[zdjęcie aktualności]
6 sierpnia 2019
 • Częstochowska policja włączyła się w akcję "Pomóż Się Przytulić"

  Policjanci z częstochowskiego garnizonu przyłączyli się do zbierania pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Akcja prowadzona będzie wspólnie z Zarządem Terenowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie i w każdym z podległych komisariatów. Zbiórka maskotek potrwa do 2 września 2019 roku.

 • Bezpieczne Wakacje najmłodszych mieszkańców Tysiąclecia

  W tym tygodniu profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odwiedził dzieci w Klubie Sółdzielczym "Nasza Praca", by porozmawiać o bezpieczeństwie. Asp. szt. Marcin Machnik przypomniał uczestnikom spotkania o prawidłowym zachowaniu w rejonie kąpielisk wodnych oraz podczas zabaw poza domem.

 • 01 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczystość ślubowania 5 strażaków, którzy rozpoczną służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Ślubowanie przyjął Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Paweł Froch.

  Każdy funkcjonariusz w Polsce ma obowiązek złożenia ślubowania przed przystąpieniem do służby w formacji mundurowej, odnosi się to również do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

  Ślubowanie to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym. Jest ono postrzegane, jako coś podniosłego, stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.

  Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:


  „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym
  w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet
  z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

  Biuro w Warszawie Śródmieściu w zasięgu ręki

  Lokalizacja firmy ma ogromne znaczenie dla jej wizerunku i popularności wśród klientów. Atrakcyjne lokale w prestiżowej okolicy są jednak dużym wydatkiem, na który nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. Istnieje sposób na zdobycie świetnego adresu dla firmy bardzo niskim kosztem – wirtualne biuro w Warszawie Śródmieściu, dzięki któremu każda marka może pozwolić sobie na najlepszą lokalizację.

  Tanie wirtualne biuro w Warszawie – na czym polega usługa?

  Wirtualne biuro Warszawa Śródmieście to bardzo ciekawa usługa dla firm, pozwalająca im na wynajem adresu bez konieczności wynajmu lokalu. Oznacza to, że przedsiębiorca uzyska do swojej dyspozycji adres, który będzie mógł wykorzystać w celach reklamowych i korespondencyjnych, a także przy rejestracji swojej działalności, bez ponoszenia bardzo wysokich kosztów wynajmu.

  Jest to świetna opcja dla wielu przedsiębiorstw, które w swojej działalności nie potrzebują biura – np. małych, jednoosobowych firm, start-upów czy firm pracujących w systemie zdalnym. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają także freelancerzy, którzy mogą podnieść zaufanie klientów i wybić się na tle konkurencji dzięki bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

  Biuro w Śródmieściu stolicy w opcji wirtualnej to nie tylko sam adres, ale także dodatkowe usługi, ułatwiające prowadzenie biznesu z lokalizacją w innym mieście. W ich skład wchodzi szeroko zakrojona obsługa poczty, obsługa prawna oraz dostęp do sali konferencyjnej.

  Obsługa poczty może być realizowana w różnym zakresie, w zależności od wykupionego przez klienta pakietu. W najprostszej opcji jest to odbiór i przechowywanie korespondencji, w najbardziej rozszerzonej – również potwierdzenie odbioru przesyłek, przesyłanie skanów listów na podany adres e-mail oraz zbiorcza wysyłka paczek i listów raz w miesiącu. Z tak poprowadzoną obsługą właściciel firmy nie musi zjawiać się w Warszawie, by być na bieżąco z ważnymi umowami, ofertami i fakturami oraz wszelką inną korespondencją biznesową – umożliwia to prowadzenie swojej działalności na odległość, również z drugiego końca kraju lub nawet zza granicy (ale na terytorium Unii Europejskiej).

  Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość wynajęcia sali konferencyjnej na spotkania biznesowe – jest to opcja dostępna dla użytkowników rozszerzonych pakietów, w ramach których można korzystać ze świetnie wyposażonej sali w ustalonym wymiarze godzin. Ponieważ sala konferencyjna znajduje się w luksusowej kamienicy przy wynajętym adresie wirtualnym, można umawiać się w niej na spotkania biznesowe, budując przy tym solidny wizerunek swojej marki.

