• W związku z opiniami przedstawianymi przez część mediów jakoby propozycje zabezpieczenia prawnego funkcjonariuszy miały zagrażać wolności obywateli, Policja stanowczo zaprzecza, aby prowadzone prace miały do tego zmierzać. Celem prac zespołu ds. ochrony prawnej policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony prawnej funkcjonariuszy. Wikłanie 100 tysięcy policjantek i policjantów w działania polityczne jest krzywdzące i niczym nieuzasadnione.

 • Częstochowskie policjantki spotkały się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Bogumiłku. Mundurowe opowiadały o swojej pracy, a także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze. Dzieci obejrzały edukacyjny film, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania i rysowały. Na koniec spotkania st. sierż. Beata Witos i st. sierż. Ewelina Grabowska rozdały wszystkim uczestnikom prelekcji „Elementarze bezpieczeństwa”.

 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZP Policjantów woj. śląskiego, zwracają się z apelem o zbiórkę pieniędzy, celem wsparcia rodziny zmarłego st. asp. Adama PICHITY z Komisariatu III Policji w Częstochowie. Nasz kolega osierocił trójkę dzieci w wieku 2, 6 i 8 lat oraz pozostawił żonę w ciąży. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: 27 1020 2313 0000 3002 0131 4046 z dopiskiem: „Pomoc rodzinie Adama”.

 • [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W Częstochowskim Centrum Interwencji Kryzysowej podsumowano roczne działania w ramach Porozumienia - Partnerstwa Aktywności Lokalnej „Częstochowa – mówimy NIE uzależnieniom i przemocy”.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano kampanię społeczną „Powstrzymać pijanego kierowcę”, realizowaną w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Częstochowy na rok 2017.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W sobotę, 16 grudnia, rozpoczną się XI Targi Bożonarodzeniowe ,,Gwiazdkowa Aleja.” Świąteczne stoiska, degustacje, konkursy i kolędowanie – wszystko to będzie czekać na częstochowian, którzy do 21 grudnia włącznie odwiedzą III Aleję.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  Herb Częstochowy po zmianach ma być powrotem do historycznego herbu miasta datującego się z XIV wieku, z wizerunkiem piastowskiego orła. Projekt nowego herbu zaprezentowali w czwartek w Ratuszu Miejskim autorzy heraldycznej korekty – wykładowcy Akademii Jana Długosza – historyk Marceli ...
  W czwartek 21 grudnia 2017 roku o godz. 10ºº w sali sesyjnej nr 32 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Częstochowie przy ul. Jana III Sobieskiego 9 odbędzie się XXVII sesja Rady Powiatu Częstochowskiego: Porządek obrad:
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  Wkład w rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce przyniósł naszemu miastu wyróżnienie Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Związek jest jedną z największych społeczności biznesowych w Europie.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  Zakończyły się testy Częstochowskiego Roweru Miejskiego. W minionym tygodniu grupa osób, która zgłosiła chęć jazd próbnych, mogła bezpłatnie korzystać z systemu.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W rejonie Promenady im. Czesława Niemena zamontowano 100 nowych skrzynek lęgowych dla ptaków. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.
 • W Klubie Sportowym „Częstochowianka” zorganizowany został Mikołajkowy Turniej „Mini-Czanka”, w którym udział wzięło blisko 110 zawodników, trenerzy, opiekunowie, rodzice i kibice. Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie i wspólnie ze Sznupkiem rozdawały odblaski. Mali sportowcy uczyli się też udzielania pierwszej pomocy.

 • Częstochowską komendę odwiedziła klasa policyjna z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego oraz dzieci i młodzież z Terapeutycznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Czyż” w Częstochowie. St. asp. Marcin Machnik z wydziału prewencji opowiedział jak wygląda służba w policji i zachęcał do wstąpienia w jej szeregi. Najmłodsze dzieci wysłuchały natomiast prelekcji o bezpieczeństwie, przygotowanej przez policjantkę z wydziału ruchu drogowego.

 • [zdjęcie aktualności]
  13 grudnia 2017
  Ruszyła kolejna odsłona plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Czy to właśnie Częstochowa będzie zwycięzcą tegorocznej edycji „Świeć Się z Energą” i zdobędzie wartościowe nagrody od Grupy Energa?
  [zdjęcie aktualności]
  13 grudnia 2017
  W przyszłym roku prowadzenie konsultacji społecznych w Częstochowie będzie wspierać internetowa platforma on-line. Władze miasta zapowiadają konsultacje m.in. w sprawie miejskich programów zdrowotnych oraz używania pirotechniki w czasie miejskich imprez i uroczystości.
 • 16 grudnia 2017 roku (sobota) w godzinach 8.00 – 15.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach na Stacji Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie. Policjanci podczas prowadzonych w tym dniu działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę właśnie na oświetlenie pojazdów.

 • Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 46-latka podejrzanego o grożenie przy użyciu noża kontrolerowi biletów autobusowych. W chwili zatrzymania agresor miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

 • Policjantka z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy, wspólnie z dzielnicowym z komisariatu II odwiedziła dzieci z Terapeutycznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego „Czyż” w Częstochowie. Mundurowi opowiadali maluchom o swojej pracy, prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • [zdjęcie aktualności]
  12 grudnia 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano konkurs matematyczny dla uczniów szkół z Częstochowy i powiatu.
  [zdjęcie aktualności]
  12 grudnia 2017
  Kolejne pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jedna z nich przeżyła razem więcej niż 50 lat.
  [zdjęcie aktualności]
  12 grudnia 2017
  Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej to laureaci tegorocznej nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej. Mecenasem Pomocy Społecznej za rok 2017 został Rotary Club Częstochowa.