[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
W związku ze zmianą przepisów o gospodarce nieruchomościami, wnioski o udzielenie 50% bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości przeznaczonej lub wykorzystywanej na cele mieszkaniowe będzie można składać od 1 stycznia do 1 marca 2018 r.
[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o godzinach otwarcia swoich obiektów w okresie świąteczno-noworocznym.
[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
Pierwsze w naszym mieście wyświetlacze odmierzające czas do zmiany świateł pojawiły się - staraniem Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu - na skrzyżowaniach alei Niepodległości z ul. Równoległą i ul. Powstańców Śląskich oraz u zbiegu ul. Jana III Sobieskiego i alei Wolności. ...
[zdjęcie aktualności]
20 grudnia 2017
Od 1 stycznia 2018 roku nastąpią zmiany na stanowiskach kierowniczych w Muzeum Częstochowskim i Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.
[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
MZDiT informuje, że od 1 stycznia wprowadzone będą korekty godzin odjazdu na liniach autobusowych nr 1, 20, 24, 36 i 65. Poprawią dojazdy do szkół i zakładów pracy.
[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS wznawia akcję informacyjną dotyczącą „abolicji odsetkowej”, czyli programu oddłużeniowego. Daje on szansę na całkowite lub częściowe umorzenie odsetek od zaległości czynszowych, które powstały do 31 grudnia 2017 roku.
[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
Od 1 stycznia obowiązywać będą nieco zmodyfikowane godziny pracy niektórych wydziałów Urzędu Miasta Częstochowy. Okazuje się, że ludzie wolą sprawnie załatwiać urzędowe sprawy w nominalnym czasie pracy urzędu niż korzystać z możliwości odwiedzin UM w późniejszych godzinach ...
[zdjęcie aktualności]
21 grudnia 2017
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że został już ustalony harmonogram odbioru odpadów komunalnych od stycznia do czerwca 2018 roku.
[zdjęcie aktualności]
20 grudnia 2017
Obiekt przy ul. św. Brata Alberta jest jednym z trzech prowadzonych przez Stowarzyszenie AMICUS, które w ramach zadania publicznego zleconego przez miasto zajmuje się dziećmi częściowo lub całkowicie pozbawionymi opieki rodzicielskiej. Zakończona termomodernizacja poprawiła warunki ...
[zdjęcie aktualności]
20 grudnia 2017
W Urzędzie Miasta podsumowano pracę dziewięciu punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, które działają w Częstochowie.
 • Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyli policjanci częstochowskiego garnizonu Policji, pracownicy cywilni, emeryci policyjni oraz zaproszeni goście. Życzenia spokojnych, rodzinnych świąt złożył Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik.

 • Życzenia dla policjantek, policjantów, pracowników Policji, emerytów policyjnych oraz mieszkańców Częstochowy i powiatu częstochowskiego od Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Atłasika, Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariusza Kiedrzyna i Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariusza Strzeleckiego.

 • 15 grudnia zakończono i odebrano inwestycję przebudowy drogi powiatowej nr 1025 S na odcinku Kokawa – Mykanów.
  [zdjęcie aktualności]
  19 grudnia 2017
  Ponad pół tony karmy oraz dodatkowe koce i inne przydatne artykuły zebrano podczas drugiej edycji akcji „Charytatywnie dla Zwierząt”.
  [zdjęcie aktualności]
  19 grudnia 2017
  W Alejach pojawiły się stojaki rowerowe, które mają utrudnić nielegalne parkowanie, wkrótce porządkowane będą też m.in. elementy małej architektury.
 • Częstochowscy policjanci poszukują 51-letniej mieszkanki Częstochowy. Beata Szydłowska ostatni raz widziana była około miesiąca temu. Każdy, kto zna miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginioną, proszony jest o kontakt z policją.

 • Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy policjantów, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wszystkim wyjeżdżającym na święta przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 • [zdjęcie aktualności]
  19 grudnia 2017
  Spadek przestępstw metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”, większa świadomość seniorów i ich bliskich, a także włączenie do współpracy na rzecz bezpieczeństwa innych instytucji - to efekty pierwszej edycji akcji „Bądź bezpieczny seniorze”, zainicjowanej przez ZGM TBS ...
 • W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się spotkanie, na którym podsumowano efekty pierwszej edycji akcji „Bądź bezpieczny seniorze”, zainicjowanej wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS. Spadek przestępstw metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”, większa świadomość seniorów i ich bliskich, a także włączenie do współpracy na rzecz bezpieczeństwa seniorów innych instytucji - to rezultaty działań.

 • Częstochowski oddział ogólnopolskiego stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” zorganizował uroczystą wigilię. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Prezes Stowarzyszenia Teresa Bracka. Członkowie stowarzyszenia i zaproszeni goście podzielili się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia.