W środę 21 marca br. Starostwo Powiatowe odwiedziła 40-osobowa grupa uczniów reprezentujących 5 państw: Belgię, Hiszpanię, Litwę, Włochy i Polskę. Młodzież przyjechała z 5-dniową wizytą do Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej w ramach projektu „Innowacyjne Pokolenie” (Erasmus+).
[zdjęcie aktualności]
21 marca 2018
Na terenie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia kolejnego sezonu, związane m.in. z niwelowaniem skutków utrzymującej się zimowej aury. Najbliższy mecz już 31 marca.
[zdjęcie aktualności]
21 marca 2018
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza 23 marca, na bezpłatne spotkanie informacyjne poświęcone możliwościom przygotowania projektów na aktualnie ogłoszone konkursy w ramach RPO Województwa Śląskiego. Początek - godz. 10.00.
[zdjęcie aktualności]
21 marca 2018
Nową ulotkę z informacjami o alarmach, komunikatach ostrzegawczych i postępowaniu w sytuacjach zagrożeń przygotował Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych UM w ramach wykonywania zadań z zakresu ochrony mieszkańców.
[zdjęcie aktualności]
22 marca 2018
Częstochowska Rada Miasta przyjęła stanowisko z apelem o wydłużenie terminu wnoszenia opłat za egzamin maturalny dla osób, który zdają go po raz trzeci lub kolejny. Zdaniem radnych sztywne przepisy w tej kwestii blokują młodym ludziom możliwość ostatecznego zaliczenia matury, a tym ...
[zdjęcie aktualności]
22 marca 2018
Projekcje filmów nagranych przez uczniów i pedagogów, wykład, a przede wszystkim debata oxfordzka z udziałem uczniów częstochowskich szkół znalazły się w programie konferencji szkoleniowej o przemocy, agresji i mediach.
 • Policjanci z Kłomnic zatrzymali 20-latka podejrzanego między innymi o oszustwa, posługiwanie się podrobionymi dokumentami i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy przez urzędnika. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wynajął w wypożyczalni samochód na skradziony dowód osobisty i prawo jazdy, a następnie przedkładając w urzędzie dokumenty od rzekomo kupionego za granicą auta, zdobył na na nie nowy dowód rejestracyjny. Warte 65 tys. zł. renault zostało odzyskane. Podejrzany trafił do aresztu.

 • Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji IV w Częstochowie poszukują sprawcy uszkodzenia ciała. Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2018 roku na peronie nr 2 dworca kolejowego Częstochowa-Osobowa. Mężczyzna widoczny na zdjęciach i nagraniu jest podejrzewany o to, że zaatakował kierownika pociągu i kilkakrotnie uderzył go pięścią.

 • Tylko wczoraj na terenie Częstochowy policjanci odnotowali aż cztery próby oszustwa metodą „na wnuczka”. Za każdym razem sposób działania sprawców był podobny. Do starszych osób dzwonił rzekomy wnuczek, który informował o tym, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy. Czujni seniorzy nie dali się jednak oszukać, odkładali słuchawkę i wybierali numer do bliskich, aby upewnić się, czy zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.

 • Już w najbliższy wtorek (27 marca) reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Śląskim w Chorzowie w towarzyskim meczu z Koreą Południową. Specjalnie dla wszystkich kibiców, opracowane zostało podręczne kompendium. Znajdziecie w nim Państwo wszelkie niezbędne informacje, które pomogą sprawnie dotrzeć na stadion, komfortowo wejść na trybuny i szybko znaleźć swoje miejsce. Zachęcamy do korzystania z asystenta.

 • Wydział kryminalny częstochowskiej komendy poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 10 marca 2018 roku około godziny 10.40 – 10.50, na drodze łączącej miejscowości Luborcza i Borowce, w którym kierujący quadem marki Shenke z nieustalonej przyczyny utracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie został przygnieciony przez ten pojazd. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł po kilku dniach.

 • [zdjęcie aktualności]
  20 marca 2018
  Dzięki miejskiemu monitoringowi w 2017 roku ujawniono 2385 zdarzeń, w efekcie których aż 1951 razy interweniowali częstochowscy strażnicy. Obecnie w mieście działa 81 kamer, które stale przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa częstochowian.
  [zdjęcie aktualności]
  20 marca 2018
  Aż 18 małżeństw świętowało 20 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz Złotych Godów. Cztery pary przeżyły razem więcej niż 50 lat.
  [zdjęcie aktualności]
  20 marca 2018
  Od 23 do 25 marca na stoiskach w III Alei NMP będziemy mogli kupić świąteczne produkty, ozdoby i upominki. Oprócz tego możemy spodziewać się degustacji, pokazów, zabaw i konkursów.
  [zdjęcie aktualności]
  20 marca 2018
  W najbliższą sobotę, 24 marca o godzinie 20.30 zgaś światło i przyłącz się do akcji na rzecz naszej planety.
  [zdjęcie aktualności]
  20 marca 2018
  W Hali Sportowej Częstochowa trwają targi szkolne „Zawodowiec 2018”. Trzydniowa impreza służy promocji szkolnictwa technicznego i zawodowego, którego oferta w coraz większym stopniu odpowiada w Częstochowie na potrzeby przedsiębiorców i lokalnego rynku pracy.
 • W ręce policjantów z Koniecpola wpadł 42-latek, podejrzany o jazdę w stanie nietrzeźwości, mimo cofniętych uprawnień. Jak ustalili policjanci, kierujący volkswagenem spowodował też kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało, że miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

 • 16 marca w Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość podsumowania siedemnastej edycji Międzypowiatowego Konkursu Historycznego"Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego" organizowanego przez SP nr 15, SP nr 9 przy udziale Muzeum Częstochowskiego i Archiwum Państwowego.
 • Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadziła w teatrze prelekcję dla dzieci na temat bezpiecznego zachowania na drodze. St. sierż. Beata Witos tłumaczyła, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych oraz co wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Towarzyszył jej przy tym Sznupek – maskotka śląskiej Policji.

 • [zdjęcie aktualności]
  19 marca 2018
  19 marca na placu Biegańskiego odbyły się uroczystości z okazji imienin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.
 • Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji IV w Częstochowie poszukują sprawcy uszkodzenia ciała. Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2018 roku na peronie nr 2 dworca kolejowego Częstochowa-Osobowa. Mężczyzna widoczny na zdjęciach jest podejrzewany o to, że zaatakował kierownika pociągu i kilkakrotnie uderzył go pięścią.