zabrakło też porad na temat zimowych zabaw na dworze, w tym jak niebezpieczne jest wchodzenie na zamarznięte jeziora i rzeki.

 • Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik wraz z zastępcami - podinsp. Mariuszem Strzeleckim i nadkom. Dariuszem Kiedrzynem oraz przedstawicielami kadry kierowniczej złożyli dzisiaj kobietom pracującym w częstochowskiej komendzie serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet.

 • [zdjęcie aktualności]
  7 marca 2018
  Miasto ogłosiło przetarg na budowę boisk wielofunkcyjnych przy kolejnych trzech częstochowskich szkołach. Nowe obiekty powstaną przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, nr 4 oraz Szkole Podstawowej nr 29.
  [zdjęcie aktualności]
  7 marca 2018
  Częstochowska filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach zorganizowała spotkanie informacyjne poświęcone formom wsparcia przedsiębiorców ze środków europejskich w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Mówiono także o miejskich programach i działaniach dostosowanych ...
 • W okresie zimowym dużym zagrożeniem dla spacerujących po zamarzniętych akwenach wodnych jest załamanie się tafli lodu lub wpadnięcie do przerębla. Na terenie powiatu częstochowskiego znajduje się kilkanaście różnego rodzaju akwenów, które o tej porze roku są zamarznięte. Kuszą one nie tylko dzieci i młodzież ale również dorosłych. Pamiętajmy jednak, że w ostatnich dniach temperatura rośnie i wchodzenie na zarzniętą wodę może zakończyć się tragedią!

 • Policjanci z żywieckiej komendy wspólnie z policyjnymi związkowcami z Żywca i Częstochowy rozpoczęli wspólną akcję profilaktyczną skierowaną do seniorów. W ramach akcji wydrukowano ponad 2 tys. plakatów oraz 4 tys. ulotek, które pojawią się w każdym ważnym punkcie w mieście. Pomysłodawcą plakatów z poradami dla seniorów jest dzielnicowy z Częstochowy mł. asp. Daniel Zych.