• W ręce policjantów z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, trafił 33-latek poszukiwany 3 listami gończymi i 3 nakazami doprowadzenia do aresztu. Jest podejrzany o wymuszenie rozbójnicze i pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W jego zatrzymaniu pomagali antyterroryści z Katowic.

  • Policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie mienia. Z ustaleń śledczych wynika, że 36-latek zdenerwował się, gdy jadący za nim kierowca na niego zatrąbił. Wtedy wyszedł z auta, kopnął w drzwi samochodu pokrzywdzonego i opluł go. Straty zostały wstępnie wycenione na 2 tys. zł. Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator.

  • To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.

  • Policjanci z częstochowskiej „dwójki” zatrzymali 42-latka, którzy przewoził samochodem papierosy pochodzące z nielegalnego źródła. Śledczy zabezpieczyli 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 27 tys. zł. Za posiadanie nielegalnych wyrobów grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

  • [zdjęcie aktualności]
    12 lutego 2018
    Akty powołania odebrali dziś, 12 lutego członkowie komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości ,,Częstochowskie Urodziny Niepodległej".
  • Częstochowscy policjanci specjalizujący się w poszukiwaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, ustalili miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 31-latka. Za mężczyzną wydanych było 5 listów gończych i kilkanaście nakazów doprowadzenia i zarządzeń, wydanych łącznie przez 21 prokuratur.

  • Częstochowscy policjanci kontrolują dzisiaj ciężarówki przewożące materiały niebezpieczne. Oprócz stanu technicznego pojazdów, wymaganych dokumentów i stanu trzeźwości kierujących, mundurowi sprawdzają też czy przestrzegane są przepisy regulujące przewóz niebezpiecznych ładunków.

  • Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 53-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją matką i usiłowanie rozboju. Jak ustalili śledczy mężczyzna mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu wszczął awanturę i zaatakował 82-latkę, żądając od niej pieniędzy. Na szczęście kobieta zdołała uciec do sąsiadów i pomoc przyszła na czas.

  • Częstochowscy policjanci w trakcie ferii dwukrotnie prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Bezpieczne Ferie 2018”. Jak co roku mundurowi czuwali nad bezpiecznym wypoczynkiem najmłodszych oraz bezpieczeństwem na naszych drogach. 91 policjantów skontrolowało łącznie 153 miejsca, gdzie grupuje się młodzież.

  • [zdjęcie aktualności]
    9 lutego 2018
    Najważniejszy londyńczyk w mieście, jak sprawdzać jakość tego, co na co dzień wciągamy do płuc oraz gdzie się udać, aby mieć w pracy do czynienia z kamerą – i to nie byle jaką. Na tych tematach, jak zawsze z przymrużeniem oka, koncentruje się najnowsze wydanie ,,Kuriera.”
    [zdjęcie aktualności]
    9 lutego 2018
    Zwiedzanie siedziby MPK i przejazd autobusem - to marzenia dwóch chłopców, które spełniły się dzięki częstochowskiemu przewoźnikowi.
  • Komenda Miejska Policji w Częstochowie wzięła udział w zorganizowanej przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie akcji informacyjnej „Uważaj Seniorze”. Działania skierowane zostały do osób starszych, ich rodzin, bliskich, a także wszystkich odwiedzających szpital. Mundurowi tłumaczyli też seniorom, jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”.

  • [zdjęcie aktualności]
    9 lutego 2018
    Osobliwe instrumenty, dźwięki minerałów, muszli i śpiew archaiczny przywołają echa pradawnych kultur podczas niezwykłego koncertu w OPK ,,Gaude Mater” 17 lutego o godz. 18.00.
  • Na 3 miesiące trafił do aresztu 39-latek, podejrzany o sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach, a także groźby karalne. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna pozostawił w mieszkaniu turystyczną butlę gazową z odkręconym zaworem oraz od blisko 2 lat wielokrotnie groził swojej siostrze pozbawieniem życia.

  • [zdjęcie aktualności]
    8 lutego 2018
    Rozpoczęła się rekrutacja do IV edycji projektu „Akademia rozwoju kompetencji”. Potrwa do 20 lutego. Ilość miejsc ograniczona.
    [zdjęcie aktualności]
    8 lutego 2018
    Gruntowne remonty przejdą sale gimnastyczne w czterech miejskich placówkach – Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, szkołach podstawowych nr 36 i 54 oraz II LO im. R. Traugutta. Oferty w przetargu na wykonanie tych prac można składać do 28 lutego.
    [zdjęcie aktualności]
    8 lutego 2018
    ,,W rzeczy samej. Nowe aspekty martwej natury” – tak brzmi hasło 6. edycji konkursu Miejskiej Galerii Sztuki, mającego na celu promowanie indywidualności w młodym pokoleniu twórców. Artyści malarze, którzy nie ukończyli 35 roku życia, mogą przesyłać elektronicznie swoje zgłoszenia ...
    [zdjęcie aktualności]
    8 lutego 2018
    W czwartek, 15 lutego o godz. 13.00 we wszystkich urzędach skarbowych zostaną zorganizowane szkolenia dla mikroprzedsiębiorców dotyczące JPK_VAT.
  • Policjanci z komisariatu I zatrzymali 33-latka podejrzanego o włamanie do lombardu w Wieluniu. Łupem złodzieja padła biżuteria i sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 96 tys. zł. Część kosztowności została odzyskana. Mężczyzna usłyszał też zarzut udzielania narkotyków swojej znajomej, przy której mundurowi znaleźli amfetaminę.

  • Częstochowscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Pod lupę wzięli zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Mundurowi nałożyli łącznie 193 mandaty za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

  • [zdjęcie aktualności]
    7 lutego 2018
    W Miejskim Przedszkolu nr 36 oraz Szkole Podstawowej nr 31 odnowione zostaną sanitariaty. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 remont przejdzie zaplecze socjalne basenu.