[zdjęcie aktualności]
26 marca 2018
23 marca w auli Akademii im. Jana Długosza odbyła się ogólnopolska debata na temat ochrony danych osobowych. Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali o bezpieczeństwie danych w sieci.
[zdjęcie aktualności]
26 marca 2018
Zadaszenie nad trybunami i płytą lodowiska, nowe oświetlenie i nagłośnienie – między innymi te elementy złożą się na inwestycję przy ul. Boya-Żeleńskiego. Miasto podpisało z wykonawcą robót umowę na blisko 5 mln zł. Po zakończeniu prac obiekt będzie funkcjonować dłużej w ...
 • Częstochowscy policjanci przeprowadzili w piątek działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi za popełniane wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli 60 mandatów, zarówno wobec pieszych jak i kierujących pojazdami. Do najczęstszych przewinień należało przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

 • Policjanci z Częstochowy odnaleźli zaginionego 39-latka. Mężczyzny, który był poszukiwany od środy 21 marca.

 • Policjanci z Częstochowy zabezpieczali wczoraj pozostawioną w centrum miasta, bez opieki walizkę. Mundurowi bardzo szybko ustalili i dotarli do ekipy filmowców, którzy najprawdopodobniej przez roztargnienie zapomnieli o jednym z opakowań z profesjonalnym sprzętem. Do wyjaśnienia całej sytuacji znaleziska pilnowali policyjni pirotechnicy. Konieczna była także ewakuacja kilku stoisk handlowych.

 • W najbliższy czwartek (29 marca 2018 roku) o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Częstochowie przy ul. Sobieskiego 9 rozpoczną się obrady XXIX sesji Rady Powiatu Częstochowskiego. Porządek sesji:
 • Policjanci z komisariatu I w Częstochowie przejęli blisko 220 gramów narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę, haszysz i metamfetaminę. Zatrzymany do tej sprawy 30-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, a prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

 • Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną, przywłaszczenie jej dowodu osobistego, a także wywieranie wpływu na świadków i groźby karalne. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał się odgrażać, że nie pozostanie dłużny za zeznawanie przeciwko niemu. Na wniosek śledczych trafił na 3 miesiące do aresztu.

 • „PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych w ramach akcji przewidziany jest do końca września 2018 roku.

 • Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 29-latka przyłapanego przez ochronę sklepu na próbie pokonania linii kas bez płacenia za wzięty z półki towar. Łupem padł drogi alkohol za ponad 700 zł. Jak się okazało, mężczyzna miał alkohol również w organizmie. Badanie wykazało u niego ponad promil. Zostanie przesłuchany dopiero po wytrzeźwieniu w policyjnej celi.

 • [zdjęcie aktualności]
  23 marca 2018
  Uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta po raz kolejny pokazali, że są przedsiębiorczy. W sali gimnastycznej zorganizowali pokaz mody, na który zaprosili znanych projektantów.
 • Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo uczestników happening „Stereotypy na stos” zorganizowanego przez fundację Oczami Brata. W akcji udział wzięli uczniowie częstochowskich szkół specjalnych i integracyjnych oraz osoby z niepełnosprawnościami - podopieczni organizacji pozarządowych. Mundurowi rozdawali odblaski i przekazywali ważne rady o prawidłowym zachowaniu uczestników ruchu drogowego.

 • Poszukujemy Grzegorza Żyły, 39-letniego mieszkańca Częstochowy, który wyszedł z domu 21 marca br. i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego prosimy kierować do częstochowskiej Policji oraz pod numerem alarmowym 997 lub 112.

 • Na podstawie § 2 Uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 r.   ( zmienionej w dniu 12 marca 2018 r. ) w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie informuje o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz liczbie urzędników wyborczych w gminach na obszarze...
 • Częstochowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej przechwycili blisko 270 tys. papierosów i 14,5 kg tytoniu bez akcyzy. Wejście do skrytki, w której trzymano kontrabandę, prowadziło przez kojec i przystawione było budą dla psa. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na prawie 305 tys. zł.

 • [zdjęcie aktualności]
  22 marca 2018
  Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych „Zabiegani” Częstochowa, zaprasza do udziału w X Biegu Częstochowskim, który odbędzie się 7 kwietnia.
  [zdjęcie aktualności]
  22 marca 2018
  W dodatku pięknie i kolorowo, o czym można się było przekonać w sali sesyjnej Urzędu Miasta podczas wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
  [zdjęcie aktualności]
  22 marca 2018
  [zdjęcie aktualności]
  22 marca 2018
  Częstochowa otrzymała tytuł Lidera Małopolski za działania na rzecz rozwoju specjalnych stref ekonomicznych oraz terenów inwestycyjnych. Miasto zostało laureatem konkursu na „najlepsze przedsięwzięcia 2017 r.”, organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, które ...
  [zdjęcie aktualności]
  22 marca 2018
  W Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbyło się polsko-bułgarskie forum gospodarcze. Jego uczestnicy rozmawiali o możliwościach współpracy biznesowej i kulturowej obu krajów.
 • Policjanci, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście spotkali się w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie z okazji Świąt Wielkanocnych. Życzenia spokojnych, rodzinnych Świąt przekazał wszystkim Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik. Słowo Boże wygłosił natomiast Arcybiskup Wacław Depo. Uroczysty charakter spotkania podkreślił występ uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego w Częstochowie.