[zdjęcie aktualności]
7 maja 2019
Tłum będzie i przed sceną i na niej, bo prowadzony przez L.U.C-a oraz Johna Feata ,,Rebel Babel Ensemble” to rodzaj międzynarodowego big-bandu o otwartej formule. W Parku Lisiniec 15 czerwca o godz. 21.00 połączy siły z Orkiestrą Dętą OSP Konopiska oraz Abradabem i Marceliną.
[zdjęcie aktualności]
7 maja 2019
8 maja na placu Pamięci Narodowej odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej.
 • DZIAŁANIA POLICJI W ZWIĄZKU Z FAŁSZYWYMI ALARMAMI W SZKOŁACH

  Policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury. Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach. Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy takich "żartów" są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

 • Okradali elektroniczne rozmieniarki pieniędzy. Wpadli na gorącym uczynku w Częstochowie

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 3 osoby podejrzane o dokonywanie włamań do elektronicznych rozmieniarek pieniędzy na myjniach samoobsługowych. Od marca do maja br. okradli w ten sposób dwie myjnie w Częstochowie na kwotę kilku tysięcy złotych. Zostali zatrzymani w sobotę na gorącym uczynku.

 • Kontrole autokarów - komunikat!

  Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów. W Częstochowie miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking na Rynku Wieluńskim.

 • 15 maja 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie odbędzie się Konferencja psychologiczno – pedagogiczno - logopedyczna Dzień Dobrego Słowa. Inicjatywa ma pomóc czynić świat lepszym i szczęśliwszym przez wspólną pracę nad właściwym stosunkiem do słowa.
 • KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW KLAS I -III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PN. "RYMOWANKA - ZACHĘCANKA"

  W dniu dzisiejszym ruszył ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego KGP konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

 • KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW KLAS I -III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PN. "RYMOWANKA - ZACHĘCANKA"

  W dniu dzisiejszym ruszył ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego KGP konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

 • [zdjęcie aktualności]
  6 maja 2019
  Kolejna edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem projektu to dofinansowanie do zatrudnienia 30 niań oraz 13 nowych miejsc w żłobku ,,Reksio.” Pomoże to kolejnym młodym rodzicom powrócić do pracy po wychowawczej przerwie. Częstochowa zdobyła na ten cel 1,9 mln zł – czyli ...
  [zdjęcie aktualności]
  6 maja 2019
  Ponad 4,3 tys. maturzystek i maturzystów rozpoczęło w poniedziałek w Częstochowie egzaminy dojrzałości. Powodzenia i sukcesów życzy im prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.
 • Odblaskowa Triada Majowa

  W zeszłym tygodniu od środy do piątku na terenie Góry Ossona odbywały się zawody dla biegaczy. Policjantka z ruchu drogowego rozdawała uczestnikom biegów kamizelki i opaski odblaskowe, by byli widoczni na drodze. Rozmawiała też z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas majówki.

 • Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w badmintonie z Częstochowy

  W Suchedniowie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie. W zawodach wzięła udział reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Grająca w kadrze wojewódzkiej zawodniczka z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zdobyła brązowy medal.

 • Podsumowanie działań Bezpieczny Weekend Majowy na drogach Częstochowy i powiatu

  Od 26 kwietnia do 6 maja 2019 roku policjanci prowadzili działania Bezpieczny Weekend na drogach w całym kraju. W Częstochowie i powiecie doszło w tym okresie do 155 kolizji i 10 wypadków, w których 1 osoba zginęła. Policjanci częstochowskiej drogówki wykonali ponad 3 tys. badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając 8 osób kierujących pod wpływem alkoholu.

 • KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW KLAS I -III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PN. "RYMOWANKA - ZACHĘCANKA"

  W dniu dzisiejszym ruszył ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego KGP konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

 • Czy masz problemy z trądzikiem lub przetłuszczającą się skórą twarzy? Pękają Ci naczynka lub masz szarą cerę? Jeśli choć raz odpowiedziałaś tak, zabiegi kosmetyczne są dla Ciebie. Jeśli nie wiesz jak zacząć, jak znaleźć kosmetyczkę oraz jakie kosmetyki stosować, zostać z nami, wszystko zostanie Ci wyjaśnione.

  Jak znaleźć odpowiedni gabinet kosmetyczny

  Załóżmy, że szukasz kosmetyczki w Kielcach, włącz swoją przeglądarkę Internetową, najlepiej Google. Wstukaj “kosmetyczka kielce” i przygotuj się na solidny research. W gąszczu setek stron musisz znaleźć salon kosmetyczny, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jakimi kryteriami się kierować i na co patrzeć?

  • Ocena Google. Wiele firm funkcjonujących w Internecie jest oceniania przez klientów po wizycie. Spójrz jaką ocenę na kielecka kosmetyczka, na która zwróciłas uwagę. Nie patrze jedynie na punktową skalę, wczytaj się w komentarze. Może osoby, które oceniają lokal nisko są zbyt krytyczne, albo zupełnie odwrotnie, wszystkie pozytywne oceny to koleżanki kosmetyczki.
  • Ocena Facebook. Tak, najpopularniejszy serwis społecznościowy jest świetnym narzędziem do sprawdzania jakości punktów usługowych. Jak powyżej, zapoznaj się z komentarzami. Dodatkowo zobacz czy właściciela lub właściciel salonu odpowiada i w jaki sposób. Czy merytorycznie odnosi się do zarzutów, czy może unosi się honorem.
  • Strona www salonu. Zapoznaj się jakie typy zabiegów znajdują się w ofercie salonu. Jeśli już wiesz co jest Ci potrzebne, to na tej podstawie będziesz w stanie odrzucić punkty nie spełniające Twoich potrzeb.

