[zdjęcie aktualności]
5 grudnia 2017
W Częstochowie – podobnie jak w Polsce i prawie całej Europie – przybywa i będzie przybywać osób w wieku senioralnym. 4 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się III Forum spraw społecznych, którego tematem było oblicze starości.
[zdjęcie aktualności]
5 grudnia 2017
- to temat szóstej już miejskiej konferencji, dotyczącej przemocy w rodzinie.
[zdjęcie aktualności]
5 grudnia 2017
5 częstochowskich uczniów otrzymało nagrody Miasta Częstochowy za szczególne osiągnięcia artystyczne.
[zdjęcie aktualności]
4 grudnia 2017
Najmłodsi częstochowianie udekorowali choinki na Starym Mieście i Placu Orląt Lwowskich. Impreza to część akcji „Jasne, że święty Mikołaj”, służącej spełnianiu marzeń dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
[zdjęcie aktualności]
4 grudnia 2017
5 grudnia o godz. 11.05 na pl. Biegańskiego rozpoczną się miejskie obchody 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.
[zdjęcie aktualności]
4 grudnia 2017
Do piątku potrwają testy systemu rowerów miejskich. Start Częstochowskiego Roweru Miejskiego dla wszystkich chętnych zaplanowano od 1 kwietnia 2018 r. Wtedy będzie można korzystać z 20 stacji rowerowych i 185 szt. rowerów. Operatorem systemu jest firma Nextbike Polska.
 • W ramach trwającej kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” , Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, zorganizował warsztaty szkoleniowe z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestniczyli w nich także częstochowscy dzielnicowi, którzy na co dzień pomagają ofiarom przemocy i niejednokrotnie są pierwszymi osobami, do których pokrzywdzeni zwracają się o pomoc.

 • [zdjęcie aktualności]
  4 grudnia 2017
  3 grudnia na placu Biegańskiego rozbłysły tegoroczne zimowe dekoracje świetlne. W imprezie rozpoczynającej okres świąteczny wzięły udział tłumy częstochowian.
 • 1 grudnia odbyły się obchody Światowego Dnia AIDS. W spotkaniu w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, połączonym z rozstrzygnięciem konkursu „Żyję bez ryzyka” wziął udział pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie nadkom. Artur Włodarski.

 • Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE...
  [zdjęcie aktualności]
  1 grudnia 2017
  Warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, konferencja o ochronie osób doświadczających przemocy i miejska gra znalazły się w programie Częstochowskich Dni Profilaktyki.
  [zdjęcie aktualności]
  1 grudnia 2017
  Częstochowska Oczyszczalnia Ścieków „Warta” została laureatem „Klonów 2017”. Wyróżnienie przyznawane jest firmom i instytucjom, realizującym swoją działalność z korzyścią dla środowiska naturalnego.
  [zdjęcie aktualności]
  1 grudnia 2017
  Już 4 grudnia wszyscy chętni będą mogli spełnić marzenia dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Wcześniej do wspólnego ubierania choinek na Starym Mieście i Rakowie, które zainauguruje akcję "Jasne, że święty Mikołaj" zaprasza Fundacja dla Rozwoju.
  [zdjęcie aktualności]
  1 grudnia 2017
  Klimatycznie zaaranżowane witryny to nieodłączny element zimowego wystroju Częstochowy. W tym roku po raz kolejny miasto nagrodzi te najbardziej urokliwe. Rusza „Konkurs na najpiękniejszą witrynę świąteczną 2017”.
 • Policjanci z komisariatu II zatrzymali 56-latka podejrzanego o atak na swoją 80-letnią matkę. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia jej ciała przez kopanie i uderzenie pięścią w twarz. Kobieta trafiła do szpitala ze złamaną nogą. Zatrzymany miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Prokurator zadecydował o objęciu go dozorem.

 • 5 grudnia 2017 r. o godz. 11:00 w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbędzie się się narada przedstawicieli komendy miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przemocy, komendantów komisariatów oraz kierowników rewirów dzielnicowych, dotycząca przemocy w rodzinie. Zapraszamy na nią przedstawicieli mediów!

 • Wraz ze zmianą pogody, na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe: występowanie mgły, opadów deszczu czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura, znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

 • [zdjęcie aktualności]
  1 grudnia 2017
  3 grudnia w hotelu Scout odbędzie się charytatywny koncert koncert Pawła Łowickiego z zespołem i Częstochowskiego Teatru Tańca. Dochód z imprezy będzie przeznaczony dla dzieci z Ośrodka Wychowawczo - Rewalidacyjnego Polskiego Związku Niewidomych.
  [zdjęcie aktualności]
  1 grudnia 2017
  „Z gazem z butli nie ma zabawy, używaj z głową” – to hasło nowej akcji edukacyjnej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS, który w ten sposób uczula lokatorów na problem właściwego użytkowania butli z gazem.
  Przez dwa dni (28 - 29 listopada br.) w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej odbywał się XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z powiatu częstochowskiego, uczęszczające do przedszkoli, szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pozostałych szkół młodzieżowych oraz...
  ZARZĄD POWIATU  W  CZĘSTOCHOWIE   INFORMUJE :