  Jakie możliwości daje wirtualny adres dla firmy w stolicy?

  Wirtualny adres dla firmy w Warszawie to możliwość na zdobycie biura w atrakcyjnej okolicy dla każdego przedsiębiorcy. Nie trzeba płacić wysokiego czynszu i rachunków, by móc pochwalić się świetną lokalizacją swojej firmy – a to przełoży się na większe zaufanie wśród klientów i możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji.

  Biuro w Warszawie Śródmieściu z wykorzystaniem adresu wirtualnego to także możliwość prowadzenia swojej działalności na odległość, np. z innego miasta czy nawet kraju. Biznes będzie kojarzony ze stolicą, co wiąże się z wieloma korzyściami, w tym wizerunkowymi, a jego właściciel będzie mógł swobodnie zarządzać nim ze swojego miejsca zamieszkania.

  Cena wirtualnego biura w Warszawie jest naprawdę niska – najtaniej dostępny jest podstawowy pakiet usług, którego koszt to zaledwie 49 zł miesięcznie. Bardziej rozbudowane pakiety również są dostępne w atrakcyjnych cenach, co sprawia, że tanie biuro wirtualne jest dostępne dla każdego przedsiębiorcy.

 • Podjęli z wody

  Policjanci częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji, pełniący wczoraj służbę na zbiorniku wodnym w Poraju, udzielili pomocy 2 osobom znajdującym się w wodzie. Mundurowi podjęli akcję ratunkową, kiedy zauważyli na środku zalewu przewróconą łódź.. Na szczęście, nikomu z uczestników rejsu nic się nie stało.

 • Policjanci z Częstochowy grali dla chorego Wojtusia

  Mundurowi z częstochowskiego garnizonu włączyli się w organizację imprezy charytatywnej w Mykanowie. Festyn zorganizowano, aby zebrać pieniądze na leczenie 4-letniego Wojtusia chorego na neuroblastomę. Policyjna reprezentacja piłki nożnej rozegrała mecz z wykładowcami Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć policyjne radiowozy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu, a Sznupek jak zwykle rozbawiał wszystkich uczestników.

 • 1 sierpnia 2019 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie brali udział w uroczystościach związanych z obchodami rocznicy powstania warszawskiego, które rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, której przewodniczył metropolita częstochowski biskup dr Wacław Depo. Po mszy świętej w hołdzie poległym pod Grobem Nieznanego Żołnierza zostały złożone wieńce.

  Ponadto w godzinę, "W" aby oddać hołd powstańcom rozbrzmiały syreny alarmowe oraz sygnały dźwiękowe i świetlne na samochodach ratowniczo-gaśniczych w częstochowskich jednostkach ratowniczo-gaśniczych.

  W dniach 26,27, 28 lipca 2019 r. częstochowscy strażacy zorganizowali ćwiczenia doskonalące na nowym odcinku autostrady A1. Głównym celem ćwiczeń było zapoznanie z charakterystyką obiektu i potencjalnymi utrudnieniami w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych, rozpoznanie wjazdów i przejazdów dla służb ratowniczych, zwłaszcza tych zlokalizowanych poza głównymi węzłami komunikacyjnymi.

  Nowy odcinek autostrady A1 został oddany do użytku dla kierowców 2 sierpnia 2019r.

  Ogrody zimowe są bardzo charakterystycznym budynkiem, który może być dobudowany do istniejącego już domu lub być częścią nowych budynków mieszkalnych. Jest to rozwiązanie często stosowane przez osoby, które dysponują dość sporą działką, która wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Ponadto ogród zimowy jest świetnym miejscem, gdzie niezależnie od warunków pogodowych możemy przyjemnie spędzać czas po ciężkim dniu w pracy i delektować się widokiem pobliskim pól czy lasów. Budowa ogrodów zimowych stanowi niemały wydatek, jednak korzyści, jakie płyną z takiej inwestycji mogą go zrekompensować.

