• Dzielnicowy odznaczony przez Zarząd ROD

  Asp.szt. Sławomir Zwolski to dzielnicowy, który opiekuje się mieszkańcami dzielnicy Zawodzie w Częstochowie. Służy im przede wszystkim pomocą w różnych sytuacjach życiowych. W sobotę Zarząd Rodzinnych Ogródków Działkowych uhonorował policjanta Odznaką "Za zasługi dla ROD".

 • I Etap „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

  Policjanci z Częstochowy przyglądali się powiatowym eliminacjom do etapu okręgowego „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

 • Życzenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z Okazji Dnia Strażaka.

  Życzenia Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z Okazji Dnia Strażaka.

  Życzenia Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka

  W dobie rozwijającej się dynamicznie gospodarki, coraz więcej osób przykłada spore znaczenie, do wystroju wnętrz swoich lokali. Spowodowało to dynamiczny rozkwit jednej z gałęzi branży budowlanej, w której funkcjonują ekipy budowlane, zajmujące się remontami, oraz wykończeniami wnętrz. Firmy z tej branży, które chcą zaoferować swoim klientom usługi na najwyższym poziomie, powinny zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, taki jak agregat szpachlarsko malarski.

  Wykończenia wnętrz

  Rynek wykończeniowy stał się bardzo istotną częścią branży budowlanej. Funkcjonuje na nim wiele firm, które specjalizują się jedynie w remontach, oraz wykończeniach wnętrz. W firmach, które zajmują się kompleksowym wykańczaniem lokali, bedących w stanie deweloperskim, lub kompleksowymi remontami, na ogół zatrudniani są różni fachowcy, z których każdy specjalizuje się w czymś konkretnym. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż chcąc wykonywać jakąś pracę na wysokim poziomie, trzeba się w tym wyspecjalizować, a w dziedzinie wykańczania wnętrz, spektrum różnorakich prac jest bardzo szerokie.

  W takim firmach zatrudnia się glazurników, monterów paneli podłogowych, malarzy, czy też szpachlarzy. Każdy z nich musi opanować obsługę narzędzi dedykowanych do konkretnego rodzaju prac, oraz nabrać doświadczenia w pracy z konkretnymi materiałami budowlanymi.

  W codziennej pracy, bardzo pomagają wyspecjalizowane narzędzia elektryczne, takie jak agregaty szpachlarsko malarskie.

  Sprzęt budowlany

  Ostateczny sukces na rynku, jest uzależniony od tego, czy dana firma jest w stanie zaoferować klientowi odpowiednio niską cenę, oraz usługę wysokiej jakości. To z kolei determinowane jest wydajnością pracy, którą można zwiększyć, za pomocą wykorzystania innowacyjnych rozwiązań, takich jak właśnie agregaty szpachlarsko malarskie. Są to urządzenia, które zdecydowanie przyspieszają pracę, zarówno z zakresu malowania ścian, jak i nakładania podkładu. Jest to rozwiązanie, którego zastosowanie jest bardzo istotne, zwłaszcza w kontekście profesjonalnej ekipy budowlanej.

  Agregat szpachlarsko malarski

  Standardowy agregat szpachlarsko malarski, posiada wbudowany system hydrauliczny, który dzięki odpowiedniej mocy potrafi wydajnie nakładać farby, lub podkład, na rozległe powierzchnie. Tego typu agregaty są skonstruowane w taki sposób, aby ich przenoszenie było jak najwygodniejsze, aby można było je stosować nawet w niewielkich pomieszczeniach, takich jak pokoje w małych mieszkaniach.

  Na rynku dostępne są różne modele agregatów. Niektóre z nich posiadają silniki spalinowe, które są dedykowane do pracy na zewnątrz budynków, ale można również kupić agregat z napędem elektrycznym, który przeznaczony jest do pracy wewnątrz budynku. Kupując agregat, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on zaopatrzony w odpowiednie kółka, lub systemy nośne, które zapewnią mu odpowiednią mobilność, co znacząco wpłynie na tempo i wygodę pracy.

  Gdzie kupować sprzęt elektrotechniczny

  Agregat szpachlarsko malarski można kupić nowy, używany, lub go wypożyczyć. Najpopularniejszym wyborem na rynku, są agregaty szpachlarsko malarskie Graco, oraz Wagner. Można je znaleźć w sklepach ze sprzętem budowlanym, oraz w sklepach Internetowych. Jednak dla niewielkich ekip budowlanych, lub dla osób prywatnych, bardziej polecane jest wynajęcie takiego agregatu. Pozwala to na uniknięcie dużych, jednorazowych kosztów, przy jednoczesnym uzyskaniu korzyści wynikających ze zwiększonej wydajności pracy.

