[zdjęcie aktualności]
19 października 2017
Miejski monitoring w Częstochowie powiększył się o kolejnych 8 kamer. Obecnie jest ich już 79.
 • Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadziła prelekcję pod tytułem „Zasady bezpiecznego zachowania na drodze” w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. St. sierż. Beata Witos tłumaczyła dzieciom, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych oraz co wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a towarzyszył jej przy tym Sznupek – maskotka śląskiej policji.

 • Dzielnicowy z komisariatu VI w Częstochowie mł. asp. Kamil Dzioba wraz z st. sierż. Beatą Witos z wydziału ruchu drogowego spotkali się dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 7, aby opowiedzieć im o swojej pracy i wpoić podstawowe zasady bezpieczeństwa. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mundurowi czytali maluchom książki o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

 • [zdjęcie aktualności]
  17 października 2017
  Spektakl „Efekt” Teatru Mickiewicza zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.
  [zdjęcie aktualności]
  17 października 2017
  Już 2500 kuponów wydano w ramach realizowanej przez MOPS akcji "Kawiarenka dla Seniora". W zeszłym roku w ramach całej edycji, rozdysponowano ich 2200.
  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2017
  Dziś około godziny 10.00, na terenie skweru Solidarności zauważono prawdopodobnie rannego krogulca. Będący pod ścisłą ochroną gatunkową ptak został zabrany do częstochowskiego schroniska dla zwierząt.
  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2017
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że przewidywana data powrotu na stałą trasę linii nr 33 to 21 października.
  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2017
  Zespół Szkół im. dr Wł. Biegańskiego przy ulicy Dąbrowskiego ma nową elewację.
 • Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zabezpieczyli przeszło 5 kg kwiatostanu konopi indyjskich i ponad 14,5 g marihuany. Podejrzewani o uprawę i posiadanie narkotyków 33 i 28-latek zostali zatrzymani. Śledczy przedstawili im już zarzuty. Wspólnie z prokuratorem policjanci ustalają teraz szczegóły sprawy.

 • W ręce policjantów z komisariatu V w Częstochowie wpadł 20-latek podejrzany o włamanie. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany w toku prowadzonego postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu aż 20 zarzutów, w tym kilkukrotnego włamania do mieszkania i samochodu, posiadania narkotyków i kradzieży pieniędzy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.

 • Policjanci z Kłomnic zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu. W porzuconym aucie mężczyzna zostawił swój telefon komórkowy. Dodatkowo zatrzymanemu zarzuca się włamanie na budowę, skąd skradzione zostały elektronarzędzia. Część rzeczy już odzyskano.

 • Kryminalni z Kłomnic zatrzymali 23-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała i groźby karalne kierowane pod adresem znajomego z tej samej miejscowości. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego butelką po piwie, rozbijając mu ją na głowie. Dodatkowo groził mu przy tym pozbawieniem życia.

 • Zbliża się Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku został wyznaczony na dzień 19 października. Równolegle trwać również będzie Tydzień Mediacji, przypadający w dniach od 16 do 20 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączą się również policjanci.

 • Policjanci z komisariatu V zatrzymali 26-latka podejrzanego o atak na swoją byłą dziewczynę. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna od kilku miesięcy uporczywie nękał pokrzywdzoną, a w ostatnich dniach uderzył i zabrał jej torebkę. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

 • Policjanci z Częstochowy w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji aktywnie promują tę formę ugodowego rozwiązywania konfliktów. Dla osób zainteresowanych rozwiązywaniem sporów w drodze mediacji w Częstochowie, Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „DLA RODZINY” prowadzi specjalne dyżury. Akcja potrwa w placówce na ul. Jasnogórskiej 34 do 20 października, a w dniu 21 października w Poradni dla Rodziny na ul. Kościuszki 13.

 • Już po raz kolejny policjanci z Częstochowy zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie do udziału obchodach „Dnia bezpieczeństwa”. Dzieci przygotowały ciekawy program artystyczny, a st. asp. Marcin Machnik i st. sierż. Beata Witos w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” przeprowadzili prelekcję o właściwym zachowaniu najmłodszych w domu, szkole, w ruchu drogowym i podczas codziennych zabaw.

 • Podczas codziennej służby st.sierż. Beata Witos z ruchu drogowego odwiedza częstochowskie szkoły w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo..Bezpieczna droga do szkoły". Policjantka rozmawia z dziećmi na temat podstawowych zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drogach.

  W związku z prowadzoną kampanią "Rok pieszego 2017" w dniu wczorajszym na terenie Częstochowy i powiatu, częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Kontrola drogowa - Pieszy”. Celem akcji było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

  W dniu wczorajszym w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo......Bezpieczna droga do szkoły" dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Częstochowie wspólnie z policjantką ruchu drogowego, przeprowadzili prelekcję wśród najmłodszych uczniów w Zespole Szkół nr 2 w Częstochowie. W czasie spotkania omówiono przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

  Już w pierwszy dzień roku szkolnego doszło do tragedii na drodze z udziałem uczennicy. Obrażenia, jakie odniosła okazały się niestety zbyt poważne i nastolatka zmarła. Policjanci po raz kolejny przypominają podstawowe przepisy ruchu drogowego. Tylko ich przestrzeganie może uchronić przed kolejnym nieszczęściem na drodze.

  Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 28-latka, który na terenach nieużytków rolnych uprawiał krzaki konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 200 krzaków tej rośliny. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty uprawiania konopi.