  Dlaczego warto mieć ogród zimowy?

  Ogród zimowy jest bardzo specyficzną konstrukcją, która może niektórym nie przypaść do gustu. Jest to jednak doskonałe miejsce, w którym w każdej chwili możemy obserwować okoliczną przyrodę. Oranżeria jest również nie lada gratką dla miłośników hodowli roślinnych, ponieważ nieustannie przez cały rok możemy pielęgnować nasze rośliny, które w ogrodzie zimowym posiadają idealne warunki do rozwoju.

  Ponadto przebywając w ogrodzie zimowym mamy wrażenie przebywania w samym sercu naszego ogródka nie wystawiając czubka nosa poza próg naszego domu. Tego typu konstrukcje przydają się w dużej mierze jesienią i zimą, kiedy aura za oknem potrafi być naprawdę nieprzyjemna. Letnią porą w każdej chwili możemy oczywiście otworzyć oranżerię w dowolny sposób, który nam odpowiada.

  Ogród zimowy jest także dobrym pomysłem, jeżeli chcemy zwiększyć powierzchnię naszego domu. Niezależnie od specyfiki budynku możemy bez problemu jego wygląd zarówno do zewnętrznego stylu domu jak i wnętrza pomieszczenia. Ogrody zimowe mogą być częścią salonu czy korytarza lub być z nimi połączone.

  Budowa ogrodu zimowego

  Wzniesienie konstrukcji ogrodu zimowego jest dosyć skomplikowane i czasochłonne, dlatego warto zatrudnić doświadczonych fachowców, którzy podejmą się tego zadania.

  Do budowy samego szkieletu stosuje się najczęściej drewno, aluminium lub PCV. Belki drewniane, które swoją estetyką i ponadczasowością przewyższają sztuczne zamienniki, są częstym surowcem budulcowym jeśli chodzi o stabilne konstrukcje ogrodów zimowych. Drewno posiada jednak jedną istotną wadę, dzięki której odchodzi się od tego typu rozwiązań – wymaga cyklicznych konserwacji i odpowiedniej pielęgnacji. Ponadto powierzchnia belek, pomimo warstwy impregnatu nie jest odporna na ciężkie warunki atmosferyczne jak intensywne opady deszczu czy długotrwałe działanie słońca.

  Co raz częściej stosuje się profile aluminiowe, których podstawową zaletą jest odporność na różnego rodzaju zmienne warunki atmosferyczne, a dodatkowo nie ulega korozji. Stabilna konstrukcja aluminiowa nie wymaga konserwacji, jak jest to w przypadku naturalnego drewna. Dodatkowym atutem aluminium jest bogate wzornictwo, dzięki czemu w ofertach producentów możemy znaleźć wiele kolorów i faktur profilów.

  Rozwiązaniem pośrednim jest połączenie obu materiałów. Belki drewniane wspomagane przez aluminiowe profile zapewnią konstrukcji zewnętrzną ochronę przed szkodliwymi czynnikami, a w środku ogrodu zimowego można cieszyć się drewnianym wykończeniem konstrukcji.

  Cała konstrukcja w etapie końcowym zostaje oszklona specjalnym rodzajem szkła, które możemy wybrać w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

  Ogrody zimowe w Warszawie

  Oranżerie obecnie są bardzo częstym zjawiskiem w stolicy i jej okolicach. Szczególnie poza centrum miasta widoczne są szklane dobudówki, które wypełnione wyposażone są w zestawy wypoczynkowe czy egzotyczne rośliny, które tworzą niepowtarzalny klimat przez cały rok.

