[zdjęcie aktualności]
4 kwietnia 2018
Przy częstochowskich ulicach, w parkach i zieleńcach miejskich pojawiły się kolorowe krokusy. Wkrótce powinny zakwitnąć również narcyzy.
[zdjęcie aktualności]
4 kwietnia 2018
W tym roku w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego Miasto Częstochowa organizuje widowisko muzyczne „Puls” dedykowane częstochowskiej poetce Halinie Poświatowskiej. Obok twórców trip-hopu z angielskiego Bristolu, w niezwykłym majowym koncercie wezmą udział m.in. Monika Brodka, ...
 • Częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi za popełniane wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli 45 mandatów, zarówno wobec pieszych jak i kierujących pojazdami. Do najczęstszych przewinień należało przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

 • Częstochowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Z ustaleń śledczych wynika, że 31-latek i jego o rok starszy kolega pomalowali farbą w sprayu 5 bram garażowych należących do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Wartość strat została oszacowana na 1,5 tys. zł. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

 • Częstochowscy policjanci poszukują 23-letniego mieszkańca Częstochowy. Dariusz Drabek wyszedł z domu 3 kwietnia 2018 roku i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją.

 • [zdjęcie aktualności]
  4 kwietnia 2018
  W związku z pozimowymi remontami nawierzchni częstochowskich ulic, na niektórych z nich mogą występować utrudnienia w ruchu.
 • Częstochowscy policjanci spełnili pragnienia 6-letniego Oliwiera, który cierpi na bardzo poważną chorobę. Marzeniem chłopca było poznać tajniki pracy mundurowych. Podczas wizyty w komendzie Oliwier spotkał się z szefem częstochowskich stróżów prawa, zobaczył policyjny motocykl i radiowóz oraz pokaz umiejętności psa służbowego.

 • Policjanci z częstochowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu namierzyli i zatrzymali 47-latka podejrzanego o oszustwo. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna, podając się za hydraulika okradł starsze małżeństwo. Jego łupem padł 1 tys. zł. Prokurator zadecydował o objęciu zatrzymanego policyjnym dozorem.

 • Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który oferował w internecie do sprzedaży farmaceutyki. Śledczy zabezpieczyli przeszło 20 rodzajów różnych substancji. Za nielegalny obrót lekami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.

 • Aby zapobiec utracie „dwóch kółek” mundurowi zachęcają do właściwego zabezpieczenia i indywidualnego znakowania rowerów, co z pewnością może zniechęcić złodzieja do podjęcia próby kradzieży.W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że złodziej wykorzysta każde ułatwienie. Warto więc do zaparkowania roweru wybierać miejsca monitorowane, a sam pojazd wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń.

 • Wydział kryminalny częstochowskiej komendy poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 2 kwietnia 2018 roku około godziny 1.40 na ul. 7 Kamienic w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca fordem fusion najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. 40-latek zmarł w szpitalu.

 • Policjanci z Kłomnic zatrzymali 34-latka, podejrzanego o kradzież i atak na swoją 82-letnią ciocię. Jak ustalili śledczy, mężczyzna przewrócił pokrzywdzoną na ziemię i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek. Wcześniej miał też jej ukraść złotą obrączkę. Mężczyźnie zarzuca się również, że wtargnął siłą do mieszkania swojej byłej konkubiny i ukradł jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Najbardziej ożywiona dyskusja podczas XXIX sesji Rady Powiatu (29 marca br.) towarzyszyła dyskusji na temat kredytu bankowego w wysokości 5 mln zł, który władze powiatu zamierzają zaciągnąć na realizację zadań inwestycyjnych na drogach powiatowych. Zarówno starosta Krzysztof Smela, jak i skarbnik powiatu Krzysztof Toczko szczegółowo odpowiadali na pytania radnych i wyjaśniali im powody, dla których zaciągnięcie...
  [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2018
  2 kwietnia, w 13 rocznicę śmierci Jana Pawła II, w imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców miasta, kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Częstochowy na placu Daszyńskiego złożył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
  [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2018
  3 kwietnia, w związku z 152 rocznicą urodzin Mieczysławy Biegańskiej, na jej grobie na cmentarzu Kule złożono kwiaty i zapalono znicz.
  [zdjęcie aktualności]
  3 kwietnia 2018
  Wydział Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Ludności informuje, że 10 kwietnia, o godz. 8.41 zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych.
 • Od piątku do poniedziałku na częstochowskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których jedna osoba doznała obrażeń ciała, a jedna poniosła śmierć. Policjanci wyjeżdżali do skutków 45 kolizji drogowych, zatrzymali też 19 nietrzeźwych kierujących.