  Agregat szpachlarsko malarski

  Znalezienie dobrego ginekologa to dla wielu kobiet duże wyzwanie. Ten specjalista powinien być zaufany, doświadczony, a także powinien być dostępny wtedy, gdy będziemy go potrzebować. Jak znaleźć ginekologa dla siebie?

  Wiele kobiet ma problemy ze znalezieniem ginekologa, który będzie w stanie spełnić ich wymagania. Zdarza się, że wizyta u nieodpowiedniego specjalisty może spowodować traumę na wiele lat i tym samym zniechęcić do kolejnych badań!

  Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa typu „ginekolog Pruszków”, wówczas możemy natychmiast zauważyć, że wyświetla nam się wiele adresów. Wśród nich można znaleźć również gabinety w prywatnej przychodni medycznej Progress Clinic.

  Czym warto kierować się podczas wyboru odpowiedniego ginekologa? Czy można ufać wszystkim opiniom dostępnym on-line? Jak określić, czy wybrany przez nas specjalista rzeczywiście jest tym najlepszym? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

  Dobry ginekolog – czyli jaki?

  Jak wspomnieliśmy już wcześniej, ginekolog jako specjalista zajmujący się intymnymi sprawami, powinien być godny zaufania, fachowy, delikatny, taktowny, a także powinien być dostępny dla pacjentki także w sytuacjach awaryjnych.

  Niestety, chyba każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy ginekolog w Pruszkowie oraz w innych miejscowościach może spełnić te wymagania.

  Zdarza się, że wizyta u ginekologa jest nieprzyjemna – lekarz jest opryskliwy, wykonuje badanie tak, że wywołuje ono ból u pacjentki, nie odpowiada na jej pytania, kieruje się prywatnymi przekonaniami, na przykład nie chce wypisać pacjentce leków antykoncepcyjnych.

  Zatem przed zapisaniem się do specjalisty takiego jak ginekolog Pruszków opinie on-line oraz uzyskane od znajomych kobiet mogą być bardzo pomocne.

  Do ginekologa w Pruszkowie na NFZ czy prywatnie?

  Do gabinetu ginekologicznego możemy udać się zarówno na NFZ (dotyczy kobiet posiadających opłaconą składkę na ubezpieczenie zdrowotne), a także prywatnie, za odpowiednią opłatą. Co wybrać?

  Ginekolog Pruszków NFZ – osoby z ubezpieczeniem nie muszą płacić za wizytę u ginekologa na NFZ. Niestety, oczekiwanie na specjalistę może być bardzo długie, więc wtedy, gdy pojawiają się nagłe problemy, na przykład nieprzyjemna infekcja, nagłe krwawienie, potrzeba wypisania antykoncepcji awaryjnej, możemy mieć trudności z otrzymaniem właściwej opieki medycznej.

  Ginekolog Pruszków prywatnie – czas oczekiwania na wizytę u ginekologa prywatnie to zwykle około tygodnia, ale w nagłych przepadkach specjalista może przyjąć nas nawet tego samego dnia. Prywatne gabinety są też na ogół lepiej wyposażone od tych państwowych. Głównym minusem jest konieczność zapłaty za wizytę – cena to na ogół od 50 do 200 złotych zależnie od gabinetu.

  Zatem wtedy, gdy zależy nam na szybkiej i profesjonalnej pomocy, warto pomyśleć o zapisaniu się na prywatną wizytę.

  Jak wybrać najlepszego ginekologa w Pruszkowie?

  Gdy chodzi o miejscowość Pruszków ginekolog przyjmuje tutaj w kilkudziesięciu gabinetach. Jeżeli chcemy udać się do dobrego specjalisty, warto poszukać opinii na jego temat lub zapytać znajomych kobiet, czy mogą polecić nam konkretnego ginekologa.

  Warto także sprawdzić oferty w okolicznych miejscowościach – znajdziemy je on-line, na przykład przez wpisanie do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „ginekolog Milanówek”.

  Gdy umówimy się już na wizytę, pamiętajmy o tym, że wybranego ginekologa zawsze możemy zmienić na innego, gdy nie spełni naszych oczekiwań.