  Konstrukcje ogrodów zimowych

  Polscy producenci oświetlenia mają zwykle do zaoferowania szeroką gamę swoich firmowych produktów. Możemy wybierać spośród tych najprostszych projektów, aż po te najbardziej oryginalne i niebanalne modele. Szukając odpowiednich lamp do naszego mieszkania, zwracamy uwagę na konkretne ich cechy. Chcemy oczywiście, żeby pełniły one rolę dobrego oświetlenia naszych wnętrz, ale w dzisiejszych czasach, nie wystarczy to, by zadowolić coraz bardziej wymagającego klienta. Ważne jest również to, żeby takie oświetlenie było funkcjonalne i praktyczne, co daje możliwość jego dostosowania do każdego pomieszczenia i celu przeznaczenia, w zależności od naszych potrzeb. Na równi z tymi wartościami stawiamy także nowoczesność oraz design. W obecnych czasach, kiedy wszyscy jednakowo podążają za modą, również w kwestii aranżacji pomieszczeń mieszkalnych, chcemy znaleźć coś, co wyróżni nas od reszty ludzi. Sposobem na osiągnięcie pożądanej oryginalności może okazać się dobór odpowiedniego oświetlenia. Taka subtelna zmiana, jaką jest zamontowanie nowych lamp, może diametralnie odmienić wygląd całego wnętrza. Decydując się na zakup, oferujący lampy podłogowe producent powinien dokładać wszelkich starań by łączyły one wszystkie wymagane cechy idealnego światła. 

  Na czym polega funkcjonalność lamp podłogowych i czy warto mieć je w swoim domu?

  Lampy podłogowe stojące często bywają niedoceniane i zapomniane przez większość z nas, gdyż zwykle stawiamy na takie oświetlenie, które możemy zamontować na ścianach naszych pomieszczeń. Takie rozwiązanie wydaje się najłatwiejsze i najbardziej korzystne. Jednak to, co odróżnia lampy podłogowe od tych wiszących to nie tylko fakt, jakim jest sposób ich ulokowania, ale też wiele innych cech, które powinny nas do oświetlenia stojącego przekonać. Jedną z zalet jest chociażby ich niezwykła funkcjonalność. Niezależnie od tego, czy chcemy ją umieścić w salonie, by rozświetlała całe pomieszczenie, lub w sypialni, gdzie stworzy przyjemny i relaksujący klimat, czy może w gabinecie, w którym wykorzystamy ją do czytania, lub przy wieczornej pracy. Lampa podłogowa wszędzie perfekcyjnie się sprawdzi. Nowoczesne oświetlenie powinno łączyć funkcjonalność z designem, gdyż obecnie jest to bardzo ważna cecha dla kupujących, którzy chcą wyróżnić ciekawą aranżacją swoje mieszkania. Dlatego tworzący lampy podłogowe producent, swoje produkty projektuje, a następnie wykonuje tak, żeby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Robi to poprzez śledzenie najnowszych trendów oraz wykorzystanie przy tworzeniu firmowego oświetlenia najbardziej wykwalifikowanych fachowców w tej dziedzinie. Dzięki temu, takie lampy nie tylko perfekcyjnie oświetlają wnętrza mieszkań, ale też zachwycają swoją prezencją, gdy są wyłączone. 

  Kiedy mowa o oświetleniu stojącym, nie można zapomnieć również o takich wartościach, jak praktyczność i mobilność, które są domeną tego rodzaju lamp. Możemy bez problemu przenosić je z miejsca na miejsce, w zależności do czego w danej chwili to światło potrzebujemy. Lampa podłogowa znajdzie swoje zastosowanie jako urządzenie doświetlające część pokoju, chociażby w salonie, przy fotelu, gdy chcemy umilić swój wieczór dobrą książką, czy stworzenia kameralnej atmosfery, sprzyjającej wypoczynkowi po ciężkim dniu w pracy. Jednak wystarczy ustawić ją w innym miejscu, a sprawdzi się również jako oświetlenie całego pomieszczenia. 

  Mając na względzie wszystkie cechy lamp podłogowych, które producent nam gwarantuje, warto zdecydować się na ich kupno, a dzięki temu wnętrza naszych mieszkań uzyskają niepowtarzalny charakter. 

  Tworzący lampy podłogowe producent gwarancją funkcjonalnego oświetlenia. Sprawdź, dlaczego

  [zdjęcie aktualności]
  2 sierpnia 2019
  Miejskie Centrum Informacji Turystycznej wydało folder turystyczny ze zdjęciami częstochowskich murali – tych samych, które znalazły się w tegorocznym miejskim kalendarzu.
  [zdjęcie aktualności]
  2 sierpnia 2019
  Częstochowianki i częstochowianie, jak co roku, uczcili pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego.
  [zdjęcie aktualności]
  2 sierpnia 2019
  W najbliższy weekend w Częstochowie odbędzie się kilka imprez dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kibiców sportowych. W programie m.in. mecze piłki nożnej, turnieje miniżużla, czy wspólne bieganie.
  [zdjęcie aktualności]
  2 sierpnia 2019
  W niedzielę 4 sierpnia rozpocznie się VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - Sola Musica. Zainauguruje go występ Jana Baciaka i Trio Volante. Wstęp wolny.
  [zdjęcie aktualności]
  2 sierpnia 2019
  Prezydent Częstochowy apeluje do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie konkretnych działań prowadzących do rozwiązania wyjątkowo ciężkiej sytuacji ISD Huty Częstochowa, także o rozważenie upaństwowienia zakładu, który zatrudnia 1200 pracowników. Ze swojej strony deklaruje pomoc i ...

  Czym kierować się wybierając przedszkole w Warszawie?

  Wybierając odpowiednie przedszkole w Warszawie, powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi kwestiami, ponieważ prawidłowa decyzja ma ogromny wpływ na dalszy rozwój dziecka i to, jakie będzie jego codzienne samopoczucie. Dzięki odpowiedniej opiece, maluch będzie mógł prawidłowo funkcjonować i zostać przygotowany do dalszych etapów edukacji – na przykładzie Baby English Academy z Wilanowa podpowiemy Ci, na co szczególnie powinieneś zwrócić uwagę jako rodzic!

  Wybieramy właściwe przedszkole – na przykładzie Baby English Academy

  Chcąc wybrać odpowiednie przedszkole niepubliczne w Warszawie, zapoznaj się z ofertą, jaka znajduje się na stronie internetowej, sprawdź na co zwracają uwagę opiekunowie i jakie warunki panują w danym miejscu. Porozmawiaj z właścicielem i kadrą opiekunów, sprawdź opinie, a następnie porównaj oferty – w ten sposób znajdziesz najlepsze miejsce do rozwoju swojego dziecka. Oto najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę – na przykładzie Baby English Academy!

  Rodzaj prowadzonych zajęć

  Plan zajęć jest niezwykle istotny – to na jego podstawie wywnioskujesz, czy niepubliczne przedszkole zadba o prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Sprawdź, czy w ich skład wchodzą zarówno zajęcia dydaktyczne, jak też językowe czy logopedyczne. Bardzo istotną kwestią jest to, by przedszkola prywatne oferowały rozrywkę, odpoczynek i spacery – oczywiście pod okiem opiekunów. Wszak zabawa również jest ważna dla rozwoju Twojego dziecka!

  Kadra przedszkola

  Jedna pani opiekunka to za mało, by zadbać o rozwój Twojego dziecka. Prawdziwe przedszkole przyszłości, jak Baby English Academy, współpracuje również ze specjalistami, takimi jak psycholog, logopeda czy terapeuta integracji sensorycznej. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło pracować ze specjalistą w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z rozwojem.

  Wyżywienie i infrastruktura

  Najlepsze przedszkola niepubliczne w Warszawie posiadają własne, doskonale wyposażone place zabaw i oferują stałe, wysokiej jakości wyżywienie. Co więcej – każda placówka dbają o rozwój Twojego dziecka powinna zapewnić mu odpowiednie warunki, a więc prawidłowo wyposażone sale oraz dbać o bezpieczeństwo (BHP, ochrona przeciwpożarowa czy pozytywna ocena sanepidu mają tutaj ogromne znaczenie!).

  Język angielski

  To dzisiaj podstawa – przedszkole językowe będzie znakomitym rozwiązaniem dla Twojego dziecka, ponieważ wprowadzi do jego życia język angielski, który łatwiej przyswajać w bardzo młodym wieku. A to zaprocentuje w przyszłości i znacznie ułatwi starszemu już dziecku naukę języka obcego, co w dzisiejszych czasach ba duże znaczenie.

