• Po tragicznym wypadku, do którego doszło dzisiaj w nocy na drodze krajowej nr 1 w Mykanowie, o 14.50 ruch został z powrotem przywrócony na obu pasach w kierunku Katowic. Wciąż apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę za kierownicą i przestrzeganie dozwolonej prędkości.

 • Częstochowscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Pod lupę wzięli zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Mundurowi nałożyli łącznie 160 mandatów za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 • [zdjęcie aktualności]
  25 października 2017
  Ponad 40 dzieci z ukraińskiego Charkowa w ramach projektu „Szlak Piastowski” odwiedziło Częstochowę.
 • Częstochowscy policjanci poszukują oszustów, którzy metodą „na policjanta” wyłudzili od 64-letniej kobiety 90 tys. zł. Mieszkanka Częstochowy była przekonana, że pomaga policji i bierze udział w tajnej akcji. Wyciągnęła pieniądze z trzech placówek bankowych i przekazała je przestępcom. Stróże prawa apelują o ostrożność i przypominają: policjanci nigdy nie proponują przez telefon wzięcia udziału w tajnej akcji, ani przekazania pieniędzy!

 • [zdjęcie aktualności]
  24 października 2017
  Wartość projektu związanego z przebudową linii tramwajowej w Częstochowie i zakupem nowych tramwajów to ponad 208 mln zł. W nowoczesnej hali tramwajowej MPK w Częstochowie podpisano we wtorek umowę na unijne dofinansowanie do tej miejskiej komunikacyjnej inwestycji.
  [zdjęcie aktualności]
  24 października 2017
  Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 36 odwiedził policyjny pies Sznupek. Uczył ich, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
 • Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.

 • [zdjęcie aktualności]
  24 października 2017
  Fortum, właściciel elektrociepłowni w Częstochowie, jak co roku wykorzystało ciepłe miesiące na prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe, służące przygotowaniu infrastruktury do sezonu zimowego.
  [zdjęcie aktualności]
  23 października 2017
  Od 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy ułatwiające przedsiębiorcom opłacanie składek. Zamiast kilku wpłat na różne rachunki bankowe wystarczy jeden przelew do ZUS.
  [zdjęcie aktualności]
  23 października 2017
  26 października w Urzędzie Miasta Częstochowy dyżurować będą pracownicy Biura Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich z Katowic.
  [zdjęcie aktualności]
  23 października 2017
  Na terenie huty szkła Guardian oficjalnie zapowiedziano budowę drugiego zakładu w Częstochowie. Największa w historii firmy inwestycja da ponad 150 nowych miejsc pracy.
 • Aż 41 pieszych zostało przyłapanych przez częstochowskich policjantów w trakcie ostatnich działań „Kontrola Drogowa – Pieszy” na przechodzeniu przez drogę w miejscach niedozwolonych. Mundurowi zatrzymali też do kontroli 46 kierowców, którzy popełnili wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych. Apelujemy zarówno do niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak i kierujących samochodami o szczególną ostrożność!

 • Policjanci z komisariatu w Poczesnej zatrzymali 43-latka, podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas jednej z awantur kobieta oberwała od swojego partnera w twarz talerzem. Zatrzymany miał w organizmie ponad 3 promile. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

 • [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  "Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” i „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” to dwa konkursy, w których mogą uczestniczyć częstochowskie placówki użyteczności publicznej.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  - to temat bezpłatnej konferencji, która odbędzie się w środę, 25 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  W związku z prowadzonymi pracami wodociągowymi, w nocy z piątku na sobotę zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Śląskiej (od ul. Waszyngtona do Szymanowskiego). Autobusy linii 83 pojadą objazdami.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przyjechał dziś, 20 października do Częstochowy. W sali sesyjnej spotkał się z uczniami częstochowskich szkół i mediatorami rówieśniczymi.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  20 października przypada Europejski Dzień Seniora.
  [zdjęcie aktualności]
  20 października 2017
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza 24 i 25 października na dni otwarte Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie.
 • Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik odebrał wczoraj podczas XVII Konferencji „Bezpieczny stadion” wyróżnienie za współpracę z klubem piłkarskim Raków Częstochowa. W uroczystości w kieleckim ośrodku wystawienniczym wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz Zastępcą nadinsp. Janem Lachem. W trakcie spotkania podejmowano tematy dotyczące bezpieczeństwa obiektów sportowych.

 • Policjanci z Częstochowy, wspólnie z prokuratorem, ustalają szczegóły i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Luborczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym renault najechał na tył maszyny rolniczej ciągniętej przez ciągnik. 33-letni pasażer laguny poniósł śmierć na miejscu, a kierowca i drugi pasażer trafili do szpitala.