[zdjęcie aktualności]
13 sierpnia 2019
Już po raz 18. filmowcy nie będący zawodowcami mają okazję zaprezentować swoje autorskie spojrzenie na najróżniejsze aspekty życia miasta. OKF ,,Iluzja” czeka na zgłoszenia do konkursu na film o Częstochowie do 31 października.
[zdjęcie aktualności]
13 sierpnia 2019
Drzewa przy ulicy Wieluńskiej zostały ponumerowane. Nie oznacza to jednak konieczności ich wycinki. To efekt przeglądu, który ma określić zakres niezbędnych prac pielęgnacyjnych w koronach drzew.
 • Działania "Prędkość"

  14 sierpnia 2019 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Bezpieczne Wakacje w Koniecpolu

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji uczestniczyli w festynie rodzinnym w Koniecpolu. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, przewodnicy z psami słuzbowymi, policyjni jeźdźcy na koniach oraz policjanci z komisariatu w Koniecpolu rozmawiali z mieszkańcami gminy o bezpieczeństwie. W działaność edukacyjno-profilaktyczną włączył się również Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik, który informował obywateli o zagrożeniach związanych z oszustwami pod legendą.

 • Zaproszenie dla przedstawicieli mediów

  Zapraszamy bardzo serdecznie przedstawicieli mediów na event MotoAsy zorganizowany przez częstochowską drogówkę przy współpracy z CKM Włókniarz Częstochowa. W programie m.in. doskonalenie technik jazdy motocyklem, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej i symulacja wypadku drogowego. Zapraszamy na ul. Olsztyńską 123/127 (wjazd od ul. Żużlowej) w dniu 18 sierpnia 2019 roku od godziny 10.00.

 • Od dnia 14 sierpnia 2019 roku obowiązki w zakresie kontaktów z mediami w zastępstwie asp. Sabiny Chyra-Giereś pełnić będzie asp. szt. Marta Kaczyńska z Zespołu Kontroli KMP w Częstochowie, tel. (34) 369 1210, 508372416.

 • [zdjęcie aktualności]
  12 sierpnia 2019
  Osiem medali zdobyła reprezentacja drużyny Nordic Team Częstochowa na Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Osielsku koło Bydgoszczy. Najlepszymi w kraju, w odpowiednich kategoriach, zostali Bogdan Barczyk, Marcin Rosak i Michał Zarębski.
  [zdjęcie aktualności]
  12 sierpnia 2019
  Trasa i rozkłady jazdy linii zostaną zmienione do odwołania. Powodem jest brak przejazdu spowodowany przebudową ul. Zawodziańskiej – informuje MZDiT.
  [zdjęcie aktualności]
  12 sierpnia 2019
  W Częstochowie realizowane są kolejne inwestycje drogowe, związane z remontem ulic w poszczególnych dzielnicach miasta. Właśnie zakończyły się przebudowy dużych odcinków ulic Ikara na Grabówce, Sikorskiego (Częstochówka-Parkitka) i Różanej na Błesznie. Duża inwestycja trwa ...
 • Wybuch w jednym z mieszkań w Częstochowie

  Kryminalni z Częstochowy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło wczoraj do wybuchu w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dwóch braci w wieku 31 i 33 lat próbowało skonstruować petardę w swoim mieszkaniu. Doszło do eksplozji, w wyniku której oboje trafili do szpitala. 31-latek doznał poważnych obrażeń kończyn górnych i jego stan jest ciężki.

 • Coraz bardziej popularne staje się sprowadzanie samochodów z zagranicy. Motywacje ludzi są bardzo różne i zależą także od kraju źródłowego. Często jest to chęć zakupienia auta taniej, a w dużo lepszym stanie. Jednakże, bardzo często jest to również potrzeba posiadania samochodu unikatowego, o niecodziennym wyglądzie, mającego walory estetyczne, a także fantastyczne parametry. Zwiększające zainteresowanie tymi niecodziennymi modelami, powoduje że na polskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów sprowadzanych z Ameryki. Niestety nie wystarczy zakupić dany samochód i cieszyć się jego legalnym użytkowaniem. Zazwyczaj trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, które wynikają z konieczności dostosowania pojazdu do prawnych wymagań panujących w Europie. Bardzo ważną kwestią jest przeróbka lamp, które za oceanem są nieco inne niż w Polsce.

  Zmiana lamp - gdzie się zgłosić?

  Chcąc wykonać profesjonalną przeróbkę lamp, najlepiej udać się do renomowanych, doświadczonych w tym temacie firm. Próba wykonania tej zmiany na własną rękę może przynieść więcej strat niż korzyści. Często można uszkodzić delikatne części i pozorne oszczędności szybko przerodzą się w dodatkowe, nieprzewidziane koszty. Przeróbka lamp USA, wymaga zastosowania odpowiednich technologii, które zmienią światła symetryczne na europejski asymetryczny strumień. Nie należy to do najłatwiejszy zadań i przebiega w kilku etapach. Profesjonaliści są w stanie przeprowadzić ten proces w taki sposób, aby samochód nie stracił na funkcjonalności. Sterowanie i ustawienie lamp wciąż są w pełni możliwie i nie obniża komfortu jazdy. Dobrym przykładem firmy zajmującej się zmianą reflektorów jest PVL Polska, która ma doświadczenie w najbardziej ekstremalnych zleceniach, które doprowadziła do końca z pozytywnym wynikiem.

  Obowiązek zmiany świateł

  Oczywiście decyzja o zmianie reflektorów, należy do kupującego, jednakże warto wspomnieć, że jazda z amerykańskimi czy angielskimi lampami jest nielegalna. Pierwsza kontrola pojazdu może zakończyć się wysokim mandatem. Można tej sytuacji uniknąć bez doświadczania nieprzyjemności i wysokich kosztów. Wystarczy przeróbka lamp USA na EU, wykonana przez renomowaną firmę PVL Polska. Lampy tylne są całkowicie inne niż w europejskich wersjach. Brak w nich światła przeciwmgłowego, a kierunkowskazy s a w kolorze czerwonym co znacznie dekoncentruje współuczestników ruchu i może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. szybka przeróbka reflektorów pozwala na spokojna i przede wszystkim bezpieczną jazdę.

  Lampy zgodne z preferencjami

  Zwracając się do firmy PVL Polska można samemu zadecydować jakie lampy będą montowane w danym samochodzie. Może to być przeróbka lamp na Full Led, bądź na lampy ksenonowe. Oczywiście można także zdecydować się na wybór bardziej klasyczny, czyli żarówki H1, H11 albo H7. Ustawienie dowolnej soczewki zależy od preferencji i upodobań właściciela. Wszystkie lampy są w pełni legalne i pozwalają bezpiecznie poruszać się po drodze. Przeróbka lamp nie jest związana z bardzo dużymi kosztami, można dokonać ją już od 500 zł, jednakże wszystko zależy od modelu i wyboru konkretnego rodzaju oświetlenia. Efekt końcowy zawsze będzie satysfakcjonujący dla klienta, który może w pełni zaufać wspomnianym specjalistom. Bardzo dużym atutem jest ekspresowe tempo działania. Dostosowanie lamp trwa maksymalnie trzy dni, co jest ważne dla osób ceniących swój czas i chcących szybko korzystać w pełni ze swoich pojazdów.

  Samochody z Ameryki - pamiętaj o ich dostosowaniu do polskich wymagań

  [zdjęcie aktualności]
  9 sierpnia 2019
  Zakończyły się prace remontowe na terenie pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2. Polegały one na kompleksowym remoncie zaplecza basenu, które zyskało nowy kształt o nowoczesnej estetyce i wysokiej jakości zastosowanych materiałach.
  [zdjęcie aktualności]
  9 sierpnia 2019
  Podczas ostatniej sesji, częstochowscy radni przyjęli stanowisko w sprawie udzielenia przez Rząd RP pomocy dla ISD Huty Częstochowa. Uważają, że w przypadku braku nowego inwestora, szansą dla zakładu jest jego renacjonalizacja i włączenie do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
 • Operacyjny z szóstki zatrzymał amatora darmowych perfum za prawie 5tys. zł

  Policjant z Komisariatu VI Policji w Częstochowie zatrzymał 30-latka, który regularnie okradał jedną z drogerii w Częstochowie. Jego łupem padały markowe perfumy i kosmetyki. Od kwietnia do sierpnia kilkukrotnie "odwiedził" jeden ze sklepów, kradnąc towar za prawie 5 tys. zł.

 • Podsumowanie działań NURD na częstochowskich drogach

  Prowadzone wczoraj w całym kraju działania NURD ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z częstochowskiej drogówki skontrolowali prawie 200 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 130 nieprawidłowych zachowań kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

 • Często poszukiwanie odpowiedniego miejsca na spędzenie wakacji jest bardzo problematyczne. Nierzadko bowiem zdarza się, że prezentowane oferty nie spełniają naszych oczekiwań, a nawet wzbudzają liczne podejrzenia. Jak się jednak okazuje, miejsca takie jak pokoje uniejów mogą zastąpić niekorzystne miejscówki w doskonałym stylu. Sprawdź, jak rezerwować noclegi na terenie Uniejowa i okolic. Dzięki przeczytaniu naszego artykułu dowiesz się wszystkich kwestii, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo problematyczne. Jednocześnie mamy nadzieję, że Twój pobyt w Uniejowie dzięki naszemu poradnikowi okaże się przyjemnym przeżyciem, które z przyjemnością powtórzysz w trakcie następnej okazji, jaka się przytrafi. Serdecznie zapraszamy do lektury i trzymamy kciuki, aby pokoje Uniejów okazały się odpowiednim miejscem do dobrego wypoczynku.

  Wczasy w Uniejowie - gdzie zarezerwować noclegi?

  Pokoje w Uniejowie nie muszą być nudną opcją, na jaką się zdecydujesz. Bez względu na to, czy decydujesz się na miejsce znane Ci od lat, czy też jesteś tu pierwszy raz, ważne aby Twój pobyt naprawdę spełnił Twoje potrzeby i oczekiwania. W jaki sposób tego dokonać? Przede wszystkim musisz liczyć się z tym, że warto wiedzieć, jak rezerwować noclegi. W dodatku, warto poznać miejsca na tyle, by zdawać sobie sprawę z tego, gdzie są noclegi w Uniejowie. Kiedy już wiem, jak dokonać rezerwacji noclegów w Uniejowie, najwyższa pora na znalezienie możliwie najbardziej odpowiadającej Ci oferty. Wczasy w Uniejowie mogą okazać się niezwykłą przygodą. Najważniejsze jest to, by wiedzieć w jaki sposób tego dokonać i o czym nie należy zapominać. Przede wszystkim pobyt w Uniejowie ma nam się kojarzyć z doskonałą atmosferą i cudownym czasem spędzonym w gronie najbliższych. Oprócz tego, urlop w Uniejowie to chwila dla Ciebie. Zrelaksuj się, zbierz myśli i dołącz do grona osób, które kochają to miejsce na ziemi.

  Urlop w Uniejowie - gdzie najlepiej spać w Uniejowie?

  Pokoje w Uniejowie to rozwiązanie na które coraz częściej decydują się osoby w różnym wieku. Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej spać w Uniejowie lub jak rezerwować noclegi to nie ma w tym nic trudnego. Obecnie, alternatyw jest tak wiele, że możesz zorganizować swój wypad marzeń na dogodnych warunkach bez obaw, że którykolwiek z elementów, jakie znalazły się na liście potrzeb i wymagań nie został spełniony. Zamiast tego, zadbaj o dobrą atmosferę i sprawdź, jaką pogodę przewidują meteorolodzy na czas Twojego pobytu. W Uniejowie bez względu na pogodę nie ma czasu na nudę i negatywne emocje.

  Poszukujesz takiego miejsca, zapraszamy do Uniejowa!

  Rozwiązania na wszystkie problematyczne kwestie związane z czasem wolnym w Uniejowie to pobyt w odpowiednim miejscu. Dzięki miejscom takim jak pokoje Uniejów masz pewność, że inwestycja we wakacje w Uniejowie to doskonałe rozwiązanie, które naprawdę się opłaca. Tylko jeśli wiesz, gdzie rezerwować noclegi możesz liczyć na doskonałą regenerację sił i ochoty do dalszego pokonywania przeciwności losu. Znalezienie rozwiązania w formie relaksu w Uniejowie to klucz do sukcesu. Wciąż nie jesteś przekonany co do zaprezentowanej oferty? A może w trakcie zapoznawania się z nią na Twojej drodze pojawiło się szereg pytań i wątpliwości? Jeśli tak, nie oznacza to, że musisz dokonywać rezerwacji noclegów w Uniejowie na zasadzie kupowania kota w worku. Zamiast tego, warto poprosić o radę ekspertów i odnaleźć dla siebie odpowiednie pokoje w Uniejowie i okolicy.

  Znajdź swoje miejsce na ziemi - odwiedź Uniejów i spędź w nim wyjątkowe wakacje!

  [zdjęcie aktualności]
  8 sierpnia 2019
  To m.in. spotkanie z Urszulą Dudziak w roli … autorki wspomnień czy Stanisławem Janickim, twórcą niezapomnianego telewizyjnego cyklu ,,W starym kinie”. Zobaczymy sztandarowe dzieło teatru absurdu, czyli ,,Łysą śpiewaczkę” Ionesco, i nie zabraknie muzyki, choćby tej w wykonaniu ...
  [zdjęcie aktualności]
  8 sierpnia 2019
  Szczyt roju meteorów na letnim, nocnym niebie to okazja, aby nieco lepiej poznać naturę tego widowiskowego zjawiska. 13 sierpnia o godz. 18.00 Marek Nowak – kurator wystawy ,,Ku gwiazdom” – zaprosi do Ratusza na wykład, a potem oprowadzi wszystkich zainteresowanych po całej ...
 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Dzisiaj drogówka w całym kraju prowadzi wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.