• Częstochowskie policjantki spotkały się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Bogumiłku. Mundurowe opowiadały o swojej pracy, a także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze. Dzieci obejrzały edukacyjny film, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania i rysowały. Na koniec spotkania st. sierż. Beata Witos i st. sierż. Ewelina Grabowska rozdały wszystkim uczestnikom prelekcji „Elementarze bezpieczeństwa”.

 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZP Policjantów woj. śląskiego, zwracają się z apelem o zbiórkę pieniędzy, celem wsparcia rodziny zmarłego st. asp. Adama PICHITY z Komisariatu III Policji w Częstochowie. Nasz kolega osierocił trójkę dzieci w wieku 2, 6 i 8 lat oraz pozostawił żonę w ciąży. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: 27 1020 2313 0000 3002 0131 4046 z dopiskiem: „Pomoc rodzinie Adama”.

 • [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W Częstochowskim Centrum Interwencji Kryzysowej podsumowano roczne działania w ramach Porozumienia - Partnerstwa Aktywności Lokalnej „Częstochowa – mówimy NIE uzależnieniom i przemocy”.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano kampanię społeczną „Powstrzymać pijanego kierowcę”, realizowaną w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Częstochowy na rok 2017.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W sobotę, 16 grudnia, rozpoczną się XI Targi Bożonarodzeniowe ,,Gwiazdkowa Aleja.” Świąteczne stoiska, degustacje, konkursy i kolędowanie – wszystko to będzie czekać na częstochowian, którzy do 21 grudnia włącznie odwiedzą III Aleję.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  Herb Częstochowy po zmianach ma być powrotem do historycznego herbu miasta datującego się z XIV wieku, z wizerunkiem piastowskiego orła. Projekt nowego herbu zaprezentowali w czwartek w Ratuszu Miejskim autorzy heraldycznej korekty – wykładowcy Akademii Jana Długosza – historyk Marceli ...
  W czwartek 21 grudnia 2017 roku o godz. 10ºº w sali sesyjnej nr 32 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Częstochowie przy ul. Jana III Sobieskiego 9 odbędzie się XXVII sesja Rady Powiatu Częstochowskiego: Porządek obrad:
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  Wkład w rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce przyniósł naszemu miastu wyróżnienie Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Związek jest jedną z największych społeczności biznesowych w Europie.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  Zakończyły się testy Częstochowskiego Roweru Miejskiego. W minionym tygodniu grupa osób, która zgłosiła chęć jazd próbnych, mogła bezpłatnie korzystać z systemu.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2017
  W rejonie Promenady im. Czesława Niemena zamontowano 100 nowych skrzynek lęgowych dla ptaków. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.
 • W Klubie Sportowym „Częstochowianka” zorganizowany został Mikołajkowy Turniej „Mini-Czanka”, w którym udział wzięło blisko 110 zawodników, trenerzy, opiekunowie, rodzice i kibice. Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie i wspólnie ze Sznupkiem rozdawały odblaski. Mali sportowcy uczyli się też udzielania pierwszej pomocy.

 • Częstochowską komendę odwiedziła klasa policyjna z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego oraz dzieci i młodzież z Terapeutycznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Czyż” w Częstochowie. St. asp. Marcin Machnik z wydziału prewencji opowiedział jak wygląda służba w policji i zachęcał do wstąpienia w jej szeregi. Najmłodsze dzieci wysłuchały natomiast prelekcji o bezpieczeństwie, przygotowanej przez policjantkę z wydziału ruchu drogowego.

 • [zdjęcie aktualności]
  13 grudnia 2017
  Ruszyła kolejna odsłona plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Czy to właśnie Częstochowa będzie zwycięzcą tegorocznej edycji „Świeć Się z Energą” i zdobędzie wartościowe nagrody od Grupy Energa?
  [zdjęcie aktualności]
  13 grudnia 2017
  W przyszłym roku prowadzenie konsultacji społecznych w Częstochowie będzie wspierać internetowa platforma on-line. Władze miasta zapowiadają konsultacje m.in. w sprawie miejskich programów zdrowotnych oraz używania pirotechniki w czasie miejskich imprez i uroczystości.
 • 16 grudnia 2017 roku (sobota) w godzinach 8.00 – 15.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach na Stacji Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie. Policjanci podczas prowadzonych w tym dniu działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę właśnie na oświetlenie pojazdów.

 • Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 46-latka podejrzanego o grożenie przy użyciu noża kontrolerowi biletów autobusowych. W chwili zatrzymania agresor miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

 • Policjantka z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy, wspólnie z dzielnicowym z komisariatu II odwiedziła dzieci z Terapeutycznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego „Czyż” w Częstochowie. Mundurowi opowiadali maluchom o swojej pracy, prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • [zdjęcie aktualności]
  12 grudnia 2017
  W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano konkurs matematyczny dla uczniów szkół z Częstochowy i powiatu.
  [zdjęcie aktualności]
  12 grudnia 2017
  Kolejne pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jedna z nich przeżyła razem więcej niż 50 lat.
  [zdjęcie aktualności]
  12 grudnia 2017
  Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej to laureaci tegorocznej nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej. Mecenasem Pomocy Społecznej za rok 2017 został Rotary Club Częstochowa.
  [zdjęcie aktualności]
  12 grudnia 2017
  W Konduktorowni zaprezentowano koncepcje urbanistyczne części Starego Miasta - efekt prac studentów architektury. MZDiT przedstawił jednocześnie aktualną koncepcję połączenia ul. 1 Maja z ul. Krakowską, która nie ingeruje w kompleks budynków dawnego Elanexu, do minimum ograniczając ...