  Ginekolog powinien rzetelnie i fachowo podejść do pacjentki, wyjaśnić jej wszystkie wątpliwości, delikatnie wykonać badania. Sprawdźmy też, jak jest wyposażony gabinet ginekologiczny, czy jest w nim czysto.

  Ginekolog Pruszków – do kogo warto się udać?

  Chcesz kupić chiński telefon? W takim przypadku możesz zrobić to zarówno w sklepach w Polsce, jak również w tych w Chinach. Jak wygląda wtedy gwarancja i rękojmia w przypadku usterek sprzętu?

  Chińskie telefony to jeden z hitów – do wyboru mamy mnóstwo modeli, także o najlepszych parametrach, które kosztują często znacznie mniej niż flagowce popularnych producentów.

  Wystarczy tylko parę minut, aby w internecie znaleźć chińskie telefony sklep może zaoferować nam szeroką gamę modeli od chińskich producentów, ale znajdziemy je także w sprzedaży w sklepach stacjonarnych.

  Jak jednak prezentuje się wtedy gwarancja oraz rękojmia na telefony Xiaomi i innych chińskich marek?

  Chińskie telefony sklep – kiedy otrzymamy gwarancję, a kiedy rękojmię?

  Gdy kupujemy nowy sprzęt elektroniczny, chcemy, aby był on odpowiednio chroniony w razie pojawienia się usterek. Może przykładowo okazać się, że urządzenie ma jakieś wady produkcyjne.

  W takich sytuacjach klient powinien mieć możliwość zwrócenia się do sprzedającego albo producenta z żądaniem naprawy wady. Gdy przysługuje nam gwarancja albo rękojmia na nasz telefon Xiaomi, wtedy mamy taką opcję.

  Sprawa jednak może być skomplikowana, gdy chodzi o telefony chińskie sklep może bowiem na zawsze oferować nam rękojmię albo gwarancję. Wszystko zależne jest od tego, w jakim kraju zrobimy zakupy.

  Na jaką ochronę mogą liczyć kupujący Xiaomi telefony w Chinach, a na jaką w Polsce?

  Chińskie telefony sklep w Chinach – rękojmia i gwarancja

  Jeśli chcemy kupować chińskie telefony sklep internetowy w Chinach to popularne miejsce do złożenia zamówienia. Do wyboru mamy różne modele telefonów – także te, które nie są dostępne w Polsce.

  Zamawiając telefony i akcesoria Xiaomi lub innych marek w Chinach, możemy zaoszczędzić, ponieważ w przeliczeniu zapłacimy za nie mniej niż w Polsce. Urząd Celny może jednak doliczyć nam 23 proc. podatku VAT. Minusem jest też czas oczekiwania na paczkę – zwykle kilka tygodni.

  Jak wygląda wtedy sprawa gwarancji i rękojmi? Większość chińskich marek, na przykład Xiaomi daje klientom gwarancję na swoje urządzenia – wynosi ona najczęściej 1 rok. Gdy pojawią się jakiekolwiek usterki, wtedy powinniśmy najpierw skontaktować się ze sprzedającym, a potem odesłać do niego urządzenie. Czas naprawy albo wymiany na nowe może przeciągać się nawet powyżej miesiąca.

  Chińskie telefony sklep a gwarancja i rękojmia

  W przypadku zakupu telefonów w Chinach nie chroni nas europejskie prawo pozwalające na skorzystanie z rękojmi – gwarancja i jej warunki są więc indywidualną kwestią producenta oraz sprzedającego, co zwiększa nasze ryzyko jako konsumenta.

  Chińskie telefony sklep w Polsce – rękojmia i gwarancja

  Z kolei wtedy, gdy chcemy kupować w kraju chińskie telefony komórkowe sklep z Polski może zapewnić nam już ochronę obejmująca zarówno gwarancję producenta, jak również rękojmię.

  Rękojmia jako obowiązkowa odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady fizyczne przedmiotu daje nam 2 lata ochrony. W ramach rękojmi sprzedający musi w ciągu 14 dni ustosunkować się do naszych żądań – wykonać naprawę lub wymienić urządzenie na nowe albo oddać pieniądze, gdy wykonanie naprawy nie jest możliwe.

  Zatem dla konsumenta bezpieczniejsze są chińskie telefony sklep Warszawa oraz kupione w innych sklepach w Polsce, ponieważ wtedy możemy skorzystać z szerokiej ochrony w razie wystąpienia usterek.

  [zdjęcie aktualności]
  29 kwietnia 2019
  W sobotę 18 maja w dzielnicy Raków odbędzie się VII Piknik Wiosenny. W programie m.in. gry, zabawy i konkursy z nagrodami.
  [zdjęcie aktualności]
  29 kwietnia 2019
  W niedzielę, 5 maja odbędzie się 47. Wyścig Kolarski Grand Prix Częstochowy o Puchar Prezydenta Miasta i memoriał poświęcony pamięci Jacka Pikorskiego - kolarza i dziennikarza, który zginął tragicznie podczas rowerowego treningu.
  [zdjęcie aktualności]
  29 kwietnia 2019
  Zawodniczki Klubu Sportowego Częstochowianka wywalczyły awans do I ligi kobiet w siatkówce. W ostatnim meczu decydującym o bezpośrednim przejściu pokonały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:1.
  [zdjęcie aktualności]
  29 kwietnia 2019
  Tylko jeszcze do 30 kwietnia można przekazać swój 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. W Częstochowie jest 80 organizacji, którym możemy przekazać tę część naszego podatku.
  [zdjęcie aktualności]
  29 kwietnia 2019
  Początek kolejnego roku szkolnego w Częstochowie będzie inauguracją 2. edycji projektu wspierającego młodzież szkół technicznych i zawodowych. Miasto zdobyło na niego ponad 4,2 mln zł unijnego dofinansowania. O kontynuacji ,,Zawodowej współpracy” przesądził sukces poprzedniej ...
 • Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo podczas majowego wekendu

  Jak co roku kumulacja dni wolnych od pracy z pewnością spowoduje wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych. Od jutra rozpoczynają się wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny weekend”. Podczas całej „majówki” nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, tak, aby każdy szczęśliwie dotarł do celu. Pamiętajmy jednak, że bezpieczna podróż zależy w dużej mierze od nas samych.

 • Policjant na urlopie ratował ludzkie życie

  Sierż. sztab. Kamil Sowiński - policjant z częstochowskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także po godzinach służby. Będąc świadkiem wypadku drogowego motocyklisty, stróż prawa natychmiast ruszył mu z pomocą. Policjant wspólnie z m.in. strażakiem udzielił rannemu i nieprzytomnemu motocykliście fachowej pomocy przedmedycznej do momentu przybycia na miejsce ratowników medycznych.

 • Nagrody rzeczowe o wartości 15 tyś. zł czekają na uczestników Konkursu Powiatowego „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2019”.
 • Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego 2019 - <a href=Częstochowa też na podium" />

  Od środy toczył się ostatni etap rywalizacji stróżów prawa w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2019". Wczoraj nastąpiło jego ostateczne rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców. Laureatami wojewódzkich zmagań zostali policjanci służby kryminalnej z KMP w Katowicach, którzy będą reprezentować śląską policję w czerwcowym finale konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Szkołę Policji w Pile.

 • Zmiany organizacji ruchu na DK 1 w Lubojence w związku z budową autostrady A1

  W związku z zmianą organizacji ruchu na drodze krajowej nr 1 na odcinku od Łochyni do Lubojenki, przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku około 5 km. Kierujących pojazdami i wybierających się w podróż tą trasą prosimy o bieżące zapoznawanie się z warunkami drogowymi, a także ewentualnym skorzystaniem z alternatywnych tras tj. drogi krajowej nr 91 lub drogi wojewódzkiej nr 483.

 • Bezpieczna majówka 2019

  Rozpoczyna się długi weekend majowy. Prognoza wolnych dni napawa optymizmem, wielu z nas zaplanowało podróż do miejscowości wypoczynkowych. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zanim rozpoczniemy aktywny wypoczynek poza domem.

 • [zdjęcie aktualności]
  26 kwietnia 2019
  Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Raków Częstochowa zapewnił sobie awans do ekstraklasy. W piątek piłkarze i przedstawiciele klubu odwiedzili Urząd Miasta, gdzie odebrali zasłużone gratulacje od władz Częstochowy.
  [zdjęcie aktualności]
  26 kwietnia 2019
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na rozbudowę ulic Artyleryjskiej i Kościelnej w dzielnicy Stradom. Oferty przetargowe można składać do 8 maja.
  [zdjęcie aktualności]
  26 kwietnia 2019
  Maja Szmigielska i Oskar Dobrowolski to częstochowska para taneczna, która ma na swoim koncie liczne osiągnięcia Za swoje sukcesy otrzymali dziś gratulacje od władz miasta.