  Zaangażowanie w pracę z dzieckiem i kontakt z rodzicem

  Sprawdź, czy wybierane przez Ciebie niepubliczne przedszkole będzie w stanie zapewnić Ci stały kontakt oraz informowanie o rozwoju dziecka czy jego problemach. Poczytaj też opinie innych rodziców, sprawdź ranking przedszkoli i w ten sposób dowiedz się, czy dana placówka odpowiednio angażuje się w pracę z dziećmi. Bardzo istotną rolę odgrywać będzie tutaj bez wątpienia indywidualne podejście do malucha, które na tym etapie rozwoju jest niezwykle istotne.

  Wybierz właściwie!

  Przedszkola w Warszawie oferują różne plany zajęć, zajęcia dodatkowe oraz metody rozwoju Twojego dziecka. Dla Ciebie najistotniejsze powinno być wybranie idealnego miejsca dla swojego dziecka, dlatego też polecamy Ci kierować się powyższymi wskazówkami oraz ofertą, jaką posiada Baby English Academy. To przykład przedszkola, które zapewni prawidłowy rozwój, zorganizuje indywidualne zajęcia z dzieckiem i przede wszystkim – poinformuje Cię o tym, jak prezentuje się Twoje dziecko na tle innych. A to klucz do tego, by eliminować jego problemy oraz niwelować wszelkie różnice już we wczesnej fazie rozwoju.

  Budując nasz wymarzony dom czasem zapominamy o przestrzeni wokół niego. Zagospodarowanie ogrodu zostawiamy sobie na inny czas, ponieważ koszty z tym związane często przekraczają nasze możliwości. Jeśli jednak decydujemy się na zajęcie się przydomowym ogródkiem, warto również pomyśleć o budowie tarasu, który mógłby służyć jako doskonałe miejsce na weekendowego grilla czy przyjęcie urodzinowe. Do tego potrzebne są niezwykle trwałe i wytrzymałe materiały, które idealnie wpiszą się w naszą koncepcję. Deski kompozytowe to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i sprawnie doprowadzić taras do stanu używalności.

  Deski kompozytowe „na czasie”

  Deski tarasowe wykonane z kompozytu cieszą się obecnie znacznie większą popularnością niż deski tradycyjne zrobione w całości z drewna. Skąd taki trend? Przede wszystkim deska kompozytowa jest wykonana przy użyciu mieszanki związków chemicznych, polimerów termoplastycznych, oraz drobnych elementów drzewnych w postaci mączki. To połączenie zapewnia produktom kompozytowym niezwykle wysoką jakość oraz długą żywotność.

  Deski tarasowe kompozytowe to rozwiązanie dedykowane nie tylko dla osób posiadających swój własny dom, ale również dla przedsiębiorców, którzy zajmują się wyglądem i urządzeniem wspólnych przestrzeni publicznych jak molo, park czy tarasy widokowe. Użycie zwykłych drewnianych desek generuje niepotrzebne wydatki z powodu konieczności corocznych renowacji, dlatego władze polskich miast decydują się wymianę wyeksploatowanych desek na nowoczesne i bardziej oszczędne rozwiązanie.

  Deska tarasowa – więcej zalet niż wad

  Deski tarasowe WPC (z ang. Wood Plastic Composite) to szansa na taras, który po kilku a nawet kilkunastu latach użytkowania nie zmieni swojego wyglądu, a my będziemy cieszyć się estetyką i elegancją naszej przestrzeni przydomowej przez długi czas.

  Najlepsze deski tarasowe

  Oprócz walorów estetycznych deski WPC to przede wszystkim odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz te wynikające z warunków klimatycznych i atmosferycznych. Kompozytowe deski tarasowe do stuprocentowa ochrona przed wodą i wilgocią, co jest możliwe dzięki specjalnym technologiom odprowadzających nadmiar substancji. Dodatkowo powierzchnia desek jest zabezpieczona przez warstwę wodoodporną, dzięki czemu materiał w żadnym stopniu nie pochłania wody.

  Deski kompozytowe (WPC) zostały zaprojektowane w ten sposób, aby ich użytkowanie i stąpanie po ich powierzchni było całkowicie bezpieczne i przystosowane do wieku ich użytkowników. Deski tarasowe producent poleca głównie do zagospodarowywania przestrzeni domów, gdzie często przebywają dzieci. Właściwości desek nie powodują większych otarć czy bolesnych ran w razie upadku. Zewnętrzna warstwa desek jest idealnie gładka i wyszlifowana, dzięki czemu nie musimy obawiać się drzazg lub wystających gwoździ, które często były przyczynami nieprzyjemnych ran.

  Montaż desek kompozytowych na tarasie

  Instalacja desek wykonanych z użyciem kompozytu jest sprawą nieskomplikowaną, a do jej przeprowadzenia wystarczy kilka podstawowych narzędzi jak wiertarko-wkrętarka, pilarka ręczną, miarka, wkręty oraz kilka innych rzeczy. Deski kompozytowe możemy również zamontować za pomocą klipsów montażowych, które znajdziemy w każdym sklepie budowlanym. Klipsy pozwalają na dowolne ustawienie desek w zależności od tego jaka odległość między deskami jest dla nas zadowalająca.

  Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności warto poszukać zaufanej ekipy budowlanej, która zbuduje taras w szybki i sprawny sposób. Oczywiście wynajmując fachowców musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, jednak warto dopłacić kilkaset złotych i mieć piękny, funkcjonalny taras.

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia

  Tańczą trzmiele, pszczółki, biedroneczki, a oprócz nich – tańczą też dzieciaczki! Na niesamowity, pełen przyjaznych robaczków, muzyki i tańców weekend dla najmłodszych zaprasza Rabkoland – już 3 i 4 sierpnia.

  Jak pracują pszczółki? Czy owca iRena umie tańczyć tango? Skąd bierze się miodek? Czy trudno jest zrobić własną, prawdziwą, ekologiczną zabawkę, kiedy ma się kilka lat? Czy krokodyl Oskar lubi podjadać z ula? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w najlepszym parku rozrywki dla dzieci podczas tej niezwykłej imprezy!

  Dolina Trzmiela – czyli jedna z 5 niezwykłych stref tematycznych Rabkolandu – roztańczy się dzięki koncertom zespołu Beti & Bobass Dla Dzieci, który zagra znane wszystkim piosenki Majki Jeżowskiej i inne hity dla najmłodszych. Roztańczone maluchy z pewnością pokochają też Trzmielowe Disco z nagrodami, które odbędzie się kilka razy w ciągu obu dni imprezy.

  Weekend na imprezie Pana Trzmiela zapowiada się zielono! Na najmłodszych czekają ciekawe, kreatywne warsztaty, które doskonale połączą frajdę z ekologii. Dzieci przekonają się, jak łatwo mogą stworzyć własną eko-zabawkę!

  Przez całą imprezę będzie nam towarzyszyło stoisko z ulem, w którym można zobaczyć pracę prawdziwych pszczół. Dzieci usłyszą pasjonujące opowieści o pszczółkach, ich pracy i środowisku, w którym żyją te kochane, bzyczące owady. Będzie także możliwość zakupienia ekologicznych miodów prosto ze swojskiej pasieki.

  Nie zabraknie też stałych artystów Rabkolandu – iluzjonista Łukasz Podymski popisze się magicznymi sztuczkami, a Teatr Bajdurka zaprasza na premierę 2019: spektakl „Krucabomba i kwiatek cioci Maryni!”. Mali aktorzy teatrzyku i najmłodsi asystenci magika na świecie zostaną

  Zabawa Dolina Trzmiela Tańczy trwa 3 i 4 sierpnia (sobota i niedziela) od 10:00 do 18:00, a wszystkie dodatkowe atrakcje są wliczone w cenę biletu do parku rozrywki (39 zł za cały dzień zabawy).

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony weekend dla maluchów w Rabkolandzie

  Rabkoland

  Zdjęcie z Rabkolandu

  Widoki w Rabkolandzie

  Jezioro w Rabkolandzie