  Zabiegi na twarz, czy są dla Ciebie?

  Jakie zabiegi wybrać?

  Nie wiesz jakie kuracje są dla Ciebie? Opiszę dla Ciebie kilka najpopularniejszych, mam nadzieję, że Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

  Peeling kawitacyjny

  Zwany inaczej kawitacją. Jest to zabieg oczyszczający skórę. Złuszcza naskórek dużo głębiej niż domowy peeling. Można go stosować bez względu na wiek i typ skóry. Wszystkie rodzaje cery wymagają od czasu do czasu złuszczenia, szczególnie zaś polecane jest to osobom cierpiącym na trądzik pospolity oraz trądzik różowaty. Jeśli masz dużo zaskórników i wągrów, to zabieg także dla Ciebie. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, należy przyjść bez makijażu. Kosmetyczka oczyszcza wstępnie skórę, następnie nakłada serum i rozpoczyna zagieg, który nie należy do bolesnych. Cena waha się między 40 a 100 zł przy wersji na samą twarz.

  Mezoterapia

  Zabieg mezoterapii polega na umieszczeniu składników odżywczych w skórze glębokiej. Wyróżnia się dwa podstawowe typy, mezoterapia igłowa oraz bezigłowa. Ta pierwsza polega na manualnym wstrzyknięciu substancji w skórę głęboką. Jest to zabieg bolesny, wykonywany często z użyciem maści znieczulających. Kluczowym czynnikiem przy wyborze salonu kosmetyczego w tym zabiegu jest doświadczenie kadry. Amator nie powinien się podejmować wykonywana tego zabiegu. Drugim rodzajem jest mezoterapia bezigłowa. W niej substancję podaje się do skóry poprzez ultradźwięki lub prąd elektryczny. Osłabieniu ulegają połączenia między komórkami skóry, dzięki czemu dostęp do części właściwej jest ułatwiony. Cena waha się od 300 do 500 złotych.

  Manualne oczyszczanie skóry

  Skuteczny, ale zdecydowanie nieprzyjemny zabieg. Po oczyszczeniu skóry np. tonikiem kosmetyczka naciskiem palców oczyszcza twarz fragment po fragmencie. Jest to niestety bolesny zabieg i nie każdy bez problemów będzie w stanie go znieść. Mogą się po nim pojewić drobne ranki lub delikatne siniaki. Po manualnym oczyszczaniu kosmetyczka często nakłada odżywczą maseczkę.

  Mam nadzieję, że artykuł ten rozjaśnia kilka podstawowych kwestii. Z pewnością będziesz w stanie znaleźć kosmetyczkę w Kielcach, która przeprowadzi dla Ciebie interesujący zabieg. Jeśli tylko włożysz energię w research, nie powinnaś być niezadowolona.

  [zdjęcie aktualności]
  2 maja 2019
  Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w związku z rozpoczynającymi się pracami związanymi z remontem al. Wolności mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
  [zdjęcie aktualności]
  2 maja 2019
  ,,Wszyscy ludzie będą braćmi” – ten i inne wersy ,,Ody do radości” zabrzmiały 1 maja na placu Biegańskiego. Poprzez wspólne śpiewanie cieszyliśmy się z obecności Polski – i Częstochowy – w zjednoczonej Europie.
  [zdjęcie aktualności]
  2 maja 2019
  Jest więc duża szansa, że usłyszymy na żywo słowa ,,Ciebie więcej chcę, musi mi to przejść” czy wersy z innych przebojów wokalisty, kompozytora, tekściarza, laureata ,,Fryderyka” i zwycięzcy ,,Idola”. Będzie on gwiazdą drugiego dnia Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka ...
  [zdjęcie aktualności]
  2 maja 2019
  W poniedziałek, 6 maja, rozpocznie się nabór propozycji zadań do VI edycji budżetu obywatelskiego. Potrwa do 27 maja.
 • Tragiczny wypadek na drodze DK-46

  Częstochowscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj po południu w Częstochowie na drodze DK-46. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem VW Golf wyprzedzając ciąg pojazdów zderzył się z motocyklem Suzuki. Kierowca motocykla 29-latek poniósł śmierć na miejscu.

 • poscielZmiana pory roku, remont, wyjątkowa okazja czy chęć wymiany tekstyliów są powodem do zakupu nowej pościeli. Pościel przede wszystkim powinna być wykonana z naturalnego materiału wysokiej jakości, zapewniającego zdrowy sen oraz wchłaniającego wilgoć. Alergicy powinni zwracać uwagę na to, czy materiał nie spowoduje reakcji uczuleniowej. Dobór pościeli wiąże się również z porą roku, gdyż latem zdecydowanie wygodniej będzie się spało w pościeli cienkiej, przepuszczającej powietrze. Zimą natomiast chętniej wybieramy pościel, która zapewnia komfort termiczny: flanela lub plusz są bardzo modne i praktyczne. Po zakupie nowej pościeli wnętrze sypialni stanie się optycznie odświeżone zwłaszcza wtedy, gdy dobierzemy pasującą narzutę oraz dekorację okna. Jak wybrać pościel, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb?