[zdjęcie aktualności]
30 listopada 2017
W Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do I wojny światowej”. Towarzyszyła mu promocja książki.
[zdjęcie aktualności]
30 listopada 2017
Miejska Galeria Sztuki obchodziła 29 listopada swój jubileusz. Od czterech dziesięcioleci jest miejscem integracji częstochowskiego środowiska artystycznego, prezentując sztukę twórców uznanych oraz dopiero rozpoczynających swoje artystyczne kariery.
[zdjęcie aktualności]
30 listopada 2017
O profilaktyce, formach wsparcia i leczeniu depresji w Częstochowie mówili specjaliści podczas konferencji zorganizowanej w MDK. Jak wynika ze statystyk, w ciągu ostatnich dwóch dekad drastycznie wzrosła liczba Polaków cierpiących na lżejsze i cięższe choroby związane z psychiką.
 • Komisariat Policji III w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie przywłaszczenia mienia, do którego doszło 20 lipca 2017 roku w sklepie samoobsługowym przy ul. Obrońców Westerplatte w Częstochowie. Nieznany sprawca zabrał pozostawiony przy kasie telefon komórkowy Samsung J7. Poszukujemy podejrzewanego o to mężczyznę oraz świadków zdarzenia.

 • Policjantki z częstochowskiej komendy odwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie. W czasie spotkania uczyły, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego tak ważne jest, aby nosić odblaski. Wszyscy obejrzeli też film edukacyjny i złożyli uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Gościem specjalnym prelekcji był Sznupek - maskotka śląskiej policji.

 • Policjanci z częstochowskiej drogówki, podobnie jak stróże prawa w całym kraju, prowadzili wczoraj kontrole w ramach akcji „Smog”. Główną ideą działań była kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 • Policjanci z Koniecpola odwiedzili uczniów i przedszkolaków z Rudnik. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, a także o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Z ich opiekunami, w ramach projektu „Moje Bezpieczne? Dziecko”, mundurowi poruszyli natomiast tematy wykorzystywania seksualnego dzieci, pornografii dziecięcej i handlu organami.

 • Od jutra podinsp. Joanna Lazar przechodzi do Komendy Głównej Policji. W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie pełniła ostatnio funkcję Naczelnika Wydziału Prewencji, jednak dużo bardziej kojarzona jest z zajmowanym przez nią przez 12 lat stanowiskiem oficera prasowego. Gratulujemy awansu i życzymy samych sukcesów!

 • Starosta Częstochowski Krzysztof Smela zaprasza na uroczyste spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 5 grudnia o godzinie 13.00 Starostwo Powiatowe w Częstochowie
  [zdjęcie aktualności]
  30 listopada 2017
  Zakończyła się przebudowa ulicy Kiedrzyńskiej na odcinku od Inwalidów Wojennych do Dekabrystów (z przebudową obu skrzyżowań). Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł. Od piątku na ulicę wrócą autobusy MPK.
 • Po raz kolejny Częstochowa uczestniczy w międzynarodowej kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet, konsultacje prawne i psychologiczne, warsztaty asertywności, a co najważniejsze – telefon dla osób doświadczających przemocy czynny całą dobę to tylko niektóre z inicjatyw przygotowanych w ramach kampanii.

 • [zdjęcie aktualności]
  29 listopada 2017
  Miasto Częstochowa zaprezentowało w środę nowy logotyp oraz inne elementy identyfikacji wizualnej. Projekt oparto na grze słów i stosunkowo prostym graficznym zabiegu. Z ideą nowego logo i pomysłem na kampanię, która będzie mu towarzyszyć, wiąże się także nowy kalendarz miejski na ...
 • Policjanci z Kłomnic zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad żoną i nastoletnimi dziećmi. Mężczyźnie zarzuca się, że znęcał się nad rodziną psychicznie i fizycznie, wszczynał awantury, używał przemocy, a nawet wykorzystywał przy tym kabel od ładowarki do laptopa. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie zadecydował o objęciu podejrzanego dozorem oraz nakazał mu opuścić zajmowane dotąd mieszkanie.

 • [zdjęcie aktualności]
  29 listopada 2017
  Częstochowski strażnik miejski po służbie zatrzymał włamywacza na gorącym uczynku. Niedoszła ofiara rabusia podziękowała za uratowanie mienia w liście do prezydenta.
  [zdjęcie aktualności]
  28 listopada 2017
  Rozpoczął się montaż dekoracji świetlnych w Częstochowie. Dziś na placu Biegańskiego pojawiła się choinka.
  [zdjęcie aktualności]
  28 listopada 2017
  Zakończyła się realizacja większości tegorocznych inwestycji finansowanych – decyzją mieszkanek i mieszkańców Częstochowy – z Budżetu Obywatelskiego. Z efektami kilku zadań, w tym oddanych do użytku w ostatnich dniach, zapoznał się we wtorek prezydent Częstochowy Krzysztof ...
 • Komisariat Policji w Koniecpolu zakończył tegoroczny cykl debat społecznych, które przebiegają pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Policjanci do dyskusji poświęconej najistotniejszym zagrożeniom zdiagnozowanym między innymi dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” i programowi „Dzielnicowy bliżej nas” zaprosili mieszkańców oraz samorząd gminy Dąbrowa Zielona.

 • [zdjęcie aktualności]
  27 listopada 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano dwa ekologiczne konkursy dla przedszkolaków oraz uczniów częstochowskich szkół.
  [zdjęcie aktualności]
  27 listopada 2017
  Chcą zmieniać swoje otoczenie, bliskie jest im społeczeństwo obywatelskie, a do tego działają aktywnie. W październiku przy oddziałach eksploatacji ZGM TBS w Częstochowie swoją pracę rozpoczęły Rady Lokatorów.
  [zdjęcie aktualności]
  27 listopada 2017
  Kolejne spotkanie z cyklu organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie rozpocznie się 7 grudnia, o godz. 8.30. Będzie poświęcone tematyce związanej z Jednolitym Plikiem Kontrolnym.